Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΖΟΥΖΟΥΝΟ-ΟΝΟΜΑΤΑΚΙΑ


lenata

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα

Διαβαζω σε διαφορες συζητησεις τα υποκοριστικα που χρησιμοποιειτε για τα μωρακια σας και ριχνω πολυ γελιο!!!

Σκεφτηκα λοιπον να τα συγκεντρωσουμε ολα και να τα συγκρινουμε!!!

Ξεκιναω εγω που την κορη μου την φωναζω πριγκηπεσα μου, μπουρμπουλινι και οταν εχει τα κεφια της την φωναζω "Ταρζανακο" φανταζεστε γιατι!!!!

(σε λιγο θα κρεμιετε απο τα πολυφωτα!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑ ωραιο θεμα μπραβο!!

εγω την φωναζω ζουζουνοκαμπυλο!!

γιατι ειναι τρελο ζουζουνι και λογω οτι ειναι αρκετα ανεπτυγμενη και καμπυλωτη με πολλες διπλες και τα σχετικα...βγηκε το καμπυλο!!συνδιασμος ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :woohoo: :silly: :P χαχαχαχαχαχα.... πολυ ωραιο θεμα... εγω τον δικο μου τον φωναζω μπεμπουλινο, μπεμπουκο, σκατομουτρο (γιατι ειναι πολυ μουτρο), και το καλυτερο μου ειναι το ζουζουνι τωρα τελευταια για ευνοητους λογους...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραιο θεματακι πραγματικα ;) κι εγω τον γιο μου ταρζανακι τον λεω lenata μου για τους ιδιους λογους με σενα!!!!! επίσης ζουζουνακι, αντρακι μου και μπουλουκακο :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΝ ΛΕΩ ΔΙΑΟΛΙ, ΚΟΥΚΛΑ, ΚΟΝΤΕΣΑ. ΤΟ ΝΙΝΙ ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΑΚΙ Η ΠΙΓΓΟΥΙΝΑΚΙ.ΜΟΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα τι πλακα που εχουν τα ζουζουνο-ονοματα και ποσα εχουμε ακομη να πουμε και να ακουσουμε....λοιπον ξεκιναω εκτος απο το κλασικο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ εχουμε τα εξης.πιου πιου,σκατουλη(μονο οταν κανει κακακια)χοντρουλη(δεν ειμαστε ετσι για παρηγορια),μωρουλινι,αλανι,φατσεα,πονηριδη(χιχι ειναι οντως!!!) και τελος... ο μπαμπας του τον φωναζει πιου πιου τουφεκακι!!!! τωρα απο που του ειρθε αυτο αγνωστο:laugh: :laugh: παντως του μπεμπη του αρεσει τρελενεται στα γελια οταν το ακουει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΜΠΟΥΛΙΝΙ, ΑΓΑΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ (ΧΑΧΑ), ΖΟΥΛΑΠΙ, ΚΕΡΒΕΡΙΔΗ, ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΕ ΒΡΥΚΟΛΑΛΑΚΙ... ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ, ΟΛΟ Κ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ Κ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας το κυριο ονομα μας που μας ξερουν κ στο φεισμπουκ ειναι μπουρμπουληθρα απο πριν την γεννησω γιατι σκεφτομουν οτι εχω μια μεγαλη μπουρμπουληθρα στην κοιλια. Τωρα στην πορεια της βγαζω κι αλλα. Ενα απ τα πολλά ειναι σκατολοίδι, μελισσουλα κα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θεματάκι!

Εμείς την φωνάζουμε φουσκίτσα, κολοκυθάκι, φρατζολάκι, Αλεξανδρούλα! :) :) :)

Εγώ περισσότερο κοριτσάρα μου και όλο χαμογελάει! :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Ωραίο θεματάκι!

Εμείς την φωνάζουμε φουσκίτσα, κολοκυθάκι, φρατζολάκι, Αλεξανδρούλα! :) :) :)

Εγώ περισσότερο κοριτσάρα μου και όλο χαμογελάει! :cheer: :cheer: :cheer:

Το κολοκυθακι εχει πολυ γελιο!!!Η ξαδερφη μου φωναζε τη μικρη της "μυτζηθρουλα" χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Ωραίο θεματάκι!

Εμείς την φωνάζουμε φουσκίτσα, κολοκυθάκι, φρατζολάκι, Αλεξανδρούλα! :) :) :)

Εγώ περισσότερο κοριτσάρα μου και όλο χαμογελάει! :cheer: :cheer: :cheer:

Βεβαια... αυτο το ξεχασα... κι'εμεις τον φωναζουμε φρατζολακι και μπουμπουκακι...!!! Αν τα θυμηθω ολα θα γραψω καμια σελιδα... καθε μερα εχει και ενα καινουριο... χιχιχι...:silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραίο θέμα!:P

Εγώ την Νεφέλη μου την φωνάζω Μπαμπού(μας έχει μείνει γιατί όταν ήταν μικρότερη την ρώταγαν πώς την λένε και έλεγε ''Μπαμπού''απο το μπουμπού που την φωνάζαμε!:laugh: ),''Νεφουλίνο μου'',''συννεφάκι μου'',τα κλασικά(αγάπη μου,λατρεία μου κτλ)αλλά τώρα τελευταία μου έχει κολλήσει το ''αστεράκι μου''και το''φεγγαρακι μου''.Αλλα κατά καιρούς αλλάζουμε nicknames:P

Την μεγαλύτερη απο τα διδυμάκια μου συνήθως την λέω ''μαγουλίτσα μου'' και την μικρότερη ''μελισσούλα μου''.Αλλά ούτε με τις μικρές μου έχω κάτι σταθερό;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ, ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΝΟΥΛΗ, ΚΑΙ ΣΒΟΥΡΙΤΣΑ. ΑΜΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΣ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΑΝΗΨΟΥΛΕΣ(ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ) ΤΙΣ ΦΩΝΑΖΩ "ΚΑΤΟΥΡΛΙΤΣΕΣ",:P "ΜΟΥΡΙΤΣΕΣ","ΦΡΟΥΦΡΟΥ",:silly: "ΜΑΙΜΟΥΔΙΤΣΕΣ" ΚΑΙ "ΓΑΡΓΑΛΙΤΣΕΣ".:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα είναι ακόμα στην κοιλίτσα μου αλλά όταν του μιλάω, λέω: Κουτσούνι μου, αντράκο μου, λεβεντάκο μου, σβούρα( γιατί όλο κουνιέται εκεί μέσα!!) και κατά καιρούς μου έρχονται διάφορα! Τώρα περιμένω να δω την φατσούλα του.. με το καλό!

Η νύφη μου την μεγάλη της κόρη την φώναζε τσουπωτό γιατί ήταν πρόωρη και θέλαμε να την τσουπώσουμε.. και την μικρή πρίνσες γιατί είναι σαν μπιμπελό! Αλλά πολύ αντάρτης!! Μεταξύ μας παιδιά έχει γίνει πολύ κωλόπαιδο!! :laugh: :laugh: Την Ανδριάνα περιμέναμε η Μιχαέλα μας βγήκε!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy καλεεεεεεε λες το παιδι σκατομουτρο??????? χιχιχιχιχαιχαιαχιαχιχαιιχιιχιχιχιχιιχ!!!!!!

εγω την μικρη μου ξαδερφουλα την ελεγα μπουλου γιατι ειχε κατι μαγουλα τερααααστια!!!!! εμενα η μαμα μου με ελεγε γυφτουλακι!!!!!!! γιατι ημουνα πολυ μελαχρινη..... α επισης δαχτυλιδου(επειδη τα μαλλια μου ητανε κοντουλικα δαχτυλιδακια,σαν νεγρακι ημουνα...)..

εγω παντως αμα κανω αγορι που εχω λυσαξει, θα το λεω μαγκακι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια πολυ ωραιο θεμα.....

εγω τον φωναζω σαμιαμιδακι.....κυριο καταστροφεα<φανταζεστε γιατι-----

και τασουλιθρα απο το ονομα του...τασος....και πολλα αλλα καθε μερα και καινουριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αν και δεν εχει βγει ακομα εξω την λεω εξωγηινακι

Αυτο μου κολλησε απο ενα υπερυχο που εκανα την 11 εβδομαδα που δεν ηξερα ακομα και το φυλο αυτο μου θυμισε ετσι οπως την ειδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...