Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενακι μου συγχαρητηριαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!Να χεις μια τελεια εγκυμοσυνη κ με ενα γερο κ δυνατο μωρακι!!!!!!

Καλα που σου μπηκε ο μηνας!!!!!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα.Maru & Misha καλως ήρθατε!!!!Τελικά και σε μένα ήρθε η κακιασμένη(δεν ήθελε να με ξεχάσει)!!!!!Αλλα δεν πειράζει πάμε για πολλες αγκαλίτσες τον επόμενο μήνα.

Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες και περιμένουμε τα νέα σας!!!

Α!Α!Σαν να μαζευτήκαμε πολλες(anthy,katerina,elpro)για αυτο το μηνα!!!

οι υπολοιπες ευχομαι να κάνετε παρεα στο helenaki...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Ακόμα στην ίδια κατάσταση είμαι μόνο που σχεδόν σταμάτησαν και τα καφέ υγρά. Είμαι στην 31η μέρα (κύκλος 28-30) το αίμα άφαντο και τσιμπήματα χαμηλά. Τονίζω ότι δε μου έχει ξανασυμβεί τόσες μέρες μόνο υγρά και μετά πάλι στοπ κι αυτά.

Αν δεν έρθει μέχρι αύριο λέτε να κάνω ένα τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tetoulina υπομονη..και εγω στην 28η μερα ειμαι σημερα, αλλα τιποτα ακομη. Θερμοκρασια ειχα χθες 37 και σημερα 37,4, αλλα δεν νιωθω αρρωστη. Ουτε τσιμπηματακια εχω, ουτε πονο στη μεση. Μονο υγρα...ας περιμενουμε λοιπον. Θα περιμενουμε ολες μαζι : ) . Αντε να εχουμε συντομα ολες μας ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariloo28 διαβασα αυτο που ειπες για τις καούρες..και εμένα με έχουν τρελάνει οι καούρες και τα ρεψίματα-ποια εγώ που δεν ρεύομαι σχεδόν ποτέ!- Να φανταστείς πήγαμε με τον άντρα μου το πρωι του Σαββατου σε ενα μαγαζι και μου βγηκε ρεψιμο ξαφνικα μεσα στον κοσμο..ρεζιλι εγινα : )

Τρωω καθε πρωι ενα κουλουρακι με τυρι στη δουλεια. Τις τελευταιες μερες δεν μπορω να φαω τιποτα το πρωι και το κουλουρι με το τυρι μου φερνει απιστευτη καουρα..

Maru μου απο τη στιγμη που εχεις καθυστερηση μπορεις να κανεις τεστ..ειδικα χοριακη, γιατι του φαρμακειου δεν ειναι και εμπιστοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!

Καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Ελενάκι πολλά πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Εύχομαι οταν έρθει η ώρα η καλή να αγκαλιάσεις ένα υγειές μωράκι!!!!!

Εμένα πριν λίγα λεπτά ηρθε η σιχαμένη μου.... :( Οπότε θα κάνω για λίγο παρέα στις αλλες κοπέλες (anthy, elpro, κλπ)..... που σύντομα όμως εύχομαι να έρθουμε όλες στην δική σου κατάσταση!

Τα μισά συμπτώματα που είχα ήταν μάλλον της φαντασίας μου και τα υπόλοιπα (καούρες, ρεψιματάκια, ενοχλήσεις στομάχου ) ήταν από την γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση η οποία από το άγχος μου, με ξαναέπιασε αλλά ευτυχώς σε ελαφριά μορφη.

Λοιπόν, από αυτό το μήνα ΤΕΡΜΑ το άγχος, ΤΕΡΜΑ η μέτρηση των γόνιμων ημερών και ΒΟΥΡ για πολλές πολλές αγκαλίτσες!!! :blush:

Φιλάκια Πολλά σε όλες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα μου ηρθε χθες βραδυ..χωρις πονους στην κοιλια, οπως συνηθως, χωρις πονους στη μεση..αθορυβη!

και εγώ maryloo28 αποφασισα πως δεν θα ξαναμετρησω γονιμες, θα το κανουμε οσο πιο συχνα μπορουμε απλα επειδη μας αρεσει και οχι επειδη θελουμε μωρο. Ουτε στο γιατρο θα παω για να βρω την ημερα ωορρηξιας. Με αγχωνει υποσυνειδητα ολο αυτο...Καλη επιτυχια στις υπολοιπες που περιμενουν : )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανένα νέο από τις κουκλίτσες που περιμένουνε???? Εμείς ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες μας χθες, αφού σχεδόν μου τελείωσε η περίοδος. Για να δούμε... πάντως προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αν κι εχθές, στη βάφτιση που πήγαμε, έπιασα τον εαυτό μου να κλαίει (πάντοτε κλαίω σε γάμους και βαφτίσεις!) απλώς... ζήλεψα τη μανουλίτσα που βάφτισε τη μικρούλα της και σε λίγους μήνες θα κάνει και το 2ο νινάκι της!!! 1η φορά ένιωσα τόσο άσχημα... Κλαψ κλαψ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Κανένα νέο από τις κουκλίτσες που περιμένουνε???? Εμείς ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες μας χθες, αφού σχεδόν μου τελείωσε η περίοδος. Για να δούμε... πάντως προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αν κι εχθές, στη βάφτιση που πήγαμε, έπιασα τον εαυτό μου να κλαίει (πάντοτε κλαίω σε γάμους και βαφτίσεις!) απλώς... ζήλεψα τη μανουλίτσα που βάφτισε τη μικρούλα της και σε λίγους μήνες θα κάνει και το 2ο νινάκι της!!! 1η φορά ένιωσα τόσο άσχημα... Κλαψ κλαψ....

Pipitsazouzouna σε καταλαβαίνω απόλυτα κοπέλα μου. Είναι πολύ δύσκολο να βλέπεις γύρω σου μωράκια, βαφτίσια κ.τ.λ. και να ανυπομονείς να μείνεις έγγυος. Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ.

Σήμερα 32η μέρα και άφαντη η περίοδος (πρ'ωτη φορά), έχω πονάκια χαμηλά αλλά και πολύ άγχος. Το πρωί έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Λέω να περιμένω ως της Τετάρτη και βλέπουμε...

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι εγινε;;;;;;;;;;περιμενουμε νεα σας με αγωνια!!!!!!!!!!!!Αντε σας περιμενω να διανυσουμε παρεούλα τους 9 ωραιώτερους μηνες της ζωης μας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia tpt egw kanena neo simera eimai stin 29 mera... lew na perimeno k ayro k meta na kanw testaki...

simera po to proi niotho kati ygra lew k moy erxete i sixameni... alla eytixos tpt ta ygra einai axroma k aosma ... san neraki gia na doyme!!!

koritsakia gera gia ton allo mina!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς Maru μου που δεν έχω πλέον παρτίδες με τις μαμάδες μας... γιατί με είχανε πρήξει... η πεθερά ειδικά... "άντε βάλε μπροστά τί περιμένεις???" απαπαπα γκρίνια!!!!!

Μακάρι Tetoulina μου. Στο εύχομαι ολόψυχα.... μακάρι...

Καλή υπομονή σε όλα μας τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποια μερα εισαι κοπελα μου?Εγω εκανα κ την επομενη πρωι πρωι ηρθε η αχρηστη...τσαμπα τα 20ευρω!!!!:angry: :angry:

Δεν περιμενεις μια δυο μερουλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα χαλαρωσω οσο μπορω... να δουμε μπας κ δουμε τπτ καλο!!! μακαρι δηλαδη ... το μονο καλο ειναι οτι δν με εχει πιασει καθολου πονοκεφαλος που συνηθως με πιανει πριν τιν ακατανομαστη...

τωρα αν κ αυτο δεν ειναι αρκετο συμπτωμα... δν πειραζει εχει ο θεος ... τον αλλο μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helenaki μου σε ευχαριστούμε που δεν μας ξεχνάς...

Κάνε λίγο υπομονή και πιστέυω πως με κάποια παρεούλα θα διανύσεις τους 9 μήνες!!!Αλλα θέλω να ελπιζω πως εμείς που δεν είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα αυτό το μήνα, τον επόμενο θα ακούσουμε για πολλες εγκυμοσύνες(ελπιζω να ανακοινώσω και εγώ τη δική μου).

Pipitsazouzouna μου καλή επιτυχία στις προσπάθειες και να εχεις καλά αποτελέσματα σου στέλνω οολλληηηη τη θετική μου ενέργεια!!

Maru το τεστ καμια φορα κάνει λάθος.Όπως είπες και εσύ κάνε υπομονή μέχρι την τετάρτη και πήγαινε για χοριακή καλύτερα.

Τetoulina μου προσπάθησε να χαλαρώσεις και κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμη.Εγώ βέβαια που σου τα λέω δεν ξέρω αν θα άντεχα!!!Καλή επιτυχία να έχεις και να είσαι αυτη που θα κάνει παρεούλα στην Ελενίτσα.

Σε όλες μας τις υπόλοιπες θα βάλουμε τα δυνατά μας για τον επόμενο μήνα!!!

φιλια

Συγνώμη για το μεγάλο post και αν σας κουρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ Έλλη μου! Η αλήθεια είναι πως μ΄ έχει πάρει από κάτω... αλλά... anyway, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι! Κι εσύ ό,τι επιθυμείς! Μέσα από την ψυχή μου στο εύχομαι!

Καλά αποτελέσματα και καλές προσπάθειες σε όλες μας, κοριτσάκια μου!!! Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου δεν πρέπει να σε αγχώνεσε και να σε παίρνει απο κάτω...

Η πεθερούλα μου,μου λέει πως αν δεν έχεις κέφια στην κουζίνα την ώρα που μαγειρέυεις το φαγητό δεν θα σου πετύχει.Γι αυτό και εσύ μην το βάζεις κάτω κάνε το "μαγείρεμα" με κέφι και χωρίς άγχος και με το αποτέλεσμα θα "γλειφεις τα δαχτυλά σου".χα!χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...