Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΣΜΑΡΑΓΔΑΚΙ ΜΑΣ! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ!


Recommended Posts

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΜΑΡΑΓΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ Κ ΓΕΡΟ! ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ, ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Κ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ.... ΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΑΝΑ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ! ΕΛΕΟΣ.... ΙΣΩΣ ΕΠΕΣΕΣ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ... ΒΛΕΠΕΙΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ... ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ, ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΞΕΡΩ ΕΓΩ... ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ Κ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ Κ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΣΟΥ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

baby sm να σου ζησει το κουκλακι σου, γερο και τυχερο να ειναι στη ζωη του!!!και εσυ και ο μπαμπας του να το καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!! αχ μου ανοιξες το στομα τωρα με το ''μητερα''...... εγω γεννηθηκα εκει,και επειδη επρεπε να μεινω αλλη μια μερα στο νοσοκομειο πριν με παρουν οι γονεις μου(ειμαι υιοθετημενη και επρεπε να μην μεινω πολυ), επειδη ηταν εκει η μανουλα μου με τον μπαμπακα μου και ξεροσταλιαζαν για να με παρουν,με το που ειδαν (εγιναν και ντεντεκτιβ....) πως μου φαιροντουσταν επειδη η βιολογικη μου μητερα γεννησε και εφυγε και ημουν μονη εκει, αφου τα εσπασαν ολα στο μητερα με πηγαν με τον γιατρο μαζι στο αλεξανδρα(ειχαν φιλο γιατρο εκει που συννενοηθηκαν)..ακομα η μαμα μου οταν ακουει για το μητερα παθαινει!!!!!!!οσο για τις μηνυσεις....τιποτα δεν τους σταματουσε στο παλιονοσοκομειο τους!!μεχρι την βουλευτικη του ασυλια επικαλεστηκε ο μπαμπας μου για να τους αποδειξει οτι θα τους το κλεισει το μαγαζακιοταν καταλαβε οτι οι βλαμμενες με ειχαν παρατημενη,δεν ασχολιοντουσαν μαζι μου(και με κανενα μωρο οσο επρεπε) και οτι με τον ικτερο περασαν τα ιδια και χειροτερα!!!!! ασε.... απορω δηλαδη πως ειναι ανοιχτο ακομα το μητερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ...ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ Κ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΗΣΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΕΥΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...

ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΤΥΧΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗΣΗ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ,ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ...

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ(ΑΝ ΕΧΕΙΣ,ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΥΧΟΜΑΙ!)ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου να σου ζήσει το μωράκι σου και να το δεις όπως επιθυμείς μεγάλο και τρανό.

Εύχομαι να ήταν μόνο αυτές οι ταλαιπωρίες που πέρασες στο νοσοκομείο και από δω και πέρα να είναι όλα καλά και να ξεχάσεις όσα συνέβηκαν.

Κάπως έτσι ήταν και στο Ήρα όταν γέννησα εγώ φρικτή εμπειρία (που θα σας πω κάποια άλλη στιγμή).

Είχαν το παιδί στην θερμοκοιτίδα χωρίς να έχει τίποτα για τρεις μέρες και φυσικά η κάθε μέρα πάει έξτρα από τον υπόλοιπο λογαριασμό.

Τέλος πάντων εσείς να είστε καλά και το μωρουλίνι σας.

Φίλησέ μου το κεφαλάκι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ 1993 ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΩΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ Ως ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΕΝΟς ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΑΜΕΣΑ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΗΤΑΝ ΛΙΠΟΒΑΡΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΠΕΙΡΝΕ ΚΛΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ .ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΝΟ ΟΛΕς ΤΙς ΗΜΕΡΕς ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΠΟΥ ΗΑΤΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΕΘΑΝΕ .ΚΟΛΗΣΑ ΤΙ ΛΕς ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΛΕ; ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ 13 ΜΩΡΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ 11 ΠΕΘΑΝΑΝ ΤΑ 2 ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ ΤΥΦΛΑ .

ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ -ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΤΗ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΣΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟΣΟΥς ΜΗΝΕς ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ .ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΓΕΓΕΟΝΟς ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΙΑ ΜΑς ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΣΕς ΕΙΣΦΟΡΕς ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ ΑΝΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ .

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΝΦΕΡΕ ΓΙ ΤΟ ΙΑΣΩ ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟς ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΓΑΝ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΠΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗ ΛΕΧΩΝΑ ΑΤΟΜΟ ΕΚΤΟς ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΤΙς ΩΡΕς ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΨΥΧΗ ΚΑΙ 9 ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΟΥς ΕΒΓΑΖΑΝ ΟΛΟΥς ΕΞΩ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΥΡΕΞΑΚΙΑ ΕΓΡΑΦΑΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΕΛΙΣΤΙΚΟς ΘΗΛΑΣΜΟς ΚΑΙ ΑΝΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Α ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕ ΟΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΕ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm μου, πολλα πολλα συγχαρητηρια, να σας ζησει το Σμαραγδακι σας!!!:cheer:

να τη χαιρεστε τη μικρουλα σας και να 'στε παντα γεροι και δυνατοι να τη καμαρωνετε!!!

οσο για το ΜΗΤΕΡΑ, συμφωνω και επαυξανω!:angry: ειναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ απαραδεκτο!!!:angry: δε θα εξιστορησω τα δικα μου παραπονα, γιατι θα γραψω βιβλιο!!!:angry: θα σου πω απλα, οτι το νεογεννητο ανιψακι μου, παραλιγο να το χασουμε απο μικροβιο που κολλησε μεσα στη βρωμοεντατικη τους!!!:angry: :angry: :angry: οπως καταλαβαινεις, τα δικα μου παραπονα περι θηλασμου, εξυπηρετησης κλπ, ειναι απλως πταισματα!!!:angry:

κοπανα τους οσες περισσοτερες καταγγελιες μπορεις κοριτσι μου, μαζι σου!! οχι πως θα αλλαξει κατι:angry: αλλα και με το να μενουμε αμετοχοι...:dry:

και παλι να σου ζησει το μικρουλι!! και παλι καλα να λες, που γλυτωσες ετσι "απλα" απ'τα δοντια τους, γιατι υπαρχουν και ΠΟΛΥ χειροτερα...:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm να σου ζησει το μωρακι σου!!η γεννα σου μου θυμησε την δικια μου πριν πεντεμισι μηνες.ακριβως τις ιδιες εμπειριες εχω και γω απο την καισαρικη μου.Γεννησα και γω στο μητερα.Πηγα ομως αποφασισμενη οτι θα το περασω αυτο τελεια!!!!!ηταν η δευτερη γεννα μου και ηθελα να την ζησω!!απο τοτε που μπηκα στο θαλαμο αναμονης ειχα ενα τεραστιο χαμογελο.και γω συναντησα παραξενη μαια στο δωματιακι αλλα την εγραψα κανονικα!!!οχι που θα μου χαλαγε την διαθεση!ο νοσοκομος που με πηγε στο χειρουργειο ηταν ΦΟΒΕΡΟΣ!!!!!με τον γιατρομου ειχαμε τελεια συνεργασια γεννησα ξυπνησα απο ολικη ναρκωση και σηκωσα το μισο μου σωμα στην αιθουσα ανανιψης πηρα τον φακελο που ειχαν στα ποδια μου και τον διαβασα!ειδα τα πατουσακια της κορουλας μου!!!τιποτα δεν μπορουσε να μου χαλασει την ευτιχια!!!ολες τις μερεςστο μητερα τις περασα σχεδον χωρις τον αντρα μου γιατι πνιγοταν στην δουλεια και ερχοταν 2 ωρες την ημερα μια μερα μαλιστα δεν μπορεσε να ερθει καθολου.εκεινο το βραδυ πονουσα πολυ και μου εστειλε και ενα μυνημα ποσο πολυ με αγαπαει και ποσο θα ηθελε να ηταν μαζι μου που στις 12 με βρηκε μια μαια να κλαιω στο διαδρομο.με ρωτησε γιατι της ειπα οτι πονουσα και με μαλωσε γιατι δεν τους το ειπα να μου κανουν παυσιπονη.η διπλανη μου απο την αλλη μερια της λεγανε και αυτης οτι δεν εχει γαλα ακομα με αποτελεσμε να μαζευτει μεσα και να ποναει φρικτα η κοπελα και στοτελος ενα ολοκληρο βραδυ το εβγαζε με το θυλαστρο το οποιο στο τελος της χρεωσαν ενοικιαση και αφου της εδεσαν το στηθος της εδωσαν χαπια για να κοπει το γαλα γιατι ειχε μικρες θιλες.με στενοχωρησε πολυ αυτο,που την εβλεπα να κλαιει.στο τελος ολες πηγαμε σπιτια μας με τα μωρακια μας αγκαλια!!!ολα αυτα μεινανε πισω μας.το γεγονος ομως ειναι ενα οτι οντως ειναι ιδιωτικη επιχειρηση.αυτο τα λεει ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κορίτσι μου το παιδάκι σου! Να ναι γερό και ευτυχισμένο!

Το χω γράψει και το χω σβήσει εκατό φορές αυτό το post. Από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω με τα χάλια τους... Και γω σε ιδιωτικό μαιευτήριο γέννησα που μου τα πήρε αδρα. Στο τέλος οι !#*@*@~^ σου φέρνουν και ερωτηματολόγιο για τις εντυπώσεις σου από την εξυπηρέτηση τους!!!! Σιχάθηκα όσον δεν μπορείς να φανταστείς. Παρακάλαγα τον γιατρό μου να φύγω μια ώρα γρηγορότερα

Απατεώνες, μεγάααααααααλοι απατεώνες! Ολα για το πως θα σε "αρμέξουν"!

Αλλα ως εκεί. Πες δεν ήξερες δεν ρώταγες? Οχι ομως ανευθυνότητες όσον αφορά την υγεία του μωρού.. Καταγγελία, μήνυση,αγωγή και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Άγια και άριστα πράττεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου τι να πω ειμαι εξω φρενων με αυτα που διαβασα απιστευτη ταλαιπωρια για σενα αλλα και το μωρακι σου....γερο να ειναι και να σου ζησει καλα εκανες και τους τα εχωσες το χρειαζονται ολοι οσοι θεωρουν την γεννα εμπορευμα

εγω γεννησα στο αλεξανδρας και ειλικρινα δεν το αλλαζω με τιποτα οι μαιες δεν εδιναν μπουκαλι με γαλα καθονταν απο πανω και απο τις λεχωνες και τις βοηθουσαν ηταν πολυ καθετες σαυτο!!!! και προωθουσαν τοσο πολυ τον θηλασμο που μου εκανε τρομερη εντυπωση!!!!!!εδιναν οδηγιες εφερναν θυλαστρα αν χρειαζοταν και δεν εκαναν εμποριο

αλλα να μην σου πουν οτι το παιδι εχει ικτερο και μαλιστα 14!! απαραδεκτο.εγω τον ειχα στην εντατικη 1 μηνα και μια φορα ρωτησα μια μαια εφαγε σημερα? και ποσο? και με ξυνισμενη μουρη μου απαντα ναι

το απογευμα που ξαναπηγα θεωρησα σωστο αφου μου κανει την συνηθησμενη ενημερωση η παιδιατρος να την ρωτησω και για το γαλα και πεταχτηκε η μαια σαν π@@@η και λεει αφου σας ειπα κυρια μου το πρωι τι θελετε τωρα??

ε εκει εγινα τουρκος θα συγκριθει η γνωμη της παιδιατρου με της μαιας??

η θα μου πει εκεινη αν θα ρωτησω τους παιδιατρους οτι θελω? εκτος απο αυτο το περιστατικο ολα τα αλλα ηταν αψογα παντως θελει θαρρος και τσαμπουκα δεν ειναι να αφηνεις κανεναν ουτε σε ιδιωτικο ουτε σε δημοσιο νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η μπουμπού σου! Να σκέφτεσαι ότι τα χειρότερα πέρασαν και ότι τώρα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου!

Και εγώ γέννησα τα δίδυμά μου με καισαρική σε δημόσιο νοσοκομείο.Δεν έχω παράπονο από τη συμπεριφορά του προσωπικού αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι δεν τηρούνταν το ωράριο του επισκεπτηρίου και επέτρεπαν σε επισκέπτες να έρχονται ακόμη και στις 10 το βράδυ!Με στεναχώρησε όμως το γεγονός ότι είδαν τα μωράκια μου όλοι οι άλλοι και τελευταία εγώ (γεγονός βέβαια αναπόφευκτο λόγω ολικής νάρκωσης).

Σου εύχομαι να έχεις καλή λοχεία και καλή ανατροφή!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

Αγαπητες και αγαπητοι...

Γέννησα τελικα με καισαρικη τομη το ζουζουνακι μου τη Μεγαλη Τριτη το πρωι στις 10:35 στο Μαιευτηριο ΜΗΤΕΡΑ. Η επεμβαση κριθηκε εσπευσμενη και απαραιτητη διοτι αν θυμαστε μερικες ειχα αμνιακο υγρο στα χαμηλα φυσιολογικα, και ηταν να κανω επανελεγχο. Στον επανελεγχο τη Μεγαλη Δευτερα το αμνιακο ειχα κατεβει και αλλο και κριθηκε απαραιτητο να βγαλουμε τη μικρη για να μην παθει καμια ζημια.

Ετσι λοιπον το πρωι τις 7:00 της Μεγαλης Τριτης φτανω στο ΜΗΤΕΡΑ, με αντρα και μητερα. Στις 7:20 παιρνω τη μεγαλη αποφαση και πηγαινω στην παραλαβη, οπως και να χει το να κανεις μια τοσο σημαντικη επεμβαση δεν ειναι και ευκολο πραγμα!Ειδικα για μενα που δεν ειχα ξαναμπει ποτε ξανα σε χειρουργειο.

Στον προθαλαμο ηταν καμια άλλες 5 με 6 επιτοκες, αλλες με φυσιολογικο και άλλες με καισαρικη. Μυριζες στον αερα μια γενικοτερη αμηχανια. Το προσωπικο τυπικο τυπικοτατο, εκτος απο τις μαιες που ειχαν αναλαβει καποιες επιτοκες. Μετα απο περιπου 20 λεπτα με φωναξαν για να μου παρουν ενα μικρο ιστορικο. Με ρωτησαν για το ειδος της ναρκωσης αλλα δεν το ειχα σκεφθει μεχρι εκλεινη την ωρα και ουτε το ειχαμε συζητησει με τη γιατρο μου. Εγιναν αλλωστε τοσο γρηγορα όλα. Με ρωτησαν αν εχω αλλεργιες και απαντησα οτι εχω αλλεργικη ρινιτιδα. Τελειωνοντας αυτη τη διαδικασια με εστειλαν απενταντι οπου υπαρχουν κατι μικρα δωματιακια με τουαλετα και κρεβατι. Ηρθε λοιπον αμεσα μια εντελως επαγγελματιας...νοσοκομα μαλλον, δεν προλαβα να διαβασω ταμπελακι, δεν ειχα ακομα εξασκηθει σε αυτο!:) , η οποια με ξυρισε, αν και ήμουν ξυρισμενη. Ταυτοχρονα εμπεινε στο δωματιο η γιατρος μου, η οποια επεσημενα στη νοσοκομα οτι ειμαι ηδη ξυρισμενη, αλλα εκεινη δεν πτοηθηκε. Στη συνεχεια, με τον ιδιο επαγγελματισμο μου περιέχυσε περιπου μισο μπουκαλι μπεταντιν στην ευαισθητη περιοχη, για απολυμανση. Αισθανθηκα περιεργα εκεινη τη στιγμη. Και στην πορεια μου εκανε το φοβερο και τρομερο κλισμα!!!:blink: Στη συνεχεια αφου ενηργησε το κλισμα μπηκα τουαλετα για τα σχετικα. Ξεχασα να αναφερω οτι οταν μπηκα στο δωματιο μου ειπαν να ξεντυθω τελειως και αφου βαλω τα ρουχα και παπουτσια μου σε μια τσαντα ΜΗΤΕΡΑ- ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ!!!- να φορεσω ενα απαισιο ασπρο ρομπακι, το οποιο παιζει να ηταν και 4 νουμερα μεγαλυτερο μου και ενοιωθα οτι δεν καλυπτε τιποτα!!!Α. Εκει μου εκαναν και καρδιογράφημα.

Οταν τελειωσαν ολα αυτα καθησα παλι στον προθαλαμο και μετα απο λιγο εφτασε ο νοσοκομος με καρεκλα με ροδακια καθησα και αφου με πηγε λιγο στην πορτα να δω τον αντρα μου, μαζι με τη γιατρο μου με μετεφερε σε ενα δωματιακι που ειχε καρδιοτοκογραφο.

Εκει παρεμεινα περιπου 50 λεπτα, αν θυμαμαι καλα. Μου ειχαν ηδη βαλει ορο, οπου η κοπελιτσα, αν και ηταν πολυ περιποιητικη και ερχοταν καθε τρεις και μια να με τσεκαρει, μου τσακισε το χερι, γιατι την πρωτη φορα που με τρυπησε δεν επιασε τη φλεβα και με ξατρυπησε σε αλλο σημειο. Περιττο να πω οτι ουρλιαξα απο τον πονο και τις δυο φορες, και οτι απο την πρωτη προσπαθεια της μου χει μεινει μια τεραστια μελανια στο αριστερο χερι.

Καθ ολη την παραμονη μου εκει ακουγα τις προσπαθειες των γυναικων απο τους φυσιολογικους τοκετους που λαμβαναν χωρα καπου εκει διπλα και καθε φορα στο ακουσμα κλαμματος μωρου εβαζα τα κλαμματα κι εγω. Μαλλον επειδη τελικα δεν καταφερα να γεννησω και εγω φυσιολογικα...δεν ξερω, αλλα ημουν πολυ ευαλωτη. Ευτυχως που ειχα και τη γιατρο μου στο πλαι μου και ο,τι χρειαζομουν μου το κανε, οπως να φωναξει τον αντρα μου να κατσει για ενα τεταρτακι μαζι μου πριν με παρουν για το χειρουργειο. Γυρω στις 10 με πηραν. Ο ιδιος νοσοκομος με μετεφερε στο χειρουργειο οπου αλλες δυο γυναικες αναμεσα στα παραβαν διακρινονταν. Μου κανε εντυπωση που βαζουν 3 μαζι, δεν το χα φανταστει ποτε. Απο κεινη την ωρα τα λεπτα κυλησαν πολυ γρηγορα. Ειχα αποφασισει να κανω ολικη ναρκωση τελικα, ως απιστευτα φοβιτσιαρα γιατι θεωρησα οτι με την επισκληριδιο μπορει και να αισθανθω πονο ή να υπαρξει επιπλοκη. Οποτε μου χορηγησαν αναισθησια. Ξυπνησα απο τη φωνη της γιατρου μου να μου λεει οτι τελειωσαμε μπορεις να ξυπνησεις.

Ξυπνησα, ειδα τη γιατρο μου, μα πουθενα το μωρο μου. Απογοητευτηκα. Μου ειπε οτι ειναι καλα το μωρο και οτι την ειδε ο μπαμπας της.

Με μετεφεραν σε ενα χωρο απεναντι απο το χειρουργειο για να ξυπνησω. Τα εβλεπα ολα θολα και δεν πολυκαταλαβαινα τι μου γινοταν, πραγμα που συνεχιστηκε ολη σχεδον τη μερα.

Ηταν ηδη 11:30.....

κοριτσια παω να θηλασω και επιστρεφω για τα υπολοιπα...

Να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!αλλα εκει που δεν καταλαβα ειναι γιατι τα εχεις βαλει με το ΜΗΤΕΡΑ;οταν κανεις καισαρικη και κανεις ολικη δεν το βλεπεις αμεσως το μωρο.Το ξερω απο την νυφη μου που εκανε.Οταν κανεις επισκληριδιο το βλεπεις αμεσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby sm kalimera agapi mou...

Kai na sou zisei to pasxalino sou DWRAKI...

Kala saranta na exetai...

Na eiste panta eutixeis kai ugeihs...

Kai to mono pou thelw na skeftesai,,,

Einai,,,

Oti ola ta kaka exoune pia perasei agapi mou...

Kai oti exeis to mwraki sou aggalitsa...

Sas euxwme ola ta kalitera me poli agapi...

Filia apo mena...

Kai o theoullis pantote mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν κατάλαβα το εξής, γιατί πληρώσατε αφου δε μείνατε ευχαρηστημένοι και προκειται να επακολουθήσουν αναφορές και καταγγελίες; Τώρα που το πήραν το 3.600άρι δε νομίζω να ενδιαφέρονται πια...

Τέλοσπάντων, πέραν όλων αυτών να χαίρεσαι την κορούλα σου και να την δεις γερή και ευτυχισμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλαμε απαραδεκτη η συμπεριφορά όλων τους...τι να πω έχω τσαντιστεί πάρα πολύ!!!

δεν θα το συνεχίσω όμως,θα σου ευχηθώ να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!!να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!!!

και όλα αυτά θα τα ξεχάσεις μπροστά στο μωράκι σου και στα χαρούμενα χρόνια που σου εύχομαι να έρθουν!!!εσείς να είστε καλά και ευτυχισμένοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby_sm μου, κοπέλα μου, μού κανες την καρδιά περιβόλι :( Και στεναχωρέθηκα, και τσαντίστηκα και φοβήθηκα με όλα αυτά που πέρασες. Εγώ έχω ΠΗΤ την ερχόμενη Παρασκευή και γεννάω στην ίδια "επιχείρηση".. Αν δεν έχουν σπάσει τα νερά ως την Πέμπτη, θα μπω με πρόκληση Πέμπτη πρωί και ειλικρινά τρέμει το φυλλοκάρδι μου με όλα αυτά που διάβασα. Ας ελπίσουμε οτι έπεσες σε εξαιρέσεις, ίσως και λόγω της μεγάλης εβδομάδας και των αδειών. Τις καταγγελείες σαφώς και να τις κάνεις αν και, όπως ανέφερε και κάποια άλλη κοπέλα, αφού πήραν τα 3.600, ούτε που θα ιδρώσει το αυτάκι τους. Να σκέφτεσαι μόνο τη μπουμπου σου που ομόρφυνε την οικογένειά σας και να μην αφήσεις κανέναν στο μέλλον να σου δηλητηριάσει αυτές τις τόσο όμορφες στιγμές!Καλή ανάρρωση γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το μωρακι!!!Μην νομιζεις οτι μονο το ΜΗΤΕΡΑ ειναι αποραδεκτο!!εγω γεννησα πριν 5μηνες στο ΙΑΣΩ και το προσωπικο της παραλαβης ηταν αθλιο..με εκαναν να νιωσω πολυ ασχημα!!!Αλλα περασμενα ξεχασμενα γιατι τωρα απολαμβανω τον μπεμπουκο μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby sm,

καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου,να το δειτε ευτυχισμενο και παντα χαμογελαστο.Πριν λιγες εβδομαδες γεννησα στο Ιασω με καισαρικη προγραμματισμενη και απλα ηθελα να θιξω καποια απο τα σημεια που ανεφερες.Καταρχην η διαδικασια που ακολουθηθηκε ειναι η δεδομενη, ολες οι γυναικες την ιδια περνανε.Αναφερομαι στα σχετικα με το κλισμα και το ξυρισμα κλπ.Ακομα και αν εισαι ξυρισμενη ειναι υποχρεωμενοι να σε ξαναξυρισουν, γιατι η καισαρικη ειναι χειρουργειο και πρεπει να ειναι εξασφαλισμενο οτι δε θα μεταδοθει κανενα μικροβιο.Οσο για το κλισμα ελπιζω οτι καταλαβαινουμε ολες την αναγκαιοτητα του.Δε νομιζω οτι καμια μας θα ειχε τη δυναμη η την ικανοτητα να παει τουαλετα μετα απο το χειρουργειο κι οταν μαλιστα τα εντερα μας ειναι μετατοπισμενα και γι αυτο σε ρωτανε συνεχεια αν αεριστηκες και αν ενεργηθηκες.Κ το μπεταντιν ειναι απαραιτητο για να σε προφυλαξουν.Τωρα οσον αφορα στο χειρουργειο, εγω στο Ιασω ημουν μονη μου στο χειρουργειο αλλα σε διπλανα χειρουργεια καταλαβαινα οτι υπαρχουν και αλλες γυναικες και δεν εχω κανενα παραπονο με αυτο.Ολα ηταν ολοκαθαρα και απολυμασμενα.Οι εξετασεις επισης ειναι δεδομενες καθως και η διαδικασια που γινονται.

Οσο για το θηλασμο, θα σου μιλησω για τη δικη μου εμπειρια.Μετα απο 2 ωρες φερανε κ σε μενα το μωρακι μου, γιατι πρεπει να τα κρατανε 2 ωρες σε ενα θαλαμο παρακολουθησης και επισης πρεπει να στα φερνουν τις ωρες που ειναι προγραμματισμενα να στα φερνουν και μου το εβαλαν αμεσως στο στηθος.Μου εδειξαν πως να θηλαζω, απλα να ξερεις, οτι ουτε εσυ εχεις γαλα τις πρωτες μερες, εχεις το λεγομενο πρωτογαλα, λιγο σε ποσοτητα αλλα θρεπτικο, αλλα ουτε το μωρακι θελει να φαει πολυ γιατι ακομα το στομαχακι του ειναι γεματο υγρα.Και για να σας καταρριψω το μυθο, ειτε εχετε ζητησει ειτε οχι αποκλειστικο θηλασμο να ξερετε οτι τα ταιζουν μεσα στην αιθουσα που τα εχουν, ακριβως γιατι δε μπορουν να υπολογισουν ποσο εχει φαει ενα ταλαιπωρημενο μωρακι η ποσο γαλα εχει μια πονεμενη μανα και ειναι λογικο.Στα σχετικα με τον ικτερο δεν εχω κατι να σου πω.Μαλλον επεσες στην περιπτωση, εμενα με ενημερωσαν αμεσως οτι εκανε ικτερο και ερχονταν 2 φορες τη μερα και μου ελεγαν πως παει.Τωρα που ειστε σπιτι να κοιμιζεις τη μικρουλα σε φωτεινα σημεια γιατι αυτο της κανει καλο.Για τα "δωρακια" κλπ να ξερεις οτι κ πισω να τους ελεγες να τα παρουν, αυτοι παλι θα τα αφηναν.Ειναι πολιτικη του μαιευτηριου γιατι ουσιαστικα με αυτον τον τροπο κανουν διαφημιση στις διαφορες εταιρειες.Αλλα και παλι ας μην ειμαστε τοσο αρνητικοι με ολα.Ναι τα πληρωνουμε ολα αυτα, αλλα και ιδιωτικη τηλεοραση βλεπουμε που μας βομβαρδιζουν με διαφημισεις κλπκλπ.Απολαυσε τωρα τη ζωη με το μωρο σου και μη χαλιεσαι με τα υπολοιπα.

Και για οσες προκειτε να γεννησετε, κ εγω πηγα φοβερα προκατειλημενη με το ιασω, αλλα σας πληροφορω οτι δε θα το αλλαζα με κανενα.Με πειρποιηθηκαν παρα πολυ και ευχαριστηθηκα τη γεννα μου και την παραμονη μου εκει.Χαλαλι τα 4500 που δωσαμε.Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες, συμβαινουν και αρνητικα και αναποδιες και ατυχιες αλλα συμβαινουν κ θετικα.Κρατηστε χαρουμενη διαθεση και απολαυστε τη γεννα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα έρθω να συμφωνήσω με τη SIFOS,όλα έτσι γίνονται.

Όσο για το ΜΗΤΕΡΑ,μου κάνει εντύπωση όλο αυτό που διάβασα.Δούλευα εκεί μέσα και πάντα υπήρχε έστω και μία κοπέλα να βοηθήσει και να λύνει απορίες.Τα μωράκια τα ταϊζαμε πάντα κι εμείς,αφού ποτέ δεν ξέρεις πόσο έχει φάει.Μωρό είναι,δε μιλάει για να σου πει "πεινάω".Μπορεί να έπεσες βέβαια και στην περίπτωση,τι να πω.Έχεις χίλια δίκια να θυμώνεις,αλλά είμαι σίγουρη ότι έπεσες στην περίπτωση.Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα νοσοκομεία της Ελλάδας.Εκεί γέννησε και μια ξαδέρφη μου με ΚΤ και έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη.Και μάλιστα είχε και πρόβλημα.Σε σημείο που η γιατρός της ρώτησε τον άντρα της "ή τη γυναίκα σου,ή το μωρό".Μιλάμε ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ.Ευτυχώς ΚΑΙ οι δύο χαίρουν άκρας υγείας!

Ελενίτσα,όσον αφορά το νοσοκομείο της Λαμίας,έχω να σου πω ότι θα πήγαινα άνετα να γεννήσω εκεί μέσα.Και οι εγκαταστάσεις είναι υπέροχες (και εντελώς καινούριες) και το προσωπικό όλα τα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς να σου ζήσει το μωράκι σου και καλη λοχεία σε σενα.

Θέλω να ελπίζω οτι έπεσες στην περιπτωση, γιατι σε λιγο καιρο και γω εκει θα γεννησω. Χαιρομαι παρα πολύ που τα ειπες ολα αυτα για να παμε ολες οι υπολοιπες προετοιμασμενες για ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα απαντησω συνολικα και δεν θα αναφερθω σε καθε μια σας χωριστα.

Καταρχην δεν συμφωνω με την αντιληψη, ελπιζω να επεσες στην περιπτωση.

Σας διαβεβαιω οτι δεν επεσα στην περιπτωση και οτι αντιστοιχα περιστατικα συμβαινουν καθημερινα.

Απλα συμβαινει επισης , οπως αρκετες απο σας εγραψαν, να τα ξεχναμε ολα αφου το μωρακι ειναι καλα και να πηγαινουμε σπιτια μας.

Οσον αφορα για την εξοφληση του μαιευτηριου, μετα απο ολη αυτην την ταλαιπωρια το μονο που ηθελα να κανω ηταν να φυγω γιατι η αλλη επιλογη θα ηταν να πλακωσω στο ξυλο οποιον εβλεπα μπροστα μου, δυστυχως ομως η κατασταση του σωματος μου δεν μου το επετρεπε. Επισης να σας ενημερωσω οτι δεν υπηρχε κανεις της διοικησης στην κλινικη για να συνεννοηθω ή να παραπονεθω το Μεγαλο Σαββατο που επρεπε να πληρωσω, ωστε να βγουμε την Κυριακη. Το οτι πληρωσαμε δεν σημαινει οτι ολα τελειωσαν, σας διαβεβαιω, θα κανουμε τις απαραιτητες ενεργειες. Τουλαχιστον η συνειδηση μου θα ειναι ησυχη οτι δεν εκανα την κοτα. Και καλω και ολες οσες απο σας βιωσουν αναλογη ή παραπλησια ή πιο σοβαρη περιπετεια να απευθυνονται στους αρμοδιους και να κανουν τις απαραιτητες ενεργειες και καταγγελιες.

Μονον ετσι μπορει να κατασταση να βελτιωθει.

Οσο λεμε...παει περασε, δε βαριεσαι η κατασταση θα διαιωνιζεται και θα χιεροτερευει. Φανταζομαι να συμφωνειτε.

Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσι μου περασες δυσκολες ωρες!!Εγω γεννησα το πρωτο μου παιδακι στο μητερα με επισκληρηδιο και καισαρικη και με ταραξαν στις ενεσεις buscopan και χτυπηθηκε ενα νευρο στο γλουτο μου κι ευτυχως μετα απο 2 με 3 χρονια συνηλθε η περιοχη μερικα...(υπαρχει σημειο που ακομα δε το νοιωθω!!)Τα αλλα μου δυο παιδια τα γεννησα στο Ελενα οπου δινουν υποθετα buscopan και σε προτρεπουν να σηκωθεις αμεσως οσο το δυνατον με οσο λιγοτερη καταστολη γινεται) κι εμεινα πολυ ευχαριστημενη ενω το γιατρο μου δεν τον αλλαξα!!(ειχα παραληλα δυο γιατρους να με παρακολουθουν!!)Ευχομαι να ειμουν κι εγω τοτε το ιδιο τολμηρη και δυνατη με σενα και να τους καταγγειλω!!Μπραβο σου για το δυναμισμο σου και την αποφασιστικοτητα σου!Να σας ζησει το μωρακι σας....και την επομενη φορα μακριαααααα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

Καταρχην δεν συμφωνω με την αντιληψη, ελπιζω να επεσες στην περιπτωση.

Απλα συμβαινει επισης , οπως αρκετες απο σας εγραψαν, να τα ξεχναμε ολα αφου το μωρακι ειναι καλα και να πηγαινουμε σπιτια μας.

Οσον αφορα για την εξοφληση του μαιευτηριου, μετα απο ολη αυτην την ταλαιπωρια το μονο που ηθελα να κανω ηταν να φυγω γιατι η αλλη επιλογη θα ηταν να πλακωσω στο ξυλο οποιον εβλεπα μπροστα μου, δυστυχως ομως η κατασταση του σωματος μου δεν μου το επετρεπε.

Οσο λεμε...παει περασε, δε βαριεσαι η κατασταση θα διαιωνιζεται και θα χιεροτερευει. Φανταζομαι να συμφωνειτε.

Ευχαριστω.

Το δε βαριεσαι ισχυει σε ολα τα επιπεδα της ζωης μας

χρυσοπληρωνετε την κλινικη για να εχετε καποια extra πραγματα απο το κρατικο Νοσοκομειο οχι για να δειτε χειροτερα και φυσικα μιας και πληρωνεις και εισαι πελατης γιατι πελατη σε θεωρουν επρεπε να σε σεβονται και λιγο

διαφορετικα να κλεισουν να πανε στα σπιτια τους

Στο Δημοσιο Νοσοκομειο δεν αφηνουν να ειναι καποιος αλλος συγγενης μεσα και να κοιμαται και εκει οκ πολλοι μενουν μεχρι αργα 10 τ βραδυ αλλα φευγουν ακου εκει να εισαι μαζι με 3 αγνωστες γυναικες και ολο τους το σοι??:S και καλα να εχεις φυσιολογικο τοκετο και να φυγεις μεσα σε 3 μερες λες 3 μερες θα περασουν να σηκωθω να φυγω να ηρεμησω Αλλα 7 η καισαρικη με τιποτα

Εκεινες τις ωρες δεν θες ουτε αδιακριτα βλεματα ουτε ενα σωρο ξενους διπλα σου

Και ειναι κατι το οποιο πρεπει να σεβομαστε ολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω αλλά και εγώ στο Ιασώ που γέννησα έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο όλες τις απόψεις... Ο παιδίατρος περνούσε κάθε πρωί και με ενημέρωνε για τα πάντα, και μου είχε πει οτι η μικρή έκανε λίγο ίκτερο και οτι ίσως χρειζόταν να μείνει αλλά το παρακολουθούσε συνέχεια.. Ακόμα και ο τραυματιοφορέας ήταν τόσο ευγενικός που ακόμα θυμάμαι τα λόγια του..

Χρειάστηκε κάτι να ρωτήσω τον γιατρό μου σαν γιατρός που είναι γιατί δεν ήξερα αν ξέρουν τα κορίτσια και με τον που τον πήρα τηλ μου είπε οτι θα μου στείλει τον κατάλληλο γιατρό για την περίσταση και εκεί που σκεφτόμουν, "καλά θα έρθει του χρόνου" αμέσως εμφανίζεται η νοσοκόμα και κάνει τις πρώτες ενέργειες και μέσα σε 5 λεπτά είχε έρθει και ο κατάλληλος γιατρός να μου λύσει το θεματάκι που είχα.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου να σου ζήσει η κορούλα σου γερή και δυνατή!!!!!και γω γεννησα στο μητέρα στις 28-03 και οι εντυπώσεις μου δεν ηταν και οι καλητερες!!!Για ιδιωτικο δεν αξιζει καθολου τα λεφτά του..!!!Πάλι καλα που ο γιατρος που με παρακολουθούσε ήταν άψογος!!!!Τα παραπονα απ την κλινική πάρα πολλα αλλα το κυριοτερο και αυτο που με εκνευρισε ήταν οτι την ωρα που έφερναν τα παιδια ή θήλαζα υπήρχε επισκεπτήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και μαλιστα η πρωτη κοπέλα καθε μερα δεχοταν 15 ατομα επισκεπτηριο!!!!!!!!!!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!και υποτιθεται οτι το μωρο πρεπει να βγει σε κοσμο μετα τις 40 μερες!!!και στο νοσοκομειο...χαμός....!!!Δεν ξέρω αν γνώρισες την Κυρια Πόπη;;;πολύ καλη!!με βοηθησε παρα πολύ με τον θηλασμο!!!εχω επιπεδες θηλες και μου συνεστησε να παρω πλαστικες με σιλικόνη για να τα καταφερω..Η αληθεις ειναι οτι το μωρο εγω το ταισα με ξενο γαλα τις πρωτες 2 μερες που δεν ειχε κατεβει ακομα το γαλα..αλλα το έβαζα στο στηθος για να μυρισει και να μαθαινει..επισης αν μπορεσε να παρει το "πρωτογαλα"γνωστο για τις ευεργετικες ιδιοτητες του..Οταν πηρα τις θηλες απο κατω απ το φαρμακειο..ζητησα αποκλειστικο θηλασμο και το έγραψαν και πανω στο ταμπελακι και έδινα και τις θηλες καθε φορα για αποστειρωση..

Ενα απ το πολλα επισης που με ενοχλησε ηταν η τουαλέτα..η οποια έκτος του οτι την επισκέπτοταν και ατομα του επισκεπτηρίου δεν θα έλεγα οτι τηρουσαν και τους απαραιτητους κανονες υγιεινης!!!!!!Υπήρχαν φορές που σιχαινομουν να παω δεδομενου το οτι επειδη γεννησα και γω με καισαρικη και τραβουσαν τα ραμματα δεν μπορουσα στο όρθιο!!Οσο για την επισκληριδιο εγω ετσι γεννησα και δεν καταλαβα τιποτα και ειδα και το μωρο..Τα παραπονα μου ειναι απ την διαμονη στο δωματιο!!!!

Τελοσπάντων αυτο που μετραει ειναι οτι καναμε γερα και δυνατα παιδάκια!!!και οσο για το μαιευτηριο 5 μερες ηταν...πάντως σε περιπτωση δευτερης εγκυμοσυνης δεν θα το προτιμησω....

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...