Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

έχω χοριακή 16.... αυτό κατά τον γιατρό μου σημαίνει ότι έχω πιάσει σποράκι, αλλά ότι δεν είναι σίγουρο πως θα μείνει.... κανονικά θα έπρεπε να είχα πάνω από 60, αν ωστόσο πράγματι η ωορρηξία μου καθυστέρησε, τότε μπορεί και να πάνε όλα καλά... τη Δευτέρα θα κάνω νέα εξέταση, ελπίζοντας ότι δεν θα έχω δει περίοδο μέχρι τότε!!!

Από την μία χάρηκα γιατί αυτό σημαίνει ότι εγώ και ο άντρας μου μπορούμε έστω και με δυσκολία να πιάνουμε σποράκι...

Από την άλλη ανησυχώ πολύ... ελπίζω να γίνει ότι κρίνει η φύση καλύτερο και ελπίζω εγώ να μπορέσω να το διαχειριστώ σωστά ό,τι και να γίνει....

Σας ευχαριστώ πολύ όλες... κάθε ευχή και κάθε θετική σκέψη καλοδεχούμενη, την έχω πολύ ανάγκη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!! ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΤΙ Η ΩΩΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΑΡΓΗΣΕΙ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ. ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τα έγραψα ταραγμένη και διαβάζοντάς τα συνειδητοποιώ ότι είναι λίγο μπερδεμένα...

Πάμε πάλι...

πάνω από 5 μονάδες η χοριακή είναι θετική, σε κάποια εργαστήρια όπως αυτό που πήγα πάνω από 10...

αν έχεις τρεις μέρες καθυστέρηση και ωορρηξία τη 14 μέρα σε κύκλο 28 ημερών, το σποράκι είναι λογικά δύο βδομάδω και 3 ημερών. Στην περίπτωση αυτή με χοριακή 16 το σποράκι δεν είναι πολύ καλά και μάλλον ετοιμάζεται να φύγει...

αν όμως είχα αργότερα ωορρηξία, τότε το σποράκι μας είναι νεώτερο, οπότε μπορεί και να επιβιώσει με 16..., αρκεί αυτό το 16 κάθε δύο μέρες σχεδόν να διπλασσιάζεται...

Αυτά μου είπε ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού η ωορρηξία έγινε πιο αργά, άρα και η σύλληψη και η εμφύτευση έγιναν πιο αργά, οπότε είναι φαινομενικά λογικό το να έχεις χαμηλή χοριακή. Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κι όχι αρνητικά. Ό,τι είναι να γίνει, να γίνει για καλό, αυτό λέω εγώ πάντα.

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη...να μην κουράζεσαι, να μην σηκώνεις βάρη κλπ, να τρως και να κοιμάσαι καλά κι υπομονή μέχρι τη Δευτέρα..

Έχεις όλη μας την θετική σκέψη και όλες μας τις ευχές Κωνσταντίνα μου... Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ,ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ.ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΘΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ.ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ, ΝΑ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως λες, αν η ωορηξία ήταν πιο μετά η τιμή είναι καλή! Υπομονή μέχρι την Δευτέρα και είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια!! Εύχομαι σε μια καλή κι ήρεμη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CONSTANTINAG MOY ΓΛΥΚΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΚΙ ΕΣΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ και σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε ό,τι επιθυμείτε... θα σας κρατήσω ενήμερες.

Σκέφτομαι το Σάββατο να ξανακάνω το clear blue (είχε δύο το κουτί) μπας και βγει πιο σκούρο αν και νομίζω ότι αυτό θα με αγχώσει περισσότερο...

Διάβασα στο φόρουμ ότι μια κοπέλα είχε χοριακή 23 στις 4.5 βδομάδες και μου ανέβηκε κάπως το ηθικό...

Καλό σας βράδυ,

πάω μια βολτίτσα σε δυο φίλους να παίξω με την κορουλα τους και να ονειρευτώ ότι σύντομα μπορεί και γω να έχω παιδάκι με τον αντρούλη μου!!!

Φιλιά πολλά και εκατομμύρια ευχές για όλα όσα ποθείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλέπεις ότι όλο το σύμπαν εμείς δηλαδή στο μαμμυ συνομωτούμε για τα καλύτερα θετικά αποτελέσματα που θα έχεις την Δευτέρα.

είμαστε εδώ και περιμένουμε νέα από την εξέταση, προσπάθησε να είσαι πιο ήρεμη και να μην κουράζεσαι πολύ αυτές τις μέρες.

:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, πραγματικά ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να έχεις τη Δευτέρα μια τελεια ενδειξη χοριακής και να πανηγυρίσουμε μια νεα εγκυμοσύνη (η οποία ειμααστε ήδη σίγουρες οτι υπάρχει... αλλά θα ανοιξουμε τη Δευτέρα τις σαμπάνιες).

ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ????????? ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα Κωνσταντινα μου!!!

ευχομαι και εγω μεσα απο την καρδια μου, ολα να ειναι καλα και τη δευτερα να μας ανακοινωσεις τρισευτυχοσμενη και τα επισημα αποτελεσματα!!

φιλια πολλα και ο Θεουλης μαζι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωνσταντινουλα μου τι χαρα ηταν αυτη που μας εδωσες!!!!!!!!

ερχομουν αρων αρων στο γραφειο να μπω στο μαμμυ για να δω τα αποτελεσματα σου!!!(οχι τιποτα αλλο- παραλιγο να παθω κριση πανικου απο το αγχος μου- χαχαχαχαχχα!!!) μην ανησυχεις- ειμαστε οοοοοοοολες μαζι σου και σου στελνουμε τις πιο θετικες σκεψεις!!!!! να προσεχεις το εαυτο σου, οσο το δυαντον ηρεμιαααα και τη δευτερα ανοιγουεμ σαμπανιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πολλα πολλα φιλακια καλη μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

constantinag έγραψε:

" . . .Διάβασα στο φόρουμ ότι μια κοπέλα είχε χοριακή 23 στις 4.5 βδομάδες και μου ανέβηκε κάπως το ηθικό..."

Εχεις δίκιο Κωνσταντίνα μου...!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ

και είμαι τώρα στην 24 εβδομάδα κύησης , σε ένα υγειέστατο μωράκι!!!

Ολα θα πάνε καλά,, να έχεις πίστη...

Είχα και έγω σταθερό κύκλο 28 ημερών και στις 4,5 εβδομάδες η χοριακή μου ήταν (μόνο) 23... Μετά από ένα αγχωτικό σ/κ ((πόσο σε καταλαβαίνω, πόσο σε νιώθω...)) έφτασε 67!!!

Χαμογέλα και προσευχήσου................ Να σκέφτεσαι θετικά.........

................Ο Θεός μαζί σου!!!

Πολλά φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Kwnstantina mou...

Agapi mou eilikrina sou euxwme na exeis tin deutera mia teleia XORIAKI...

Min anxwnesai gia tipota kai ola tha ne mia xara...

Sou euxwme ta kalitera...

Kai o theos mazi sou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

constantinag μου όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου!!!!

μην αγχώνεσαι, μάλλον είναι πολύ νωρίς ακόμα γι'αυτό και η χαμηλη χοριακή...

θα περιμένουμε νέα σου τη δευτέρα...

θα σε σκέφτομαι το σκ!!!φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Constantinag καλημέρα!!!!

Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να πάνε όλα καλά

και την Δευτέρα τα νέα να είναι εξίσου ευχάριστα!!!!

Σκέψου θετικά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου,

Οι ευχές μας και οι προσευχές μας θα είναι μαζί σου όλο το δύσκολο ΣΚ που έρχεται για να παίρνεις δύναμη και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!

Να ξεκουραστείς το ΣΚ και σε περιμένουμε Δευτέρα για τα ευχάριστα. Στέλνουμε θετική ενέργεια και στο ζυγωτούλη σου (ζυγωτό λέγεται το "σποράκι" σε αυτή τη φάση, αν και σποράκι μου αρέσει κι εμένα καλύτερα!!) να γραπωθεί καλά και να σκάσει μύτη σε 9 μήνες!!

Να σκέφτεσαι θετικά και θα τα καταφέρεις, είμαστε όλες μαζί σου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τις καλύτερες ευχές και απο εμένα! Ολα θα πάνε καλα ειμαι σίγουρη κοπέλα μου! Εσύ μόνο κοίτα να προσέχεις απο εδώ και πέρα και καλό θα ήταν το πρώτο καιρό και μέχρι να είναι σίγουρος ο γιατρός να σταματήσεις τις επαφές με το συζυγό σου.....

Αναμένω με αγωνία τα νέα σου.....

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...