Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κακακια μωρού


Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες τις μαμάδες και τα μωράκια τους :))

Να ευχηθώ από τώρα Καλή Ανάσταση, και σας παρακαλώ για την εμπειρία σας μια και είμαι νεα μαμά.

Έχω ενα κοριτσάκι 11 εβδομάδων, η οποία εδώ και ενα μήνα πίνει frisolac + frisolac comfort ανάμεικτα, μια και ειχε παλλινδρομησεις.

Αρχικά τα κακάκια της ήταν αραιά και πολλά. Τώρα τελευταία (2 - 3 μέρες) είναι κάπως σφικτά και ενιαία (φανταστείτε να μην λερώνεται η πάνα όλη, ας πούμε, καπως σαν... ζύμη). Να προσθέσω πως τελευταία πίνει και χαμομηλάκι μαζί μια φορά την ημέρα.

Είναι φυσιολογικό να είναι έτσι τα κακάκια της.. ή πρέπει να μιλήσω με τον γιατρο?? (Θα μας δει σύντομα για εμβόλια, αλλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να του τηλεφωνήσω νωρίτερα).

Ευχαριστώ για την υπομονή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faiowyn,χρονια πολλα.Κι εμεις το ίδιο γάλα πίνουμε.Είμαστε 5 εβδομάδων,και έχουμε την ίδια σύσταση.Ο γιατρός τα έχει δει και του φαίνονται φυσιολογικά.Και εγώ επειδή έχουμε κολικούς κάποιες μέρες και λίγο δυσκοιλιότητα,πίνουμε αραιά και που με χαμομήλι το γάλα.

Ανέφερέ το στον γιατρό,αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να ανησυχείς.

Καλό Πάσχα,να χαίρεσαι το ζουζούνι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ teo cool ;)) Είμαι πιο χαλαρή τώρα ώστε να περιμένω την α΄λλη εβδομάδα που θα μας δει ο γιατρός για να του το αναφέρω απλά.

Καλή Ανάσταση.. και να χαίρεσαι το μικρό σου :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη στιγμη που κανει καθε μερα κακακια (πιφ!) μην σε ανησυχει! Γενικα το ξενο γαλα φερνει δυσκοιλιοτητα. Στην περιπτωση σου ομως δε μιλαμε για κατι τεεοιο! Δυσκοιλιοτητα εχουμε οταν το μωρο εχει δυο και πλεον ημερες να ενεργηθει! Φιλακια σε σενα κ τ μπουμπου σου!:kiss: και καλη Αναασταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...