Μετάβαση σε περιεχόμενο

λαδι weleda για ραγάδες


Recommended Posts

ηθελα να ρωτήσω αν χρησημοποιηεί καμια το weleda λαδι για ραγάδες και απο που το αγοράζει?εγω το βρήκα 26 ευρω αλλά ψάχνω μαγαζί ή site που μπορει να το εχει φθηνότερα ωστε να παρω και μεγαλύτερη ποσότητα.ισως μεσω ιντερνετ αλλα δεν ξερω απο που να παραγγειλω..ξερει καμία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena kalispera.Egw de kserw tha sou poun ta koritsia.

Pandws epeidh tha xreiasteis megalh posothta tha sou proteina Vazelinh paidikh (sto mple vazaki) kanei kalh douleia.O giatros mou eipe oti einai oti kalytero gia ths ragades.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE

www.biologisch24.com/

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 10Ε ΑΛΛΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ.(ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ)

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΟΥ ΕΓΓΥΜΩΣΗΝΕΣ ΕΒΑΖΑ ΒΑΖΕΛΙΝΗ. ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΡΑΓΑΔΑ. Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΖΡΩ ΚΡΕΜΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΝ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΑ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνονόματη, καλησπέρα! Εγώ αγόρασα 2 μπουκάλια των 100 ml, και τα πλήρωσα 29 ευρώ το ένα! Αυτά τα πήρα από ένα κατάστημα με βιολογικά προϊόντα στα Βριλήσια. Για να βρεις πιο κατάστημα τα φέρνει στην περιοχή σου, θα πάρεις τηλ την αποκλειστική αντιπρόσωπο στην Ελλάδα 2310 856233 και θα τους πεις την περιοχή σου και το συγκεκριμένο προϊόν της Welleda για το οποίο ενδιαφέρεσαι. Εκείνοι θα σε ενημερώσουν για τα καταστήματα τα οποία έχουν αγοράσει από αυτούς το συγκεκριμένο προϊόν. Αν θες τη γνώμη μου, είναι τέλειο το λαδάκι αυτό αλλά εγώ τα 200 ml τα ξόδεψα σε ενάμιση μήνα, και ούτε! 58 ευρώ για ενάμιση μήνα. Δεν συμφωνώ με τη βαζελίνη γιατί περιέχει πετρελαϊκά χημικά αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις αγνό αμυγδαλέλαιο της APIVITA, που και διαθέσιμο είναι στα περισσότερα φαρμακεία και τέλειο για αυτή τη δουλειά είναι και κάνει κοντά στα 8 ευρώ το μπουκαλάκι. Εγώ μετά τα 2 μπουκάλια Welleda συνέχισα με αμυγδαλέλαιο της Apivita. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

MamaToBe egw exw parei th vazelinh ths proderm pou einai paidikh!Exei petrelaika xhmika?Kanoun kako?Rwtaw giati mou th systhse o giatros mou ws th kalyterh.

Ελενάκι μου γεια σου. Δες πίσω στα συστατικά της και αν δεις λέξεις που ξεκινούν με petrol- parafin- πάει να πει ότι προέρχεται από ορυκτά έλαια. Εγώ είχα χρησιμοποιήσει τη βαζελίνη της Johnson για 2-3 μέρες στις αρχές και με είχε πιάσει μια απίστευτη φαγούρα. Με το αμυγδαλέλαιο, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

Nai re gmt leei petrolatum :(

Epishs leei oti einai oti kalytero gia th frotida ths vrefikhs epidermidas :o

Dld mono fagoura prokalei auto?Egw pali den exw.Tha ton kraksw ton giatro :P

Δες παρακάτω κάτι που βρήκα για το συγκεκριμένο συστατικό στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://209.85.129.132/search?q=cache:jY ... lr=lang_el

Επίσης να αναφέρω κάτι που διάβασα σχετικά με την ουσία Petrolatum, παράγωγο του πετρελαίου όπως και το Paraffinum Liquidum, η οποία χρησιμοποιείται ευρέως στα καλλυντικά, σε κρέμες (ειδικά η Lancome και η Shiseido το χρησιμοποιούν πολύ), σε κραγιόν, lip stick, γαλακτώματα σώματος (απο φθηνά όπως το Dove μέχρι ακριβά). Αυτή η ουσία θεωρείται ύποπτη εδώ και χρόνια για καρκινογενέσεις αλλά συνεχίζουν να την χρησιμοποιούν γιατί η νομοθεσία (ειδικά στην Αμερική) δεν απαγορεύει ουσίες που χαρακτηρίζονται "ύποπτες" αλλά μόνο εκείνες που είναι 100% βλαβερές.

Φυσικά οι εταιρίες έχουν τεράστιο συμφέρον απο τη χρήση petrolatum και paraffinum liquidum γιατί είναι πολύ φθηνά και δίνουν την ψευδαίσθηση ενυδάτωσης.

Υπάρχει και το πρόβλημα με τον μόλυβδο, αλλά απο ότι είδα το θέμα έχει ήδη αναφερθει.

Επίσης, στον σύνδεσμο

http://www.kathimerini.gr/4Dcgi/4dcgi/_ ... 09_1288177

Επιστημονικές έρευνες έχουν δείξει ότι από τη χρήση καλλυντικών και μόνο κάθε γυναίκα επιβαρύνεται με 2 κιλά χημικές ουσίες το χρόνο. Από αυτές, κάποιες είναι ιδιαίτερα τοξικές και επικίνδυνες για τον οργανισμό. Στη λίστα που ακολουθεί, θα βρείτε, ενδεικτικά, ορισμένα από τα «ένοχα» συστατικά που χρησιμοποιεί η βιομηχανία των καλλυντικών, τόσο των συμβατικών όσο και αυτών που πλασάρονται ως «φυσικά».

• Parabens (methyl, propyl, butyl και ethyl): Χρησιμοποιούνται ως συντηρητικά, καθώς αυξάνουν τη διάρκεια ζωής του προϊόντος και εμποδίζουν την ανάπτυξη μικροβίων. Ευθύνονται για αλλεργικές αντιδράσεις και δερματίτιδες, ενώ διερευνάται ο ρόλος τους στην ανάπτυξη καρκίνων του μαστού.

• Πετρελαιοειδή ή ορυκτέλαια (mineral oil, paraffin oil, liquidum paraffinum, petrolatum): Πετροχημικά παράγωγα με υψηλή τοξικότητα. Χρησιμοποιούνται σε ευρεία κλίμακα στην κοσμητολογία λόγω του χαμηλού κόστους τους. Ορυκτέλαια τύπου βαζελίνης (petrolatum) προκαλούν πλην των άλλων προβλήματα στα φωτοευαίσθητα δέρματα, κάνοντάς τα πιο ευάλωτα στην ηλιακή ακτινοβολία, ενώ ευθύνονται για εκτεταμένες ξηροδερμίες.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Εγώ κάθε βράδυ μετά το μπάνιο (όταν είναι νωπό ακόμη το δέρμα) παστώνομαι με baby-oil σε όλες τις επικίνδυνες περιοχές (κοιλιά, στήθος - εκτός από τις θηλές, και μπούτια). Γίνομαι σαν τσιπούρα έτοιμη για τη σχάρα, αλλά δεν έχω ανοίξει πουθενά ακόμη και σήμερα μπαίνω στην 38η εβδομάδα...

Επίσης θα συμφωνήσω με τη MamaToBe για το αμυγδαλέλαιο. Κάποια στιγμή γύρω στον 7ο με είχε πιάσει φαγούρα να θέλω να γδάρω την κοιλιά μου! Πήρα από το φαρμακείο αμυγδαλέλαιο (το οποίο ήταν και για μαγειρική απ'ότι έλεγε...) και έβαλα και σώθηκα!!!

Είμαι πολύ υπέρ των φυσικών προϊόντων γιατί κανείς δεν ξέρει το βάζουν μέσα σε όλα αυτά τα ειδικά για την εγκυμοσύνη προϊόντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο site που σου εγραψα ελενα εχει 15ε!

παντως και εγω κατα την διαρκεια δεν ειχα ουτε μια..και τωρα εχουν αρχισει να φαινονται!!!οχι πολλες αλλα...

εβαζα baby oil...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, πάντως εγώ χρησιμοποίησα το λάδι της weleda και στις 2 εγκυμοσύνες και ΚΑΜΜΙΑ ραγάδα. Χρησιμοποιούσα 1 την εβδομάδα!!! το αγόραζα 13.95 ευρώ! επειδή δεν έχω χρόνο τώρα θα γράψω αργότερα πώς μπορείς να το προμηθευτείς και στην Ελλάδα σε καλή τιμή.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω πως οποιοδηποτε προιον ενυδατωνει το δέρμα,ειτε λάδι είτε κρεμα,είτε συνδυασμός βοηθα στη προληψη των ραγαδων. Απλως να κρατας τις επικινδυνα σημεια(κοιλια,στηθος(οχι θηλες),γαμπες)ενυδατωμένα. Εγω που είχα ραγαδες απο παλια διαιτα,στην εγκυμοσυνη δεν εκανα ουτε μια. Ειχα μικρη κοιλιτσα,εβαλα 12 κιλα και δεν παρελειπα τη κρεμα πρωι και βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα..εμενα στην αρχή μου έιχε δώσει ο γιατρός μου κάτι δειγματάκια κρέμας fissan για τις ραγάδες αλλά διαβάζοντας στα συστατικά ειδα πολλά συντηρητικά μεσα και δεν τα πολυχρησιμοποίησα. πηρά μια κρέμα για ραγαδες του Κορρέ απο το φαρμακείο και έμεινα πολυ ευχαριστημένη..τη βάζω ακόμα και τώρα στο τέλος ( αν και οχι τακτικα η αλήθεια είναι, υπαρχουν μέρες που ξεχνιέμαι) και παρά την τεράααστια κοιλια μου και τα ήδη 3100 της μπέμπας δεν εχω κάνει ουτε μια ραγάδα!! ( εχω βέβαια αυτην την μέλανα, μαύρη γραμμή που η οποία ξεκινάει ακριβως κατι απο το στήθος και πάει μέχρι κάτω κάτω, εκει που δεν έχει που...αλλου να πάει..) άραγε θα φύγει μετά ή θα την πάρω σουβενίρ απο την εγκυμοσύνη??:dry:

όσο αφορά τα προιόντα της weleda είναι όντως πολύ καλά και το σημαντικότερο απολυτως αγνά !! για παιδικη βρεφική περιποιηση είναι σουπερ, αλλά και για ευαισθητη επιδερμιδα γενικοτερα. κάποια κοπελα απ εδω, δεν θυμαμαι πια αλλά να ναι καλά μου ειχε στείλει καμια στιγμη ενα μαιλ να επικοινωνήσω με μια κοπελα για προιντα weleda αλλά και αλλων εταιρειων βιολογικών πάντα..το μαιλ είναι το bemadreterra@yahoo.gr, μπορείς να γράψεις να σου στείλουν αναλυτικά τους καταλόγους με τα προιόντα και της τιμές οι οποίες είναι πολύ πιο φτηνές απο τα καταστήματα με βιολογικά προιόιντα έξω..πχ το παιδικο αφρολουτρο-σαμπουαν (200ml) με καλέντουλα εχει 8 ευρω ενω έξω το ειχα βρει 15 και η λοσιον σώματος καλέντουλας εχει 13 (200ml) ενω στα μαγαζια 19! το τσέκαρα προχθες..επισης μπορεις να κανεις τηλεφωνικη παραγγελία στα τηλέφωνα 210-8220771 απογευματινές ώρες ή στο 693-7322003.

Αν μένουμε στην Αθήνα δεν υπαρχει κάποια άλλη χρέωση και πληρώνουμε με την παράδοση. Αν μένουμε στην επαρχία θα έχουμε μια μικρή επιβάρυνση 3€ για τα ταχυδρομικά έξοδα και πληρώνουμε στο ταχυδρομείο με αντικαταβολή.

αυτά! καλές αγορές! ελπίζω να βοηθησα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ 2 ΜΠΟΥΚΑΛΙ.ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΔΙΟΤΙ ΓΙΑΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΚΕΙ .ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΕ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΤΗΣ WELWDA ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΝΑΙΟ (ΤΟ ΓΑΤΙ........ΣΑΣ ΔΗΛΑΔΗ)ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΕΣΤΙΚΟ.Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΚΑΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΧΕΙΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΙΚΤΗ ΠΟΣΟ ΕΛΕΣΤΙΚΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΑΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ.<<<ΛΑΔΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΝΑΙΟ ΛΕΓΕΤΕ>>> ΑΠΛΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΝΑΙΟ>>.ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ Η MARGA ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΒΑΖΩ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

MamaToBe έγραψε:

Δεν συμφωνώ με τη βαζελίνη γιατί περιέχει πετρελαϊκά χημικά αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις αγνό αμυγδαλέλαιο της APIVITA, που και διαθέσιμο είναι στα περισσότερα φαρμακεία και τέλειο για αυτή τη δουλειά είναι και κάνει κοντά στα 8 ευρώ το μπουκαλάκι.

Kαι APIVITA βάζει parabens στα προϊόντα της!

Εχω πάρει κάποια για τα πιαδιά σαν φυτικά και μετά διάβασα που μαζί με βότανα βιολογικής καλλιέργιεας έχουν και 3 parabens!!!

Και Fissan, και Korres, και Chicco και πολλές άλλες μάρκες περιέχουν διάφορα συστατικά που δεν είναι καλά...

Ενα πολύ καλό άρθρο

http://fe-mail.gr/pages/posts/beauty/be ... hp?id=3080

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

κι εγω μολις την παρηγγειλα,ακουσα πολυ καλα λογια!!

θα δουμε..θα την ξεκινησω σε 2 εβδομαδες,οταν με το καλο κλεισω την 12η εβδομαδα..

παντως απο οτι ειδα εχει και πολλα για την περιποιηση του μωρου..μαλλον θα την προτιμησω γενικοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Συνονόματη, καλησπέρα! Εγώ αγόρασα 2 μπουκάλια των 100 ml, και τα πλήρωσα 29 ευρώ το ένα! Αυτά τα πήρα από ένα κατάστημα με βιολογικά προϊόντα στα Βριλήσια. Για να βρεις πιο κατάστημα τα φέρνει στην περιοχή σου, θα πάρεις τηλ την αποκλειστική αντιπρόσωπο στην Ελλάδα 2310 856233 και θα τους πεις την περιοχή σου και το συγκεκριμένο προϊόν της Welleda για το οποίο ενδιαφέρεσαι. Εκείνοι θα σε ενημερώσουν για τα καταστήματα τα οποία έχουν αγοράσει από αυτούς το συγκεκριμένο προϊόν. Αν θες τη γνώμη μου, είναι τέλειο το λαδάκι αυτό αλλά εγώ τα 200 ml τα ξόδεψα σε ενάμιση μήνα, και ούτε! 58 ευρώ για ενάμιση μήνα. Δεν συμφωνώ με τη βαζελίνη γιατί περιέχει πετρελαϊκά χημικά αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις αγνό αμυγδαλέλαιο της APIVITA, που και διαθέσιμο είναι στα περισσότερα φαρμακεία και τέλειο για αυτή τη δουλειά είναι και κάνει κοντά στα 8 ευρώ το μπουκαλάκι. Εγώ μετά τα 2 μπουκάλια Welleda συνέχισα με αμυγδαλέλαιο της Apivita. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

mamatobe exeis apoluto dikio!!!to ladaki tis apivita einai polu kalo kai gia tis thiles!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...