Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιλογή μάρσιπου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας μανουλες και μανουλες to be! Τι έχετε να μου προτείνετε για μάρσιπο; Εχετε πάρει κατι συγκεκριμένο που να μείνατε ή όχι ευχαριστημένες; Είμαι αναμεσα σε ring sling και στο sling της hugga baby. Προτείνετε κάτι άλλο;Περιμένω τις απόψεις σας γιατι παντα είναι σωστές!!Φιλάκια!

post-3497-13873934689266_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To sling της hugga baby μου αρεσει περισσότερο γιατι δε κρεμεται το ύφασμα όπως στο ring sling,αλλα το δευτερο είναι πιο προσαρμοσιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΣΚΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινου, το μαρσιπο λεγεται hugga baby sling. Εγω το βρηκα στις εξής σελίδες:

www.trikiklo.com & www.huggababy.co.uk.

Η τιμή του απο το trikiklo.com 69+3€ εξοδα αποστολής ενω απο το huggababy.com πρεπει να βγαινει 2-3€ φθηνοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom to be γεια σου!

Εγω εχω παρει ενα ring sling απο το τη Σοφια (ntanta) και ειναι σουπερ.

Η μπεμπα μου τρελλαινεται οταν τη φοραω!

Ηρεμει και την παιρνει συνηθως ο υπνος.

Την εβαλα απο την αρχη μεσα.Τωρα ειναι 2 μηνων.

Το πλενω στο πλυντηριο και δεν εχει παθει τιποτα.

Εχει τσεπουλες στην ακρη για να βαζεις διαφορα οταν βγαινεις εξω που ειναι πολυ βολικο.

Τις πρωτες μας βολτες τις καναμε μαυτο.

Αντεχει παιδακι μεχρι 3 ετων και εχει πολλες θεσεις.

Τωρα τελευταια μεχει βοηθησει πολυ και στο θηλασμο.

Οσο για την ουρα που λες μπορεις να παραγγειλεις to σλινγ σου με οποιο μηκος ουρας σου αρεσει.

Τελος η τιμη ειναι σιγουρα χαμηλοτερη απο αυτο της πρωτης φωτο.

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Υ.Γ Να και μια φωτο με τον μπαμπα μας να 'φοραει' τη μικρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δοκιμασα ring sling αλλα δεν μου "πηγε", ειναι και αρκετα ζωηρος ο μικρος (εχει σημασια αυτο το τονιζουν και στις οδηγιες χρησης) μετα πηρα το baby bjorn που ειναι πολυ ευχρηστο,με 2 κινησεις μπαινει κ βγαινει και αν κοιμηθει το μικρο σου το βγαζεις χωρις να το ξυπνησεις -ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΥΤΟ :laugh: :laugh:

με το r.s. το καλο ειναι οτι ειναι για παραπανω κιλα,ενω το αλλο μεχρι 10 κ.

α!το r.s. το πηρα απο ebay μαζι με εξοδα αποστολης γυρω στα 50 ευρω ενω το αλλο 85 απο mothercare.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν... Μόλις παρήγγειλα το δικό μου sling από το babywearing.gr. Πήρα τηλέφωνο τη Στέλλα, που τα φτιάχνει προφανώς, και με βοήθησε αρκετά. Καταχώρησα την παραγγελία ηλεκτρονικά και μου είπε ότι ίσως το έχω και τη Δευτέρα! Σας βάζω photo του πως θα είναι, μόνο που αντί για πορτοκαλί θα έχει λαχανί, μπας και το φοράει και ο μπαμπάς μας ο βάζελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli έγραψε:

Λοιπόν... Μόλις παρήγγειλα το δικό μου sling από το babywearing.gr. Πήρα τηλέφωνο τη Στέλλα, που τα φτιάχνει προφανώς, και με βοήθησε αρκετά. Καταχώρησα την παραγγελία ηλεκτρονικά και μου είπε ότι ίσως το έχω και τη Δευτέρα! Σας βάζω photo του πως θα είναι, μόνο που αντί για πορτοκαλί θα έχει λαχανί, μπας και το φοράει και ο μπαμπάς μας ο βάζελος... doule_layered_ring_sling.jpg[/quo

ioannouli πολυ μ αρεσε αυτο που παραγγειλες,το δικο μου κρεμεται πολυ και ειμαι σαν τον Γκαντι οταν το φοραω!

ποσο κοστιζει αυτο?

θα με κυνηγησει ο αντρας μου αν παρω κι αλλο-αλλα μου φαινεται πιο βολικο αυτο και πια δεν μπορω να κουβαλαω το babybjorn οποτε χρειαζομαι αλλο . Εχει ενισχυση στον ώμο?μου φανηκε πιο χοντρο το υφασμα σε αυτο το σημειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

ioannouli πολυ μ αρεσε αυτο που παραγγειλες,το δικο μου κρεμεται πολυ και ειμαι σαν τον Γκαντι οταν το φοραω!

ποσο κοστιζει αυτο?

θα με κυνηγησει ο αντρας μου αν παρω κι αλλο-αλλα μου φαινεται πιο βολικο αυτο και πια δεν μπορω να κουβαλαω το babybjorn οποτε χρειαζομαι αλλο . Εχει ενισχυση στον ώμο?μου φανηκε πιο χοντρο το υφασμα σε αυτο το σημειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli ευχαριστω για την απαντηση.θα περιμενω να μου πεις αν εχει ενυσχιση στον ώμο.

Βαζω και γω τη φωτο του babybjorn που ειχα.(ο κυριος της φωτο δεν συμπεριλαμβανεται στο πακετο lol)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

κορίτσια για τα μέλη του mammyland υπάρχει κάθε μήνα κάποια έκπτωση στους μάρσιπους. Μπορείτε να δείτε εδώ λεπτομέρειες

http://mammyland.com/index.php?option=c ... 9176#88360

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...