Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ(PINELOPI)


Recommended Posts

Ηρθε λοιπόν επιτελους και η δική μου σειρα να ανακοινωσω τη γέννηση του γιου μου.

Ανυπομονούσα πολύ γι'αυτη τη στιγμή κι επιτέλους ηρθε.

Τη Τρίτη λοιπόν,στις 7 Απριλίου και ωρα 2.15 το μεσημερι, εφερα κι εγω στο κόσμο το αγοράκι μου.:laugh: Γεννησα φυσιολογικα χωρις καμια αναισθησια!!!

Γεννηθηκε 3,850κ και 50,5εκ. Υγιέστατος!!

Δεν ταλαιπωρηθηκα ιδιαίτερα, το πρωι στις 7 ξυπνησα με κατι πονάκια.Περιμενα να δω αν θα δυναμωσουν.Κατα τις 9 πήγα τουαλέτα και ειδα αιμα,έτσι πηρα τηλεφωνο τη γιατρο μου και ξεκινησα για το νοσοκομειο.Οι πόνοι οχι πολύ δυνατοι αλλα σταθεροι καθε 10λ.

Φτασαμε στο νοσοκομειο κατα τις 10.30,εκει συναντησα και τη γειτόνισσα μου που ειχε γεννησει το ιδιο πρωι!!Μεχρι να με δει η γιατρος εκατσα μαζι της και τα λεγαμε.

Τελικα κατα τις 11 με πηρανε μεσα για να με "δουν",ειχα πολυ λίγο διαστολη:unsure: κι ετσι μου ξεκινησαν ενεσεις καθε 15 λεπτα.

11.30 μου εκαναν τη πρώτη και μου εκαναν και το κλησμα.Με αφησαν μετα να κάνω βόλτες μεχρι την επόμενη.

Στη 1 ειχα σχεδον τελεια διαστολη,μου εσπασαν τα νερα, κι ετσι στις 2.15 με τη βοηθεια βεντούζας, γιατι ο μικρος ηταν ψηλά κ λόγο μυωπίας δεν επρεπε να σφιχτω πολυ,ακουσα το κλάμα του.

Το πιο δυσκολο σημειο για μενα ηταν οι τελευταιοι πόνοι,και ειδικα όταν τη στιγμη της συσπασης σου βάζουν "χερι" οι νοσοκόμες:angry: !!

Την ωρα των εξωθησεων δεν προλαβα να καταλάβω και πολλα.

Μετα το τοκετο πηγα στο δωματιο περπατωντας σαν κυρία.Δεν μπορουσα βεβαια να κατσω καλα επειδη ειχα πολλα ραμματα.

Ευτυχως πήγαν όλα καλα,αυτο εχει σημασια.

Τους πόνους τους ξεχνας αμεσως μετα.Το εχω ακούσει απο όλες τις κοπέλες που γεννησαν κ τωρα το επιβεβαιωνω κι εγω.

Ευχομαι σε όλες που περιμενουν να εχουν ενα ευκολο τοκετο.Να μην φοβαστε γιατι ο φοβος δυσκολευει τη κατάσταση.

Οριστε λοιπον κ ο μπουμπουκος μου.

Καλο Πασχα , Καλη Ανασταση να εχουμε!

post-1141-13873934659693_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι γλύκας που είναι!!

Να σου ζήσει το ομορφόπαιδο!

να τον χαίρεσαι και να ναι πάντα δυνατός και τυχερός.

καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σου εύχομαι

αν και είμαι σίγουρη πως 8α το έχεις!

Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελόπη μου πολύ χαίρομαι για σένα!!!! Τα είπαμε και στο Fb αλλά πάλι θα σου ευχηθώ να χαίρεσαι τον μπεμπούκο σου που τόσο πολύ λαχταρούσες να αποκτήσεις. Έιδες βρε Πηνελόπη πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός; Και να τώρα..καμαρώνουμε τον γιό σου!!!!! Τα λόγια είναι πολύ φτωχά για να σου περιγράψω την συγκίνησή μου. Να' σαι καλά. Δεν συνεχίζω γιατί με πήραν τα ζουμιά.:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΙ ΠΑΙΔΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ? ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ. ΕΤΣΙ, ΕΤΣΙ. ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΟΥΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΑΜΠΡΟΥΣ. ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinelopi se thumomoun apo perisu....

Meta apo examini apousia apo to mammy mpika kai se vrika egyoula kai tora vlepo to gioka sou....

Einai ontos suginitiko sou efhomai na sou zisei me ygeia kai dynami na eiste oloi poli kala!

Kalo Pasha!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pinelopi ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ,ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!!ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!!ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελοπη μου τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα που ειδα;τι κουκλο γιο εκανες;να σας ζηση...τι να πω!!εισαι φοβερη...πω!πω!πω!πως περασε ο καιρος;αχ με εκανες και δακρυσα βρε!!τι αλλο να σου πω...ολα στην ζωη σου να ειναι ευχαριστα ευτυχισμενα και υγειης!!Φιλια πολλα φιλεναδα!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PINELOPI να σας ζησει ο γιοκαρινος σας!!!! :woohoo: :woohoo:

Ειναι ενα κουκλι!!! Ξανθοκοκκινουλης ειναι ή μου φαινεται???:cheer:

Απο δω και περα....ευχομαι να περνας υπεροχες στιγμες....διπλα του!!!;)

Να ειστε γεροι και ευτυχισμενοι!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinelopi μου αν και σου ευχηθηκα και στο facebook θα σου τα ξαναπω και εδω!! ;)

Να σου ζησει ο γιοκας σου να ειναι παντα ευτυχισμενος χαρουμενος και πανω απο ολα ΓΕΡΟΣ!! :)

Ειναι ενας γλυκας ενας κουκλος!!

Φιλακια :kiss::kiss: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΟΣ ΚΟΥΚΛΟΣ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΡΟ ΑΧ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΒΑΡΟΣ ΚΤΛ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ ΕΤΣΙ...ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΟ ΦΟΡΜΑΚΙ..ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinelopi,

να σου ζήσει το μωρακι σου , ο πανεμορφος μπεμπης σου!!!

Καλη λοχεία σε εσένα και το καλυτερο για όλη την οικογενειά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελόπη να σου ζήσει ο γιόκας σου! Να είναι γερός κι ευτυχισμένος στη ζωούλα του, κι εσείς οι γονείς του να τον καμαρώνετε πάντα και να σας κάνει περήφανους!

Καλά σαράντα σε σένα!

Εύχομαι και οι υπόλοιπες υποψήφιες μανούλες να είσαι τόσο ευκολόγεννες όσο κι εσύ!

Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα στην οικογένειά σου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...