Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θρομβοφιλία και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,

Αν και στην 29η εβδομαδα ειμαι καινουρια στην παρεα σας. Εχω την ιδιαιτερότητα να ειμαι θρομβοφιλικη και ακολουθώ ειδικη θεραπεία,υπαρχει μηπως αλλη υποψηφια μανουλα με το δικο μου προβλημα για να ανταλλαξουμε απόψεις? Εχω γενικως πολλές αποριες σχετικα με την εμπειρια του τοκετου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακι μου και καλωσ μασ ηρθεσ!!! ειναι πολυ ομορφη η παρεα του μαμμυ και να δεισ που θα βρεισ πολλες κοπελες εδω να σε καλοσωρισουν και να μιλησετε για την περιπτωση σου...

εγω πριν 11 μερεσ εκανα αποξεση λογω παλλινδρομης..και αυτο που μπου ειπαν καποια κοριτσια ειναι μαζι με τισ εξετασεις που θα κανω, να κανω και για θρομβοφιλια...

θελω να σου ευχηθω μεσα απο την καρδια μου καλη λευτερια και με το καλο να κρατησεισ στην αγκαλια σου το μωρακι σου!! φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου, σ'ευχαριστω για τις ευχες. Να μη στεναχωριεσαι και να το ψαξεις οπως σου είπαν. Ειχα και εγω 2 αποτυχημενες εγκυμοσυνες στην 7η και στην 10η εβδομαδα... το εψαξα και βρηκα οτι ειχα αυτο το προβλημα. Τωρα το αντιμετωπιζω με ενεσεις ηπαρινης και δοξα το Θεο όλα πάνε καλα ως τωρα. Ανυπομωνω να κρατησω τον μπέμπη μου αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα. Υστερα απο 2 παλινδρομες κυησεις κι εγω και μετα απο πολλες εξετασεις βρηκα οτι εχω κι εγω θρομβοφιλια. Τωρα ειμαι κι εγω εγκυος στην 35 εβδομαδα με ειδικη θεραπεια (ενεσεις) και ολα πανε πολυ καλα. Μην ανησυχεις καθολου ειναι πολυ συχνο φαινομενο απο οτι ξερω απο συζητησεις. Θα πανε ολα μια χαρα και σε λιγο καιρο θα εχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να ερθει το μωρο σου . Αγορι ή κοριτσι? Τι σου είπαν να προσέχεις οι γιατροι για τις τελευταίες εβδομαδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι εχω!Αλλα δε μου ειπε ο γιατρος μου να προσεχω κατι ιδιαιτερα. Τι εννοεις να προσεχω? Απλα καθε τοσο μου δινει και κανω εξετασεις για την πηκτικοτητα του αιματος και το παρακολουθουμε.Μαλιστα τελευταια μου ανεβασε τη δοση γιατι ειχε βγει λιγο ανεβασμενη η τιμη! Σε εσενα σου ειπαν να προσεχεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΕΣΕΙΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ.ΠΟΙΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ?ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena glukia mou...kai egw antimetopiza to provlima auto eix 3 apovoles kai mia palindromisi alla telika ta katafera twra kai wxw mia beboula 8 moinwn....den einai tpt na min anxwnese kai egw eneseis stin koilitsa mou ekana inoxep kai me parakolouthisi gunaikologou kai aimatologou sto iaso ta piga teleia to idio euxome kai se esena :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :) :) :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

filakiaaaaaaaaaaaaaaa kai me to kalo na erthei to ninaki sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είπαν να προσεχω ιδιαιτέρως το αλάτι, το πρηξιμο, τα κιλά κάθε μέρα και να παρακολουθώ την πίεσή μου. Υπάρχει μεγαλυτερος κίνδυνος σε μας για προεκλαμψια. Επίσης, μου είπαν οτι ο τοκετος θα είναι το αργότερο μεχρι την 37η-38η εβδομάδα (όχι παραπάνω), ώσπου να ωριμάσει το μωρο τελείως. Μόλις χθες μου αυξησε την δόση της ένεσης η αιματολόγος. Κάνεις την εξέταση του Anti-xa? Εγω είχα 0,18 στην τελευταία μου εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνω τις IVOR 3500 πλέον. Μέχρι χθες εκανα ivor 2500 δηλαδή μικρότερη δόση. Οι εξετάσεις είναι για τον δείκτη anti-Xa, D-dimmers που δηλώνει την προδιαθεση της πηκτικότητας . Αυτες είναι οι εξειδικευμένες, οι υπόλοιπες είναι ρουτίνας όπως γενική αιματος κ.α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ. ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΑΙΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙΣ IVOR 3500 ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙ ΧΑ ΜΟΥ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ 0,52.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙ ΧΑ ΤΙ ΩΡΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ?ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΗ ΜΕ ΒΡΙΖΕΤΕ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIDER ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΜΕΝΑ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ-ΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kider, γειά σου κι απο μένα . Θα συμφωνήσω με το Λενάκι . Την εξέταση την κάνεις τρεις ώρες μετά την ένεση ? Και για το 0,52 σου είπε ο γιατρός οτι είναι εντάξει? Γιατί τα όρια είναι από 0,1 - 0,4 !!! Σε ποια εβδομάδα είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ to agoraki mou ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΜΕΝΑ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ 3-5 ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ. ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ 0,52 ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ 0,74 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ CLEXANE 0,6 ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙ-ΧΑ.ΩΣ ΤΩΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥ 6ου ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Μ'ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ, ΕΓΚΕΦΑΛΟ,ΝΕΦΡΑ,ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΚΤΛ....ΜΟΝΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΕΝΩ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ 130ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ...ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ;ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΣΤΟΙΧΙΣΕ;ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ;Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΚΟΜΑ....ΤΙ ΛΕΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοoritsia σας παρακαλω στειλτε μου τα στοιχεια των αιματολογων σας αν ειστε Αθηνα ή Πειραια

ΚΙ εμενα ο γιατρος μου ειπε πως θα κανω ενεσεις ηπαρινης αν μεινω εγκυος

Οι εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εδειξαν καθαρα θρομβοφιλια αλλα κατι σαν ταση (κατι με την πρωτεινη z αν θυμαστε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVIVOD ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ ΥΠΟΠΤΟ ΘΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑΝ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ.ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΜΕ 25 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΕΙΔΑΝ.ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΞΕΧΝΑ ΤΟ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ.ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

ρε κοριτσια τι ειναι θρομβοφιλια????????

Η ΠΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ είναι η διαδικασία της πήξης του αίµατος. Όταν υπάρχειυπερβολική αιµορραγία ή πήξη του αίµατος (θρόµβωση) ο γιατρός ζητά να γίνουνεξετάσεις πηκτικότητας για να εντοπιστεί ο αιτιολογικός παράγοντας. Μία ασθένειαπου συσχετίζεται µε την ανεπάρκεια πηκτικότητας είναι η θροµβοφιλία. Η θροµβοφιλία είναι η προδιάθεση στη δηµιουργία των αιµατικών θροµβώσεων. Ηθροµβοφιλία είναι µια ασθένεια που αποδίδεται στην γενετική προδιάθεση του ατόµου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τι εξετάσεις βρίσκουν την θρομβοφιλία;Εκανα κάποιες εξετάσεις αίματος επειδή θέλω να μείνω έγγυος, και ψάχνοντάς τις δεν μπόρεσα να βρώ κάτι που να με παραπέμπει σε αυτό. Βλέπω ότι πολλές γυναίκες έχουν πρόβλημα, λογικό δεν θα ήταν να συμπεριληφθεί σ'εναν προ- εγκυμοσύνης έλεγχο; Μήπως εμφανίζεται αφού μείνεις έγγυος και έχει να κάνει και με το έμβρυο; Είναι κα΄τι που αφορά μόνο την γυναίκα- έγγυο ή παίζουν ρόλο σ'αυτό οι ομάδες αίματος τω ν γονιών; Ωραίες απορίες έχω χρονιάρες μέρες!! Διαβάζοντας το θέμα είπα να καταλάβω μερικά πράγματα!Απαντήστε μου μετά το Πάσχα, προέχει το αρνάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά βρήκα τις εξετάσεις μου από την βραχύβια εγκυμοσύνη μου των 6 εβδομάδων και είδα ότι είχα κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία, και αφού η γιατρός μου δεν είχε πει τίποτα μάλλον δεν είχα τέτοιου είδους πρόβλημα! Είναι όμως εγγύηση και για μια νέα εγκυμοσύνη; Ότι δεν θα παρουσιαστεί τότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

Βασιλική, εχετε κάνει εξετασεις για το DNA σας?

Όπως έχω εξηγήσει σε άλλο post, η γιατρός μου δεν με έβαλε να κάνω καμμία εξέταση σχετικά με τα αίτια της αποβολής γιατί ηταν η 1η και είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο στο 1ο τρίμηνο κύησης, το έμβρυο δεν εμφυτεύτηκε. Τις εξετάσεις για θρομβοφιλία τις έκανα ενώ ήμουν έγγυος. Είχε δει οτι το κύημα ήταν πολύ μικρό για τη συγκεκριμένη εβδομάδα και ήθελε να βρει τι πρόβλημα υπήρχε, πάντως τίποτα για τα αποτελέσματα δεν μου είπε. Είπε οτι θα έκανα εξετάσεις αν ακολουθούσαν κι άλλες αποβολές- χτύπα ξύλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vassiliki έγραψε:

Τελικά βρήκα τις εξετάσεις μου από την βραχύβια εγκυμοσύνη μου των 6 εβδομάδων και είδα ότι είχα κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία, και αφού η γιατρός μου δεν είχε πει τίποτα μάλλον δεν είχα τέτοιου είδους πρόβλημα! Είναι όμως εγγύηση και για μια νέα εγκυμοσύνη; Ότι δεν θα παρουσιαστεί τότε;

ΑΝ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ, ΤΟΤΕ ΔΕΝ

ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ, ΚΑΝ.

Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΡΧΕΤΑΙ..

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...