Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φοβερή εξυπηρέτηση στο ΙΚΑ Εύοσμου


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους σας. Δεν θα το πιστέψετε αλλά χτες πήγα να πληρωθώ από το ΙΚΑ το επίδομα κυοφορίας.

Καλά δεν το συζητώ- φοβερή εξυπηρέτηση από τους υπαλλήλους . Σε 10 λεπτά τελείωσα Δεν περίμενα ούτε λεπτό στην ουρά. Ένας κύριος – μάλλον είναι εκεί για να ρυθμίζει τη δουλειά με το που με είδε να παίρνω νουμεράκι με έστειλε σε ένα γκισέ που μόλις άδειασε χωρίς σειρά , μετά ανέβηκε πάνω στο ταμείο μαζί μου για να μην περιμένω και εκεί στην σειρά, η διευθύντρια για να μου υπογράψει την επιταγή ζήτησε τρεις φορές συγνώμη που μιλούσε στη τηλέφωνο , αφοί έψαχνα να βρω που είναι η κάμερα και είναι όλοι τους τόσο μα τόσο εξυπηρετικοί.

Μπράβο τους λοιπόν ας μην τους βρίζουμε όλη την ώρα , να επισημάνουμε και τις περιπτώσεις που το δημόσιο λειτουργεί!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cecilia, τι να πω κοπέλα μου!! Έπεσες στην ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!! Εμείς με τον άντρα μου, είχαμε πάει να με εντάξει στο βιβλιάριο του σαν προστατευόμενο μέλος και μας έβγαλαν την πίστη!! :angry:

Πήγαμε 3 φορές, μας ζητάγαν μαλ@κίες κάθε φορά κάτι καινούριο και γενικά ήταν άθλιοι! Και δεν έχουμε την πολυτέλεια καθημερινές να πηγαίνουμε λόγω δουλειάς μας! Δεν μπορούμε να παίρνουμε συνέχεια άδειες και να μην μας εξυπηρετούν! Και τελικά πήγε ο πατέρας μου και τα κατάφερε με κάτι γνωστούς που είχε εκεί! Ότι και να μου λένε για το ΙΚΑ, παρόλο που δουλεύει και θεία μου εκεί.. τους θεωρώ άχρηστους! Βαριούνται που ζούνε και την δουλειά που πρέπει να κάνουν την θεωρούν αγκαρεία!

Σου εύχομαι κάθε φορά να είναι έτσι! Υπάρχουν και καλοί άνθρωποι! Δεν είναι όλοι ίδιοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΚΟΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΕΥΟΣΜΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΤΕ ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΙΣΣΕ ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΝΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ.ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ 28 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΥΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΟΞΥΛΛΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΥΟΣΜΟ.ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ.Α ΜΗ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΣΤΡΑΒΟΞΥΛΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ.ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΟΞΥΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΕΧΩ ΑΡΠΑΧΤΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΓΑΙΔΟΥΡΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω πως παντου υπαρχουν καλοι και κακοι. Εγω παντως πηγα σημερα για 1η φορα και απογοητευτικα. Ο γυναικολογος ουτε που με εξετασε, αλλα μου γραψε κατευθειαν εξετασεις... ασε που στο ιατριο δεν ειχε υπερηχους και τετοια και το κρεβατι εξετασης ηταν σκουριασμενο!!!:woohoo: Οταν πηγα, δε, στη μικροβιολογο... αφηστε τα... "τι θες;" μου λεει με ενα υφος αγενες λες και με ηξερε απο χθες.:woohoo: Δεν ξερω ρε κοριτσια, απογοητευση... αφου σκεφτηκα για τις επομενες εξετασεις να μην παω ΙΚΑ. Κοστιζουν πολυ οι εξετασεις 3ου μηνα; Αυχενικη διαφανεια και τετοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore σε μια εγκυμοσύνη αν δεν έχεις ΤΕΒΕ ή υπομονή για το ΙΚΑ, λεφτά να'χεις να χαλάς!! Εγώ δυστυχώς δεν είχα ΤΕΒΕ, αλλά ευτυχώς έχω ευκαίρια, όχι ότι μου τρέχουν από τα πατζάκια μου, αλλά με κάποιες άλλες στερήσεις τα καταφέρνουμε! Έχω και μια πολύ καλή φίλη που δουλεύει σε μικροβιολογικό και μου κάνει καλύτερες τιμές στις αιματολογικές που είναι ακριβές! Όσο για την αυχενική η ταρίφα του ΙΑΣΩ είναι 150 Ευρώ μέχρι στιγμής! Αλλά μπορεί σε άλλα κέντρα να την κάνουν φθηνότερα! Την β-επιπέδου, την έκανα στο ιατρείο του γιατρού μου όπου έχουν τα κατάλληλα μηχανήματα και πήγε 100 Ευρώ. Γενικά στην Ελλάδα θεωρώ απαράδεκτο το σύστημα υγείας! Παραπονιούνται ότι έχουμε υπογεννητικότητα αλλά το κράτος δεν βοηθάει! Χαμηλοί μισθοί, απαράδεκτη ιατρική περίθαλψη κι ασφάλιση κ.ο.κ!

Ο άντρας μου που γεννήθηκε Γερμανία κι έμενε γι'αρκετά χρόνια εκεί, μου λέει ότι στην εγκυμοσύνη δεν πληρώνεις τίποτα και σε βοηθάει και το κράτος με ένα επίδομα από το πρώτο κιόλας παιδί! Και τα νοσοκομεία τους, τα δημόσια είναι όπως είναι τα ιδιωτίκα δικά μας! Φαντάσου πόσο κάγκουρες είμαστε εμείς, που από εμάς πήγασε η επιστήμη αλλά παρόλα αυτά είμαστε στην εποχή των σπηλέων συγκριτικά με την υπόλοιπη Ευρώπη!! ΚΡΙΜΑΑΑΑ :angry::(:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με αυτα που λες και σημερα το διαπιστωσα ιδιοις ομασοι... Αστα να πανε, ομως οπως ολες μας πιστευω ετσι κι εγω, δεν θα αφησουμε αυτη την κρατικη παρανοια να μας χαλασει την ωραιοτερη περιοδο της ζωης μας. Κι εγω οικονομικα ειμαι Οκ αλλα κι ενενα δε μου τρεχουν. Που λες δεν ειχα χρησιμοποιησει ως τωρα ουτε μια φορα το ΙΚΑ. Πηγαινα σε εξω γιατρους για οτι ηθελα. Αλλα μαλλον διαλεξα κακη στιγμη για να το χρησιμοποιησω... Τις επομενες εξετασεις θα τις κανω εξω. Χαλαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το νευρικό μου σύστημα κλονίζεται κορίτσια και μόνο που παταω το ποδι μου στο ΙΚΑ---και φανταστείτε ότι ζω σε μια μικρη επαρχιακή πολη των 10.000 κατοικων..

Ακομα και με τόσους λιγους πραγματικά αδυνατούν να εξυπηρετησουν, όχι μονο επειδή βαριούνται αλλά οι περισσότεροι δεν ξερουν τι τους γινεται... ευτυχως ταλειώνουν τα βασανα μου και θα ενταχθω στο δημοσιο ως προστατευομενο μελος του άντρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερηηη! κι εγω τον αυγουστο διοριζομαι σαν καθηγητρια και θα εχω ασφαλεια δημοσιου. Μεχρι τοτε ομως.... ΙΚΑΑΑ! Αν ξαναπαω βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ικα πονεμενη ιστορια καθε μηνα πηγαινω για να παω τα χρηματα απο τις λογοθεραπειες του μικρου ε και καθε μηνα μου βγαζουν τη Παναγια εχουν παρει κατι ασχετους εκει μεσα που για να βαλουν μια σφραγιδα δεν ξερουν ποιο χερι να σηκωσουν .Ενα θα σας πω εμπιστοσυνη στο μικροβιολογικο του Ικα να μην εχετε βγαζουν οτι θελουν αν δεν υπαρχει η οικονομικη ευχερια καλυτερα να κλεινετε να κανετε τις εξετασεις μεσω καποιου νοσοκομειου .Αυτη τη στιγμη πρεπει να κανω 4 εξετασεις αιματος επειδη υπαρχει περιπτωση να εχω ρευματωειδη αθριτισα πηγα λοιπον σε μια γιατρο του ικα μου της εγραψε και πηγα να κλεισω ραντεβου την προηγουμενη Δευτερα . Μου λεει η κοπελα στο ραντεβου εως της 18 μαιου ειναι κλεισμενα ελατε την Τεταρτη να δουμε αν εχει μετα καποιο ελευθερο ραντεβου .Σημειωτεων οτι για να βγουν τα αποτελεσματα θελουν αλλες 15 εργασιμες ημερες δηάδη οπως καταλαβαινετε αν υπαρχει καποιο προβλημα και η κατασταση καπιου ανθρωπου ειναι σοβαρη ενας μηνας τι ειναι ;

Και ακουστε και το γελειο της ιστοριας :Πριν καποια χρονια δεν ειχα το Σταυρο ακόμα και ειχε κοψει ο αντρας μου το δακτυλο του ειχε παρει λοιπον αναρωτικη απο το ικα και πηγαμε να πληρωθει εμεις ειχαμε μετακομισει και ο αντρας μου δεν ηξερε οτι επρεπε να μεταφερουμε το ικα στη περιοχη εν τω μεταξυ ειχε να παρει αδεια 10 χρονια οταν λοιπον εψαχνε ο υπαλληλος και βρηκε το φακελο ξερετε τη του ειπε :εσυ φιλε εχεις ξαναπαρει αδεια τοκετου !και του απαντα ο ανταρς μου ο οποιος ειναι παχουλος και εχει κοιλια :ρε φιλε δεν εχω γεννησει ακομα !και του λεω και εγω κατσε να δεις στις δικες μου απαντησεις θα πουν οτι εχω προστατη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Aurore σε μια εγκυμοσύνη αν δεν έχεις ΤΕΒΕ ή υπομονή για το ΙΚΑ, λεφτά να'χεις να χαλάς!! Εγώ δυστυχώς δεν είχα ΤΕΒΕ

Νομιζω πως υπερεκτιμησες λιγακι το ΤΕΒΕ....

Το χειροτερο ταμειο ειναι...

800 ευρω δινουν συνολικα στη γεννα και μονο αυτα....

Το ΙΚΑ ειναι χιλιες φορες καλυτερο!!!

Ασε που δινεις ενα σκασμο λεφτα καθε διμηνο!!!

Με τοσα που δινεις κανεις μια σουπερ ιδιωτικη ασφαλεια και τους εχεις ολους στα ποδια σου....

Γενικα στην Ελλαδα η προνοια πασχει εντελως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια που μιλάμε για ΙΚΑ :

πριν μερικα χρόνια είχα κάνει λαπαροσκόπηση, εκανα αίτηση στο ικα για νοσήλεια αρνήθηκαν και έκανα ενσταση.Μια μέρα με παίρνουν απο τα κεντρικά τηλέφωνο και μου λένε οτι βγήκε η απόφαση και να πάω την επομένη στο ικα της περιοχής μου να πάρω τα χρήματα.Πήγε ο άντρας μου το πρωί και μετα απο λίγο έρχεται στο σπίτι έξαλος.Η απόφαση του είπαν δεν βγήκε ακόμα!!Ξανα πάμε και οι δύο μαζί και μιλάω εγώ με μια κυρία.Ναι μου λέει μπορείτε να πληρωθήτε αμέσως!!!Ρωταει ευλόγως ο άντρας μου και γιατί πριν απο λίγο ο άλλος κύριος μου είπε το αντίθετο;

Απάντηση της υπαλληλου:

Ο συνάδελφος δεν έβρισκε μάλλον το όνομα γιατι ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι να λέμε τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antoulla μου ο γιατρός του ΙΚΑ Εύοσμου είναι απίστευτος. Απορώ πώς δεν τον έχουν δείρει ακόμα.

Γενικά εμένα μου φάνηκε περίεργο που εξυπηρετήθηκα τόσο γρήγορα , γι’ αυτό σας λέω ότι έψαχνα την κάμερα.

Γενικά ο κανονισμός του ΙΚΑ είναι πολύ πίσω. Για αιματολογικές εξετάσεις πήγαινα σε μία φίλη της μαμάς μου που μου έπαιρνε λεφτά μόνο για τα υλικά δεν ρίσκαρα με το ΙΚΑ μόνο και μόνο γιατί έχουν κάνει άπειρες φορές λάθη. Ευτυχώς όλες τις άλλες εξετάσεις τις κάναμε στο ιατρείο του γυναικολόγου μας. Οι γιατροί δε, βγάζουν διάγνωση χωρίς να σε εξετάσουν, φοβεροί επιστήμονες.

Την εξέταση για τον υπέρηχο Β επιπέδου την κοστολογούν στα 8,30 Ευρώ, τώρα αν εσύ πληρώνεις 150 είναι μια άλλη ιστορία. Αχ Ελλάς το μεγαλείο σου. Πώς μετά να μην έχουμε υπογεννητικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...