Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι λαχανικά βάζετε στην ψαρόσουπα;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,η μπεμπούλα μου έγινε 9 μηνών και ο γιατρός μας είπε να της ξεκινήσουμε και ψαρόσουπα.Θα ήθελα να μου πείτε τι λαχανικά βαζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σελινο ντοματα πατατα ρυζι καροτο

μην βαλεις κρεμμυδι μπορει να το πειραξει και αν θες βρασε το ψαρι χωριστα απο τα λαχανικα και μετα συρωσε το ζουμι απο το ψαρι ειναι πιο ελαφρυ ετσι και νοστιμο και δεν βρωμαει!!!!!!!!!ασε τις τοξινες που περιεχει το ζουμι του ψαριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη για τη βλακεια που έκανα και έβαλα την ερώτησή μου σε λάθος κατηγορία.Προσπαθησα να το διορθωσω και δεν τα κατάφερα.Παρ'ολα αυτά περιμένω απαντήσεις και σας ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοξίνες το ψάρι????

εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτό το σημείο .... αλλά νομίζω ότι καλό θα ήταν να του βάλεις ότι λαχανικό κυκλοφορεί στην αγορά και φυσικά να βράσουν όλα μαζί. (περισόττερες βιταμίνες)

συμφωνώ με το σούρωμα (για τυχόν κόκαλα)

πάντως καλό θα ήταν να ρωτήσεις και τον παιδίατρό σου ... μπορεί να έχει άλλη άποψη.

Καλό μαγείρεμα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου terez!Καταρχην να σου πω οτι με κανει εντυπωση που αρχισατε ψαροσουπα τοσο νωρις.Εμεις ειχαμε κλεισει χρονο και μετα αρχισαμε το ψαρι αλλα καθε παιδιατρος εχει αλλη τακτικη.Καλο ειναι να βαζεις λαχανικα εποχης οσο μπορεις.Εμενα μου εφερνε ψαρια ο πεθερος μου που ψαρευει ερασιτεχνικα και μου ειχε πει πρωτα να βραζω το ψαρι ολοκληρο οχι ομως πολυ ωρα με λιγο λαδακι μετα να το βγαζω,να σουρωνω το ζουμι και μετα να βραζω τα λαχανικα και λιγο πριν την σβησω να ριχνω μεσα το ψαρι αφου το καθαριζα και το ''ξεψαχνιζα''.Τωρα θα σου πω παλι οτι καθε μαμα εχει τον δικο της τροπο.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lemon ξεκινήσαμε με μοσχαράκι και τωρα μας έβαλε το ψάρι.Ο γιατρός μας είναι αλλεργιολόγος και τον εμπιστευόμαστε απόλυτα.Οπως είπες και εσύ ο κάθε γιατρός έχει τη δική του τακτική,πχ μας είπε για ντομάτα μετά το χρόνο.Μπακαλιαράκια μου είπε να της παιρνω,που έχουν τρυφερό κρέας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΚΑΡΟΤΟ, ΠΑΤΑΤΑ, ΣΕΚΙΝΙ, ΠΡΑΣΟ, ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΦΡΕΣΚΑ, ΚΟΛΟΚΥΘΙ. ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΨΑΡΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΡΑΖΕΙΣ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΜΙΑ ΦΛΟΥΔΑ ΛΕΜΟΝΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΟΜΑΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΤΡΩΜΕ ΕΜΕΙΣ.ΒΑΖΩ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΣΕΛΙΝΟ ΚΑΙ ΦΥΛΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΡΙΖΑ ΜΑΙΔΑΝΟ ΛΙΓΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΙΔΗΡΟ .ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ ΤΑ ΑΓΚΑΘΑΚΙΑ.ΙΔΑΝΙΚΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΟΙ ΟΥΡΙΤΣΕΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΣΚΑΝΔΡΙΤΣΑ.ΕΧΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΨΑΡΟΤΑΒΕΡΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΘΡΕΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΓΚΑΘΑΚΙΑ.ΟΙ ΠΕΣΚΑΝΔΡΙΤΣΕΣ ΔΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΟΡΕΞΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...