Μετάβαση σε περιεχόμενο

αγωνια!!!


27BEBA

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koritsia!loipon opws sas eipa x8es 8a pigena gia xoriaki.piga pou lete kai mou leei afti na paw apo deftera.ki egw epidi den anteksa na perimenw pira ena diplo test.to clearblue.ekana to ena x8es to apogevma alla distixws vgike arnitiko.to allo 8a to kanw mono an ka8isterisi poles meres.pros to paron eftixws de mou exei er8ei akoma.simera pantos exw klasika dekata 37.3 kai otan ksipnisa eniwsa kati san pono-travigma ti na sas pw katw xamila.kai nomiza oti 8a mou er8ei alla tpt,pali kala!kai exw kai mia anakatosoura apo tin wra pou ksipnisa:S den kserw an einai apo 3-4mpires pou ipia x8es giati vgikame i apo periptosi egkimosinis.....perierga pragmata:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το πράγμα... οι μικροβιολόγοι να'χουν και άποψη, δεν το καταλαβαίνω! :P

Πήγες μέχρι εκεί και δεν σ'άφησε να κάνεις για ποιο λόγο; Αν είσαι έγκυος, θα έδειχνε έτσι κι αλλιώς. Τπ.. υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και εύχομαι να'ναι θετικό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaax pes ta glikia mou.ti rwtisa posi wra kanei na vgei to apotelesma kai mou eipe ena misawro.kai lew apo mesa mou e kai ti de mporei na mou parei aima kai na vgalei meta to apotelesma?afou vgainei grigora..ti na peis!lete na ekane la8os to paliotest?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα 'χουμε ξαναπεί... τα τεστ φαρμακείου ΔΕΝ είναι αξιόπιστα στο αρνητικό αποτέλεσμα. Όταν βλέπεις θετικό ξέρεις πως είναι 100% σίγουρο ότι υπάρχει εγκυμοσύνη. Όταν όμως βλέπεις αρνητικό δεν είσαι 100% σίγουρη ότι δεν είσαι έγκυος! Γι'αυτό και λέμε πως είναι προτιμότερο να γίνεται μια εξέταση χοριακής που θα δώσει σίγουρο αποτέλεσμα παρά να κάνεις 2 και 3 τεστ στο σπίτι... Εγώ με 3 μέρες καθυστέρηση είχα αρνητικό τεστ, στις 5 έδειξε θετικό. Και να σου πω και το παράδειγμα της κολλητής μου, που είχε κάνει 3 τεστ αρνητικά με 4-5 μέρες καθυστέρηση και έδειξε τελικά θετικό το τέταρτο! Τρέλα δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κουκλιτσα μου αφου ηθελες να κανεις τεστακι γιατι δεν πηρες το self clear.....εμενα μου εδειξε 5 μερες πριν την περιοδο......αυτα ομως ειναι πολυ ευαισθητα ενω τα αλλα αργουν να ανιχνευσουν την ορμονη....ευχομαι να μας εχεις θετικα αποτελεσματα.....παντως εγω πιστευω οτι εισαι εξαλλου με καθυστερηση εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια......οποτε μην στεναχωριεσαι τσαμπα.....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Αυτό το πράγμα... οι μικροβιολόγοι να'χουν και άποψη, δεν το καταλαβαίνω! :P

:laugh: :laugh: :laugh:

Ela moy nte!

Ma einai dynaton na kseroyn aytoi kalytera apo mas... poy exoyme kanei diatribh sto thema egkymosynh kai symptwmata? :P :laugh:

Ti thrasos! ts ts ts ts ts :silly:

piki moy, polles kopeles edw exoyn grapsei oti to testaki farmakeioy htan arnhtiko enw htan egkyoyles, opote mh stenoxwriesai akoma. Ypomonh...soy eyxomai na ekane lathos :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ snowgirl. ΚΙ ΕΓΩ ΤΡΙΑ ΡΗΜΑΔΟΤΕΣΤ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΡΘΟΥΝ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΚΑΙ???? ΓΙΑΤΙ ΑΝΧΩΘΗΚΕΣ? ΔΕΚΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ. Η ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΕΧΕΙΣ ΚΡΥΩΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ. ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε piki... γιατί να ακούσεις τον μικροβιολόγο;; Γιατί;;;

Θα'ξερες τώρα και δε θα σε έτρωγε η αγωνία...

Πάντως να σου πω ότι την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος είχα πόνους περιόδου για μια βδομάδα.. και τώρα θα 'ρθει.. και τρέχα στην τουαλέτα μην τυχόν κι ήρθε.. και φόρα ταμπόν το βράδυ μην έχεις κανά ατύχημα... και τελικά δέησα να κάνω τεστ με μια βδομάδα καθυστέρηση!!

Γι'αυτό προσπάθησε να ηρεμήσεις... εξάλλου, ό,τι είναι να γίνει, έχει ήδη γίνει. Οπότε, όσο είσαι τσίτα ή την περίοδό σου εμποδίζεις να'ρθει ή το νινάκι σου βιώνει συμπτώματα στρες της μαμάς του! :)

Λίγη υπομονή και σε λίγο θα ξέρεις.. :) Εύχομαι να'σαι εγκυούλα κοριτσάκι μου... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ έγώ έχω μια ...αγωνια δεν θα το έλεγα, απορία μάλλον αν είμα έγκυος. Είχαμε επαφη την 15η μέρα ελευθερα αλλά πήρα χάπι επομενης μέρας. Μετά την 20η ξανακάναμε ελεύθερα κ δεν πήρα χάπι. Ακόμη δεν μου έχει έρθει και δεν έχω συμπτώματα. Τίποτα..είμαι τώρα στην 33η ημέρα. Τι να υποθέσω και τι να φανταστω...τιποτα όμως δεν έχω..ουτε πόνους, ουτε τίποτα...μονο λιγη λαιμαργια με έπιασε προχ8ες και έφαγα το καταπέτασμα! Πεινάω συνεχεια,μονο αυτό...τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το χάπι της επόμενης μέρας. Μήπως επηρεάζει κάπως τον κύκλο; Εχεις σταθερό κύκλο συνήθως; Κι αν δεν έχεις πολύ σταθερό κύκλο κι είχες ωορρηξία αργότερα; Άσε που και σε σταθερό κύκλο η ωορρηξία μπορεί να γίνει αργότερα.. Όλα τα σενάρια είναι πιθανά. Πάντως εμένα με πιάνει συχνά λαιμαργία πριν την περίοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι τον επηρρεάζει και ίσως το καθυστερήσει 5 μέρες, όμως μου βάζει ιδέες η δεύτερη φορά, που πιθανον να είχα κ άλλη ωορρηξία..ξέρω ότι η ωορρηξία γίνεται 14 μέρες πριν την περίοδο..αν εχουν περάσει 13 μέρες από τότε...μήπως; λέω μήπως;; αλλά και πάλι πρέπει να είμαι πολύ΄κωλοφαρδη ώστε να πιάσω ετσι με τη μία..τι να πω...δεν ξέρω..δεν το κυνηγάω αλλά αρχίζω και αναρωτιέμαι περισσότερο όσο περνάνε οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τον επηρεάζει τόσο πολύ, τότε είσαι στα λογικά πλαίσια καθυστέρησης.. Σε κύκλο 28 ημερών + 5 = 33 μέρες.. Αν μέχρι τη Δευτέρα δεν... κάνε μια εξέταση χοριακής για να'σαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!ex8es egine kati pou psilotromaksa koritsia!x8es otan girisa apo tin vradini mou eksodovazo 8ermometro kai poso lete eixa?36.7:huh: sok epa8a.wx lew paei afto itan den eimai egkios kai afou katevike i 8ermokrasia logika avrio 8a emfanisti i sixameni!eftixws omws tpt akomi:silly: kai twra exw ksana 37.1.ti pistevete oti mporei na exei ginei?8a skasw koritsia:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twra arxise pali na anevenei i 8ermokrasia mou 37.4 exw pali!kalo den einai afto??kai prin eixa kati ponakia opos otan perimenoume periodo alla ola ok.den ir8e kai exw mono igra.x8es eixa para polla kai etrexa oli tin wra sti toualeta kai twra exw kati psiloponakia kato xamila sti mitra kai pros ta deksia nomizw.ti pistevete?????help filenadoules......perimenw apantisoules sas..:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ:) ΟΛΟ ΤΟ ΣΚ ΜΕ ΕΦΑΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ!!!ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΩ.ΑΧ, ΔΕ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΕΧΩ.ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΑ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...