Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MamaToBe έγραψε:

Υβόννη μου γλυκιά, εμείς τα πήραμε από τα bebe jou, και από ό,τι ξέρω είναι δικής τους κατασκευής. Τα δύο πλεονεκτήματά τους που βλέπω εγώ είναι ότι αφενός είναι γερά-σταθερά έπιπλα με καλά δεσίματα και όχι καρφωμένα με συρραπτικά (σαν κάτι που είδα στα στράτα στρατούλα) και επίσης απευθύνονται σε εκείνους που δεν θέλουν αρκουδάκια και κουνελάκια πάνω στα έπιπλα, έτσι ώστε να μπορούν αργότερα να χρησιμοποιηθούν και στο προεφηβικό-εφηβικό δωμάτιο. Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα :)) Φιλάκια πολλά!!! P1010823.JPG

μπραβο,πολυ ομορφο το φτιαξες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη αυτα τα στρογγυλα ονειρεμενα κρεβατακια που εβαλες μοιαζουν με τα stokke,τα πουλαει στο trikiklo.com.

εμεις πηραμε το ιδιο με την cesilia (αν δεν κανω λαθος),θα σου βαλω φωτο.Ειναι χωρις τοξικες βαφες κ βερνικια, ανετο και θα το χει για καποια χρονια. Οσο για το ποτε παει στο δωματιο του το μωρο νομιζω εξαρταται απο τους γονεις.Εμεις θα τον εχουμε μεχρι να γινει 12 μηνων. Μεχρι και 10 μηνων υπαρχει ο κινδυνος του αιφνιδιου θανατου και πολλα μωρα εχουν σωθει επειδη η μαμα ηταν διπλα. Αλλα ολα εξαρτιουνται απο την διαθεση μας.Οι παιδοψυχιατροι λενε οτι οσο πιο πολυ μενει στο ιδιο δωματιο τοσο καλυτερο για την συναισθηματικη του αναπτυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι απο το mothercare εμπιστο καταστημα :) και συρταριερα πηρα μια κιτρινη απο το ΙΚΕΑ,οπως και ριγε πολυθρονα κοκκινο-ασπρο.Οταν αξιωθω να φωτογραφησω το παιδικο θα βαλω καμια φωτο:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω έχω δυο μερες που ψάχνω για το κρεββατάκι και δεν μπορω να καταλήξω ... Και μένα μου άρεσαν τα Pali ... αλλα δεν είναι λιγο ακριβά ? Επίσης είναι πολυ σημαντικό να μπορούν να βγαίνουν τα καγκελάκια και να γίνεται κρεββατάκι ... Τι μου προτείνετε σε τετοιο στιλ ή σε καναπέ ? Σήμερα θα ξαναπάω στα bebe-home για να αποφασίσω .

Εκει βρήκα ένα προσφορας ιταλικο (δεν ξερω μαρκα) μαζί με το στρώμα και την προικα όλα με 400€, αλλα δεν τρελλάθηκα κιολας !!!:P

mama to be που μπορώ να βρώ τα bebe jou στη Θεσ/νικη, ξέρεις?

Υβοννακι πολύ όμορφα αυτα αλλά μήπως κοστίζουν όσο και τα υπόλοιπα επιπλα μου ????:silly: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη μη με "φτιαχνεις" και αρχισω να ψαχνω κ στο εξωτερικο τωρα! :P

Ονειρο τα κρεβατακια!!!!!

Το αγορακι μου να σου πω τη γνωμη μου.Αν σκοπευεις να κανεις ενα 2ο παιδακι συντομα δε βρισκω το λογο να παρεις το κρεβατι-καναπε!

Εγω ετσι λεω...Νομιζω πως δε θα το χρειαστω γιατι μεχρι να εμπιστευομαι το μωρακι μου στο να μην πεσει απ'το κρεβατι,ευελπιστω να ερθει ενα 2ο!Και τοτε θα φτιαξω παιδικο κρεβατακι κ θα εχω το 2ο στο βρεφικο ;)

Μενεις Θεσ/νικη εε? Αν μπορουσες να πας στη Στοργη εξω απ'τα Γιαννιτσα εχει πανεμορφα κρεβατακια της Pierro σε πολυ καλες τιμες!

Αληθεια πηγες σε εκεινο που ελεγες στην Αγχιαλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια να σας ρωτήσω μια που άρχισα κ εγώ την έρευνα για το δωμάτιο του μπεμπούλη μου!πόσο περίπου κοστίζει ένα κρεβατάκι μαζί με το στρώμα του;επίσης,θα βάλετε το μωρό να κοιμηθεί κατευθείαν εκεί,ή θα το έχετε τους πρώτους μήνες στην καλαθούνα του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Υπαρχουν διαφορες τιμες!Πραγματικα τεραστιο ευρος!Απο 200 ευρω το φθηνοτερο μεχρι 800-900 και παραπανω βεβαια!

Ενα πολυ καλο κρεβατακι σχετικα απλο απο οξια χωρις φιγουρα εχει περιπου 400 ευρω.Καποιοι δινουν το στρωματακι δωρο αλλιως νομιζω απο 80ε.

Εγω τον πρωτο καιρο θα την εχω σε λικνο διπλα μου!Καλαθουνα δε θα παρω! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης εχω να προτεινω σε οσες ο αντρας τους παιζει τον μαστροχαλαστη να παρει ενα φορητο τρυπανι (αν δεν εχει) βιδες και εσεις αυτοκολλητα σχεδια και να βρειτε καποιο σχεδιο απο το Internet για κρεββατι και κουνια ντουλαπα αλλαξιερα και να πατε σε μια ξυλαποθηκη μαζι εσεις διαλεγετε το χρωμα ακριβως που θελετε και απλα ο αντρας σας υπολογιζει αναλογα με τον χωρο τις διαστασεις που θα ειναι τα επιπλα το κρεβατακι θα φτιαχτει μετα που θα παρετε το στρωμα

Ετσι τα επιπλα θα κατεβουν στην μιση τιμη εσεις θα εχετε διαλεξει την ζωγραφια που θα κολλησετε πανω το χρωμα και ο αντρας σας πανευτηχης και περηφανος που εκτος απο οικονομικα θα τα εχει φτιαξει και ο ιδιος!!

Αυτο θα εχουμε συμφωνησει να μου φτιαξει σαν κρεββατακι - κουνια Βεβαια τα χρωματα δεν θα ισχυουν τα πρασινα αλλα μικρο το κακο ετσι κι αλλιως μπορω να κανω διχρωμια με χρωμα ξυλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου καλη η ιδεα σου αλλα προσοχη στην ξυλεια,τα εχουν εμποτισμενα σε διαφορα χημικα και αρσενικο που ειναι πολυ επικινδυνα!!!!!!τα ξυλα και οτι αλλο χρησιμοποιηθει για την κατασκευη πρεπει να εχει τις σχετικες προδιαγραφες καταλληλες για χρηση απο βρεφη και μικρα παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω τα pali?εκτος απο την Ιταλια βεβαια που τα βρηκα!!χα χα:) σας ευχαριστω εκ των προτερων.φιλακια!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια πηγα και απογοητευτικα (στο post της Θεσ/νικης, απαντάω)...Μωρέ μακάρι να κάνω γρήγορα 2ο μπεμπε αλλα δεν το βλέπω ... Είναι θέμα προγραμματισμού, οικονομικών και χώρου .

Μάλλον θα πάω και στα Γιαννιτσά να ρίξω μια ματιά... Επίσης και στο ΙΚΕΑ λέω να πάω...Αχχχχ πρέπει να αποφασίσω αυτή τη βδομάδα...Θα έρθει ο μπεμπούλης μου και δεν θα έχει κρεββατάκι ...:dry::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

κορίτσια να σας ρωτήσω μια που άρχισα κ εγώ την έρευνα για το δωμάτιο του μπεμπούλη μου!πόσο περίπου κοστίζει ένα κρεβατάκι μαζί με το στρώμα του;επίσης,θα βάλετε το μωρό να κοιμηθεί κατευθείαν εκεί,ή θα το έχετε τους πρώτους μήνες στην καλαθούνα του;

LUCKY

Εγω πήρα τα επιπλάκια για την μπεμπούλα μου απο βιοτεχνία. Το κρεβάτι μαζί με το στρώμα και την προίκα 430. Την σιφινιέρα 250 και την καλαθούνα 75. Εγώ για τρεις μήνες θα την κοιμίζω δίπλα μου στο κρεβάτι κρεβάτι μας και μετά θα την βάλω στην κούνια της. Μπορεί λίγο καιρό να κοιμάμαι και εγώ μαζί της μιας και θα βάλω μία μικρή πολυθρόνα που γίνετε κρεβάτι.

Με το καλό το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

Ελένη Χ καλησπέρα το κρεβατάκι που έχεις φωτο πού το βρίκες; είναι τέλειο, μπορείς να μου δώσεις περισσότερα στοιχεία που θα το βρώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig έγραψε:

σνιφ

δεν την πέρνει με τιποτα :Σ lil1i.jpg

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ

ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!

ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ

ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!

ΜΩΡΟ ΤΑ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΑ ΛΗΤΩ.

ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΤΑ ΠΗΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"μαριμαρι" έγραψε:

Csig . . .

να ρωτήσω κάτι? Το μωρό δεν πέφτει από τις τεράστιες αυτές τρύπες???

ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΧΑ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ

ΠΛΕΞΙ ΓΚΛΑΣ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΟΠΟΤΕ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα την κούνια που βλέπεις. Την προτείνω για πιο οικονομική λύση. Μόνο που η δικιά μου κούνια είναι σε λαχανί και όχι πορτοκαλί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΩΡΑΙΑ ΛΥΣΗ, ΨΑΧΝΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ, ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ψηφιζα coco mat και mothercare (απο εκει πηραμε του μικρου,κ θα παρουμε και της μικρης). Αλλα δεν εχω ψαξει πολυ για επιπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εψαχνα για κουνια,...ασπρη, λιτη, μινιμαλ....και δεν βρηκα...εκτος απο στόκε!!! που λογω...τιμης συνεχισα να ψαχνω για πιο...νορμαλ τιμες...αλλα τιποτα!

ειδα εκεινη του ΙΚΕΑ, αλλα δεν μ'ενθουσιασε...(αν και δεν ειμαι "εναντιον" του ΙΚΕΑ!)

εχετε καμια κουνια υποψη σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς πήραμε της πάλι κι είμαστε πολυ ευχαρστημένοι, διαλέξαμε κάτι απλό καθότι άντρες! έχει και άλλα σχέδια φανταστικά δεν ήξερα τι να διαλέξω, η κούνια έχει κι αυτή τα αρκουδάκια της συρταριέρας απλά δεν φαίνονται στη φώτο κι έχει κι ένα κουμπάκι που κάνει μουσική, το καλό είναι οτι έχει προστατευτικό στο κάγκελο για να μη δαγκωνει το μωρό μεγαλώνοντας το ξύλο, το στρώμα μπαίνει σε δύο θέσεις, τώρα θα το κατεβάσουμε γιατί μεγαλώσαμε.

αυτά από εμάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...