Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάιζει ρόλο η στάση στον έρωτα για τη συλληψη?


anastasia32

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου. Δεν νομιζω να παιζει ρολο η σταση, εγω το κοριτσακι μου το πιασα στον καναπε (εγω απο πανω) αλλα δεν ειχε τελειωσει ο αντρας μου και μαλιστα θυμαμαι μου ειχε πει στη πλακα "να σταματησω καλυτερα γιατι εσυ εισαι επικυνδινη":P :P :P Ημασταν αρραβωνιασμενοι βλεπετε. Απο τοτε εχουμε να το ξανακανουμε ετσι, μαλλον θ'αρχισω να το ξανασκεφτομαι γιατι απ' οτι ειδα εχει αποτελεσμα, μια χαρα εξελιχθηκε η εγκυμοσυνη μου χωρις κανενα μα κανενα προβλημα αν εξαιρεσουμε μια μικρη αποκοληση που ειχα για την οποια εγω ευθυνομουν :unsure: Στη δευτερη εγκυμοσυνη μου η πραξη εγινε κανονικοτατα(ιεραποστολικη) αλλα το χασα στην 11η εβδομαδα. Οτι και να λεμε εμεις αν ο Θεος θελει να γεννηθει ενα παιδι θα γεννηθει:) :) :) Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και απο μένα

Οχι δεν παίζει ρόλο η στάση, αλλά παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η διάθεση!!!!

Κοινώς αν κάνεις σεξ αγχωμένη και με τη σκέψη οτι σήμερα πρέπει να μείνω έγκυος - κατά πάσα πιθανότητα το αποτέλεσμα δεν θα είναι το επιθυμητό.

Εγω πάντα ήμουν της άποψης απλά να το απολαμβάνω και αν είναι να ρθει καλώς να ορίσει :):);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια από τα ίδια και εγώ!!

η στάση δε νομίζω ότι παίζει ρόλο αλλά πάνω από όλα η διαθεση!!

Εγώ συνέλαβα μετά από πολύ όμορφη διαθεση , πολύ ρομαντική ιδίως από τη μεριά του άντρα μου, στην κλασσική στάση..

Δε σηκώθηκα καθόλου όχι γιατί το σκέφτηκα αλλά γιατί μένοντας μετά στο κρεβάτι να χαλαρώσουμε μας πήρε ο ύπνος..

Βέβαια τους πρώτους μήνες που προσπαθούσαμε είχα πεθάνει να σηκώνω τα πόδια μου ψηλά και να μη πηγαίνω για ωρες πιπι-room!!

Όμωςπρέπει να πω ότι μια φίλη μου που έχει οπισθόδρομη μητρα , ο γιατρός της συνέστησε να είναι αυτή από πάνω όταν κάνουν έρωτα -- και έτσι έμεινε έγκυος και στα δύο της παιδάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω οτι οταν ειναι η ωρα του να ερθει θα ερθει οτι σταση και αν εχουμε και οτι και αν κανουμε μετα.

Εγω και στα 2 παιδια (μεσημερακι) πηγα πρωτα για πιπι και μετα εκανα μπανιο.

Κι ομως ηρθαν..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά, ακριβώς επειδή δε θέλω να κάνω μπάνιο μετά την επαφή, χρησιμοποιώ τα μαντηλάκια που είναι για την ευαίσθητη περιοχή. Εντάξει, σίγουρα δεν είναι το ίδιο, αλλά οπωσδήποτε, βοηθάνε την κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: ΚΑΛΉΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.....

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΕΝΟΜΑΣΤΕ ? ΤΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ?

ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως κορίτσια σηκώνομαι και πάω προς νερού μου κανονικά γιατί... νομίζω πως θα σκάσω!!! Τώρα... καλώς ή κακώς... θα δείξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην συμφωνω απολυτως με το οταν ειναι να ρθει θα ερθει!!ετσι ειναι πραγματικα!

Απλα επειδη το προσπαθησα πολυ..κι ειχα ενα γιατρο αναλυτικοτατο θα σας πω οτι μου ειπε.........Αν η κλιση της μητρας ειναι φυσιολογικη,οπως ειναι η δικη μου,η σταση πρεπει να ναι η κλασσικη!

Αν ομως η μητρα εχει οπισθια κλιση..ειναι λιγο πιο δυσκολο..

Μου ειπε επιση να ξαπλωνω ενα τεταρτο πριν παω τουαλεττα..οποτε εβαζα λιγο βαμβακι ή ενα μαντηλακι..μεχρι να σηκωθω..Κολπικη πλυση απαγορευτικη για μετα την επαφη..

επισης το πιο τραβηγμενο..που το εκανα κ αυτο στον δυστυχο τον αντρουλη μου..:dry: ειναι οτι ..πως να σας το πω τωρα?:blush: τα πρωτα πιτσιλιγματακια ειναι τα καλυτερα σε περιεκτικοτητα κ ποιοτητα σπερματος!!Μετα αν μπορει να τραβηχτει!!:dry: ο καημενος ..του το επεβαλλα κι αυτο!!

Οχι καθημερινο σεξ επισης..αδυνατιζει το σπερμα!

Μη αγχωθειτε..αυτα απλα ειναι βοηθητικες οδηγιες προς ναυτιλομενους!!:P καλη επιτυχια !! Απολαυστε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΗΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΣΑΣ ΕΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕ ΛΙΓΟ-ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΓΧΟΣ(ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν η "κλασικη" ειναι η μονη λυση.... παω απο τωρα να κανω χαρτια αιτησεως υιοθεσιας...:P

Δεν το κανουμε ποτε ετσι...γιατι απλα δεν αρεσει σε κανεναν απο τους δυο μας..!!:S

Οσο για το πλυσιμο μετα....το εχω ακουσει κι εγω... και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τοση "πρεμουρα"....Σιγα ρε κοριτσια...!!!

Σωματικα υγρα ειναι (και μαλιστα του λατρευτουλη μας) και θα σιχαθουμε αν δεν πλυθουμε??? Μην τρελαινεστε..!!! Το πρωι με το καλο κανετε ενα μπανακι...κι ολα καλα...Σιγα πια...

Οσο για την απορια αν τρεχουν κι αν λερωνομαστε.... προσωπικα φοραω ενα μποξερακι του αγαπουλινου (να μη λερωνω και τα δικα μου..:silly: ) και κοιμαμαι....τρισευτυχισμενη!!!!;) :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

....Αν η κλιση της μητρας ειναι φυσιολογικη,οπως ειναι η δικη μου,η σταση πρεπει να ναι η κλασσικη!

Αν ομως η μητρα εχει οπισθια κλιση..ειναι λιγο πιο δυσκολο..

happy mom ti soy eipe dhladh o giatros gia thn opisthia kampsh?

Opisthia kampsh exw ki egw kai apo oti kserw -exw rwthsei giatroys- den paizei kanenan apolytws rolo sth syllhpsh...Einai to idio fysiologikh oso kai h prosthia kampsh....oyte exw ksanakoysei oti mporei na xreiazetai ...eidikh stash.... Sto katw katw kai h mama moy exei opisthia kampsh kai ekane paneykola 3 paidakia - to trito malista kata lathos alla den to leme sthn aderfh moy :P - kai na soy pw... den thn exw th mama moy na kanei kai ... akrobatika :unsure: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

δεν θεωρω οτι η σταση παιζει ρολο.....ουτε και αυτο που λενε να μη σηκωνεσαι μετα την επαφη....για το πλησιμο εχω την επιφυλαξη μου........τουλαχιστον εγω ετσι επιασα και σηκωνομουνα και δεν κοιταγα τη σταση......φιλια

χαχαχα! Συμφωνώ!!! Και ιεραποστολικό δεν ήταν, και σηκώθηκα σχεδόν αμέσως, και πλύθηκα κανονικά :) Πάντως εγώ ψηφίζω τη στάση στα 4 :) Και η διείσδυση είναι μεγαλύτερη και η φορά της "εκτόξευσης" νομίζω οτι βοηθάει.. χαχαχα ωραία συζήτηση βραδιάτικο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια εμενα η μητρα μου εχει προσθια καμψη με αριστερη κληση κ ο γιατρος μου μου πε μετα την επαφη να ξαπλωνω μπρουμυτα για να κραταω ολο το σπερμα και ο γιατρος που μου κανε την σαλπιγγογραφια το ιδιο μου πε!!Οσο για την σταση?τι κλασσικη τι απο πανω τι στα 4 κομανετσι εχω γινει ακομη τιποτα!!!κ ναι οχι πλυσιμο μετα!!!

Ο μπαμπουλας ο δευτερος που πηγα οσες διαβασατε το ''κοριτσια..τρομαξα'' μου πε δυνατα κ φωναχτα το παιδι θελει 4 πραγματα

α)ΠΟΛΥ ΣΕΞ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΞ

β)ΟΧΙ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕΤΑ

γ)ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΣΗ ΜΙΑ ΩΡΑ

δ)ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

Αυτα....

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ....ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΛΕΝΕΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasika i ginekologi lene to exis: ean kanoun iperiho ke doune apo pia apo tis dio oothikes iparhi oorixia, i gineka prepi na hrisimopiisi tin klasiki stasi ke meta na min kani douche yia 1/2 ora, eno ehi giri apo tin plevra tis oothikis pou ekane tin oorixia....

DEn xero kata poso voithai, alla me tin kori mou emina egios horis na drisimopiiso afti tin tehniki....

Perisotero pistevo pezi i diatrofi, i askisi ke na ise halaros...diladi na pistepsis oti tha minis egios efkola..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ οντως το αγχος παιζει πολυ μεγαλο ρολο!!Ειχα φοβερο αγχος πριν κανω το γιο μου..κ μετα δεν ξερω τι εφταιξε που τοσσααα χρονια δεν ξαναεμεινα εγκυος..(πανω απο 10!)Που δεν ειχα αγχος γιατι ειχα ηδη τον μικρο..

Η μαμα μου εμενε με την..μυρωδια που ελεγαν πιο παλια..Τοσο ευκολα..

Παντως το εψαξα παρα πολυ κ δυστυχως για ενα διαστημα εβαζα πανω απο ολα την πραξη για τεκνοποιηση κ οχι την πραξη για αγαπη κ ερωτα...μεγαλη χαζομαρα μου..αλλα μερικες φορες δεν μπορεις να το ελεγξεις..:dry:

οσο αφορα την οπισθια κλιση της μητρας τα νεα στοιχεια λενε οτι δεν παιζει κανενα ρολο για την συλληψη..απλα στην προσθια η σταση ειναι η κλασσικη νομιζω στην αλλη η ..μπρουμυτα..ο γιατρος μου ειναι απ τους παλιους κ ..ψειρας...κ δυστυχως με κολλησε κ αρχισα να ψαχνω τα παντα!

Πολλες γυναικες μενουν στο λεπτο..πολλες οχι...δυστυχως εγω ειμαι μια απο τις δευτερες..οποτε ψαχνομουν...για στασεις..κ τα παντα!!

snowgirl μου συγνωμη αν σε ανησυχησα..φυσικα κ οι κοπελες με οπισθια μενουν κ μερικες μαλιστα πολυ ευκολα κ ισως πιο ευκολα κι απο αλλες με προσθια...κοιτα τη σου βρηκα....:)

Η οπίσθια κλίση της μήτρας είναι μια φυσιολογική παραλλαγή, κατά την οποία η μήτρα αντί να "γέρνει" προς τα εμπρός, "γέρνει" προς τα πίσω.Αυτό όμως δε δημιουργεί ουσιαστικά κανένα πρόβλημα. Πολύ μα πολύ σπάνια μπορεί να δημιουργήσει κάποια δυσκολία στην είσοδο των σπερματοζωαρίων στον τράχηλο, και αυτό μόνο όταν η μήτρα βρίσκεται σε πολύ έντονη οπίσθια κλίση. Αυτό το πρόβλημα μπορεί να ξεπεραστεί εάν λίγο μετά την εκσπερμάτιση ξαπλώσετε στην κοιλιά (βιβλίο Feigen, Rempe et al. Frauenheilkunde, 1997).Πάντως, η κλίση της μήτρας δεν αποτελεί πρόβλημα υπογονιμότητας. Φιλικά, Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου

---------------

Δρ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ, Μαιευτήρας- Χειρουργός Γυναικολόγος . Επιστημονικός Συνεργάτης Α' Μαιευτικής-Γυναικολογικής Κλινικής Α.Π.Θ., Νοσοκομείο "Παπαγεωργίου"

ισως αυτο ηθελε να πει ο καημενος ο γιατρουλης μου κ γω το μετεφερα καπως χαζα..........:blush:

καλη επιτυχια μπρουμυτα κ ανασκελα!!κι οταν ειναι ναρθει κοριτσια θαρθει..αργα ή γρηγορα!!! φανταστειτε κανω ελευθερα μετα το γιο μου απο τα 28 κ εμεινα ξανα στα 38 που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ δεν ειμαι κ τοσο πολυ γονιμη οσο ημουν..επομενως μπορει να ισχυουν πολλα αλλα ολα μπορουν να συμβουν!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...