Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συγχαρητήρια, περιμένετε ..δίδυμα!


πολυτεκνη

Recommended Posts

bibibo έγραψε:

Καλημερα κοριτσια. Οσες εχετε διδυμα ειχατε κληρονομικοτητα η απλα ετυχε? Σας ρωταω γιατι η πρωτη γεννα της πεθερας μου ηταν διδυμα ομως προωρα(στον εκτο μηνα).... Απο πλευρας μητερας μου δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Η Γυναικολογος που με παρακολουθουσε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μου οταν της το ειπα μου ειπε οτι περισσοτερες πιθανοτιτες εχει η κουνιαδα μου και οντως εγινε, τωρα εχει διδυμα αγορακια. Ο γιατρος μου τωρα, γιατι αλλαξα γιατρο, μου ειπε οτι δε παιζει ρολο η κληρονομικοτητα και μπερδευτηκα λιγο. Επισης μου ειπαν οτι μετα απο παλινδρομη κυηση μπορει να εχεις διδυμα! Ποια ειναι η γνωμη σας?

Δεν θελω να σε μπερδεψω χειροτερα αλλα εμενα η γιαγια μου ειναι διδυμη απο την μαμα μου...ειχα παλλινδρομη και μετα εκανα διδυμα κοριτσακια..καλο ε? υπαρχει κληρονομικοτητα στα διδυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια να χαίρεστε τα διδυμάκια σας!!! Όνειρο ζωής έχω να κάνω και εγώ διδυμάκια!!! Κάπου είχα διαβάσει ότι σε ένα μικρό ποσοστό βοηθάει για να κάνουμε δίδυμα το γάλα!!!

Όταν το είχα μάθει έπινα τόνους :) μετά χαλάρωσα χαχαχαχα

Γιατί δε βάζετε και φώτο από τα διδυμάκια σας να τα καμαρώσουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και παλι , την προηγουμενη βδομαδα εκανα υπερηχο βρισκομουν στην 6 βδομαδα και κατι μερες , ειδαμε μονο στον ενα σακο καρδιακη λειτουργια , αυτη την βδομαδα θα δουμε αν εχει καρδιακη λειτουργια και στον αλλο σακο.

Αλλα εχω αγχωθει πολυ , γενικα φοβαμαι πολυ τι θα γινει και πως θα εξελιχθει η εγκυμοσυνη και οχι μονο .

Ειχατε και σεις τα ιδια αγχοι ?σας ετυχε κατι παρομοιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κορίτσια περιμενω κι εγω διδυμα ειμαι στον 4ο μηνα κι εχω σχεδον ενα μηνα στο κρεβατι λογω συσπασεων. εμεις στην 8η εβδομαδα ακουσαμε καλα τις καρδιες και βεβαιωθηκαμε οτι παραμενουν δυο, οποτε gigi περιμενε λιγο και θα δειτε. για εσενα bibibo που ρωτας για την κληρονομικοτητα εχω να σου πω οτι εμεις δεν ειχαμε ιστορικο και μαλιστα ο αντρας μου ειχε ενα πολυ σοβαρο προβλημα υγειας και πριν την εγχειρηση μας ειπαν οτι μπορει να μη μπορεσουμε να κανουμε κι αλλο παιδι,(ευτυχως εχουμε ενα αγορακι16 μηνων.) ετσι ειχαμε δυο τρεις επαφες την εβδομαδα πριν την εγχειρηση κα το θαυμα εγινε. τωρα περιμενουμε δυο μωρακια. χθες ειδαμε οτι μαλλον ειναι ενα κοριτσι κι ενα αγορι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Σήμερα έμαθα με σιγουριάοτι έχω δίδυμα.Είναι η έκτη μέρα καθυστέρησης και η β΄χοριακή έπρεπε να είναι 690 και ήταν 980. Επίσης φάνηκαν και στον υπέρηχο. Είναι η τρίτη φορά που μένω έγκυος και σε κάθε εγκυμοσύνη είχα δίδυμα Στην πρώτη στον τρίτο μήνα σταμάτησε να ανπτύσετε το ενα και έκανα τελικά ένα κοριτσάκι, την δεύτερη φορα απέβαλα και τα δύο και τώρ φαίνεται να πηγαίνουν όλα καλά. Το παράξενο είναι οτι ποτέ δεν έκανα τεχνητή γονιμοποίηση και ούτε πήρα ποτέ φάρμακα. Παράξενο δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΔΥΔΥΜΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ:lol: :lol:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...