Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ?


Recommended Posts

Κορίτσια δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο καλό κανουμε η μια στην άλλη με το να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς μας! Μ'εχετε βοηθήσει άπειρες φορές σε πράγματα που δε γνώριζα. Το μωράκι μου είναι ενός μήνα και εχει αποκλειστικό θηλασμό.Επειδή όμως τα πρωινά 9-12 πηγαίνω στη δουλεια (:( αυτο ειναι το κακο αν εχεις δικια σου δουλεια) αρχισα να βγάζω με το θηλαστρο για να του δινει η μητερα μου οσο λειπω.Παρατηρησα όμως οτι το μωρό αρχισε να συνηθίζει στο μπιμπερο με αποτέλεσμα να νευριάζει και να μη τρωει απο το στηθος μου! Επίσης τρομοκρατηθηκα γιατι νόμιζω οτι δε χορταινει και γιατι το στήθος μου δεν είναι τόσο γεμάτο. Τώρα επειδη μένω επαρχια και η δουλεια είναι διπλα στο σπιτι μου,οταν πεινασει το μωρο κανει η μητερα μου μια αναπάντητη και ερχομαι σπιτι για να το ταισω!!:woohoo: Δε θέλω να σταματήσω να θηλάζω... Αραγε πειράζει έστω ενα γευμα του να γίνεται με δικό μου γάλα αλλα απο μπουκάλι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΓΑ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΤΡΟ? ΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΛΑΨΕΙ ΘΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα να δεις και εγω οταν γεννησω θα παρω θηλαστρο βεβαια δεν εχω σκεφτει οτι θα το χρησιμοποιο ολη μερα αλλα και μονο που εχεις την υπομονη να πηγαινεις στην δουλεια και να βγαζεις και γαλα με το θηλαστρο αρκετες φορες την ημερα αντι να το σταματησεις χαρα στο κουραγιο σου αλλες μια που θα πηγαιναν στην δουλεια και μαλιστα απο τον πρωτο μηνα θα το εκοβαν τελειως δεν νομιζω πολλες να εχουν την αντοχη να το κανουν

καλυτερα δικο σου γαλα με θηλαστρο παρα ξενο και ειδικα τωρα στην αρχη της ζωης του

βεβαια οταν δουλευεις για αλλον ειναι ακομα πιο δυσκολα να το κανεις αυτο με το θηλαστρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα προσπαθήσω(και θα τα καταφέρω) να θηλάσω οσο το δυνατο περισσοτερο γίνεται!Τιποτα καλυτερο για τη μαμα και το παιδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to gala den einai kati pou paragete otan den thhlazoume kai apothikeuete .

to gala paragete otan roufaei to mwro .

to fouskoma pou niothoume einai logo ormonwn kai to exoume mono tous prwtous mhnes .emena tora to stithos mou einai panta malako alla gala paragw .bari einai mono to prwi logo ton ermonwn pou paragonte perissotero ston upno .

pantos gala exeis panta eite thhlazeis gia wres eita bgazeis me to thhlastro .

mom den kserw kati na sou pw gia thn shnxish ths thilahs para mono na exeis upomonh kai mhn auksiseis to mpoukali .oso kai na mhn to blepeis na polithelei stithos na epimeneis giati alios an upoxoreis ...klauta xaralampe .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΓΑ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΤΡΟ? ΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΛΑΨΕΙ ΘΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ?

γιατι να μην εχεις????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom to be έγραψε:

Κορίτσια δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο καλό κανουμε η μια στην άλλη με το να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς μας! Μ'εχετε βοηθήσει άπειρες φορές σε πράγματα που δε γνώριζα. Το μωράκι μου είναι ενός μήνα και εχει αποκλειστικό θηλασμό.Επειδή όμως τα πρωινά 9-12 πηγαίνω στη δουλεια (:( αυτο ειναι το κακο αν εχεις δικια σου δουλεια) αρχισα να βγάζω με το θηλαστρο για να του δινει η μητερα μου οσο λειπω.Παρατηρησα όμως οτι το μωρό αρχισε να συνηθίζει στο μπιμπερο με αποτέλεσμα να νευριάζει και να μη τρωει απο το στηθος μου! Επίσης τρομοκρατηθηκα γιατι νόμιζω οτι δε χορταινει και γιατι το στήθος μου δεν είναι τόσο γεμάτο. Τώρα επειδη μένω επαρχια και η δουλεια είναι διπλα στο σπιτι μου,οταν πεινασει το μωρο κανει η μητερα μου μια αναπάντητη και ερχομαι σπιτι για να το ταισω!!:woohoo: Δε θέλω να σταματήσω να θηλάζω... Αραγε πειράζει έστω ενα γευμα του να γίνεται με δικό μου γάλα αλλα απο μπουκάλι???

Επειδή το μωράκι σου ειναι πολυ μικρο ακομα και δεν έχει εδραιωθει και η γαλουχια , ισως υπάρχει "προβλημα" με το θηλαστρο και το μπουκάλι .

Θα ηταν προτιμότερο για κανα μηνα ακομα να ακολουθησετε αυτο που κανετε , δηλ την αναπάντητη κλήση :)

Οσο περνάει ο καιρος και μολις εδραιωθει η γαλουχια , το στηθος δεν πρηζεται . Το πρησμένο στηθος δεν σημαινει πολυ γαλα . Το γαλα παράγεται την στιγμή που θηλάζει το μωρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα έγραψε:

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ,ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΤΗΣ ΣΤΙΣ 12 ΚΛΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ,ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 4 ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ ΠΟΝΑΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΛΥ...ΓΙΑΤΙ??

εχεισ γαλα καλη μου μην σε ανχωνει αυτο και μην ακουσ κανεναν μπωρεισ να θρεψεις το παιδακι σου ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙς ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ Η ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΗΞΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...