Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

koritsia kalimera!!!!!!prin xekinisw to thema mou euxomai ta kalitera se oles sas k grigora me mwrakia stin agkalia sas!!!!

simera eimai stin 5h imera kathisterisis!prin 2 imeres ekana ena test logw kapoiwn zaladwn pou eixa kai vgike thetiko (axni grammi) kai exthes ekana allo me akrivws idio apotelesma alla i grammi pali axni.pira tin maia mou k mou eipe "sugxaritiria" alla na paw na kanw xoriaki k.l.p.

auto pou me apasxolei einai oti ta simptwmata mou itan ponakia xamila k polu prismeno stithos k pono..simera omws exei xepristei k den ponaei toso opws episis exoun meiwthei kata polu k ta ponakia xamila!!

uparxei periptwsi pistevete na exei paei kati "strava"???

euxaristw gia ton xrono sas!!!

kalimera k pali!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

respect καλημερα κ συνχαριτιρια μαλον εισαι εγκυος;) καλυτερα ομως θα ειναι να εισαι ξεκουραστη κ να κανεις τη χοριακη αυριο για να εισαι πιο σιγουρη ....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και συγχαρητήρια, απ ότι είδα κι εγώ στις οδηγίες χρήσης του τεστ που είχα κάνει, ακόμη και ίσα που να φαίνεται η γραμμή, είναι 8ετικό το τέστ...

άντε με το καλό εύχομαι!

περιμένουμε και τα αποτελέσματα απ το στόμα του γιατρού!! φιλάκια πολλά και όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia euxaristw polu polu gia tis sumvoules k tis euxes sas!!einai wraia edw giati mporeis na peis tis agwnies sou k na se niwsoun...

Ninina sou euxomai me to kalo i gennisi tou mwrou sou!!

Elenitsa grigora me ena mwro stin agkalitsa sou!!

ola na pane teleia gia oles mas k na mas erthoun opws epithimoume!!

na eiste oles kala mou ftiaxate ti mera!!!

filia pollaaaaaa!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

respect μου καλημερα!!!Καλωσηρθες στην παρεουλα μας....Και φυσικα συγχαρητηριααααααααααααα!!!!Με το καλο!!Ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη....οσο για τα υπολοιπα μην ανησυχεις θα τα δειτε ολα αυριο μην βαζεις σκεψεις στο μυαλο σου χωρις λογο!Φιλακια και αυριο περιμενουμε τα νεοτερα!!!Και φυσικα τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se euxaristw Aristina mou gia tis euxes sou k to gluko kalosorisma!!!euxomai kai gia sena oti epithimeis (pou upothetw einai ena mwraki :) ) na to apoktiseis polu polu grigora!!!!!!alla kai se oles tis kopeles tis pareas!!!makari na exoume panta oles euxarista nea na suzitame!!!kai ennoeitai na aforoun egkumosines k mwrakia!!!filia polla!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

respect καλωσηρθες και....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοπελα μου!!!

Συμφωνω με την Ελενιτσα.... οσο αχνη και να ειναι η γραμμουλα....

ειναι θετικο!!!!!

Περιμενουμε την επιβεβαιωση της χοριακης τωρα και ενα postακι με τα ονειρα σου απο δω και στο εξης...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν είχα κάνει το τεστ, είχε βγει θετικό έντονο! Πήρα τον γιατρό και μου έκλεισε ραντεβού μια βδομάδα μετά! Όπως καταλαβαίνεις είχα πολυ αγωνία κι ανυπομονησία διότι ακόμα προσπάθεις να συνειδητοποιήσεις την κατάσταση και λες: Σίγουρα είμαι; Κι αν είναι λάθος το τεστ; Κι αν... το ένα... κι αν το άλλο και τα συμπτώματα που είχαν υποχώρησαν και γενικά πολλά τέτοια σενάρια! Δεν θυμάμαι να σου πω αν υποχώρησαν για 1-2 μέρες τα δικά μου, όπου είχα και εγώ πολύ πρησμένο στήθος και μικροπονάκια σαν περιόδου στην κοιλιά! Μην αγχώνεσαι! Θα δεις ότι θα πάνε όλα καλά! Δεν είναι λόγος ανυσηχίας αυτό που αναφέρεις! Εγώ έκανα μια β-χοριακή 4 μέρες μετά το τεστ του φαρμακείου και 3 μέρες πριν πάω στον γιατρό και είχε βγει 18081.24, μεταξύ 7 με 8 εβδομάδων! Κι όλα πήγαν κατ'ευχήν μέχρι στιγμής! Πάντα θα έχεις αγωνία , θα σκέφτεσαι αν όλα πάνε καλά και τέτοια.. Ακόμα και εγώ στην 22η εβδομάδα τα σκέφτομαι! Αλλά μην σε τρελένει η σκέψη! Όλά καλά θα πάνε! Θα δεις..

Συγχαρητήρια για το μωράκι σου και να έχεις μια καλή κι ήρεμη εγκυμοσύνη! Και μην φοβάσαι πολύ!! Στο λέω εκ πείρας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw Scarlet mou euxomai ta kalutera k gia sena!!!

oso gia ta oneira mias k to aneferes ofeilw na omologisw pws xekinisan apo tin prwti stigmi pou antikrisa to test!!!den einai pragmatika magiko pws ena toso da sporaki mporei na sou allaxei mesa se deuterolepta ti zwi???anepanalipto nomizw...toulaxiston stin mexri twra poreia tis zwis mou den exw zisei kati antistoixo!!!euxomai na to viwsoun oles oi kopeles tou kosmou apo ta vathi tis kardias mou!!!filia pollaaaaaaa!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dalia mou sugxaritiria k se esena!!!kalo upoloipo stin egkumosini sou kai me to kalo na kratiseis sta xeria sou to mikro sou plasmataki!!!

xerw oti eimai ligo agxwtiki..fovamai na to pistepsw..mou fenetai san psemma!!fantazomai to viwses ki esu e??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βεβαια εισαι εγκυος ..το τεστ δε κανει λαθος εστω κι αν ειναι αχνη η γραμμη!!Πιστεψε το και χαλαρωσε για ν απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!!Α... και τα πονακια δε δυναμωνουν οσο περναει ο καιρος ,αυτο ελειπε!!Απλα φευγουν κι ερχονται στις αλλαγες του μηνα!!

Συγχαρητηρια ....Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω κι εγω καλη μου οτι μια αχνη γραμμη τα λεει ολα και εγω σου λεω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!:P :P :P

αντε να κανεις και την χοριακη να βεβαιωθεις περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

respect.. παρολο που ποτε δεν εχω δει τετοια αχνη γραμμουλα που περιγραφεις, σε κανενα τεστ απο οσα εχω κανει ως τωρα.. γιατι πολυ απλα δεν ημουν ποτε εγκυος πιστευω στα κοριτσια μιας κι αυτα το χουν ζησει αλλα το γραφει κ πανω στις οδηγιες των τεστ.. οτι σε τετοια περιπτωση υπαρχει περισοτερο η πιθανοτητα του θετικου παρα κατι αλλο κ λεει πως πρεπει να επαναληφθει το τεστ για επιβεβαιωση.επειδη η εμπειρια μετραει πιο πολυ πιστεψε τα κοριτσια... κατι ξερουν!!!κι ηρεμησε,χαλαρωσε κι απολαυσε!!!!!!!σου ευχομαι αυτο που επιθυμεις να βρισκεται στην κοιλιτσα σου κ με το καλο ολα!!!!! φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Respect μου καλωσηρθες στο μαμμυ κ φυσικα....

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :c

Ευχομαι ολα να πανε τελεια που θα πανε μην ανησυχεις κ να χεΙς μια πολυ πολυ καλη εγκυμοσυνη!!!!

Περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!!!

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ!!!!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ Κ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!

φΙΛΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eilikrina euxaristw para polu gia tis euxes sas!!!eiste oles uperoxes!!!thelw na euxithw se oles grigora ena thetiko test k mwrakia stin agkalia sas!!!aisthanomai oti apektisa pragmatikes files pou me niwthoun apoluta!!!me to pou mathw ta nea aurio tha eiste oi prwtes pou tha ta anakoinwsw ( ok oi deuteres..o prwtos tha einai o antras mou.. :) )!!!sas euxaristw polu kai pali apo ta vathi tis kardias mou!!!kalo vradu!!!filia polla!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!!!!!!!και εγω στην ιδια φαση ειμαι εκανα χθες το βραδυ το τεστ και ισα που φαινοταν η γραμμουλα.....αλλα ολη μου λενε οτι αν ειναι εστω και αχνη η γραμμουλα ειναι θετικο!!!!!!.....καλη μας επιτυχια!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑΤΙ 99% ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΙ΄ΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai polla SUGXARITIRIA!!!fantazomai tha exeis trellathei e???egw simera to prwi ekana xoriaki k tha exw apotelesmata meta tis 5 to apogeuma!!!elpizw na pane ola kala k gia tis duo mas alla k gia oles pou prospathoun gia mwraki!!esu tha kaneis xwriaki i tha pas kateutheian ston giatro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...