Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ


zetoyla

Recommended Posts

καλημέρα και παλι. Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο. Βασικά δεν ξερω τιποτα για το βιβλιο ευχων μιας και εδω στο νησι δεν εχω ξαναδει σε καποια βαφτιση. Θα μου αρεσε ομως να φτιαξω για την μικρη μου και τον αναδεξιμιό μου. Το θεμα ειναι πως το φτιαχνουν. Και κατι αλλο βασικό φανταζομαι οτι το βαζουν εξω απ την εκκλησια σ ενα στολισμενο τραπεζι και ο κοσμος γραφει τις ευχες. Αρα γραφουν στο βιβλιο και δεν στηνονται στην ουρα οπως συνηθιζεται???? σορυ που ειμαι ουφο αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρμενίτσα καλημερα!!!

Μεχρι να την βαφτισεις την μπουρμπουληθρα σου.... θα εχεις γινει expert και μετα θα ανοιξεις εταιρεια....διοργανωσης βαπτισης!!!:silly: :laugh:

Λοιπον...για το βιβλιο μπορεις να κανεις πολλα πραγματα....

Υπαρχουν ειδικα αυτοκολλητα με απεικονισεις διαφορων θεματων που μπορεις να ντυσεις ενα απλο (με πολυ χοντρο εξωφυλλο) "τετραδιο" (χωρις γραμμες)...

Υπαρχουν επισης ετοιμα στα βιβλιοπωλεια (Δεν εχουν μεγαλη ποικιλια ομως..:( )

Επισης μπορεις να το ντυσεις μ'ενα μονοχρωμο ροζ (υπαρχουν ωραια χαρτια αναγλυφα ανακυκλωμενα ή μη...) και να το στολισεις με μια νεραϊδουλα (ειδη συσκευασιας....στην περιπτωση αυτη θα χρειαστεις κολλα σιλικονης....), με χρυσοροζ τρεσουλα γυρω-γυρω(ειδη ραπτικης)..... ή με απλη χρυσοκολλα (υπαρχει σε διαφορα χρωματα στα βιβλιοπωλεια), με φτερακια....(βιβλιοπωλειο)....

Γενικα μπορεις να κανεις ΠΟΛΛΑ και οικονομικα πραγματακια.... με λιγη φαντασια και ορεξη.....;)

Καλη επιτυχια σε ο,τι κανεις....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βιβλίο ευχών το βάζεις είτε στην είσοδο της εκκλησίας και γράφουν ευχούλες πριν ή μετά το μυστήριο, ή αν 8έλεις μπορείς να το βάλεις στην αίθουσα δεξιώσεων, αν κάνεις δεξίωση, στην είσοδο της αίθουσας πάλι πάνω σ ένα τραπεζάκι που μπορείς δίπλα να χεις λουλουδακια και γλυκά. Σε βάφτιση δεν έχω δει βιβλίο ευχών, δηλ. δεν έχω τύχει.

Σε γάμους αρκετές φορές.

πολύ ωραία ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καρμεν!

το βιβλιο ευχων το βαζουνε σε τραπεζι στολισμενο (ισως να βαλεις και καποιοα γλυφιτζουρια ντεκορ κκαι ζαχαρωτα) αλλα οχι στην εκκλησια.μετα στο μερος που θα γινει ο τραπεζι.

φανταζεσαι ουρα για να γραψουνε ολοι στην εκκλησια? μεγαλυτερη απ αυτην της μπομπονιερας και του γλυκου...

μπορεις να παρεις ειτε ετοιμο(αν βρεις με το θεμα σου:blink: )

ειτε να παρεις καποιο απλα φουξ με γκλιττερ και αλλα τετοια ωραια επανω.

μπορεις να δοκιμασεις να κανεις και μονη σου οπως ειπε η scarlet.

δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ κοριτσια τελικά οντως ειμαι πολύυυυυυυυυ ασχετη εγω νομιζα οτι το βαζεις στην εκκλησια εξω που περιμένει ο κοσμος και απλα οποιος θελει παει και γράφει τις ευχες του. Χαχα σμπάρο τελειως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi μου ΤΕΛΕΙΑ η ιδεα με τα ευχετηρια καρτελακια δωρων!!!!

SUPER!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καρμεν εμενα δε μου πολυαρεσει η ιδεα του τραπεζιου (εγω δε θα στεκομουν να γραψω...:blush: )

Εμεις στο γαμο -επειδη ειχαμε κυριως κολλητους- το καναμε κυκλο στα τραπεζια....Οταν καποιος τελειωνε το εδινε στον αλλο και ετσι περνουσε απο χερι σε χερι.... Μ'αυτο τον τροπο ο αλλος γραφει οταν ειναι ηδη χαλαρος.... στη θεση του.....με αλλη διαθεση.....

Αν εχεις κανεναν κλοουν-νεραϊδα.... μπορεις να αναθεσεις σ'αυτους το περασμα απο χερι σε χερι.... και οποιος γραφει να του δινει ενα γλειφιτζουρι δωρο....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστηχως δεν μπορώ να βρω καν ενα βιβλιο με κενες σελίδες για να το στολισω ολα ειναι αλλα χρωματα κ ετσι λεω να κοιταξω σε αλμπουμ μπας και βρω κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν μου εγώ πήρα αλμπουν κ το έκανα βιβλίο ευχών, απλά το είχα στο στολισμό της εκκλησίας σε ένα τραπεζάκι με έναν μαυροπίνακα κ έγραφε επάνω γράψτε μου μια εύχή, δεν ξέρω αν φάινεται καλά στη φώτο.

Επίσης όσοι δεν είχαν γράψει στη εκκλησία το είχα βγάλει κ στα γενέθλιά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο ειναι αλλα και η διακοσμηση ειναι το κατι αλλο. Θα ψαξω κ εγω αν δεν βρω να βρω κατι σε αλμπουμ γιατι το θεμα ειναι οτι στα μαγαζια με τα βαπτιστικά που ρωτησα ειναι πολύ τσουχτερα τα βιβλια ευχών. Κάπως ετσι σκεφτομαι να διακοσμησω κ εγω την εκκλησια εξω απλα πρεπει να βρω και φουξια υφασματα. Πάντως σ ευχαριστω θα ψαξω και για αλμπουμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...