Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λόχεια.........Μεχρι πότε?????


Recommended Posts

θελω τα φωτα σας!!!!!!

Εχει ακριβως 50 μερες που γεννησα και εκτος απο ενα διαστημα 3-4 ημερων πριν 2 εβδομαδες που ειχε σταματησει η αιμοραγια τα λοχεια καλα κρατουν!!!!!!

:S :S :S :S :S

Ποτε θα σταματησουν επιτελους???

Εσεις μεχρι ποτε ειχατε??

Βαρεθηκα πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε υπομονη .λογικα αφου σου σταματησε το αιμα πρεπει να σου εχει ερθει και η πρωτη περιοδος μπορει και να σου ηρθε και να μην το καταλαβες .Οταν λες τα λοχεια τι αλλο βλεπεις ακριβως πες μου και θα σου πω γιατι σε ρωταω .Παντως μην ανησυχεις γιατι σε καθε γυναικα διαφερουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ενδιαφερομαι να μαθω...Για παραδειγμα αν και εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε που γεννησα εχω ακομα τη <γραμμη> εγκυμοσυνης στην κοιλια μου.Μηπως ξερει καμια κοπελα να μου πει κατα ποτε θα φυγει η μηπως μεινει πλεον οριστικα;:unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ 18 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΟ ΑΙΜΑ. ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΕΛΑΤΤΩΘΗΚΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ.ΠΟΤΕ ΦΕΥΓΕΙ?ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΨΟΥΛΑ.ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ, ΝΟΣΤΑΛΓΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΚΟΙΤΑΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια να μην σας απογοητεύσω άλλα στην πρώτη μου κόρη που γέννησα Δεκέμβρη και μέχρι τέλος Ιούλη η γραμμή υπήρχε κανονικότατα παρόλο που είχα χάσει τα κιλά και η κοιλιά μου ήταν πλάκα!! Στον επόμενο μήνα ήμουν πάλι έγκυος!:P Και με άλλες κοπέλες που το έχω συζητήσει μου είπανε ότι κάνει και χρόνο να φύγει:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KPAP έγραψε:

ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ, ΝΟΣΤΑΛΓΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΚΟΙΤΑΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ??

Αυτό που έπαθα κι εγώ! :)

Βέβαια εμένα η μπέμπα μου είναι 7,5 μηνών και εδώ και καιρό αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε και για το δεύτερο!

Τι όμορφα που ήταν.. Ξεκούραστα.. Χαλαρά όλα.. Ρόδινα.. Όταν έρθει και η δεύτερη εγκυμοσύνη πιστεύω πως δε θα είναι το ίδιο αλλά δεν πειράζει, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο όμορφο! Το αδερφάκι της Μαριώς μου..

Λόχεια Νατάσα μου είχα μέχρι την 30η μέρα ακριβώς, με νορμάλ ροή!

Γραμμή στην κοιλιά δεν είχα καθόλου.

Εμένα αυτό που με έκαιγε ήταν πότε σταματάει το μούδιασμα της κοιλιάς μετά από καισαρική. Μου λύθηκε η απορία πριν 1 μήνα. 6 μήνες δεν αισθανόμουν την κοιλιά μου. Κι εσύ το ίδιο παθαίνεις Νατάσα? (αν θυμάμαι καλά με καισαρική δε γέννησες κι εσύ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

KPAP έγραψε:

Αυτό που έπαθα κι εγώ! :)

Βέβαια εμένα η μπέμπα μου είναι 7,5 μηνών και εδώ και καιρό αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε και για το δεύτερο!

Τι όμορφα που ήταν.. Ξεκούραστα.. Χαλαρά όλα.. Ρόδινα.. Όταν έρθει και η δεύτερη εγκυμοσύνη πιστεύω πως δε θα είναι το ίδιο αλλά δεν πειράζει, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο όμορφο! Το αδερφάκι της Μαριώς μου..

Λόχεια Νατάσα μου είχα μέχρι την 30η μέρα ακριβώς, με νορμάλ ροή!

Γραμμή στην κοιλιά δεν είχα καθόλου.

Εμένα αυτό που με έκαιγε ήταν πότε σταματάει το μούδιασμα της κοιλιάς μετά από καισαρική. Μου λύθηκε η απορία πριν 1 μήνα. 6 μήνες δεν αισθανόμουν την κοιλιά μου. Κι εσύ το ίδιο παθαίνεις Νατάσα? (αν θυμάμαι καλά με καισαρική δε γέννησες κι εσύ?)[/quote:223il39d]

Ιφιγενεια καλα θυμασαι!

Ειμαι ακομη μουδιασμενη και αρκετα πρησμενη στην περιοχη που ειναι η τομη...

Ουτε και γω εχω γραμμη αλλα εχω ενα ωραιοτατο σκεμπεδακι που δεν μπορω να εξαφανισω.

Ακομη οταν σφυγγω τους κοιλιακους ειναι λαπας σκετος!!

Δεν υπαρχουν καν...

:blink::blink::blink::blink::blink:

Φανταζομαι οτι θα επανελθουν!

Για υα λοχεια παντως δε ξερω εχω μπερδευτει!

Λετε να μου εχει ερθει κανονικα περιοδος και να μην το καταλαβα???

Η ροη εχει διακυμανσεις...

Σημερα ας πουμε ειναι κανονικη ενω τις προηγουμενες μερες ητα αισθητα μειωμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα μου για τα λοχεία δεν ξέρω γιατι εγώ 15 μέρες είχα μόνο αίμα!Ρώτα πάντως και τον γυναικολόγο σου δεν χάνεις κάτι.Η γραμμη στην κοιλιά έφυγε μετά απο ένα 5μηνο όσο για το μόυδιασμα στην τομή τι να πώ ρε κορίτσια?14 μηνών κοντεύει η Μαριλένα και ακόμα νεκρωμένη ειναι η περιοχή σε μένα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama marilenas έγραψε:

όσο για το μόυδιασμα στην τομή τι να πώ ρε κορίτσια?14 μηνών κοντεύει η Μαριλένα και ακόμα νεκρωμένη ειναι η περιοχή σε μένα!!!!!!!

:blink:

ουπς!!!!!

14 μήνες?

Σαν πολύς καιρός μου φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εμενα το αιμα κρατησε γυρω στις 20 μερες μετα ειχα κατι οπως τα καθαρισματα της περιοδου για λιγες ημερες αν θυμαμαι καλ γιατι εχουν περασει και 5 χρονια .Η γραμμη στη κοιλια αρχιζε να σβηνει στου 2-3 μηνες και στο χρονο επανω φαινοταν πολυ λιγο .Τωρα μετα απο 5 μηνες φαινετε αλλα ελαχιστα ξερετε αυτο εχει να κανει καιμμε το ποσο ελαστικο ειναι ενα δερμα ποσο παχια η αδυνατη ειναι μια κοπελα .Εγω στη συγκεκριμενη περιοχη δεν ειχα τιποτα αλλο ουτε μουδιασμα ουτε νε κρωμενη ηταν .Θυμαμαι μονο οταν ειχα ρωτησει το γυναικολογο μου ποτε μπορω να ξαναμεινω εγκυος (τον ειχα ρωτησεθι την ημερα που πηρα εξιτηριο ) η απαντηση του ητα χτες!στην εκπληξη μου μου ειπε οτι δεν χρειαζετε να περιμενω γιατι τη μητρα την εκοψαν μονο σε ενα σημειο και σ επιθανη δευτερη γεννα παλι εκει θα την ξανακοψουν αν και μου ειπς το δευτερο μπορει να το κανεις καιμε φυσικολογικο τοκετο .Οσο για τη κοιλια κοριτσια οσες εχουμε γεννησει με καισαρικη δυστυχως θα σας απογοητευσω όλο και κατι μενει και το σιγουρο ειναι οτι επανερχετε μετα το χρονο μπορει και τα δυο .Οταν εγω ειπα στο γιατρο μου να φορεσω κορσε μου ειπε οτι το μονο που θα καταφερω ηταν να με πιασει σκασιμο και δεν υπηρχε περιπτωση αν ειναι να κανω κοιλια οτι με το κορσε δεν θα εκανα το μονο που μου ειπε μετα τις σαραντα μερες αν ηθελα να κανω κοιλιακους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια μου

ειχα αιμα και λοχεια για 60 μερες περιπου

με μια μικρη διακοπη οπως και εσυ lovie..

και την γραμμη στην κοιλια για 5 μηνες....τωρα εφυγε εντελως..:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κράτησαν τα λόχεια 40 ημέρες και χωρίς να έχουν σταματήσει ακόμα μου ήρθε περίοδος ενώ θηλάζω ταυτόχρονα και σταμάτησε κ η περίοδος σε 4-5 ημέρες και για μαντέψτε! Μου ξαναήρθε μετά απο 18 ημέρες!!! Είναι σίγουρα περίοδος, δεν έχει καμία σχέση με τα λοχεία...

Οσο για την γραμμή στην κοιλιά φαίνεται πολύ όπως και οι ωραίες ραγάδες που απόκτησα:blink: :blink:

Εκανα και εγώ καισαρική (πριν 2 μήνες) και αισθανόμουν την κοιλια μου μουδιασμένη μέχρι τώρα αλλα τις τελευταίες ημέρες είναι όλα φυσιολογικά και η τομή σχεδόν εξαφανισμένη;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Να μας ζησουν τα μωρακια μας!!Σημερα σαραντιζουμε και εχω αιμα ακομα ,λιγο βεβαια αλλα με 2 μερες διακοπη μονο!(μικρο σερβιετακι!)Θηλαζω αλλα εχω λιγο γαλα και δινω και ξενο !!Μαλλον δε μου εχει ερθει η κανονικη περιοδος ακομα!!Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...