Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέτρηση θερμοκρασίας για ωορρηξία


anastasia32

Recommended Posts

Κορίτσια βοηθήστε με σας παρακαλώ όποια ξέρει.Χθές και σήμερα έχω 37,1. Μου είπαν πως άμα ανέβει στο 37,4-5 γίνετε η ωορρηξία.Είναι αλήθεια?Από 1 έως 7 είναι οι υποτιθέμενες γόνιμες μέρες μου! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ 0,2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΗΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ.ΛΕΝΕ..ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΑΣ ΑΝΕΒΕΙ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 2 'Η 3 ΜΗΝΩΝ (ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ),ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΦΙΛΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου γεια σου κι απο μενα Θα συμφωνησω κι εγω καλη μου οτι οταν η θερμοκρασια βρισκεται στη μεγιστη θερμοκρασια η ωορηξια εχει γινει....

Αν εχεις για παραδειγμα φυσιολογικη θερμ 36,5....οταν πλησιαζει η ωορηξια θα ανεβει γυρω στο 36,7-8-9.....και ξαφνικα μια μερα θα πεσει παλι στο 36.5 μπορει και 36.4 τοτε ακριβως εκεινη την μερα γινεται η ωορηξια σ αυτη την μικρη πτωση και μετα την επομενη μερα παλι θα ανεβει 36.7-9 και θα γινει και το 37,5 που θα σημαινει οτι εχει γινει!Αυτα....οσο πιο αναλυτικα μπορουσα....

Πρεπει να το παρακολουθεις ομως καθε μερα και το πρωι με το που ξυπνας....

Αυτα καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ολόκληρη επιστήμη!!Κάθε μέρα αλλάζει αυτό?Δηλάδή αν το πρωι δείξει 37,1 θα είναι όλη την ημέρα τόσο ή υπάρχει περίπτωση να αλλάξει?Πόσες φορές την ημέρα μετράμε θερμοκρασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΑΣ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ(1 ΦΟΡΑ),ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ-ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΣΧΑΛΗ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗΣ).ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ,ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ. ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια αυτο τον μηνα δεν μετρησα τιποτα!!!!

Βαρεθηκα...ετυχε και η ιωση στην αρχη που ειχα και πυρετο και μετα ειπα....αν ειναι να ερθει θε να ρθει αλλιως θα προσπερασει...:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:huh: ΩΧ ΞΕΧΑΣΑ ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ!:P:kiss:www.gyn.gr/artman/publish/article_65.asp

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!

ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟ:P ΧΙ ΧΙ ΧΙ:P :P :P :P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...