Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Χριστος ανεστη κοριτσια!

Λοιπον εμεις καναμε την β' επιπέδου και πηγαν ολα μια χαρα.

Για να πω την αληθεια ομως απογοητευτηκα λίγο, γιατι περιμενα οτι η ποιοτητα του υπερηχου θα ηταν "κινηματογραφικη" (σαν τα ντοκιμαντερ) και θα εβλεπα πεντακαθαρα την μπεμπουλα μου αλλα ήταν απλα λιγο καλυτερη απο τον συνηθισμενο υπερηχο.

Καλη επιτυχια ευχομαι και στις υπολοιπες με την β' επιπεδου!

Anastacia που θα την κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια εγω αυριο το απογευμα εχω β επιπεδου αντε να πανε πρωτα ολα καλα και μετα να μας πει επιτελους και το φυλλο του μωρου, θα σας γραψω νεωτερα αυριο το βραδακι φιλια πολλα!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mlne κ Ελενα χαιρομαι που ολα πηγαν!Αυτο ειναι το σημαντικοτερο κ ας μην ευχαριστηθουμε την εξεταση!;)

Εγω θα την κανω στο κεντρο του κ Αθανασιαδη καπου στην Αγ Σοφιας(δεν ξερω πως λεγεται:unsure: ).Εσυ που την εκανες mlne?Δλδ δεν το ειδες το μωρακι τετρασδιαστατο?Εγω αυτο περιμενω πως κ πως!!!Μετα απο το να ειναι καλα το μωρο μου φυσικα!

Μαριαντα περιμενω νεα σου!Εγω αυριο απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mlne an thn ekanes se idiwtiko meaiuthrio eprepe na tous peis oti thes na deis to mwraki 4D alliws de to symperilamvanoun sth b epipedou.

Egw th teleutaia stigmh to eipa sto giatro mou otan mou ekanan ton aplo yperhxo kai epsaxne kapoion pou na mporei na kanei 4D :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου καλως ηρθες στο ..φτωχικο μας!φυσικα μεσα εισαι κ συ!Μαλιστα ειμαστε κ τυχερες γιατι εισαι ενα βημα πιο μπροστα..οποτε θα μας τα λες ολα!!

αντ

ε μαριαντα..περιμενουμε νεα..και φυλο!!!

mle το σημαντικο ειναι σε αυτην την εξεταση ναναι ολα καλα και ..στη θεση τους!! κ μετα σε λιγους μηνες θα το δουμε..πολυσδιαστατο το μωρακι!!!

απλα παιζει μεγαλο ρολο το ποσο συγχρονο ειναι το μηχανημα του γιατρου που κανει την εξεταση...Επισης η ..ορεξη που εχει να σου δωσει στοιχεια,φωτο dvd απο την ολη εξεταση!

Στο κεντρο που πηγα για την αμνιοπαρακεντηση..μου εδωσαν χωρις να ζητησω..απειρα στοιχεια του μωρου και φωτογραφιες..Ο γιατρος στην αθηνα δεν μου εδωσε ουτε μια φωτογραφια...ενω ο παλιος γιατρος μου στη θεσνικη..δινει σε ΟΛΕΣ τις επισκεψεις dvd απο τον καθε υπερηχο!!!!!

ολα αυτα ειναι ειναι πολυ ομορφα και τρυφερα..αλλα η ουσια ειναι μια και συμφωνουμε ολες.........ΝΑΝΑΙ ΓΕΡΑ!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Β΄ ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

MINE μια από τα ιδια, ολα καλά βεβαια και ευτυχώς, αλλα την περιμενα πιο φαντασμαγορική και γω ισως απο αυτα που εχω ακούσει.Βεβαια μου ειπε η γιατρός από το Genessis οτι η θεση του δεν ηταν καλη,τι γλυκο εφαγα τι βολτες εκανα τι ταρακουνημα εκει αυτο πεισμα..και το φυλλο αυτού...ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ!Ω ναι θα κανω κοριτσι.Ηταν πολυ γλυκο ολο το θεαμα φυσικά πολυ καλυτερο από τον απλό υπέρηχο,ολα πηγαν καλα αλλα΄μας ειπε να ξαναπαμε για μια ακόμη προσπαθεια για ληψη από αλλη οπτική γωνια της καρδουλας.Ισως τοτε το δουμε και τετρασδιαστατο καλυτερα μας ειπε,γιατι λογω της θεσης του εκανε σκιές και ηταν αδυνατο να δουμε διαφορετική εικόνα!500 gramaria kai πολύ ψηλά ακρα!το καμαρι μας!!!

Αυτα γλυκες μου καλη συνεχεια στις επόμενες και καλη επιτυχία!

καλωσ την και την Elena 333f!

Anastasia marimari yvoni marianda happymom φιλουρες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΧ γλυκια μου κοριτσομανουλα!! ανατριαχιασα...τι ωραια τα νεα σας!!

ποσο χαιρομαι!!:)

αντε με το καλο!!!

μισο κιλο ε? πω πω ποσο γρηγορα μεγαλωνουν!!!

φουλινακι σε ποια εβδομαδα εισαι? ποσο παιρνουν περιπου σε 10 μερες?

αχχ θελω να υπολογισω αν παχυνε το δικο μου κουκουβαγακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεια μου happy mom η καλη μου στις 10/4 ήταν 410 και εως χθες το τερατακικουκουβάου ειχε παρει 90 γραμμαρια!!ΝΟμίζω πως αρκετα γρηγορα Ε; Ειμαι στην 23η εβδομαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια Foulinaki! Αχ κοριτσακι κ εσυ!!!Την απολαυσες την εξεταση?Αν και θα ξαναπας,και θα χορτασεις μπεμπουλα!

Αληθεια εκτος απ'την βδομαδα που εισαι,πες μου κ το ονομα σου!!

Εφουλα νομιζω σε αυτη τη φαση θα βαλει γυρω στα 70 με 100γρ.Αν θυμαμαι καλα τοσο ειχε βαλει κ της Μαριμαρι σε αναλογη περιπου διαρκεια!Φυσικα μπορει να λεω και βλακειες αλλα ξερω πως δε θα με παρεξηγησεις!!!!!:P Αχ κ εμενα μου ελειψε η μπεμπουλα μου!Εχω 23 μερες να την δω!!!Θα σκασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρηκα κ επισημως Λινα μου!Κ εγω Σαλονικια αλλα μενω σε ενα χωριο εξω απ'την πολη!

Δλδ την εξεταση την εκανες στο Γεννεσις?Δεν θυμαμαι μωρε αν μας το ειπες!!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω γεματο θεσσαλονικιες το σαιτ!!!κι εμεις απο κει ειμαστε!!!

σε 12 ημερες 90 γρ ε?πωωω πωωω!!!

αχχχ εμενα ηταν 265 στην 19η εβδομαδα!αρα σε 2 εβδομαδες εχουμε παχυνει πολυ!!!εφαγε κ κατσικακι και μαγειριτσα και μολις τωρα καταπιε ενα happy Hippo που του αρεσει πολυ!!!Βεβαι φαινεται κι απ τα χτυπηματακια του οτι εχει μεγαλωσει!!:)

αναστασια μου ειναι δυνατον να παρεξηγησω εγω τη φιλεναδα μου? απα παπα! αλλαζει σε λιγο το τικερακι μας κ πεταω απ τη χαρα μου!!Μπαινουμε στον 6ο.....Ακουγεται τελειο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως περναει ο καιρος ουτε το καταλαβαινουμε συμπεθερουλα!Στον εκτο!!!???

Δλδ σε 4 μηνακια γενναμε???????????? Αααααααααααααααααααα!!!!!! :silly: :woohoo: :side: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στασα....χαχαχαχαχχα εδω ευθυμια!!! κ γω αννυ θα εβγαζα την κορη ...αλλα τελικα μου βγηκε γιος!!! γιωργο θα τον λεμε σαν τον μπαμπα μου..αλλα θελω ναχει κ δευτερο ...σου αρεσει καποιο που ταιριαζει με το...αννυ?:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

αντε φευγω τωρα..........φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foulinaki πολυ ευχαριστα τα νεα σου!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!κανε χαρακακι κι εσυ να βλεπουμε το μωρο σου να μεγαλωνει:) :) κοιτα εδω,ειναι πολυ απλο

www.xarakas.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lina euxaristw gia to kalwsorisma :)

Kai egw stis 23 ecdomades thn ekana thn eksetash kai to koritsaki mou htan 570 gr stroumpouloudiko xiixixi kai to agoraki 520 gr :D

Sou euxomai ola na pane kala :D

Parepiptwntos o giatros mas eixe pei kai emas oti to koritsi exei makrya podia.Oti xreiazetai,les na ginoun mondelakia xaxaxaxa

K to agori megalo kefalaki :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γυρισα και εγω απο την β επιπεδου, το μωρακι ειναι μια χαρα το γραψαμε και σε dvd ολα πηγαν καλα ζυγιζει 401 γρ και απο οτι διαβασα και σε εσας μια χαρα ειναι Και επιτελους μαθαμε και το φυλλο ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!! Συμλπηρωθηκα εχω ενα γιο και τωρα ερχεται και η κορουλα :cheer: φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianda τελεια!!! ολα τα νεα υπεροχα...κ το φυλο...απλα τελειο!!!σημερα πρεπει να το γιορτασετε!!!!

ελενα μου κ σενα το ζευγαρακι σου τελειο!!!κ τα γραμμαριακια τους για διδυμα ειναι φανταστικα!!!

μπραβο σας βρε κοριτσια!!!

αη γιωργη αυριο..να περασουν οι 2 αυγουστιατικες μανουλες που χουν σειρα για το β επιπεδου παρακαλω!!!!!

αντε στασα...βιασου...ασε το τι θα βαλεις κ πηγαινε!!!!περιμενουμε νεα!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariandaki, φοβερά νέα! Συγχαρητήρια! Τέλεια! Έκανες το ιδανικό! Ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι!! Και εγώ θα ήθελα στο 2ο να κάνω κοριτσάκι! Αλλά ας βγάλω πρώτα τον παίδαρο που μ'έχει τσακίσει στην κλωτσιά!!:laugh: :laugh: Αντέ με το καλό... και καλή συνέχεια σε όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα κορίτσια

Δυανύω την 24 εβδομάδα και βάσει ΤΕΡ η ΠΗΤ είναι 8/8/09 ενώ βάσει ηλικίας υπερήχου η ΠΗΤ είναι 1/8/09. Ο γιατρός μου είπε να υπολογίζω χοντρικά γύρω στα τέλη Ιουλίου τώρα μια εβδομάδα επάνω μιά κάτω, θα εξαρτηθεί από διάφορα την ώρα εκείνη, πάντως το αντράκι μου θα είναι κατακαλοκαιρινό και φυσικά Λιονταράκι. Εγώ Κριός εντωμεεταξύ με ωροσκόπο Λέων ενώ ο αντρας μου Ταύρος με ωροσκόπο Καρκίνο, οπότε καταλαβαίνετε με ποιόν θα ταιριάζει απόλυτα το παιδί.

Στο Β΄επιπέδου που έκανα πριν 3 εβδομάδες ήταν γύρω στα 500 γραμμάρια βάρος και 30 cm μήκος, είδαμε και τη φατσούλα του σε τρισδιάστατη και έγχρωμη φωτογραφία όπου και διαπιστώσαμε ότι είναι ίδιος ο άντρας μου.

όσον αφορά εμενα, τώρα έχω αρχίσει να κάνω κοιλιά που φαίνεται (για πρώτη φορα με καταλάβανε ότι έιμαι έγκυος στην εκκλησία τη Μ.Εβδομάδα όταν μια κυρία μου προσέφερε τη θέση της να καθήσω). Έχω πάρει μεχρι στιγμής 4 κιλά και αισθανομαι σε γενικές γραμμές καλά, αν εξαιρέσεις τους πόνους στη μέση και τις δυνατές κλωτσιές του μικρού, ο οποίος μερικές φορές γίνεται τόσο επίμονος στα χτυπήματα ιδιαίτερα αν δεν βολεύεται σε καποια θέση που πιθανώς να έχω πάρει.

Είναι το πρώτο μας παιδακι και το περιμένουμε με ανυπομονησία.

Πρωτόγνωρα συναισθήματα και πολλές φορές ανάμεικτα.

Εγώ δεν ήθελα με τίποτα να γεννήσω μέσα στο καλοκαίρι και κάποιες φορές το σκεφτόμουν και στεναχωριόμουν ότι ενώ ολος ο κόσμος θα είναι διακοπές εγώ θα είμαι στα πιο φουσκωτά μου και δεν θα μπορώ ούτε στον ήλιο να κάτσω, αλλά μια μέρα που γκρίνιαζα ο άντρας μου μου είπε ότι αν είχα μείνει έγκυος νωρίτερα και γεννούσα νωρίτερα δεν θα είχα μέσα μου το ίδιο πλασματάκι αλλα άλλο και σταμάτησα να το σκέφτομαι γιατί αυτό το παιδάκι δεν το αλλάζω με κανένα άλλο.

Από τον άλλο μήνα σκέφτομαι να αρχίσω να φτιάχνω και το παιδικό του δωματιάκι που κάτι μου λεει ότι μόλις θα το ετοιμάσω όλο εδώ θα βρίσκομαι, τόσο εγώ όσο και ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιλάκι, με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Είμαι και εγώ έγκυος στην 25 εβδομάδα πλέον αφού αύριο το χαράκακι θα αλλάξει.. Να σου πω την αλήθεια εμένα δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι θα χάσω διακοπές, ίσως γιατί έκανα το Σεπτέμβρη το γαμήλιο μου ταξίδι 2 εβδομάδες τουρ στην Ιταλία οπότε γέμισα για τα καλά τις μπαταρίες μου!! Βέβαια σκέφτομαι ότι θα φάω την ζέστη με την κοιλάρα τούρλα! Ήδη τώρα κι έχω μεγαλούτσικη.. Αλλά αξιολάτρευτη! Και ο μπομπιράκος από μέσα που έχει τρελαθεί στην κλωτσιά.. Άσε! Ζουζουνίζει συνέχεια! Σε ησυχία δεν μ'αφήνει αλλά μ'αρέσει τρελά!! Χαζομαμά από τώρα! Φαντάσου να τον γεννήσω κιόλας! Εμένα ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ 06/08/2009 και η τελευταία μου περίοδος ήταν 30/10/2008!

Πάλι καλά που προσφέρθηκε η κυρία στην εκκλησία κι έδωσε την θέση της! Εμένα μου είπε μια κοπέλα εκεί που θα κοινωνούσαμε να περάσω μπροστά της, αλλά της είπα ευχαριστώ και δεν πήγα! Σε αντίθεση με έναν μ@λάκα που είχα δίπλα κι όλο χωνόταν και κάτι γριές που ήρθαν από το παυθενά κι απαιτούσαν να μπουν μπροστά!! Άστα! Ο Θεός να με συγχωρέσει αλλά τους στραβοκοίταξα πολλές φορές!Και σκέφτηκα και πολλά μπινελίκια από μέσα μου! Και να πω ότι δεν φαίνομαι;; Μια κοιλιά .. μα τι κοιλιά!! Τέλος πάντων!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι!

Καλή συνέχεια... Και με το καλό τα μωράκια μας!! Μ'έναν πόνο και να είναι όλα υγιή και γερά... Και τυχερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!Τι ωραια νεα!

Αρχικα ομως..... Ευθυμια(θα τα κοψουμε αυτα η θα γινουμε ρομπα?:P ) αληθεια θα εβαζες το μωρο Αννυ κ εσυ?Εχουμε πολλα κοινα τελικα!:)

Κοριτσια θυμαστε το παιδικο Καντυ-Καντυ????Ε,δεν ειχε μια αδερφη ή φιλη ή ξαδερφη που την ελεγαν Αννυ?????Ε,αυτη η Αννυ ειχε κανενα γκομενο?Μηπως ειχε γκομενο τον Αντονυ τον φιλο της Καντυ?Πειτε καλε γιατι η συμπεθερα μου ψαχνει 2ο ονομα για το γιο της κ γαμπρο μου! :laugh: :P :woohoo: χαχαχαχα

Σημερα εχει κ γιορτη το δελφινακι!!!!!!χαχαχαχαχα

Ελενα τελεια γρ ηταν τα παιδακια σου!Ααα!Κι εσυ κουκλα!Σε ειδα στη φωτο!

Μαριανταααααα!!!!Ποσο χαιρομαι που θα κανεις κορουλα!!!!!Και που φυσικα ειναι ολα καλα!!!Βρε τελικα το ενστικτο μου μια χαρα δουλευει!!!

Μηπως να κανω προβλεψη κ για την Μαριμαρι?Φοβαμαι μη χαθουν λεφτα στα στοιχηματα!!!!!!! :laugh:

Λιλακι καλως ηρθες!Με το καλο το αγορακι σου!

Dalia μου καλα δεν ντραπηκαν!Και η κοιλιτσα σου πραγματι φαινεται πολυ!Εγω στη θεση σου θα ελεγα "Ντιτ ντιιιιιιιτ περναααααμεεεεεεεε,καντε στην ακρη παταααααμεεεεεεε και ζημιες δεν πληρωωωωωνουμεεεεε!!!!!" :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές οι γριές και αυτοί οι γέροι στην εκκλησία που θέλουν να είναι πάντα πρώτο τραπέζι πίστα μπροστά μπροστά στον παππα πόσο με νευριάζουν! Στη γιορτή μου στην 25η Μαρτίου που πήγα πάλι εκκλησία μου έκανε μια γριά παρατηρηση που είχα κάνει τα μαλλιά μου μπούκλες (στο κομμωτήριο) γιατί λέει της μπαίνανε στο στόμα....Και εγώ την απάντησα :"Δεν ήξερα να έρθω γουλί σήμερα". Σημείωση : Η γριά ήταν σχεδόν καραφλή.

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και εύχομαι και για σένα ό,τι καλύτερο. Αλήθεια, σε ποιο μαιευτήριο γεννάς; Εγώ στο Ιασώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...