Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΥΠΝΙΑ ΤΕΤΙΟΑ ΩΡΑ?


Recommended Posts

antroula moy μη κλαις ηρεμησε δεν κανει στην κατασταση σου.Προσπαθησε να συζητησετε ηρεμα να δεις που ειναι το προβλημα του.Τουλαχιστον εκδηλωθηκε.μιληστε!μιληστε!ελπιζω να μην ειναι απο αυτους που δεν καθονται να συζητησουν τιποτα και κλεινουν την πορτα πισω τους ,πανω απολα σκεψου την ψυχουλα μεσα σου και προσπαθησε να ηρεμησεις.Ειμαστε ολες πλαι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ Η ΜΙΖΕΡΙΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΕΔΩ.ΕΓΩ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΞΑΝΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΠΟΙΗΤΟ.ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ?ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑ?ΞΕΡΕΤΕ Ν ΕΚΕΝΑ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΛΑΨΑ ΤΟΣΟ?ΦΟΒΑΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κάτι βρε κορίτσια μου;

Οι περισσότεροι άνδρες (για να μην πω όλοι και φανώ υπερβολική), δεν μπορούν να καταλάβουν την ψυχολογία μας, ειδικά όταν βρισκόμαστε σε κατάσταση εγκυμοσύνης!

Έμείς εκνευριζόμαστε που δε μας καταλαβαίνουν και μουρμουράμε...

Το μουρμουριτό είναι πολύ άσχημο...

Τους διώχνουμε μακρυά μας...

Πρέπει να μιλάμε συνεχώς!

Να κάνουμε διάλογο με το σύντροφο μας, αμέσως μόλις αισθανόμαστε οτι κάτι δεν πάει καλά ή ότι κάτι δε μας άρεσε!

Μόνο έτσι θα σώσουμε την κατάσταση!

Μην τα μαζεύουμε και ξεσπάμε μετά...

Σίγουρα θα έχουμε άσχημα αποτελέσματα!

Καλή μου, λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβη...

Προσπάθησε να μιλήσεις μαζί του και να μη στενοχωριέσαι, πληγώνεις και το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη που θα στο πω αντρούλα μου αλλά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυθτά...δλδ με λίγη μουρμούρα (και ειδικά στην κατάσταση που είσαι που είναι φυσιολογικό) χωρίζουν τα ζευγάρια;;;;τότε όλοι θα ήμασταν χωρισμένοι.....κάτι άλλο φταίει δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό αλλά δεν νομίζω του άντρα σου να του έφταιξε μόνο αυτό....δεν ξέρω αν έκανες κάτι εσύ ή έχει άλλα πράγματα στο μυαλό του αλλά δεν μπορεί να μας λέει οτι χωρίζει γιατί γκρινιάζεις...είναι παράλογο...εκτός και αν του έχεις ψήσει το ψάρι στα χείλη...

τι να πω προσπάθησε να ηρεμήσεις γλυκιά μου....έχεις κλάψει πολύ και δεν ξέρω αν αξίζει και τον κόπο...εσύ πάνω απ'όλα να σκέφτεσαι το παιδί που κουβαλάς μεσα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έχω τι να πω... όλα τα έχουν πει οι άλλες κοπέλες μας.

μακάρι να πάνε όλα καλά, να ξεπεραστεί γρήγορα αυτή η άσχημη φάση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εγω το οτι συμβαινουν ολα αυτα λογο εγκυμοσυνης και οτι τους συμβαινει καμια φορα να μην μας καταλαβαινουν και να αντιδρουν ετσι δεν το δεχομαι με τιποτα!!!!!!!!!Το παιδι τους περιμενουν...ετσι αμα γκρινιαζουμε λιγο η πολυ ετσι τοσο ευκολα χωριζουν η απομακρυνονται οι αντρες??δεν νομιζω!!!!Εχει προβλημα τι να λεμε τωρα....και φυσικα δεν εισαι πειραμα ειμαστε με τα καλα μας!!Αυτο ειναι φοβερο δεν υπαρχει τι να δουμε?αν δουμε συνεχιζουμε αν δεν δουμε τα παραταμε...λυπαμαι αλλα μια οικογενεια ενα αντρογυνο ποσο μαλλον που περιμενουν και παιδι δεν λειτουργουν ετσι!Λυπαμαι αλλα ετσι ειναι...

Κοιτα το παιδακι σου σε παρακαλω το οποιο ειναι το σημαντικοτερο πραγμα και οχι ο αντρας σου ο οποιος παντα θα ειναι ενας ξενος για σενα ενω το παιδι σου ειναι το αιμα σου το κομματι σου το οποιο δεν φταει σε τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efoson dwsate mia eukairia stin sxesi sas

(opws les!)

prospathise na tin "ekmetaleutite" swsta....

Tipota den teleiwse!

An k den mporoume na kseroume ti synevi,

poso kairo symbainei auto

k poies oi dikes sou antideaseis,,

tipota DEN teleiwse!!!

Min ta vafeis maura, min ta paratas,

min klais synexws,, pare tin katastasi sta xeria sou.....

........o antras sou einai ekei

kai exw tin aisthisi pws se xreiazetai oso k esy.....!

Den xwrisate gia na trelatheis,,

aplws thelei ligi prospatheia i sxesi sas

(se autin tin fasi)

gia na ksanavreite tis isorropies sas!

Kamia sxesi den teleiwnei, etsi(!) xwris logo....

Min klais allo...........

eimaste dipla sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO ΘΕΙΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥΠΕ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΛΑΙΣ?ΚΑΗΚΕΣ.Ε ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ?ΠΕΦΤΕΙΣ Η ΔΕ ΠΕΦΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ>ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ.ΠΑΘΑΙΝΕΙ?ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σίγουρο είναι οτι στενοχωριέται και κείνο μαζί σου!

Νιώθει όλα τα συναισθήματα της μανούλας του και δε θα του αρέσει που η μανούλα του κλαίει συνέχεια!

Προσπάθησε να ηρεμίσεις και να εξηγήσεις τα συναισθήματα σου στον άνδρα σου, με ήρεμο τρόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον η γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι η καταλληλη φαση να ασχολεισαι μαζι του και με τους οποιους λογους τον κανουν να φερεται ετσι

Μπορει να εχει τα δικια του;; αλλα στη φαση αυτη που εισαι ΞΑΠΛΑ και αντιμετωπιζοντας ΠΡΟΒΛΗΜΑ στην εγκυμοσυνη σου ειναι εξεραιτικα ακαιρο και ανωριμο απο μερους του να θετει αυτα τα ζητηματα

Πηγαινε σε παρακαλω να μεινεις λιγο στους γονεις σου(με τη δικαιολογια προς τους γονεις πως εχεις αναγκη εναν ανθρωπο συνεχεια διπλα σου) και αφησε τον να τα λυσει μονος του να παρει τις αποφασεις του ηρεμος μακρια απο την "γκρινια" και τη "μιζερια" σου να σκεφτει ποιος αλλος ευθυνεται για τη φαση που περνατε εκτος απο σενα

Παρε τη μαμα σου τωρα για να κανεις οτι καλυτερο για το μωρο σου και για εσενα

Σε παρακαλω ..εχει δειξει οτι στη φαση αυτη δεν μπορει να ειναι διπλα σου

Δεν ειναι ο πρωτος ...αφησε τον μονο του και μετα βλεπεις

ΕΣΥ αποφασιζεις ΟΧΙ αυτος:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η κακη ψυχολογια γενικοτερα δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα για μια εγκυμοσυνη.

παντως μου εχει σπασει τα νευρα ο αντρα σου.και οχι μονο σε μενα αλλα και του αντρα μου γιατι του εχω πει την ιστορια σου.

ωραια εποχη βρηκε να περασει τη φαση του.

και εσυ να εισαι λαθος επρεπε να ειναι διπλα σου.

να κανει υπομονη.τοσα περνας και εσυ.

ολοκληρο παιδι θα του κανεις να καμαρωνει οτι θα γινει πατερας.

οταν θα ερθει το παιδι που τα πραγματα θα ειναι πιο δυσκολα τι θα κανει??

θα περασει παλι καμια φαση περιεργη και θα σε παρατησει με ενα παιδι?

και να απαιτει να εισαι εσυ σωστη μανα ( συμφωνα με τα δικα του κριτηρια βεβαια!!)αυτος τι πατερας θα ειναι????:angry:

μπορει να με θεωρησετε υπερβολικη αλλα και εγω ειμαι στην ιδια κατασταση. προωρες συσπασεις και κλεισμενη μεσα ολη μερα.

ολη μερα με νευρα και βαρεμαρα.αλλα οταν ερχετε ο αντρας μου αλλαζουν ολα γιατι ειναι διπλα μου και με καταλαβαινει οτι και να λεω.

γιατι ο δικος μου δε περναει φαση??

συγνωμη για τον τονο μου αλλα μερικα πραγματα δε τα καταλαβαινω.

οταν παντρευομαστε εναν ανθρωπο τον παντρευομαστε και για τα δυσκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου κανε υπομονη, εχω μαθει να μην εκφερω γνωμη σε τετοια θεματα γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται μεσα σε ενα σπιτι. γιαυτο θα πω μονο με βαση αυτα που εγραψες εσυ. εμενα η αποψη μου ειναι οτι αν ενα ζευγαρι ειναι καλα μαζι φαινεται στα δυσκολα εκει που ο ενας πρεπει να στηριζει τον αλλον, προφανως υπηρχε προβλημα στη σχεση σας απο πριν αλλα δεν υπηρχε αφορμη να φανερωθει και τωρα στα δυσκολα που χρειαζεται υπομονη αγαπη και κατανοηση δεν μπορει να βρεθει, εχει υπαρξει η αφορμη και εχει βγει στην επιφανεια το προβλημα της σχεσης. για μενα πρεπει να κοιταξεις το παιδακι σου και μονο, αυτος ο ανθρωπος μπορει να φυγει απο την ζωη σου αργοτερα και να τον ξεχασεις με τα χρονια το παιδι σου θα ειναι εκει γιαυτο πρεπει να νιωσεις την εγκυμοσυνη σου και να την γευτεις με θετικοτητα, αν ο αντρας σου φυγει σημαινει οτι δεν σε αγαπησε, τι να κανεις εναν τετοιον ανθρωπο διπλα σου με ψευτικα αισθηματα,αν παλι σε αγαπαει εαν δεις τα πραγματα πιο θετικα και ανανεωθεις θα δεις αν οντως φερεται ετσι λογο της μουρμουρας οπως λεει η αυτο ειναι η αφορμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν νιωθεις καθολου το μωρο σου για αρκετες ωρες παρε τηλ το γιατρο σου και πες του το Οτι στεναχωρηθηκες κτλ

Δεν νομιζω να επαθε κατι

Δεν κανει ομως να στεναχωριεσαι

Αν αυτος ειναι ετσι εσενα δεν σου κανει, εσυ επιβαλλεται να φυγεις να περασεις χωρις σκωτσεζικα ντους το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου

ΔΕν σημαινει οτι δεν θα εισαστε μαζι μετα

Αλλα δεν θα λυσετε τωρα αυτο το ζητημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula mou ,

mia fili mou tin plakose sto xulo o antras tis otan itan egyos sto deftero,piga kai tin vrika me kolarro ston afhena kai molopes pantou.

Telika horisane (fysika) emeine stous goneis tis kai tora kamaronei ta dyo paidia tis makrya apo ton malaka.

Alli pali epese apo to mihanaki kai to paidi tis den epathe tipota.

To spoudaio einai na sygentrotheis ston eafto sou kai na gineis esy o kaliteros filos sou.

Den nomizo oti mporeis tora na pareis apofaseis psuhraimia oso mporeis.

Sumfono ki ego oti kalo tha itan gia liges meres na fygeis kai na meineis sti mama sou an mporeis .

Kai spiti sou na meineis asholeisou me ton eafto sou kai ohi me ton antra sou.

An eheis pantreftei ton lathos anthropo an den se agapaei opos thes i den xero ki ego ti allo afto tha deixei.

Dystyhos sti zoi monoi erhomaste monoi feygoume kai nomizo oti polloi antres den ehoun na dosoun.

Isos ki aftoi monoi tous noiothoun ti na po?Ego synisto psyhraimia den irthe to telos tou kosmou.

Mpravo sou gia to kouragio kai tin upomoni sou prosehe tin antroula se ligous mines tha kratas sta heria sou to thavma tis zois sou !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα αρχικα να σου πω πως σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ.περασα μια πανεμορφη περιοδο εγκυμοσυνης και τωρα μετα τη γεννα ζω απιστευτα δυσκολεσ καταστασεις.Ο αντρας μου ειναι ψυχωτικος με το παιδι , η υπερβολη του - απο το αγχος για να ειναι καλα ο γιος του - εχει φτασει στα ακρα.Δεν τον αντεχω αλλο.με το παραμικρο μου φωναζει και μου λεει πωσ μονο αυτοσ τα καταφερνει.Τελοςπαντων θελω να σου πω πως οι αντρεσ ειναι πιο μωρα και απο τα μωρα,και θελει πολυ λεπτουσ χειρισμους απο εμας για να μην υπαρχουν εντασεισ.

Επειδη αυτο που ζεις το ζω 11 μηνες τωρα , οσο και το αγγελουδι μας- και επειδη βρισκω κοινα σημεια στους αντρεσ μας θα σου πω τα εξης:

Oti και αν πιστευεις , μην τα παρατας και μην απελπιζεσαι ,πολλες φορες πιστευα οτι δε μ αγαπαει πια , οτι ισως και απο πιο πριν αλλα δεν θα παραιτηθω.

Αυτο που λενε ολεσ οι κοπελες εδω μεσα ειναι σωστο.

Δεν τους αρεσει να μας βλεπουν ηττημενες , γκρινιαρες και κουρασμενες.

ΗΡΕΜΗΣΕ, αφησε λιγες μερεσ και μην ασχολεισαι με το προβλημα σου,

ΦΤΙΑΞΕ τον εαυτο σου και βοηθησε και το μωρο σου να ηρεμησει ( αυτο θα ειναι δικο σου για παντα βοηθησε το να ειναι ηρεμο).Φαντασου πως ακουει την καρδια σου να χτυπαει σαν τρελη και αγχωνεται και αυτο.

Και κατι τελευταιο επειδη δεν προκειται ποτε να καταλαβουμε τουσ αντρεσ πανε με τα νερα του , μην τον κοντραρεις και χαιδεψε τον , γλυκομιλησε του .Μποει αυτα που ειπε να μην τα εννοει , απο οτι καταλαβα ειναι νευρικος και ειμαι σιγουρη πως ειναι υπερβολικα αγχωμενος για τον ερχομο του μωρου σας.Α, και κανε την προσπαθεια σου μερικες μερεσ , θελει υπομονη , οχι μονο μια μερα.

Και σταματα να κλαις , δεν του αρεσει να σε βλεπει συνεχως ετσι.Δεν εισαι πια αυτη που ηξερε.

Τελος , ζητω συγνωμη απο ολες σας για το μεγαλο μου μηνυμα.Ισως ειναι και απο το οτι ζω και γω τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!:) ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ 2) ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΦΑΕ ΛΙΓΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ 3/4 ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ!!!!!;) ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΝΙΩΘΕΙ ΠΕΙΕΣΜΕΝΟΣ?ΤΟ ΒΕΒΕ ΤΟ ΗΘΕΛΕ? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΛΙΣΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΗΤΕ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΣ(ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ):laugh: ΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΕΣΘΑΝΕΣΑΙ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΩΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ? ΚΑΝΤΕ 1 ΣΥΖΗΤΗΣΗ Κ ΠΕΙΤΕΤΑ ΟΛΑ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΥΤΗΣΗ! ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΗΣ!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΘΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!!!!!!:cheer::):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι σε θέση να σε συμβουλέψω, δεν ξέρω τι συμβαίνει στην οικογένειά σας, τι έφερε τον άντρα σου σε αυτή την κατάσταση ώστε να σου φέρεται έτσι άσχημα (η μουρμούρα και η γκρίνια σου είναι πταίσματα, ίσως κάτι άλλο συμβαίνει που δεν έχεις καταλάβει ούτε εσύ η ίδια) σου γράφω μόνο για να σου ευχηθώ να λυθούν σύντομα όλες σας οι διαφορές και η συνέχεια της εγκυμοσύνης σου και ο ερχομός του παιδιού σας, να είναι η αφορμή για ένα νέο ξεκίνημα! Απλά θυμηθείτε και οι δύο ότι η περίοδος λοχείας είναι χειρότερη για τη γυναίκα από την περίοδο της εγκυμοσύνης, όσον αφορά το πάρτυ ορμονών (γιατί αλλιώς η εγκυμοσύνη είναι η ομορφότερη περίοδος στη ζωή μιας γυναίκας, θα το έχεις καταλάβει μέχρι σήμερα) και κατ' επέκταση και για τον άντρα! Θωρακίστε τη σχέση σας από τώρα, λύστε τα προβλήματά σας τώρα, γιατί μετά τη γέννα το βοτσαλάκι θα γίνει βράχος! Θα μεγαλοποιηθούν όλα τα άλυτα προβλήματα και δε θα μπορείτε να χαρείτε τις πρώτες υπέροχες μέρες του μωρού σας!

Όλα να σας πάνε καλά! Ο Θεός να σας φωτίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala vre gamwto ti antras einai autos???

Den mporei na se katalavei???

Den katalavei pws mia egkumwsini einai kapote duskoli???

Kalan kai me ti thelei na zei???

Me ton tixon pou den milaei i den gkriniazei...

Kala re kopelles mou...

Oles mas gkriniazoume afou einai stin zwi mas kai sto aima mas...

Ouf re gamwto den mporw na akouw tetia...

Re antroulla mou,,,

Stamatas na klais...

Iremise oson mporeis...

Einai krima kai to mwraki sou...

Wmos oso gia ton antra sou...

Valton stin thesi tou...

Kai na ksereis ena pragma emeis eimaste i dunami tou spitiou...

ax re agapi mou sou euxwme mia kaliteri sunexeia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγγνώμη που θα το πω και ελπίζω να μην πέσετε να με φάτε :dry: με αυτό που θα πώ, αλλά δεν πιστεύω οτι φταίει μόνο ο ένας...

Δηλ οτι ξύπνησε μια μέρα ο άντρας της κοπέλας κ είπε οτι χωρίζουμε, δύσκολο το βλέπω..

Στην εγκυμοσύνη γκρινιάζουμε πάρα πολύ, γινομαστε υπερβολικές, υστερικές και όλα αυτά λόγω ορμονών, αλλά ο άντρας μας αυτό αν και το ξέρει δεν μπορεί να το αντιληφθεί απόλυτα. Πρέπει να προσπαθούμε πάρα πολύ να συγκρατιόμαστε, δεν είναι δικαιολογία η εγκυμοσύνη.

Πρέπει να είμαστε όσο το δυνατόν πιο ψύχραιμες, να αφήνουμε κ μια κουβέντα που μπορεί να μας πει ο άλλος να πέσει κάτω, δεν χρειάζεται να αρπαζόμαστε με το παραμικρό...

Και το τελευταίο που θέλω να γράψω είναι οτι οκ το μυαλό μας είναι κολλημένο όλη μέρα στο παιδί μας αλλά μην χάνουμε κ την επαφή με τους άντρες μας. Ενας καφές, μια εκδρομή, γενικά όπως μας αρέσει να διασκεδάζουμε θα βοηθήσει πάρα πολύ. Φυσικά αγκαλιές και φιλιά σε κάθε ευκαιρία και ας ρωτάμε και αυτούς τους έρημους τους άντρες πώς ήταν η μέρα τους γιατί ασυνείδητα τους παραμελούμε... (και μην ξεχνάμε την περιποίηση της εμφάνισής μας, η εγκυμοσύνη δεν είναι δικαιολογία για να τα αφήσουμε όλα πίσω)

Τώρα αν θες να διαβάσεις τι πιστεύω, πιστεύω οτι αφού θέλει να δώσει μια ευκαιρία στην σχέση σας είναι πολύ θετικό και σημαίνει οτι δεν θέλει να σε αφήσει και θα κάνει υπομονή μέχρι να δει οτι είναι μια φάση όλο αυτό. Καλύτερο απο το να στενογχωριέσαι θα ήταν να κάτσεις να σκεφτείς πως ήταν η σχέση σας πριν και τι έχει αλλάξει τώρα και να προσπαθήσεις να διορθώσεις τις καταστάσεις όσο περνάει απο το χέρι σου...

Το μωράκι δεν παθαίνει τίποτα, τουλάχιστον η δικιά μου δεν έπαθε και έριξα πολύ κλάμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni mou kalimera agapi mou...

Sigoura exeis dikaiw,,,

Pws den fteei mono o enas,,,

Wmos exei antres pou den katalavoun tipota...

Kai ta theloun ola dika tous re agapi mou...

Theloun tous paraies tous tin isixia tous kai kai kai...

E kai meta einai krima i gunaika pou zei mazi tou etsi...

Makari na min xwrisoun...

Kai sigoura na ta vroune...

Wmos prepei kapws na ton valei stin thesei tou pisteuw...

Eleni mou...

Emeis i gunaikes kratame to spiti mas gero...

Emeis eimaste i dunami tou spitiou...

Kai ola eksartountai apo emas pws tha einai i psuxwlogia sto spiti...

Prepei oposdipote na eimaste se kalo kkefi gia tous antraes mas,,,

An pragmati to aksizoun...

An den to aksizoun kai einai anestitoi tote tha elega BYE BYE apo tin arxi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα Τζοαννα μου σε όλα εκτός απο ένα σημείο,

αυτό που λες να τον βάλει στην θέση του. Πιστεύω οτι είναι η χειρότερη στιγμή για να τον βάλει στην θέση του, ας ηρεμήσουν πρώτα και άκρη θα βρουν. Πρέπει να έχει φάει ισχυρό σοκ ο άντρας της, μάλλον συνειδητοποίησε οτι θα γίνει μπαμπάς ή του βάζουν λόγια οι φίλοι του κ ειδικά αν είναι ελεύθεροι θα βλέπει πως περνούν αι θα ζηλεύει... Αντρες..... τι να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia onoma tou Theou

vre koritsia........... Ti ftaine oi TRITOI???

Kai emeis eimastan "eleutheroi"

kai twra exoume oikogeneia....

..... syneidita!!!

Ti simainei auto?

Oi filoi mas ("eleutheroi" i' oxi)

eksakolouthoun na einai dipla mas

na mas stirizoun kai EMEIS to idio vevaia...

Einai toulaxiston asteio

se mia tetoia oikogeniaki krisi

na katigoroume tous allous

kai na MIN analamvanoume tis eythines mas......!

Opws ksana-egrapsa stin kopela,

exoun dwsei eukairia stin sxesi tous

as tin aksiopioisoun swsta....!

To euxomai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marimari mou...

Kapote yparxoun kai filoi {fidia}...

As to skeftoume kai auto...

Den einai oloi tous kaloi...

Egw pantos perasa kala kai kaka me filous Diladi tritous...

Simera oi perissoteroi zoun me tin zuleia ra mana mou...

kai emeis tis to euxwmaste...

Kai tis euxwme ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αλλα ειπαμε ειναι κλειστος ειναι λιγομιλητος αλλα για να πεταξει τετοια βομβα την στιγμη που βλεπει οτι ο αλλος προσπαθει και αρχιζει να φτιαχνει η διαθεση του ειναι και μ.......νος

Δεν ξερω για τις αλλες εγω θα εφευγα

Ποση καλη διαθεση για να φτιαξει αυτη η σχεση πρεπει να δειξει πια??

Τι θα περιμενεις δηλαδη να σου σπασει τελειως τα νευρα να σου τσακισει το ηθικο και την αυτοπεποιηθηση με το να σε προσβαλει χυμα στο κυμα και μετα αν δεν δει οτι δεν εχουν αποτελεσμα αυτα που λεει να σηκωσει και χερι μπας και καταλαβεις οτι δεν σε θελει στην ζωη του???

Επειδη εγω ειμαι και ψωροπερηφανη θα εφευγα εχω φυγει για πολυ μικροτερες αφορμες - προσβολες που ξερω οτι ο αλλος δεν τις ειχε καταλαβει καν και δεν καθισα να συζητησω

ολα η τιποτα διαλεγεις και παιρνεις σε εμενα τουλαχιστον εχει βγει σε καλο

Οι συμβιβασμοι για εναν αντρα που δειχνει να εχει χασει το ενδιαφερων και το σεβασμο του για την γυναικα του ( και αντιθετα η γυναικα που εχει χασει το σεβασμο και το ενδιαφερων για τον αντρα της )δεν οφελουν κανεναν απο τους δυο και ειδικοτερα το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...