Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ-ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΖΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΠΡΟΩΡΩΝ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΤΩ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΕ ΔΙΟΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΚΑΙ Η ΘΑ ΛΕΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ Η ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΑΚΟΥΕΙ ΔΙΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΛΑΙΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕ ΘΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΕ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ.ΦΙΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑΧΕΙΣ ΦΙΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΩ .ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΘΑΡΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ .ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΝ.ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula mou ............

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΖΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΠΡΟΩΡΩΝ...moni sou to les.........exeis neyra oli mera...kai an kai aytos douleuei oli mera thelei na erthei sto spiti na xalarwsei

bebaia kai esi dikio exeis...einai i katastasi sou....ola paizoun rolo alla kai autos!!!!!prospathise ligo na iremiseis..kane xalarwtikes katastaseis otan erxetai anapse kana keraki bale mousiki sizitiste.............KAI POLI KAKWS POU DEN EXEIS FILES..oute egw bfainw moni mou.giati den thelw..alla exw files pou paw ekei gia kafe i erxontai aytes i na pame mia agora...an einai dynaton!!!!!!!!!xalarwse ligo kai esi kai na deis pou ola tha pane kala:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOVANNA ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΝΑ ΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΙΛΑΕΙ.ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΟΝΟΛΕΚΤΙΚΑ.ΟΥΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ ΔΕ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ.ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΡΘΕΙ ΔΕ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΥΜΕ ΤΠΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ.ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ.ΝΙΩΘΩ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroyla κουκλα μου οι ορμονες μας παιζουν ασχημα παιχνιδια, κ εμενα με παινει μερικες φορες το παραπονο αλλα ευτηχως το ελενχω;) ειδικα τωρα που μπηκε η ανοιξη κ ειμαι μεσα κλεισμενη ειναι οτι χειροτερο μια κ εγω ημουν του εξω κ της βολτουλας ακομη κ μονη μου,αλλα για χαρη των μωρων μας θα κανουμε υπομονη κ εμεις κ αυτοι κ ολα θα ειναι πολυ καλυτερα .......

τωρα ειδα που εγραψες οτι ειναι κολημενος στον υπολογιστη,μια απο τα ιδια κ οδικος μου που τον χανεις που τον βρισκεις μπραστα σε μια οθονη κολημενο αγαπη μου ομοιοπαθουσα κ εγω ;) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ antroula μου μπορω να σε κααλαβω πως νιωθεις....μια φιλη μου ειναι ετσι και αισθανεται οτι θελει περισοτερο χρονο....χωρις να εχει αδικο....οπως κι εσυ βεβαια...μα καποιοι αντρες λογω μεγαλης κουρασης και αγχους ετσι το διωχνουν πηγαινοντας στους φιλους και περναει η ωρα γιατι ξεχνιουντε...τωρα τον ερχομο ενος μωρου και ολες τις ευθυνες του και το αγχος της καθημερινοτητας θελω να πιστευω οτι καποιοι αντρες καπως ετσι το καταπολεμουν....τι να πω....εμεις που το εχουμε στην κοιλιτσα δεν το καταλαβαινουμε γιατι το εχουμε παρειτσα....δεν ξερω τι να πω και να πιστεψω....οσο για τις φιλες την ιδια αποψη μαζι σου εχω θελουν χρονο γι αυτο και δεν κανω εδω που ειμαι....εχω επιλεξει το σπιτι...δεν ισχυει ομως και για τους αντρες αυτο που θελουν να εχουν περισοτερες δραστηριοτητες για να μην αγχωνονται και για να γεμιζουν την μερα τους...

Απλα συζητησε το μαζι του δεν χρειαζονται τσακωμοι και φωνες και κλαματα σου κανουν κακο καλη μου κατα την ταπεινη μου αποψη...απλα πρεπει να του εξηγησεις οτι εισαι πολυ ωρα μονη και τον εχεις αναγκη....οπως επισης οτι τον καταλαβαινεις κι εσυ αλλα σαν οικογενεια που ειστε θα ηθελες παραπανω χρονο....

Αυτος τι σου λεει γιατι δεν ερχεται....δεν του λειπεις ας πουμε μιας και που σε βλεπει λιγο;τι λεει....μην μου στενοχωριεσαι μονο οσο μπορεις!!Συζητα!!Ηρεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ARISTINA MOU ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΠΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΩΝΤΑΣ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ.ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΑΝΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΝ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΩΣ ΝΟΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΔΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΖΟΡΙ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΦΥΓΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FRANITA MOY ΣΟΥΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΞΗΓΩ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ.ΒΑΣΙΚΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΣ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ ΠΟΛΥ,Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΔΕ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολη η κατασταση antroula μου και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτεται τι συμβαινει....ηταν παντα ετσι η τωρα τελευταια?Με την εγκυμοσυνη πως τα παει?Οταν εχεις αυτες τις προορες συσπασει πως αντιδραει?Αχ μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα καμια φορα δεν μπορω να καταλαβω αυτους τους αντρες και τον τροπο σκεψη τους με τιποτα....

Παντως το να του προσφερεις η οχι σε αυτη την κατασταση που βρισκεσαι το βρισκω φυσιολογικο και δεν εχει σημασια το παιδι σας περιμενετε...παντως θελει κουβεντα αυτο....τωρα το πως....δεν ξερω....τοσο πολυ εχει κλειστει?Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις....προσπαθω να καταλαβω για να σε βοηθησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕ ΜΙΛΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΕΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΑΛΛΟΥ Π.Χ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΑΝΤΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.ΕΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΩ ΠΧ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΕΙ.ΔΕΝ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΘΑ ΣΚΑΣΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΝΑ ΦΥΓΩ ΔΕ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ.ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΑΜΑΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΛ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΓΩ.ΘΑ ΣΚΑΣΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αntroula καλησπέρα!

Περίεργη μου φαίνεται η κατάσταση που μας περιγράφεις. Αν πριν την εγκυμοσύνη είχατε μία δυνατη και ουσιαστική σχέση πώς άλλαξε τώρα ξαφνικά? Ίσα ίσα θα έπρεπε να σε προσέχει περισσότερο. Μήπως υπήρχε πρόβλημα απο πριν και απλά δεν ήθελες να το δείς? Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για να εξηγήσω αυτή την συμπεριφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΗ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΕ.ΠΟΤΕ ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΡΥΦΕΡΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ.ΔΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΙ ΕΤΣΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula kai Franita

I sheseis sas pos itan prin meinete egyos?

To rotao giati an ehoun allaxei tora tote isos ftaiei i allagi sti zoi sas o erhomos tou paidiou ,oi ormones ktl.

An omos apo prin upirhan sunnefakia isos prepei na skefteite sovara

to haraktira tou antra sas horis na vazete hrysoskoni na tous agapisete ex'arhis horis na perimenete na allaxoun.

Ah vre koritsia min frikarete.

Ego nomizo oti oi anthropoi den allazoun kai einai kalutera na afinoume ton allon na anapneei kai na einai o eaftos tou para na noiothei oti sunehos kati mas apasholei kai trogomaste me ta rouha mas.

Oi antres xeneronoun polu etsi.

Ti na po pernate zoriki fasi ki oi dyo ola kala na sas pane

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula γεια σου...

Μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα. ΑΠΟΛΥΤΑ.

Δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, πάντως έχω ζήσει τα ίδια και χειρότερα.

Να σου πω μόνο αυτό που ίσως σου δώσει μια εικόνα: έχω περάσει μια αποβολή και μια παλίνδρομη μόνη μου. ΜΟΝΗ ΜΟΥ. Πέρσι τέτοιες μέρες, είχα την παλίνδρομη. Στο νοσοκομείο για την απόξεση πήγα μόνη μου. Οι λόγοι που έλειπε; Επαγγελματικοί. Και;;; και;;; Εγώ αν ήμουν, θα'χα παρατήσει τα πάντα, με το όποιο κόστος. Γιατί υποτίθεται πως είμαστε μαζί για τα καλά και για τα άσχημα. Και για τις εύκολες στιγμές και για τις δύσκολες. Όχι στα λόγια.. στις πράξεις!

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τους αφήνουμε και μας αφήνουν. Όσο λιγότερο μιλάμε και διεκδικούμε, τόσο περισσότερο αφήνονται και δίνουν λιγότερα.

Αυτό που κατά καιρούς μ'έχει βοηθήσει είναι να του γράφω γράμμα. Ναι, γράμμα. Του γράφω όλες μου τις σκέψεις, τα παράπονα, τους φόβους, τις ανησυχίες, τα συναισθήματα. Όλα όσα έχω μέσα μου. Ξέρω πως αν προσπαθήσω να τα εκφράσω προφορικά, ούτε τα μισά δε θα καταφέρω να πω και στο τέλος θα καταλήξουμε σε τσακωμό.

Μια φορά μου είπε: "Αν αυτά τα πράγματα που μου γράφεις, μου τα'χες πει προφορικά, θα'χα τσαντιστεί, θα 'χα θυμώσει, θα'χα πάρει αμυντική στάση, δε θα καταλάβαινα τι προσπαθείς να μου πεις. Ενώ τώρα που τα διάβασα με την ησυχία μου, που είχα το χρόνο να τα επεξεργαστώ, κατάλαβα τι προσπαθείς να μου πεις κι έχεις δίκιο".

Δεν έχω να σε συμβουλέψω κάτι, απλώς στο λέω σαν ιδέα που μπορεί να σε βοηθήσει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, και με την εγκυμοσύνη σου και με τον άντρα σου. Να'χεις το μυαλό σου ανοιχτό, να μην αφήνεις την κατάσταση να σε παίρνει από κάτω. Να σκέφτεσαι θετικά πρώτον και κύριον για το παιδί σου και για σένα. Και να διεκδικείς αυτά που δικαιούσαι.

Η μάχη για το αυτονόητο είναι μια μάχη που πρέπει να δίνουμε καθημερινά.. γιατί πλέον τίποτα δεν είναι αυτονόητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena antoula ....egw pisteuw oti i grinia sigoura den kanei kalo stis sxsei gia prospathise mia fora na min griniakseis katholou ka as pige sto filo tou i as min sou milaei paikstw kai esu ligo adiafori vre paidaki mou eima sigouri oti apo monos tou tha arxisei na sou milaei isws exei kourastei kai kathe mera tin idia grinia.exeis ontos oola ta dikia me to meros sou,a kai molis mporeseis kai eise kalutera na vgaineis na min kathese kleismeni pigaine mia voltoula twra ksekinane kai hlioloustes meres pes ton na pate kai tin kuriaki mia voltoula parea gia fagito i oti allo thelete .

ksekoliste telospadon apo ta idia kai ta idia...

ax etsi einai oi adres glukia den mas katalavainoun kai idika stin egkumosuni pou exoume perisoteres anagkes.

filakia polla kai olla na sou pane opws epithimeis!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΣΥΓΧΥΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΣ ΤΕΛΙΚΑ!

ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΟΜΩΣ Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ Ή ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ (ΠΡΟΩΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ)! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ! ΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ-ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΑΣΗ (ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΟΧΙ ΑΠΟΛΥΤΑ...)! ΑΡΑ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ, ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΑΤ'ΑΥΤΟΝ!!!

ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ! ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΤΣΑΚΩΜΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ,ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ... ΜΟΥΓΓΑΜΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ (Η ΣΙΩΠΗ ΣΚΟΤΩΝΕΙ) ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΤΣΑΚΩΜΟ ΤΕΛΙΚΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ Ή ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ Ή ΘΑ ΦΥΓΕΙ Ή ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΑΣΤΕΙΟ (ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ) ΚΙ ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

ΕΠΙΣΗΣ, ΙΣΩΣ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ! Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΛΟΝΙΣΕΙ! ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ! (ΚΑΤΙ ΣΑΝ: "Μ'ΑΓΑΠΑΣ;" Ή "ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ;;;" Ή "ΑΝ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΛΕΙΠΕΙΣ, ΕΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ, ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ;;;") ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΒΡΕΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ." ΚΑΙ ΚΟΨΕ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ. ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ, ΟΠΩΣ ΚΙ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ! ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ! ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΚΡΑΤΗΣΟΥ! ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ!!! ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΤΣΙΓΚΛΗΣΕΙ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΠΑΣ ΠΑΛΙ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΚΑΥΓΑ!!! ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΡΚΕΙ! ΣΚΕΨΟΥ ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΤΗΝ ΚΑΛΑ!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ!

ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΡΟΥΛΑ! ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΡΗ , ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΥΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΠΟΥ "ΨΗΝΕΙΣ" ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ!

ΑΝ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΕΣΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΠΑΛΙ, ΘΑ ΚΑΤΑΡΑΚΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ,ΛΕΩ ΙΣΩΣ, ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΝΑΓΚΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ (ΔΛΔ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΓΚΕΣ)!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ -ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ- ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΩΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ... ΕΙΝΑΙ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ, ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ME STENAXVRHSES ME TA DIKA SOY.DE MILAEI ALLA DEN HTAN ETSI APTHN ARXH.EIXA KAI GV MIA PALLINDROMH KAI HTAN STO PLAI MOY TOY TO ANAGNVRIZV.APLA APO TOTE POY ARXISE NA KAUETE OLH MERA STH DOYLEIA DEN TON BLEPV KAUOLOY.KAI EIMAI SIGOYRH OTI KAI SHMERA TA IDIA UA KANEI.ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΤΙΝΑ ΠΩ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΚΟΜΠΟ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΩ ΤΠΤ.ΟΥΤΕ ΤΗΛ ΘΑ ΠΑΡΩ ΞΑΝΑ.ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑΣΑΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ.ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικά έτσι πρέπει να'ναι.. να μπορούμε να λέμε τα πάντα και να νοιώθουμε άνετα... αλλά δεν ισχύει πάντα δυστυχώς.

Το γράμμα που σου είπα πριν, αποτελεί μέθοδο που προτείνουν οι ψυχολόγοι. Δεν έχω πάει σε ψυχολόγο, αλλά αρκετό καιρό μετά που άρχισα να γράφω "γράμματα", διάβασα ένα βιβλίο σχετικό με τις σχέσεις των αντρών και των γυναικών κλπ κλπ και το ανέφερε μέσα, το πρότεινε ως τρόπο έκφρασης και προσέγγισης. Δηλαδή το εφάρμοζα χωρίς να ξέρω ότι είναι μέθοδος προσέγγισης..

Μην το θεωρείς παιδιαρίστικο.. δοκίμασέ το, μπορεί και να σε βοηθήσει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ. ΝΑ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΗΡΘΕ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΘΑΡΘΕΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΕΡΓΟ ΕΙΠΕ ΔΕ ΞΕΡΩ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΛΙ ΚΛΑΙΩ ΠΑΛΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΡΕΞΙΜΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula μου ο χαρακτηρας ενος ατομου δεν αλλαζει απο μια ηλικια και μετα η τουλαχιστον αλλαζει αλλα πολυ δυσκολα

Εφοσων λες οτι παντα δεν ηταν και πολυ ομιλητικος δεν προκειτε τωρα να αλλαξει κατι ισα ισα τωρα ακριβως επειδη εχει αγχος και δεν εχει συνιθισει δεν του ειναι ευκολο να μιλαει για τα συναισθηματα του με αποτελεσμα να γινεται ολο και πιο κλειστος αυτο που μπορεις να κανεις εσυ ειναι να προσπαθησεις να χαλαρωσεις και προσπαθησε οταν ερχεται σπιτι αντι να του μιλας να τον παρεις μια ζεστη αγκαλιτσα και να του πεις οτι τον αγαπας και τον καταλαβαινεις

Ξερω οτι αυτο θα ηθελες ειδικα τωρα να το ακουσεις απο εκεινον αλλα να θυμασαι πως παντα η σχεδον παντα περνουμε οτι ακριβως δινουμε ειδικα στα συναισθηματα του δινεις αγχος παιρνεις αγχος και αργοτερα που πιστευω οτι θα εχει φτιαξει η κατασταση μην προσπαθησεις να του μιλησεις για αυτα που ενιωθες η νιωθεις γραψε τα στον υπολογιστη του και αφησε τον να τα δει και μεινε διπλα του οταν τα βλεπει και κρατα τον αγκαλια στον δικο μου πιανει

Σ εμενα βοηθαει ο γραπτος τροπος περισσοτερο να εφραζομαι απο οτι ο προφορικος ασε που καμοια φορα απο φορτιση των συναισθηματων γινονται διαφορες παρεξηγησεις μπορει να υψωσεις την φωνη σου και εκει που δεν θα το εχεις καταλαβει πανε στραφι ολες οι προσπαθειες επικοινωνιας με τον αντρα σου και ξανακλεινεται στον εαυτο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως καμια φορα οι αντρες μας δεν ειναι αξιοι να μας προσφερουν τη στηριξη που χρειαζομαστε

Φερονται εγωιστικα και ανωριμα και εχουν τασεις φυγης στα τα δυσκολα

Δεν εισαι περιεργη εισαι στο κρεββατι και τα νευρα ειναι φυσιολογικα και η γκρινια

Δεξου οτι δεν μπορει..και κανε οτι καλυτερο για την δικη σου ψυχολογια

Μπορεις να πας και στη μαμα σου αν αυτο θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα Ουτως ή αλλως χρειαζεσαι εναν ανθρωπο πανω απο το κεφαλι σου να σε φροντιζει αφου πρεπει να εισαι ξαπλα

Δεν νομιζω πως εισαι σε θεση τωρα να λυσεις τα προβληματα και φοβαμαι επειδη εισαι φορτισμενη πως δε θα καταληξετε καπου

Αλλα παλι εσυ ξερεις καλυτερα

Προεχει η ψυχικη σου ηρεμια και να εισαι κοντα σε ανθρωπους που ανεχονται την γκρινια σου και τα νευρα σου

Πολλα φιλια το μωρο σου μονο σκεψου

Μονο αυτο και εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΥΨΕΙΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ.ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ.ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ.ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΦΩΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΠΤ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΣΤΩ ΣΑ ΚΑΛΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ.ΤΙΠΟΤΕ.ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΘΑ ΒΓΩ ΦΤΑΙΧΤΡΑ.ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΑΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula μου λυπαμαι πολυ και ειλικρινα στα λογια σου βλεπω αδιεξοδο....μαλλον θα πρεπει να αρχιζεις να φροντιζεις περισοτερο τον εαυτο σου και το νινακι ειλικρινα ειναι κριμα και με το κλαμα και την πιεση αυτη που περνας δεν καταφερνεις τιποτα παρα να κανεις κακο σε σενα και στο μωρο!Δεν αξιζει και οπως ειπα με τους τσακωμους δεν βγαινει τιποτα και ο αντρας σου απ οτι βλεπω δεν σε ακουει....φροντισε να αλλαξεις τακτικη για σενα και το μωρο κυριως και αν θελει ας το καταλαβει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα μου οι άνδρες πολλές φορές είναι αδύναμοι να αντιμετωπίσουν τα προβλήματα που βγαίνουν ή δυσκολεύονται να συνηθίσουν σε νέα δεδομένα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εσύ είσαι αυτή που χρειάζεσαι κάποιον να σε εν8αρύνει, να σε περιποιηθεί και πάνω απ' όλα να σου δείξει ότι δεν είσαι μόνη σε όλο αυτό.

Δεν νομίζω ότι έπαψε να σε αγαπάει. Δώσε του την ευκαιρία να χαλαρώσει κι αυτός. Ίσως να μην αντέχει όλο αυτό το φορτίο. Να ξέρει ότι πρέπει να είσαι ξαπλωμένη, να έχουν σπάσει τα νεύρα σου, να τον πιέζεις. Οι γυναίκες από τη φύση τους είναι δυνατές και είναι έτοιμες να αντιμετωπίσουν τα πάντα. Οι άντρες πρέπει να το μάθουν. Και αν οι μαμάδες τους δε βοήθησαν σ' αυτό...καταλαβαίνεις.

Εσύ πρέπει να είσαι καλά αυτή την περίοδο, αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις να τον ξαφνιάσεις λίγο?

Τι εννοώ. Μην ξαναπάρεις τηλέφωνο στη δουλειά για να τον ρωτήσεις πότε 8α γυρίσει ή για να του πεις ότι τον χρειάζεσαι. Κάλεσέ τον και πες του κάτι άσχετο. Άλλαξε τον τόνο της φωνής σου. Προσπά8ησε να φανείς πιο αισιόδοξη, πιο χαρούμενη. Θα ξαφνιαστεί σίγουρα. Θα αναρωτηθεί. Μη διαμαρτύρεσαι. Άφησέ τον και θα δεις ότι κάτι θα αλλάξει. Δείξε του πόσο χαρούμενη είσαι για τον ερχομό του μωρού σας. Μοιράσου μαζί του τον ενθουσιασμό σου.

Σίγουρα 8α νιώσει ότι κάτι έχει αλλάξει. Δεν θα υπάρχει γκρίνια, ούτε κλάματα. Δεν θα στρέφεται σε φυγή για να ηρεμήσει.

Όλα 8α πάνε καλά Αντρούλα μου, 8α δεις. Παίξε λίγο. Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σου βγει σε καλό. Δυστυχώς μετά το γάμο πρέπει να ασχολείσαι περισσότερο απ' ό,τι ήσουν στο γυμνάσιο. Στο γυμνάσιο δε σου έκανε ο νεαρός? Τον έστελνες και πήγαινες γι' άλλα. Στο γάμος όμως...

Κοίτα να είσαι καλά για σένα και για το μωρό σου. Κι εσύ χρειάζεσαι φροντίδα αλλά και το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...