Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΓΟΝΙΜΗ?


BUTTERFLIES

Recommended Posts

ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΩΡΑΚΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κατα 99,9 % "επιασα" την μπουμπου μια μερα μετα την περιοδο!

Οντως δεν θεωρειται γονιμη αλλα ποτε δεν ξερεις!

Το θαυμα δεν εχει ωρες και μερες τελικα!

Καλη επιτυχια (αν εισαι στην προσπαθεια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΛΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο σωστό είναι να κάνεις έρωτα όποτε το νιώθεις εσύ αλλά και ο άνδρας σου!

Το να μετράς μέρες είναι ό,τι χειρότερο και για το άγχος σου αλλά και για τη σχέση σου με τον άνδρα σου!

Εγώ ήθελα πάρα πολύ 1 παιδάκι από πολύ μικρή!

Πάντα, όμως, έλεγα οτι θα τα κάνω όλα με τη σειρά τους!

Το Μάιο παντρευτήκαμε αλλά ο ανδορούλης μου δεν ήθελε αμέσως παιδάκι...

Περίμενα, λοιπόν, μέχρι να νιώσει έτοιμος!

Στις 18 Σεπτεμβρίου το πήρε απόφαση (ακόμη θυμάμαι την ημερομηνία...).

Είχαμε χάσει τις γόνιμες μέρες...

Τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος!

Ουσιαστικά με την πρώτη προσπάθεια (πιάσαμε 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία μου)!

Αυτό που είχα πει στον εαυτό μου ήταν οτι δε θα μετράω μέρες και θα κάνω έρωτα όποτε το θέλω...

Θέλω να σου πω, λοιπόν, οτι όταν δεν έχεις άγχος (και φυσικά δεν υπάρχουν προβλήματα υγείας) έρχεται εύκολα το θαυματάκι!

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ, ΟΜΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ COOL.ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΜΕΡΕΣ, ΩΡΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου γεια σου και απο μένα..απ οτι ξερω οι γόνιμες μέρες διαφέρουν απο κοπέλα σε κοπέλα και υπολογίζονται με βαση τον κύκλο που έχει η καθεμία..

παντωε θα συμφωνησω με τα κοριτσια το καλυτερο ειναι να μην αγχωνεσαι και οπωτε θελει θα ερθει το μωράκι!!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο μενα!!! εγω αυτο που ξέρω να σου πω ειναι ότι κατά κανόνα, σε σταθερο ΄κύκλο π.χ. 28 ημερών η πιο γόνιμη ημέρα είναι η 14η .σε κύκλο 29 ημερών η 15η κ.ο.κ..συν πλην δύο ημερες...αυτό βέβαια δεν ειναι απόλυτο,η γόνομεσ μέρεσ μπορούν να αλλάξουν από διάφορους παράγοντες όπως ένα κρύωμα,από το άγχος κ.λ.π...

επομένως δεν μπορείσ να ξέρεισ πότε ακριβώς ειναι τελικα.μπορεί να είναι οποιαδήποτε μερα!! κάνε αυτο που έκανα κ εγώ..χι χι ...δλδ πολύ σέξ!!! εγώ έκανα από τη επόμενη μέρα που μου τελείωνε η περίοδος μέχρι και την 21-22 μέρα του κύκλου και το σποράκι ηρθε σχεδόν αμέσως,το δευτερο μήνα πρόσπάθειας..ευχαριστήσου τον έρωτα με τον αντρούλη σου όσο πιο συχνά μπορείς κια να δείς θα ερθει το μπεμπεδακι...φιλια πολλα και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera sou agapi mou...

Egw me ta mwrakia mou den metrousa tis gonimes meres...

Agapi mou na ksereis to ekseis*

To kalo pragma argei na erthei,,,

kai mas erxetai ekei pou den to perimenoume panta...

Sou euxwme kali epituxia...

Kai suntoma ena mwraki stin kilia sou...

Filia...

kai o theos mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπη μου σου συνιστω να μην το κανεις,διοτι θα μπεις σ εναν φαυλο κυκλο θερμομετρησεων συνεχων και προσθετου αγχους που δεν θα σε οδηγησει πουθενα!Πες στον αντρα σου να χαλαρωσει και δωστου να διαβασει κατι σχετικο με το ποσο κακο κανει το αγχος και η στενοχωρια στην προσπαθεια αυτη.Οτι σου ειπαν τα κοριτσια κανε,διασκεδασε το μαζι με τον αντρουλη σου,να χαιρεστε την καθε στιγμη και το μωρακι θα ερθει στην ωρα του κι αυτο!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BUTTERFLIES έγραψε:

ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΩΡΑΚΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ??

TO SPERMA MPOREI NA EPIBIWSEI MESA STIS SALPIGGES MEXRI KAI 5 HMERES! GIAYTO KAI POLLES KOPELES LENE OTI "EPIASAN" MWRAKI PRIN TIS GONIMES MERES. MPOREI DHLADH H EPAFH NA GINETAI MIA MERA META THN PERIODO ALLA H GONIMOPOIHSH NA GINETAI ARGOTERA.

H MERA THS WORHKSIAS EINAI SYNITHWS 14 MERES PRIN THN ENARKSH THS PERIODOY. ALLA KAI OI MERES PRIN THN WORHKSIA EINAI GONIMES OPWS KAI 1-2 MERES META. OPOTE AN EXEIS SXETIKA STATHERO KYKLO MPOREIS NA YPOLOGISEIS PERIPOY POTE EINAI KAI ..... DWSTOY NA KATALABEI:silly: EGW PANTWS KATALABAINW POIES MERES EINAI APO TA POLLA YGRA KAI TA PONAKIA XAMHLA.

KAI TA TESTAKIA WORHKSIAS POY LEEI H BOURIQUE DEN EINAI KAKH IDEA. ISWS ETSI KATALABEIS KAI TA SHMADIA TOY SOY DINEI TO SWMA SOY EKEINES TIS MERES. BEBAIA ISWS EINAI LIGO AGXWTIKA...GIA TO SYZHGO...EGW TELEYTAIA FORA POY TOY EIPA "KOITA KOITA SHMERA EINAI H MERA...EMEINA ME TO TEST STO XERI...::laugh: :laugh: :laugh: "

THERMODIAGRAMMA DEN EXW DOKIMASEI POTE...POLY TALAIPWRIA MOY FAINETAI....

FILIA KAI KALH TYXH!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...