Μετάβαση σε περιεχόμενο

Peg Perego - ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Recommended Posts

Έχω μπλέξει... Πήγα και πήρα σήμερα το καρότσι της μπέμπας μου, το Peg Perego Pliko P3. Ο κυριούλης που το πήρα εξυπηρετικότατος δε λέω... Μου έκανε φοβερή επίδειξη του καροτσιού!

Γυρίζει ο άντρας μου σπίτι από τη δουλειά, πάω να του κάνω αντίστοιχη επίδειξη αλλά........ Έχω κολλήσει και δεν μπορώ να βγάλω το κάθισμα του αυτοκινήτου από το σκελετό!!!!!!!!!!

Δεν καταλαβαίνω χριστό από τις οδηγίες και στο internet δε βρίσκω κάτι...

Κάποια κοπέλα που το έχει μπορεί να με βοηθήσει μήπως;;;;; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου δεν ξερω να σε βοηθησω :silly: κι απο οτι βλεπω δεν εχει αλλη αυτο το καροτσι,μα καλα κι εσυ το πιο δυσκολο καροτσακι αγορασες:laugh: χαχαχαχαχ,τεσπα πες τον αντρα σου να μη σε κοροιδευει κι αυριο πρωι πρωι στον πωλητη να σου τα ξαναδειξει... χιχιχιχι...ωσπου να τα εμπεδωσεις!!

Μεγεια και με το καλο το νινι να το πας βολτες:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxa....ioannouli μου μη μασάς!!! :woohoo:

Δεν είσαι η μόνη!:laugh:

Άκου... Πήγαινε τη χειρολαβή από το καθισματάκι στη θέση μεταφοράς, δηλαδή πάνω, όπως θα το κρατάς αν μεταφέρεις το μωρό με το κάθισμα.

Στην πλάτη του καθίσματος υπάρχει ένας μοχλός. Αυτόν σπρώξτον προς τα πάνω και παράλληλα σήκωσε το καθισματάκι πιάνοντάς το από τη χειρολαβή.

Βοήθησα καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβόννη... χαχαχαχαχαχα

ioannouli κάτσε να έρθει η ώρα να βάλεις και το κάθισμα περιπάτου. Παιδευόμουν 45 λεπτά! :unsure: Είχε τρελά κέφια ο σχεδιαστής του καροτσιού! :woohoo:

Αλλά είναι σίγουρο καρότσι, έχει καλά αμορτισέρ, για τους πιο κακοτράχαλους δρόμους, εύχρηστο, στρίβει εύκολα!!!

Με γεια με γεια ioannouli, και καλές βόλτες όταν με το καλό γεννηθεί το νινάκι σου! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli μου, νομιζω οτι η Ifigeneia ηταν κατατοπιστικοτατη!;)

τον μοχλο στη πλατη του καθισματος προς τα πανω και τραβας!!

καλα, Ifigeneia, πραγματικα τρελα κεφια ο σχεδιαστης!!:lol: ουτε που θυμαμαι ποση ωρα μας ειχε παρει να συναρμολογησουμε το κανονονικο καροτσι!!:S και ποσες μερες εψαχνα πως στερεωνεται η κουκουλα (με τα μοχλακια που ειχαμε αφαιρεσει, για να εφαρμοζει και το port-bebe!!!):lol: :lol:

αλλα οντως, μεχρι στιγμης, εχει βγει πολυ καλο και το χρησιμοποιουμε πολυ!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ioannouli μου κι εγώ της Peg Perego το καρότσι έχω πάρει για την μπεμπούλα μου, αλλά το Pliko Switch (που βλέπει και τον κόσμο και τη μανούλα)! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το "δράμα" που περνάς...Κι εμείς όταν το πήραμε με τον αντρούλη μου και το συναρμολογήσαμε, δεν μπορούσαμε με τίποτα να βγάλουμε το καθισματάκι του αυτοκινήτου από το καρότσι... :P :P :P

Από τις οδηγίες δεν καταλαβαίναμε και πολλά κι έτσι πήραμε τηλ ένα φιλικό μας ζευγάρι που έχει το ίδιο για να μας δώσει οδηγίες χρήσεως..:laugh: :laugh: Εντωμεταξύ κοντεύαμε να το σπάσουμε...Τραβάγαμε από εδώ, ψάχναμε από εκεί..Τελικά τα καταφέραμε!

Ε, από τότε δεν το ξαναπειράξαμε!Και όταν ήρθαν οι φίλοι μας σπίτι για να μας επισκεφθούν μου έκαναν μια επίδειξη και τώρα το παίζω στα δάχτυλα!:laugh: :laugh:

Ο αντρούλης μου όμως δεν παρακολούθησε το "μάθημα" κι έτσι αμφιβάλλω αν θα ξέρει να το χειριστεί...Παντως στο άνοιγμα και στο κλείσιμο είναι πανεύκολο...

Όσο για το πώς βγαίνει το καθισματάκι, ακολούθα τις οδηγίες της Ιφιγένειας..Είναι κατατοπιστικότατη!

Κρατάς το χερουλάκι και σπρώχνεις προς τα πάνω το μοχλό που είναι πίσω στην πλάτη πάνω πάνω! Και τσακκκκ...Βγήκε!:laugh: :laugh: :laugh:

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ritardi η πρώτη φορά που θα το συναρμολογήσεις είναι κάπως δύσκολη.

Λίγη προσοχή θέλει στην αρχή όταν συναρμολογείς τις ρόδες στο σκελετό (προσοχή για να δουλεύουν τα φρένα) και όταν βάζεις το καθισματάκι περιπάτου, μετά από κάποιους μήνες, για να δουλεύει σωστά και εύκολα ο μοχλός που ανεβάζει και κατεβάζει την πλάτη του καθίσματος.

Το port bebe και το καθισματάκι του αυτοκινήτου δεν είναι τίποτα. Κουμπώνουν και ξεκουμπώνουν πολύ εύκολα στο σκελετό.Δεν είναι τίποτα, οι οδηγίες εμένα με βοήθησαν πολύ, κάποιες φορές με ένα διάβασμα το έκανα, κάποιες φορές χρειάστηκε να διαβάσω μία σειρά 800 φορές για να το εμπεδώσω..

Όπως είπε η mpempoyla16 μετά το παίζεις στα δάχτυλα!

mitsakii σκέφτομαι όταν θα έρθει η ώρα να πλύνω τα υφάσματα από το κάθισμα περιπάτου. Ποιος κάνει όλη τη διαδικασία ανάποδα και από την αρχή πάλι?

:S :S

Χα!! Ο άντρας μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωωωωωωωω!!! τι μου το θυμισες τωρα!!!:lol:

για μας, εχει φτασει προ πολλου το πληρωμα του χρονου, για το πλυσιμο και ολο το αναβαλλω γιατι μου φαινεται εφιαλτης να κανω ολη αυτη τη διαδικασια!!:S

ενα θα σου πω: η μικρη μεχρι να παρουμε καθισματακι φαγητου, ετρωγε εκει τη φρουτοκρεμα της!!!:blink: :silly: :lol: παρε και καταλαβε!!!:lol:

εχεις δικιο! θα την φορτωσω στο μπαμπα την αγκαρια, μιας και του αρεσει να το παιζει μαστροχαλαστης!!!:lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax iwannouli kai egw mia apo ta idia perasa me to karotsi auto alla emena den eitan mazi ta eixame vgalei sto katastima to kleisame kai meta den mporousame na to anoiksoume me ton adra mou kai otan kataferame kai to anoiksame den ekleine.......xaxaxxa

ase taleporeia alla einai apo ta kalutera egw kai to kareklaki fagitou pereggo to pira .....tha ta vreis olla min anoisuxeis filakiaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΟΑNNOULI K ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΧΩ.... ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΟΛΛΗΣΑ!!! ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΣ Κ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ!!! ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΜΑΘΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ! ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΜΑΝΙΚΙ ΤΑ PEREGO ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ! ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΥΛΙΑ !!!!! ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsakii έγραψε:

ενα θα σου πω: η μικρη μεχρι να παρουμε καθισματακι φαγητου, ετρωγε εκει τη φρουτοκρεμα της!!!:blink: :silly: :lol: παρε και καταλαβε!!!:lol:

εχεις δικιο! θα την φορτωσω στο μπαμπα την αγκαρια, μιας και του αρεσει να το παιζει μαστροχαλαστης!!!:lol:;)

χαχαχα, έτσι εμείς με το relax (ένα της Maclaren που σηκώνεται πολύ η πλάτη και είναι κάθισμα -εκεί την τάιζα-) καιρός είναι να το πλύνω κι εγώ, δεν κάθεται άλλο η τζαναμπέτισα. Όταν πλησιάζω στο relax μυρίζει μπανάνα, μοσχάρι, βανίλια και ότι άλλο τρώει η μικρή.. Παντού λεκέδες. :blush:

Αλλά όλοι οι άντρες ίδιοι βρε παιδί μου! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Ιφιγένεια πόσες ευχές άκουσες πρωί-πρωί να'ξερες!!!

Δεν κοιμήθηκα το βράδυ από τα νεύρα μου... Ήμουν έτοιμη να το πάω πίσω και να πάρω το πιο απλό που θα βρω! Καλά παρεπιπτόντως μη νομίζεις ότι το μοχλό τον βρήκα και αμέσως! Τράβαγα τον άλλο μοχλό που αυξομειώνει το ύψος...........

Ελπίζω τουλάχιστον να βγει καλό όπως λέτε και να μην τράβηξα αυτή την ταλαιπωρία για βλακείες...

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli έγραψε:

Καλά παρεπιπτόντως μη νομίζεις ότι το μοχλό τον βρήκα και αμέσως!

Αχ ioannouli αν σου πω ότι χθες το βράδυ μετά που ξάπλωσα σκεφτόμουν μήπως δεν έβρισκες το μοχλό!!!! :laugh: Όχι... δεν είμαι πιο έξυπνη από σένα! :P

Κι εγώ τον έψαχνα πρώτη φορά, ήταν κάτω από το ύφασμα της κουκούλας. Κι εγώ τραβούσα τι τον άλλον για το ύψος της πλάτης, τι το μπλε σημείο μου μπαίνειη ζώνη του αυτοκινήτου, μετά έκανα μία το ύφασμα πάνω και το βρήκα!

Αλλά λέω κάτσε, αν δεν τον βρει και έχει πρόβλημα, ή θα μας ξαναρωτήσει, η θα το πάει άρων των άρων πίσω στο κατάστημα ζητώντας μία καρέκλα με ρόδες αντί για καρότσι! :P :woohoo:

Εγώ είχα βάλει ανάποδα τις ρόδες στον σκελετό.. Η μία δεν έβγαινε με τίποτα. Τι τηλ στο κατάστημα έκανα, στην αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, μέχρι και Ιταλία πήρα τηλ (ε, δεν βρήκα κανέναν). Όλοι μου λέγανε ότι όπως εύκολα μπήκε τόσο έυκολα βγαίνει, να βάλω λίγη δύναμη παραπάνω. 8 μηνών εγώ τι δύναμη να βάλω? Ε, ήρθε μετά ο μπαμπάς μου και με μισή κίνηση την έβγαλε! Αλλά όπως λες είχα τόσα νεύρα!!!!!

Να'σαι καλά για τις ευχές! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά είναι απίστευτο! Το ίδιο πράγμα πάθαμε κι εμείς! Βάλαμε το καθισματάκι αυτοκινήτου και μετά προσπαθούσαμε δυο άτομα μισή ώρα για να το βγάλουμε. Πατήσαμε και σπρώξαμε τα πάντα εκτός από το σωστό μοχλό! Και τελικά ξαναδιάβασα τις οδηγίες και το έλεγε! Σωστή η ifigeneia! :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι τίποτε άλλο, αλλά έφαγα τρελό δούλεμα από τον άντρα μου χθες! Τον πήρα προηγουμένως τηλέφωνο και του είπα ότι οι φίλες μου από το mammyland μου έδωσαν τη λύση! Γιατί χθες αφού ψάξαμε σε ό,τι site βρισκαμε, του λέω μέχρι εδώ... θα γράψω στα κορίτσια... και με κορόιδευε ότι σιγά μη βρεις εκεί τη λύση!!!

Τώρα θα κάνω εξάσκηση να του κάνω κανονική επίδειξη το βράδυ!!!

Μας υποτίμησε ο κύριος! Καταλάβατε; Ήταν θέμα τιμής!!!!!!!!!!

:P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Χε χε! το ίδιο πρόβληmα είχα και γω σήμερα!

Δεν μπορούσα να βγάλω το primo vagio απο το σκελετό.

... αλλα......

Χάρη στην άμεση παρέμβαση της Ifigeneias μέσω chat, τα κατάφερα! yes!

Εxpress help Ifigeneia

Ιφιγένεια ευχαριστώ! :kiss::kiss::kiss:

α! και μένα με δούλευε ο άντρας μου μολίς ήρθε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχαχαχχα!!!καλά κορίτσια μου,μου θυμίσατε τρελά γλέντια!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Μου φερε που λέτε ο κυριούλης το καρότσι κ μου κανε μια ωραιότατη επίδειξη...Ναι αλλα εγώ ήμουν στον 7ο..Κ έλα που πήρα κ 4 μέρες απο τον 10ο,άντε να θυμηθώ τι μου είχε πει αφού γέννησα!!!! :ohmy: Βέβαια εγώ αυτό που λέτε το έπαθα με το πορτ μπεμπέ-ή καλαθούνα...Ο Κωστάκης μου έγινε μούσκεμα στον ιδρώτα(ήτο κ κατακαλόκαιρο),το πορτ μπεμπέ ακούνητο!!!!!!Κ τελικά την επομένη πήγε στο κατάστημα απ όπου το αγοράσαμε για μια επίδειξη κ στον ίδιο κ το τελικό συμπέρασμα ήταν οτι ήταν ΤΟΣΟ μα τόσο γελοίο(αν μας έβλεπε κάποιος που να ήξερε οτι βγαίνει με μια απλή κίνηση θα γελούσε κανα 2 μήνες!!!! :woohoo: :silly: )

Πάντως είναι πραγματικά εύκολο κ εύχρηστο καρότσι,αρκεί να το μάθεις γιατι το προσπεκτάκι του είναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ για πέταμα..Τα δείχνει όλα σαν να είμαστε ειδικοί.. :angry:

Φιλάκιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλά κορίτσια και εγώ το ίδιο καρότσι έχω εδώ και εφτά μήνες το χρησιμοποιώ και είμαι νομίζω η πιο χαζή απ΄όλες...εμείς το μοχλουδάκι που λέτε το ανακαλύψαμε εύκολα αλλά τον άλλο μοχλό που αναφέρετε που αυξομειώνει το ύψος της πλάτης σήμερα απο αυτά που γράψατε το ανακάλυψα :woohoo: .Και να σκεφτείτε πως ήταν χαμηλά χαμηλά και οι πλάτες του παιδιού έβρισκαν στα μαξιλαράκια και λέγαμε με τον άντρα μου να πάμε να πάρουμε μεγαλύτερο καθισματάκι!!!Τώρα ανέβασα την πλάτη και τον έβαλα μέσα για δοκιμή και είναι άρχοντας!!!Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την πληροφορία αν και προσεχώς θα συναρμολογήσουμε το κανονικό καρότσι και πιθανότατα θα χρειαστούμε και εκεί βοήθεια :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa blepw exei perasei ayto to karotsi kai egw to exw kai malista moy ta eferan mazi me ola ta alla pragmata ayto htan mesa se ena koyti kai eipa afhsteto tha to ftiaksw monh moy lew poso dyskolpo na einai kai otan hrthe o antroylh moy h adelfh moy kai o antras ths to anoiksame molis to eida goyrlosa ta matia moy eprepe na symorlogysoyme kai ths rodes paei o gampros moy kai ths vazei protoy to anoiksoyme to skeleto kai diavazoyme oti thelei prosoxh giati ayta koymponoyn kai den ksanabgenei panikos nomiza oti eixame valei anapoda ths mprosthnes ths eixame balei piso eprepe na to anoiksoyme xaxa ela poy den mporoysame 4 atoma to koitagame kai prospathoysame na to anoiksoyme telika meta apo dyo wres kat ayto teleios sthn tyxei to anhksame :silly: :silly: kai eytixos kai h rodes htan sostes sths theseis poy prepei na htan fenetai ligo periploko omws eee?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...