Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ..προσκλητηριο!!(new)


MITSI2

Recommended Posts

Κι εγω το εχω δει σε πολλα βαφτισια που εχω βρεθει και ειναι και πολυ πολυ ομορφο!

Η αληθεια ειναι οτι ολο την ετοιμασια θα την κανεις εσυ αλλα ειναι οντως ωραιο...

Εξαλλου ξεφευγει απο το τυποποιημενο παστακι ή το προφιτερολ που εχω δει κατα καιρους και ο καλεσμενος το τρωει οποτε θελει χωρις να χαλαει.

Επισης τα smarties τα βρισκω καταπληκτικη ιδεα...οχι μονο για μικρους αλλα και για μεγαλους!!!:P :P

Εγω σκεφτομαι να κανω βαφτιση τον Αυγουστο για την ακριβεια την ημερα της εορτης της (30 Αυγουστου του Αλεξανδρου).

Ακομα δεν ξερω πως θα γινει και αν θα προλαβω αλλα τοτε σιγουρα θα χρειαστω και τις γνωμες σας περι ετοιμασιων.

Η αδερφη μου παντρευεται στις 13 Ιουνιου και δεν ξερω αν προλαβαινω.

Αληθεια ποσο καιρο πριν θελει ετοιμασια μια βαφτιση?

Αντε με το καλο για σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MITSI 2, αυτήν την ιδεα ειχα σκεφτεί κ γω οταν με το καλο ερθει η ωρα για τη βάπτιση του μπέμπη μου,παρολο που ειναι νωρίς ακομα, μιας κ ανοιξες το θεμα θα θελααν μπορεις να γράψεις την διευθυνση που τα βρήκες.Μήπως μπορείς να τα παραγγείλεις κ απο το ιντερνετ;

Εγω μαλλον θα τα γεμισω με μελι που ειναι παραγωγης μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας..

marianda σου εστειλα pm

mamalovesme το σκέφτηκα αρχικα αυτο που λες αλλα μου ειναι δυσκολο να ξεχωρισω ποσα παιδακια θα ερθουν και επισης φοβαμαι μηπως παρουν οι ενηλικες και απο τα 2 και(ξερεις γιατι πολλοι θελουν να εχουν απο ολα τα χρωματα)και ετσι ξεμεινω σε καποιο

scarletaki σε ευχαριστω θυμαμαι το βαζακι που ειχες βαλει και τα βρηκα και αυτα..ειναι και λιγο πιο οικονομικα..αλλα τρελαθηκα με τα χρωματιστα..

:kiss: :kiss:

harap Καρπενησι..??και εμενα η καταγωγή μου απο κει ειναι..

με την μερεντα το εχω δει και εγω σε μια βαφτιση αλλα επειδη ειναι τελη ιουνιου και θα εχει ζεστη φοβαμαι με την σοκολατα

σου στελνω λεπτομετρειες και διευθυνσεις..:kiss:

Αννιώ μου εγω την βαπτιζω τελη ιουνιου αλλα αρχισα πολυ νωριτερα το ψαξιμο γιατι με το παιδι δεν μπορω να προγραμματιζω τιποτα τελευταια στιγμη..αγχωνομαι..αλλα αν ξερεις περιπου τα μαγαζια και που θα πας πιστευω και 2 μηνες πριν εισαι καλυμενη

barbie σου στελνω και εσενα πμ με λεπτομερειες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω δει στην Πασαρέλα μικρά muffins (κεκάκια) με γλάσο απο πάνω, που μπορούν να γράψουν το όνομά ή ακόμα και να βάλουν φωτογραφίες.

Δεν λειώνουν, δεν λερώνουν, είναι ελαφριά και έχουν και ωραία γεύση (μιαμ μιαμ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ...ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΒΥΣΣΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ...ΣΛΟΥΡΠ!!!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΓΕΥΣΕΩΝ...

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΣΟΥ..ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boymamma έγραψε:

MITSI2 ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ...ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΒΥΣΣΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ...ΣΛΟΥΡΠ!!!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΓΕΥΣΕΩΝ...

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΣΟΥ..ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ!!!

σε ευχαριστώ πολυ και εγω εχω χαρει παρα πολυ..

και οι μπουμπουνιερες ειναι πολυ ωραιες..

δεν της εβαλα γιατι δεν ηθελα να σας κουρασω

σου στελνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το γλυκό με το βαζάκι είναι ότι καλύτερο :cheer: και για τα παιδάκια τα βαζάκια να έχουν ΜΕΡΕΝΤΑ που αρέσει πού στα παιδία :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ.

ΜΙΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ???:)

ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι Χαρά έχεις δικιο οχι οτι μου ειναι κοπος αλλα μην ξεχασω και καποια..:)

ειμαι μαγαζια στην οδο ρομβης..

τα εκλεισα στον Γεωργιο Κοττα

στην οδο αυτη εχει πολλεσ μπουμπουνιερες

αλλα

τα εχει και τα ιδια και στην ευαγγελιστριας 22 εντος στοας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ειδα οτι σας αρεσει η ιδεα που ειχα και χαιρομαι αν βοηθησα καποια μαμα που ετοιμαζεται και αυτη για τα βαπτισια..

για αυτο λοιπον βαζω και το προσκλητηριο μου που το βρηκα 1.35 στην οδο πραξιτελους 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hara έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΙΤSI!!!

ΕΙΔΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΟΥΜΕ :)

Αλιμονο καμμια ενόχληση..

πραγματικα χαρηκα γιατι και εγω παιδευτικα να τα βρω μακαρι να ηξερε καποιος να μου τα πει..:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Μίτση μου τα ίδια ακριβώς βαζάκια είχαμε και στην βάφτιση της ανιψιάς μου!:laugh:Τοτε είχαν πρωτοεμφανιστεί και περιττό να σου πω οτι όλοι το περάσανε για μπομπονιέρα μεγάλων!:P Κάποιοι μάλιστα αναρωτιούνταν γιατι δεν έχει γλυκό(:unsure: )Είναι φοβερή ιδέα:kiss: Και το προσκλητήριο σας πολύ ωραίο:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω!!τωρα θα παω να τα παρω γιατι πρεπει να τα πλυνω και να τα γεμισω!!τελικα θα βαλω γλυκο βυσσινο και γλυκο σταφυλι!!μερεντα παρολο που μου αρεσει τρελα φοβαμαι γιατι ειναι καλοκαιρι και θα τα εχω γεμισει πολλες μερες νωριτερα μην γινει και τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 mou ,mou arese paraaaaaaaaaaaaa poli i idea sou!!!! :)

ksetrelathika !!!!!!!!se oses vaftiseis exo paei panta pastaki dinoun me to onoma kai profiterolakia tetoia......

mpravo mpravo einai super !!!!!kati prototipo!!!!!

dev158bb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI 2,ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΜΕ ΒΥΣΣΙΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΕΙΧΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ.

ΤΥΠΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΑΝΑΡΠΑΣΤΑ!

ΠΡΟΣΕΞΕ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΚΑΛΑ.ΕΙΤΕ ΒΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ.

ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η νύφη μου και ένα άλλο ζευγάρι είχαν φτιάξει βαζάκι μικρό με γλυκο κερασάκι και βύσσινο! Ήταν πολύ ωραίο και πρωτότυπο! Επίσης, είχαν γλυφειτζούρια και καραμέλες για τα παιδάκια και για τα πιο μεγάλα παιδάκια ( σαν εμένα!! ) :laugh: :laugh: :laugh: !!!

Με το καλό να βαφτίσεις την τζουτζούκα σου , που είναι και πολύ κουκλάρα!! Επίσης, είδα τα βαζάκια στην φότο! Είναι τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 έγραψε:

και αλλη μια με ολα τα χρωματα..γιατι την προηγουμενη την τραβηξα με κινητο και ειναι λιγο "αφηρημενη":laugh: phpUf0yR7PM.jpg

την βρηκα σε πολυ καλη τιμη

και θα τα παρώ και υα τα γεμισω εγω με το γλυκο

σας αρεσουν?

εχω ξετρελαθει και με τα χρωματα και με τα βαζακια αλλα και με την τιμη:) :laugh: :P:cheer: :silly: :silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Πολυ ωραια θα ειναι τωρα τετοια δινουν στη βαφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω και σας πολυ

TEO COOL και εγω το καθαρισμα σκεφτομαι για αυτο θα τα παρω απο τωρα γιατι μεχρι να τα καθαρισω και να τα γεμισω 240 κομματια ειναι αγχωνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Και η νύφη μου και ένα άλλο ζευγάρι είχαν φτιάξει βαζάκι μικρό με γλυκο κερασάκι και βύσσινο! Ήταν πολύ ωραίο και πρωτότυπο! Επίσης, είχαν γλυφειτζούρια και καραμέλες για τα παιδάκια και για τα πιο μεγάλα παιδάκια ( σαν εμένα!! ) :laugh: :laugh: :laugh: !!!

Με το καλό να βαφτίσεις την τζουτζούκα σου , που είναι και πολύ κουκλάρα!! Επίσης, είδα τα βαζάκια στην φότο! Είναι τέλεια!

σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα κυριως για το κουκλαρα!!!:laugh:

ναι ναι ναι ειναι!!χιχι!!πολυ!!παρα πολυ!!:silly:

κουκουβα κουκουβα κουκουβαγια!!!!:silly: :lol: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ:

ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ

ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ..

ΚΙ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ ΘΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ

Η ΙΔΕΑ..

ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ!!!??????????

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ???

Η ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ???????????

ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα λιγο υπερβολη ειναι γιατι τον παγωτατζη για αυτο τον εχει..

αλλα μηπως δεν κανανε τραπεζι μετα και θελανε κατι πιο εντυπωσιακο να το πω ή πιο πλουσιο?

εγω δεν θα το εκανα αλλα απο κει και περα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...