Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ..προσκλητηριο!!(new)


MITSI2

Recommended Posts

Για πειτε μου σας παρακαλω αν σας αρεσει η ιδεα μου..

αντι για παστακι ή οτιδηποτε αλλο λεω να δωσω για γλυκο αυτο το βαζακι με γλυκο κουταλιου βυσινο μεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Μιτσι... κι'εγω αυτο θα κανω στη βαπτιση του γιου μου... αντι για γλυκο θα δωσω μαζι με την μπομπονιερα και γλυκο του κουταλιου σε βαζακι μαζι με κουταλακι μεταλικο... εμεις θα βαλουμε διαφορες γευσεις (βυσσινο, σταφιλι, κυδωνι)... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία η ιδέα του γλυκού του κουταλιού! :)

Κοίτα και αυτό εδώ: http://www.princesstaste.gr/mpiskota.html

Δεν ξέρω αν κάνει για βάφτιση, αλλά είναι τόσο χαριτωμένα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αλλη μια με ολα τα χρωματα..γιατι την προηγουμενη την τραβηξα με κινητο και ειναι λιγο "αφηρημενη":laugh:

την βρηκα σε πολυ καλη τιμη

και θα τα παρώ και υα τα γεμισω εγω με το γλυκο

σας αρεσουν?

εχω ξετρελαθει και με τα χρωματα και με τα βαζακια αλλα και με την τιμη:) :laugh: :P:cheer: :silly: :silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Γεια σου Μιτσι... κι'εγω αυτο θα κανω στη βαπτιση του γιου μου... αντι για γλυκο θα δωσω μαζι με την μπομπονιερα και γλυκο του κουταλιου σε βαζακι μαζι με κουταλακι μεταλικο... εμεις θα βαλουμε διαφορες γευσεις (βυσσινο, σταφιλι, κυδωνι)... φιλακια...:kiss:

μου αρεσε η ιδεα για διαφορες γευσεις..

εχεις δικιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης μια άλλη ιδέα που μου'χουν πει και μου φάνηκε πολύ καλή είναι καροτσάκι με παγωτό από τη Δωδώνη! Αν η βάφτιση είναι το καλοκαίρι, θα'ναι ότι πρέπει! Και τα πιτσιρίκια θα ενθουσιαστούν! :)

Πάντως τα βαζάκια είναι πολύ ωραία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι ωραια ιδεα αλλα επειδη το εψαξα να σου πω..

καταρχην για 150ατομα που ρωτησα κοστιζει 2.5ε το ατομο με μιαμιση περιπου μπαλλα μου ειπανε(στην δωδωνη)

επισης εαν ειναι καλοκαρι και εχει πολλυ ζεστη ολα τα παιδακια θα γινουν χαλια..

επισης μεχρι να διαλεγει ο καθενας γευση(εχει 5 οποια θελει ο καθενας)

θα γινει μια καθυστερηση μεγαλη πιστευω..

και εγω ηθελα αλλα τωρα ψαχνω κατι αλλο..

πειτε καμια γνωμη!!!!! ειμαι να σκασω!!!

ελεγα μπισκοτα γλυφιτζουρια αλλα μου ειπανε 3.5ε το αο ενα! δεν ειναι υπερβολη?

το γλουκο κουταλιου μου αρεσει και εαν δεν βρω κατι αλλο μπορει να κανω αυτρο..δεν ξερω..

:huh

crazy έγραψε:

Επίσης μια άλλη ιδέα που μου'χουν πει και μου φάνηκε πολύ καλή είναι καροτσάκι με παγωτό από τη Δωδώνη! Αν η βάφτιση είναι το καλοκαίρι, θα'ναι ότι πρέπει! Και τα πιτσιρίκια θα ενθουσιαστούν! :)

Πάντως τα βαζάκια είναι πολύ ωραία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI μου και εμενα μου αρεσε πολυ το παγωτο αλλα το εβγαλα απο το μυαλο μου για αυτούς ακριβώς τους λόγούς

και κυριώς για το κόστος..

για αυτο εχω κατενθουσιαστεί με τα βαζάκια

τα θεωρω ομορφα γιατι εκτος απο την μπουμπουνιερα θα παιρνουν και κατι αλλο που θα τους μείνει απο την βαπτιση της μικρής μου..

αλλα πραγματικα εχουν πολυ καλη τιμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

MITSI mou einai teleia h idea sou!!

Teleia kai ta vazakia!!

Gia pes pou ta vrikes giati endiaferomai

kai egw gia kati tetoio gia thn vaftish ths

mikrhs mou! :)

σου στελνω pm με τις διευθύνσεις:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα το τόπικ αυτό και μου ρθε μια εικόνα απ το παρελθόν... δε ξέρω αν θυμάται κάποια από σας, αλλά πουλούσαν παλιότερα κάτι μικρά βαζάκια (σα τα μερεντάκια) που είχαν βανίλια μέσα (ναι γνωστό μας υποβρύχιο)...

και ήταν δε διάφορα σχήματα-βαζάκια, όπως σβούρες, καροτσάκια κήπου (αυτά που χρησιμοποιούν οι οικοδόμοι σε μικρογραφία) και άλλα...

φάση είχαν.

Θα ήταν ωραίο και κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi2 auta ta vazakia akrivws eixa stin baptisi tis vasilikis mou ton ianouario.ta gemisa me diafora glika tou koutaliou.

ta agorasa apo tin euaggelistrias sto kentro 0.90 euro to ena pira peripou 100.kai tis mpompounieres apo ekei 1,20.

apo ekei episis eixa parei kai tou gamou mou gia auto mas ekane kali timi.

etsi emeine kai h mpoumponiera kai to vazaki stous kalesmenous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzef έγραψε:

mitsi2 auta ta vazakia akrivws eixa stin baptisi tis vasilikis mou ton ianouario.ta gemisa me diafora glika tou koutaliou.

ta agorasa apo tin euaggelistrias sto kentro 0.90 euro to ena pira peripou 100.kai tis mpompounieres apo ekei 1,20.

apo ekei episis eixa parei kai tou gamou mou gia auto mas ekane kali timi.

etsi emeine kai h mpoumponiera kai to vazaki stous kalesmenous.

ΝΑΙ ΝΑΙ Απο κει τα βρηκα και εγω..

αλλα τεκικα στην ιδια τιμη τα εκλεισα απο κει που πηρα τις μπουμπουνιερες μου..

για τα 100 κομματια θυμασαι ποσο γλυκο πηρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το βαζακι ειναι παρα πολυ ωραιο εχει και κουταλακι διπλα μαλιστα στη βαφτιση που ειχα παει εγω δεν ειχαν μπουμπουνιερα αλλα ειχαν βαλει τα κουφετα επανω και απλα η κοπελα ειχε παρει μονο μερικες παιδικες μπουμπουνιερες ετσι το κόστος μειωθηκε πολυ.Και μαλιστα μπορεις να μη κανεις παιδικες αν δεν θελεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βανια μου και εγω στην αρχη καπως ετσι το σκεφτομουνα

αλλα βρηκα και οικονομικη μπουμπουνιερα που ταιριαζει με το θεμα μου

και λογω οτι δεν κανω τραπεζι μετα

ειπαμε με τον αντρα μου οτι ετσι θα ευχαριστηθει και ο κοσμος που θα τους μεινουν 2 πραγματακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 έγραψε:

tzef έγραψε:

ΝΑΙ ΝΑΙ Απο κει τα βρηκα και εγω..

αλλα τεκικα στην ιδια τιμη τα εκλεισα απο κει που πηρα τις μπουμπουνιερες μου..

για τα 100 κομματια θυμασαι ποσο γλυκο πηρες?[/quote:cdwo9bbe]

MITSI PIGE H PETHERA MOY STO KENTRO STO LOYMIDI KAI DEN THIMAMAI POSA KILA PIRE APO TI THIMAMAI 3 ME 4 BAZA APO DIAFORA GLYKA MEGALOY MEGETHOUS HTAN POLY WRAIA ALLA PLHRWSAME 40 EURO.KAI PERISEPSE PARA POLY STO TELOS.EPISHS H PETHERA MOY TA EPINE ENA ENA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsi2 πολύ ωραία η ιδέα σου, σε πολλές βαπτίσεις τον τελευταίο καιρό προτιμούν γλυκό του κουταλιού αντί για παστάκια, και επίσης πολύ όμορφα τα βαζάκια που βρήκες. Έχω όμως να κάνω μια μικρή σημείωση: συνήθως στα μικρά παιδάκια που έρχονται με τους γονείς δεν αρέσει το γλυκό του κουταλιού. Σε κάποια βάπτιση που πήγα στο παρελθόν πρόσφεραν στους ενήλικες γλυκό του κουταλιού και στα παιδάκια προφιτερόλ. Πάντως κορίτσια χαίρομαι που όλες όσες βαφτίζετε τα μωράκια σας ασχολείστε προσωπικά είτε με το προσκλητήριο είτε με το τι θα προσφέρετε. Το βρίσκω πολύ γλυκό. Να είναι καλοφώτιστα λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI μου ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ τα βαζακια!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ειχα βαλει στο θεμα "ΚΟΣΤΟΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ" μια φωτο απο ενα βαζακι αλλα καμια σχεση..... εκεινο ηταν διαφανες.... Τα δικα σου ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!

Αυτο που θα ηθελα να σου πω ειναι.... να πεις σε ολους οτι το γλυκο το εχεις φτιαξει εσυ... γιατι η μπομπονιερα που εχω ειναι ακομα ακεραιη....:P επειδη σιχαινομουν να φαω το γλυκο (επειδη ηταν ετοιματζιδικο)....ειμαι λιγο παραξενη βεβαια εγω αλλα δεν ξερεις πως λειτουργει ο καθενας γι αυτο το λεω....

Κοριτσια ευχη και καταρα σας δινω.... ΠΟΤΕ να μην παρετε μπομπονιερες σφυριχτρες...!!!!:S Ειχα παει το καλοκαιρι σε μια βαφτιση και γινοταν ο χαμος!!!! Δεν ακουγε κανεις κανεναν γιατι τα πιτσιρικια ειχαν παρει εργολαβια το σφυριγμα!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήτσι ετοιμάζομαι και εγώ για την βάφτιση του γιού μου σιγά σιγά (τον Σεπτέμβρη). Νωρίς λίγο αλλά θέλω να έχω χρόνο μπροστά μου. Και εγώ το ίδιο θά κάνω με το θέμα μπομπονιέρα-γλυκό. Το βρίσκω πιό οικονομικό, κάτι που μένει, όποιος δεν θέλει να το φάει εκείνη την στιγμή, το κρατάει για την ώρα που θα τον πιάσει η λιγούρα. Και κυρίως, όσες μπορούν να έχουν χειροποίητα τα γλυκά, είναι ότι καλύτερο. Εκτιμάται αλλιώς. Ευτυχώς έχω την πεθερά μου που είναι απο το Καρπενήσι (και εκεί μένει):cheer: :cheer: :cheer:

οπότε θα μου φτιάξει τα γλυκά εκείνη. Το ψάχνω και εγώ για βαζάκια. Εχώ βρεί κάποια site και το κοιτάζω απο εκεί για την ώρα. Αν μπορείς, στείλε μου pm με την δ/νση που πήγες, σε παρακαλώ.

Και για τις παιδικές, που ανέφερε η mamalovesme, μπορείς να τις γεμίσεις αντί με γλυκό, με μερέντα. Και φυσικά να βάλεις σε όλες και λίγα κουφετάκια ή smartys. Μπορώ και εγώ να σου στείλω site που έχω σημειώσει για το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...