Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ


stroumf

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΩ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ Η ΑΚΥΡΗ... :P

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ?ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΑ? ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ?? ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι!!!απο οσο ξερω τα τεστ αυτα ειναι εγκυρα!!!!!υπαρχουν σε ολα τα φαρμακεια!!και κοστιζουν γυρω στα 50 ευρω!!!!φιλια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

50 ΕΥΡΩ Ε??? ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΛΙΓΑΚΙ... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΟΚ. ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ... ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf γεια σου....εγω δεν ξερω και πολλα γιατι δεν εχει τυχει να παρω....ευχομαι να παρεις και να εχεις καλα αποτελεσματα και καλη τυχη για τα επομενα!Συντομα μανουλαααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙA ΣΟΥ STROUMF.εγω τον προηγουμενο μηνα πηρα το clear blue.κοστιζει 47 ευρω.Εχει μεσα 7 στικ An εχεις σταθερο κυκλο τα ξεκινας περιπου απο την 11 ημερα ..Εμενα μου εδειξε ωορηξια την 14η μερα Βεβαια δεν εμεινα εγκυος αλλα τουλαχιστον εμαθα την μερα ωορηξιας ευχομαι καλη επιτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY STROUMF :)

OLA EINAI EGKYRA ALLA EGW NOMIZW OTI TA KALYTERA EINAI TA DIGITAL THS CLEAR BLUE! EGW AYTA EXW PAREI TOYS DYO TELEYTAIOYS MHNES. OTAN TO TEST EINAI 8ETIKO - POY SHMAINEI OTI 8A KANEIS WORHKSIA MESA STIS EPOMENES 36 WRES - DEIXNOYN MIA KSEKA8ARH ENDEIKSH "XAMOGELAKI" :).

TA MH PSHFIAKA MOIAZOYN ME TEST EGKYMOSYNHS. EMFANIZETAI MIA GRAMMOYLA ELEGXOY KAI OTAN EINAI 8ETIKA EMFANIZETAI KAI MIA DEYTERH GRAMMOYLA POY PREPEI OMWS NA EINAI TO IDIO H KAI PERISSOTERO ENTONH APO TH GRAMMH ELEGXOY...EMENA TOYLAXISTON MIA FORA POY TA PHRA ME MPERDEPSAN... PROTIMW TO DIGITAL XAMOGELAKI :)

KALO EINAI NA EXEIS SXETIKA STA8ERO KYKLO ETSI WSTE NA KSEREIS POTE NA ARXISEIS NA TA XRHSIMOPOIEIS GIATI TO KA8E KOYTAKI EXEI 7 TESTAKIA MESA.

TIMES SOY EIPAN HDH TA ALLA KORITSIA. EPISHS POLLES KOPELES EDW EXOYN PAREI KAPOIA APO INTERNET POY EINAI POLY FTHNA. DEN EINAI PSHFIAKA BEBAIA, ALLA AN 8ES KAPOIA 8A KSEREI NA SOY PEI PERISSOTERA GIA AYTA.

KALH TYXH SE OLES MAS:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!!!!

Νέος κύκλος, νέες απορίες!!!

Δοκίμασα αυτή τη φορά το τεστ ωορρηξίας, που διάβασα στο φόρουμ σας. Σε κύκλο 28 - 29 ημερών σταθερά, το ξεκίνησα την 13 μέρα. Σήμερα είναι η 17 και δεν έχω δει αποτέλεσμα. Κάνω κάτι λάθος ή πήγε κάτι στραβά αυτόν τον μήνα και να μην ελπίζω;;;

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συνεχίσω, τι να κάνω... αλλά δεν είμαστε και για να χάνουμε μήνες!!! ;)

πάντως από ότι κατάλαβα είσαι και συ στις προσπάθειες!!!

Σου εύχομαι, λοιπόν, αυτό να είναι το τελευταίο τεστάκι ωορρηξίας που έκανες, το επόμενο να είναι εγκυμοσύνης και να είναι θετικό!!!!

Ευχαριστώ και πάλι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια,

κάτι που έμαθα πρόσφατα, μπορεί κ να το ξέρετε βέβαια:

test Vican Fertility Saliva tester

Eίναι τέστ ωορηξίας, μοιάζει με κραγιόν, χρησιμοποιείς

σάλιο, είναι για 2 χρόνια, κοστίζει 42.00 Ευρώ στα φαρμακεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ!

Τελικά το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό χθες, που σημαίνει ότι μάλλον σήμερα θα έχω ωορρηξία, έτσι δεν είναι;;

Πάντως, προβληματίστηκα αρκετά, γιατί ενώ ήταν η πρώτη φορά που έκανα τέτοιο τεστ, αυτόν τον μήνα, όπως και τους προηγούμενους, έχω ακριβώς τα ίδια υγρά και θερμοκρασίες, πράγμα που μάλλον σημαίνει ότι σε κύκλο 28-29 ημερών έχω πάντα ωορρηξία την 21η μέρα... και είναι περίεργο γιατί ακριβώς από την 21η μέρα αρχίζουν και τα συμπτώματα της επόμενης περιόδου (έντονο πρήξιμο, πόνοι στη μέση κλπ).

Σκεφτόμουν, λοιπόν, μήπως γι' αυτό δεν έχω καταφέρει να κάνω παιδάκι. Μήπως δηλαδή δεν προλαβαίνει το σώμα στις 7-8 μέρες που του απομένουν από την ωορρηξία να προετοιμαστεί...

Γνωρίζετε κάτι σχετικό με αυτό;;;

Έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει τόσο αργά ωορρηξία;

Θα χαρώ (και θα ανακουφιστώ πολύ) να μου απαντήσετε!!!

Καλή βδομάδα, καλή ανάσταση και γρήγορα αυτό που επιθυμείτε!!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mary1976 , δεν έχω ψάξει για το τέστ που λές , αλλά τα κορίτσια είπαν, σε ένα σχετικό θέμα, ότι δεν είναι και super. Εγώ έκανα αγορά τεστ ωρορρηξίας μέσω ιντερνετ από την σελίδα www.saveontests.com. ( από τα κορίτσια του φόρουμ ενημερώθηκα )

Συγκεκριμένα πλήρωσα περίπου 14 ευρώ ( συμπεριλαμβανομένων και των εξόδων!!!) τα 20 τέστ ωορρηξίας και 5 εγκυμοσύνης... Έρχονται από Καναδά σε 5-6 ημέρες (σε διακριτική συσκευασία γιατί περίμενα να μου τα στείλουν στο γραφείο ) και είναι αρκετά καλά !!

Αυτά που κυκλοφορούν στην εγχώρια αγορά δεν τα γνωρίζω αλλά έχω ακούσει θετικά σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

constantinag έγραψε:

Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ!

Τελικά το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό χθες, που σημαίνει ότι μάλλον σήμερα θα έχω ωορρηξία, έτσι δεν είναι;;

Πάντως, προβληματίστηκα αρκετά, γιατί ενώ ήταν η πρώτη φορά που έκανα τέτοιο τεστ, αυτόν τον μήνα, όπως και τους προηγούμενους, έχω ακριβώς τα ίδια υγρά και θερμοκρασίες, πράγμα που μάλλον σημαίνει ότι σε κύκλο 28-29 ημερών έχω πάντα ωορρηξία την 21η μέρα... και είναι περίεργο γιατί ακριβώς από την 21η μέρα αρχίζουν και τα συμπτώματα της επόμενης περιόδου (έντονο πρήξιμο, πόνοι στη μέση κλπ).

Σκεφτόμουν, λοιπόν, μήπως γι' αυτό δεν έχω καταφέρει να κάνω παιδάκι. Μήπως δηλαδή δεν προλαβαίνει το σώμα στις 7-8 μέρες που του απομένουν από την ωορρηξία να προετοιμαστεί...

Γνωρίζετε κάτι σχετικό με αυτό;;;

Έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει τόσο αργά ωορρηξία;

Θα χαρώ (και θα ανακουφιστώ πολύ) να μου απαντήσετε!!!

Καλή βδομάδα, καλή ανάσταση και γρήγορα αυτό που επιθυμείτε!!!

:)

Geia soy constantinag :)

Tha soy pw ti kserw, alla na rwthseis opwsdhpote kai to giatro soy ok? ;)

H fash toy kykloy meta thn worrhksia legetai WXRINIKH. Kata th diarkeia ayths paragetai progesteronh apo to wxro swmatio - oti exei apomeinei apo to wothylakio dhladh. H progesteronh proetoimazei to endomhtrio na dextei to gonimopoihmeno wario... H wxrinikh fash diarkei 12-14 meres. Se mena eixa tsekarei toys teleytaioys 4 mhnes oti 14 meres AKRIBWS meta thn worrhksia moy eretai periodos. Exw diabasei oti an h wxrinikh fash diarkei ligotero apo 11 meres tote einai dyskolo na epiteyxthei egkymosynh. Legetai "wxrinikh aneparkeia" kai antimetwpizetai me xorhghsh progesteronhs....Den einai tipota dhladh....

Egw nomizw pws prepei na to peis sto giatro soy. To pithanotero einai na se steilei gia mia metrhsh progesteronhs poy ginetai liges meres meta thn worrhksia.

Mhpws omws ayto to mhna poy xrhsimopoihses testaki apla agxwthikes kai kathysterhse h worrhksia? Opws kai na exei tha to katalabeis apo to pote tha soy erthei periodos. An soy erthei pali stis 28-29 meres nomizw pws prepei na to koitakseis.

Eyxomai syntoma manoyla!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ και πάλι συγχαρητήρια!!!

Δεν ήξερα τίποτα από αυτά που μου έγραψες... θα το παρακολουθήσω και τον επόμενο μήνα και μετά θα ρωτήσω το γιατρό μου! Αυτό που με άγχωσε είναι ότι όλες οι άλλες ενδείξεις είναι σταθερές και ίσως γι' αυτό τελικά βλέπω βλέννη (αυτήν σαν το ασπράδι αυγού) πολύ νωρίς και πολύ αργά σε κάθε κύκλο και όχι στη μέση του!!!

Σε κάθε περίπτωση, αν αυτό φταίει, ευκαιρία να το εντοπίσω και να ξέρω πια τι πρέπει να διορθώσω!!!

Ευχαριστώ και πάλι και σου εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...