Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαλλον δεν κανω ωορεξια!!!!!


bourique1983

Recommended Posts

κοριτσακια σημερα πηγα στη γυναικολογο μου για να δουμε ποτε θα ειναι οι γονιμες μερες μου.....ομως της εκανε εντυπωση το γεγονος οτι τα ωοθηλακια μου ηταν αρκετα πιο ωριμα σε σχεση με το ενδομητριο που ηταν μολις 5,5mm.τα ωοθηλακια ηταν ενα 10mm και το αλλο 15,5mm.μου ειπε να ξαναπαω τη δευτερα να με δει και αν δουμε οτι δεν κανω ωορεξια θα με στειλει για εξετασεις!!!!!!!:( απο εκεινη την ωρα ειμαι χαλια!!! :dry:τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;;;;;;;τι εξετασεις θα με βαλει να κανω;;;;;;και θα μπορω να μεινω εγκυος;;;;;;κοντευω να τρελλαθω!!!!!!!!πως θα περασουν οι μερες;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique κοριτσακι μου μην κανεις ετσι,μπορει να εχεις ωορρηξια οταν θα ξαναπας να σε δει,αλλα ακομα κι αν δεν εχεις,δεν ειναι τοσο σοβαρο που κοντευεις να τρελλαθεις.Πολλες γυναικες δεν εχουν καθε μηνα ωορρηξια,αυτο δε σημαινει πως δεν εχουν ποτε,ουτε πως δεν ειναι ικανες να συλλαβουν.Θα δεις τι θα σου πει η γιατρος,εξεταση αιματος θα κανεις,μην ανησυχεις,και ωορρηξια να μην κανεις,θα σου δωσει θεραπεια για να την προκαλεσει,μη φοβασαι bourique,θα δεις δεν θαναι τιποτα απ αυτα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υβοννη μου αυτο που τη φοβιζει ειναι το γεγονος οτι τις 3 τελευταιες περιοδους μου δεν ειχα πολυ αιμα μονο τη δευτηρη μερα και την πρωτη και τη τριτη μερα ειχα καφε σταγονες...ενω τοσα χρονια η περιοδος μου ειναι 5-6 μερες με 4 μερες φουλ ροη!!!!και εκτος αυτου και εγω η ιδια το ειχα υποψιαστει γιατι δεν ενιωθα κατι το ιδιαιτερο οπως αλλες φορες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι μου με μπέρδεψες... σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;;

Το ότι τα ωοθηλάκια ήταν πιο ώριμα, αυτό δε σημαίνει ότι πάνε για ωορρηξία;;

Τουλάχιστον από αυτά που ξέρω, το ενδομήτριο θα'πρεπε να'ναι πιο μεγάλο, όχι τα ωοθηλάκια..

Κορίτσια, μήπως λέω βλακείες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Βρε κοριτσάκι μου με μπέρδεψες... σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;;

Το ότι τα ωοθηλάκια ήταν πιο ώριμα, αυτό δε σημαίνει ότι πάνε για ωορρηξία;;

Τουλάχιστον από αυτά που ξέρω, το ενδομήτριο θα'πρεπε να'ναι πιο μεγάλο, όχι τα ωοθηλάκια..

Κορίτσια, μήπως λέω βλακείες;;

ρουλιτσα αυτο λεω και εγω οτι το ενδομητριο επρεπε να συμβαδιζει με τα ωοθηλακια και αυτο δεν συμβαινει!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τότε αυτό δε σημαίνει ότι δεν κάνεις ωορρηξία.

Σημαίνει ότι το ενδομήτριό σου δε μεγαλώνει αρκετά.

Το'χε και μια φίλη μου αυτό, αυτή που έκανε εξωσωματική πρόσφατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μπορει να μην εκανες αυτους τους μηνες οπως υποψιαζοσουνα,αλλα δεν πρεπει να σε τρομοκρατει αν τελικα συμβαινει,θα το διαπιστωσει η γιατρος με τις εξετασεις κι αν οντως ειναι ετσι θα στο φτιαξει με θεραπεια.Μην αγχωνεσαι,καλα εκανες και πηγες αφου το ειχες στο μυαλο σου,θα δουμε οταν θα ξαναπας μηπως τοτε κανεις ωορρηξια,περιμενε λιγες μερες και μη τρελλαινεσαι βρε κοριτσακι μου.κοιτα τι λεει εδω,κι απο αγχος λεει δεν γινεται ωορρηξια μερικες φορες

Ο κύκλος μιας γυναίκας ρυθμίζεται από διάφορους μηχανισμούς και πολλοί από αυτούς ανάγονται στην ψυχική σφαίρα. Οι παράγοντες που τον επηρεάζουν είναι αμέτρητοι. Σε ορισμένες περιπτώσεις, για παράδειγμα, συμβαίνει να υπάρχει διπλή ωορρηξία, ενώ σε άλλες δεν υπάρχει καθόλου. Όλες αυτές οι ανωμαλίες διορθώνονται με την κατάλληλη αγωγή. Γι' αυτό, αν τύχει και παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στον έμμηνο κύκλο σας, αντιμετωπίστε το με το γιατρό σας, φροντίζοντας όμως να λυτρωθείτε εντελώς από το άγχος σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω βρε κοριτσια αν πρεπει να αγχωνομαι η οχι!!!!!το καλο ειναι βεβαια να μη γινεται αλλα πολλες φορες δεν ελεγχεται!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κοριτσάκι μου... καλά στα λέει η Υβόννη.

Μην στεναχωριέσαι... και το ενδομήτριο υπάρχει τρόπος να μεγαλώσει και η ωορρηξία να ρυθμιστεί... αν χρειαστεί, όλα γίνονται!

Το άτιμο το άγχος... δε θα βρει κάποιος ένα τρόπο να το εξαφανίζουμε;;; :P

Κάπου πρέπει να'ναι ο διακόπτης on/off πάνω μας... αλλά είναι καλά κρυμμένος! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτακι μην αγχωνεσαι τοσο...κατσε να κανεις τις εξετασεις και μετα βλεπεις...παντως εγω πιστευω οτι ολα καλα θα πανε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως καλη μου μην αγχωνεσαι προκαταβολικα.. η γιατρος σου ειπε οτι ειδε εκεινη τη στιγμη... οι ορμονες μας ομως παιζουν συνεχεια .. οποτε αν διατηρησεις την ψυχραιμια σου κ κουμανταρεις το αγχος (με το να σκεφτεσι θετικα) ως τη Δευτερα ισως να καταφερεις να τη διαψευσεις!με μας τις γυναικες ολα μπορουν να συμβουν!αρκει να το βαλουμε στο μυαλο μας.. αλλα θετικες σκεψεις πανω απο ολα.μολις θα σου ρχεται στο μυαλο κατι αρνητικο χαμογελα.. κ σκεψου το αντιθετο..:cheer: :cheer: :cheer::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax, bourique μου, καταλαβαινω ποσο στρεσσαρισμενη είσαι και ξερω οτι είναι δυσκολο να το αποβαλεις, αλλα μην προεξοφλεις τα πραγματα... Περιμενε να δεις τι θα σου πει η γιατρος τη Δευτερα. Ξερω οτι στα λογια ευκολο ειναι να μην αγχωνομαστε! Στο μεταξυ προσπαθησε να ασχοληθεις με κατι αλλο για να μην ειναι το μυαλο σου συνεχεια εκει... Κουραγιο και υπομονη πανω απ'ολα.Οσο μπορεις τουλαχιστον...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθω να το βλεπω θετικα!!!!!!πιο πολυ με ηρεμει το γεγονος οτι τουλαχιστον θα ξερω τι μπορω να κανω!!!!!:) μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique μου ολα καλα θα πανε!ετσι οπως τα λες τουλαχιστον αν ειναι ετσι θα ξερεις πως να το αντιμετωπισεις.Καλα θα κανεις να τα βλεπεις θετικα!

Αα...!τωρα προσεξα...αλλαξε κι αυτον τον θλιμμενο γαιδαρακο....που εβαλες φωτο:laugh: χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

bourique μου ολα καλα θα πανε!ετσι οπως τα λες τουλαχιστον αν ειναι ετσι θα ξερεις πως να το αντιμετωπισεις.Καλα θα κανεις να τα βλεπεις θετικα!

Αα...!τωρα προσεξα...αλλαξε κι αυτον τον θλιμμενο γαιδαρακο....που εβαλες φωτο:laugh: χιχιχιχι

υβοννη μου αυτος ειναι ο γκαρης ο αγαπημενος μου γαιδαρακος!!!!!!!το ξερω οτι ειναι θλιμμενος αλλα τι να κανουμε!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα πηγα σημερα στη γιατρο....ολα καλα με το ενδομητριο ειναι 8mm και περιπου σε 2 με 3 μερες θα κανω ωορεξια!!!!!το θεμα ειναι οτι μου βρηκε κυστη και μου ειπε να παω να με δει ξανα οταν μου ερθει η περιοδος(ελπιζω βεβαια να μην ερθει)και αν δεν εχει φυγει θα πρεπει να παρω αντισυλληπτικα!!!:( :( :( οποτε παει το μπεμπε:ohmy: :ohmy: :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου, είδες που άδικα στεναχωριόσουν;;;

Σε 2-3 μέρες ωορρηξία εε;;; Ξεκίνα από σήμερα τις αγκαλίτσες!! ;) ;)

Για να το προλάβετε! :)

Η καλύτερη θεραπεία για την κύστη σου είναι μια εγκυμοσύνη! :)

Πάντως κι εγώ στο παρελθόν είχα μια κύστη και μάλιστα μεγάλη (σε εγχειρήσιμο μέγεθος) και με δυο μόλις μήνες αντισυλληπτικά, εξαφανίστηκε!!

Οπότε μη σε αγχώνει... αλλά εύχομαι να μην χρειαστείς αντισυλληπτικά... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω κοριτσακι μου και εγω αυτο ευχομαι να μην χρειαστει να τα παρω!!!!θα δουμε αντε καλες μας ζουζουνιες και καλα μας αποτελεσματα!!!!:laugh: :laugh: :laugh: φιλια:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 σου ευχομαι καλες αγκαλιτσες χι χι χι και γρηγορα καλα αποτελεσματαααα!!!!!Το ευχομαι ολοψυχα κι εγω να μην προλαβεις να παρεις κατι γιατι θα ερθει το νινακι πρωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

bourique1983 σου ευχομαι καλες αγκαλιτσες χι χι χι και γρηγορα καλα αποτελεσματαααα!!!!!Το ευχομαι ολοψυχα κι εγω να μην προλαβεις να παρεις κατι γιατι θα ερθει το νινακι πρωτο!
αριστινα σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!!!!:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοπελα μου,ειδες ολα μια χαρα πηγαν!Η κυστη δεν ειναι τιποτα,μην σε ανησυχει!Αντε τωρα πρεπει να ηρεμησες,αγκαλιασε το παιδακι που ηδη εχεις και γρηγορα θα του κανεις και αδερφακι!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου Γιωτούλα καλησπέρα:)

Η άποψη μου είναι να ηρεμήσεις και να πάψεις να το σκέφτεσαι,ξέρω δεν είνα έυκολο αλλά έχεις ήδη ένα παιδάκι :) και αυτό είναι το πιό θετικό!!

Σου έυχομαι πολύ πολύ σύντομα να καταφέρεις να του χαρίσεις αδερφάκι εώς τότε όμως δώσε όλη σου την προσοχή και όλη σου την σκέψη σε αυτό.

Θα δείς ότι μόλις χαλαρώσεις θα έρθει και το δέυτερο ;) ;)

Πολλά φιλιά :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique 1983,σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα.. και σε 15 μερες απο σημερα να μας γραφεις τα πολυποθητα νεα!!φτου φτου φτου κιολας!!θετικες σκεψεις... κ κατι θα γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...