Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΦΑΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥLAND! ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ... ;) ;)!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΒΡΥΟ? ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ... :(

Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥ ΑΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΧΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ :unsure:

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Rubela μου... χωρις να ειμαι σιγουρη, νομιζω πως απο την πρωτη μερα καθυστερησης λογικα πρεπει να φαινεται... εγω εκανα το τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης και βγηκε θετικο και στο γιατρο πηγα μεσα στην εβδομαδα εκεινη και το ειδαμε... ηταν η 5η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου... καλα αποτελεσματα σου ευχομαι... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου γιατι δεν εκανες μια χοριακη νασαι σιγουρη? Ναι μπορει νασαι εγκυος κ να μην το δειχνει το τεστ..αλλα μπορει κ να μην δεις τιποτε στο γιατρο.Πρωτα επρεπε να κανεις μια χοριακη..το αποτελέσμα της οποιας βγαινει πολυ γρηγορα!! Μετα αν ειναι θετικη πας βολιδα στο γιατρο κ βλεπεις πρωτα το σακο του μωρου κ στην 6η περιπου εβδομαδα την καρδουλα..

Μετα τη συλληψη θελει 2 - 3 εβομαδες για να δει ο γιατρος κυηση.

Ευχομαι να πανε ολα τελεια για σενα και η διαισθηση του αντρουλη σου να βγει αληθινη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela kalispera!!!

kanonika ap'oti xero se atoma me kanoniko kiklo sinithos oi giatroi zitane na tous episkeutoun 2 bdomades meta tin kathisterisi (2-3 meres kathisterisi). kai ego eixa poli astato kiklo. gia na katalaveis eixa 12 meres kathisterisi, ekana test tou farmakeio k vgike thetiko. tilefonisa ston giatro mou k mou eipe na pao tin epomeni mera. piga loipon k den fenotan emvrio... mou zitise na kano B xoriaki (exetasi aimatos einai pou dixnei se ti vathmo einai oi ormones sou k analoga katalavenoun an eisai egkios) afou vgike k i B xoriaki se ipsila epipeda kai sigoureutika me gia tin egkimosini, ton episkeuthika xana meta apo 1 ebdomada. logika o giatros, an den dei kati ston iperixo tha sou zitisei na tin kaneis k esi. ta test tou farmakeiou ap'oti exo akousei, an den exeis merikes meroules kathisterisi mporei na dixoun lathos apotelesmata.... alla esi na eisai proetimasmeni k gia tis 2 pithanotites!!!! den xero an to thes k esi to moraki opos o antroulis sou, pantos den prepei na agxonese... :) :) :)

sou euxomai kala apotelesmata!!!!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούμπη μου καλησπέρα και απο μένα!!εμενα φανηκε μετα απο κολπικο υπέρυχο ο σάκος στην 6η εβδομαδα μου φαινεται και ακουσα και καρδούλα!!

Καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μικρη φανηκε με το που πηγα για εξεταση.Δεν ηξερα οτι ημουν εγκυος...δεν πηγαινε το μυαλο μου εκει. Ημουν 7η εβδομαδα σιγουρα παντως και φανηκε εκεινο το σπορακι που τωρα εξελιχθηκε σε 3,5 κιλα παιδι! ΘΑΥΜΑ...

Παντως κατα κανονα γυρω στην 6η-7η εβδομαδα βλεπεις το εμβρυο και μετα ακους και χτυπους καρδιας! Εκει ειναι η απολαυση!!!!!

Εκει ειναι ολα τα λεφτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ RUBELA ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ Η Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΙΧΝΕΙ 8 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΛΗΨΗ, Ο ΣΑΚΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΚΟΥΣ ΕΚΤΗ ΜΕ ΕΒΔΟΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΣΕΜΕΝΑ Η ΣΥΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ 21/2 ΚΑΙ Η Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΙΣ 3/3. ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου εγώ μόλις ήρθα από τον γιατρό μου. Είμαι 3 εβδομάδων και 6 ημερών. Ειναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος περισσότερα όμως θα δούε σε 2 εβδομάδες. Σου έχομε με το καλό να ακούσεις και εσύ τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela, καλησπέρα κι από μένα!!

Εγώ έκανα το τεστ την 40η μέρα όπου δε μου είχε έρθει η περίοδος και έβγαλε ένα πολύ έντονο θετικό σταυρό. Και μια βδομάδα μετά πήγα στον γιατρό!

Με ρώτησε πότε ήταν η τελευταία μου περίοδος (30 Οκτωβρίου) και ήμασταν 15 Δεκεμβρίου ήδη.Ήταν 6 με 7 εβδομάδες εγκυμοσύνης, όπως είχε βγάλει και η β-χοριακή που έκανα, ούσα ανυπόμονη!! Άρα μου είπε θα δούμε σάκο, και θ'ακούσουμε και καρδιά! Κι έτσι και έγινε. Είδαμε τον σάκο, μια γραμμούλα όπου μας είπε ότι είναι το παιδάκι μας αυτό.. κι η καρδιά φαινόταν που χτύπαγε και μετά την ακούσαμε κιόλας. Τέλεια εμπειρία.. Εύχομαι να την ζήσεις άμεσα..

dev217pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικα πρεπει να φαινετε στην 5-6 εβδομαδα! Οταν πηγα στη γιατρο νομιζα οτι ημουν στην 6η αλλα ημουν στην 7η και ειχαμε δει και καρδιακη λειτουργια!

Παντως σου ευχομαι να εισαι και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΠΟΡΑΚΙ ΤΕΛΙΚΑ :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ!;) ;)

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ; ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΙΣ 13/3 ΕΚΑΝΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ 122.5. ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ Η ΜΗΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΠΙΣΘΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ. ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΜΝΙΑΚΟ ΣΑΚΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!! ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...