Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ


gioupi

Recommended Posts

Κορίτσια Καλησπέρα,

Βαφτίζουμε το μπεμπάκο μας Σεπτέμβριο :woohoo: :woohoo:

Χρειάζομαι τα μυαλουδάκια σας, τις ιδέες σας :)

Σκέφτεσται κανένα πρωτότυπο και οικονομικό τρόπο να γιορτάσουμε τη βάφτιση μόνο με φίλους (γύρω στα 30 άτομα)?

Περιμένω ... γιατί αλλιώς θα "σκάσω"... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioupi μου και εμείς σε αυτή την φάση είμαστε αλλα για τον ιούνιο..

εισαι πολυ τυχερή που θα το κάνετε τοσο κλειστό..

και εγω και ο αντρας μου εχουμε μεγάλο σοι και θα είμαστε περίπου 200 ατομα....:ohmy::huh::dry::blush::blink::S

αστο!!

εχω κανει μια ερευνα αγοράς και αν θες εχω βρει καποια πολυ ωραια μαγαζακια και οικονομικα στην αθηνα..

οτι ανακαλυψεις και εσυ ενημέρωσε μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Και εμείς στην εκκλησία θα έχουμε γύρω στα 150 άτομα. Αλλά τους συγγενείς τους κεράσαμε στο γάμο, και οι γονείς μας όποια "υποχρέωση" είχαν - είχαν την ευκαιρία να τη βγάλουν όταν πάντρευαν τα παιδιά τους.

Τώρα βαφτίζουμε το δικό μας παιδάκι και εάν το γιορτάσουμε θέλουμε να γίνει μόνο με τους κοντινούς φίλους - γύρω στα 30 άτομα - και όχι απαραίτητα μετά τη βάφτιση!

Δεν ξέρω - μπορεί και να κάνουμε ένα beach party ένα σάββατο αργότερα ???? Δεν ξέρω - σκεφτόμαστε εναλλακτικές που δεν θα μας επιβαρύνουν ιδιαίτερα οικονομικά και όμως θα περάσουμε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία ιδέα το παρτυ γενικώς .... και εμένα θα μου άρεσε κάτι τέτοιο ... βέβαια για να είμαι ειλικρινής εγώ θα ήθελα την βάφτιση να την κάνω σε κάποιο νησάκι ... με πολύ λίγο κόσμο και το μετά σε καμία παραθαλάσσια ταβερνούλα ... αλλά έχω μπροστά μου τουλάχιστον 1 χρόνο (είμαι στον 8ο :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) gioupi μου μακάρι και εγώ να μπορόυσα να κάνω την βάφτιση της μπεμπούλας μου που είναι το Μάιο τόσο στένα.Δυστυχώς θα είναι στην εκκλησία γύρω στα 250 άτομα και μετά στο τραπέζι που θέλουν οι γονείς μας θα είναι 70 άτομα. Έψαξα λοιπόν και βρήκα κάτι απίστευτα μαγαζιά στο περιστέρι με κάτι τιμές ανεπανάληπτες και ωραία κομμάτια. και μετά θα πάμε σε μία μουσική ταβέρνα που μαζευέται όλη η νεολαία της Νέας Σμύρνης και των περιχόρων. Επίσης ανακάλυψε η κουμπάρα μου ένα ανθοπωλείο με ακάτι τιμές και κάτι συνθέσεις που δεν ΠΕΡΙΓΡΆΦΟΝΤΑΙ.Ότι θές για πληροφορίες πές μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioupi μου η ιδεα του beach party μετα τη βαφτιση μου αρεσει πολυ,επισης πιο οικονομικη λυση εαν το σπιτι σας ειναι ανετο,ειναι να το κανετε εκει το τραπεζι η τον μπουφε ,με κετεριγκ απο καποια καλη εταιρια,αυτοι αναλαμβανουν και τον στολισμο του χωρου.Υπαρχουν πολλες εναλακτικες λυσεις,σιγουρα θα βρεις ποια σε εξυπηρετει καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioupi μου κι'εγω βαφτιζω τον γιο μου στις 14 ιουνιου... εχω ηδη κλεισει μπομπονιερες, προσκλητηρια και φωτογραφο... τραπεζι ακομα δεν ξερω που θα κανω... το ψαχνω... το θεμα μας θα ειναι ναυτικο, (καθ'οτι και ναυτικη οικογενεια) δηλαδη το καραβακι και ολα θα εχουν χρωμα λευκο και μπλε navy... εχω βρει μπομπονιερα που θα κρεμεται μπρελοκ με καραβακι και θα εχει μεσα και γλυκο για τους καλεσμενους, οποτε δεν χρειαζεται παρω γλυκακια εξτρα... επισης μεσα στην μπομπονιερα θα εχει και ενα μπουκαλακι με λικερακι... μολις παρω τα προσκλητηρια θα σας τα δειξω... φιλακια πολλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioupi καλησπέρα!

Τελικα καταλήξατε για Σεπτέμβριο? Κλείσατε ημερομηνία?

Οι καλεσμένοι στην εκκλησία θα πάρουν την μπομπονιέρα , το γλυκάκι και ίσως και κανένα αναψυκτικό .

Αυτοί οι 30 που λες θα έχουν και παιδιά? Μπορείς να κάνεις πάρτυ σε παιδότοπο και να έχεις και μπουφέ.Μπορείς να κανονίσεις να μαγειρέψουν οι γιαγιάδες κι έτσι θα είναι πιο οικονομικά με καλύτερο φαγητό!!! Και τα παιδιά θα χαρούν και οι μεγάλοι θα είναι ξέγνοιαστοί αφού τα παιδιά θα παίζουν!

Αν η βάπτιση γίνει πρωί μπορείτε να κανονίσετε σε μια ταβερνούλα με μουσική και να κλείσετε και κλοόυν να απασχολεί τα παιδιά (αν είναι πολλά)!

Ή σε βραδυνή έξοδο χωρίς παιδιά , οπότε πάτε όπου θέλετε για χορό!!

Αν έχετε μεγάλη βεράντα μπορείτε να βρεθείτε όλοι σπίτι και να ψήσετε διάφορα κρεατικά κλπ.

Αυτά προς το παρον! Οτι άλλο σκεφτώ θα σου πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!

Csig: μάλλον στο 2ο παιδί θα κάνω τη βάφτιση σε νησάκι μιας και είμαι από νησί και ναι είναι ωραία ιδέα!!

Κατερινάκι: και τα δικά σου σχέδια ακούγονται πολύ ωραία και οικονομικά, μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες για το ανθωπολείο σε παρακαλώ?

Υβόννη: σκέφτομαι και το σπίτι...θα μπορούσε να γίνει στην Ταράτσα, αλλά θέλει τόσο φτιάξιμο που δεν θα πρέπει να κάνουμε διακοπές τον Αυγουστό για άλλη μια χρονια :(

sweetmammy: ακούγεται πάρα πολύ δελεαστική η μπομπονιέρα που περιγράφεις, μπορείς να μου πεις πόσο θα σου στοιχίσει? φωτό?

Beboulinos: δεν έχουμε κλείσει ακόμα οριστικά ημερομηνία, αλλά σκεφτόμαστε για 13 Σεπτεμβρίου (Σεπτέμβριο Σίγουρα!) Κανόνισε να είσαι Αθήνα Ε! Παιδάκια μπορεί να έχουμε αλλά η πλειοψηφία θα είναι κοντά στο χρόνο - οπότε ο κλόουν μάλλον θα είναι άχρηστος! Μετά τη βάφτιση δεν θέλω να το κάνω γιατί θα πρέπει να καλεστούν περισσότερα άτομα και θα έχουμε και μεγάλους. Εγώ σκέφτομαι κάτι μόνο με φίλους και τα μωρά τους...

Κορίτσια να χαιρόμαστε τα μπεμπάκια μας και με το καλό τα ονοματάκια τους.

Σας ευχαριστώ

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioupi μου δεν εχω φωτο της μπομπονιερας αλλα μπορω να σου την περιγραψω: ειναι ενα καλαθακι απο χαρτονι (φαντασου αυτο το χαρτονι που φτιαχνουν τα κουτακια για τις μπομπονιερες) και μεσα εχει ενα βαζακι με γλυκο του κουταλιου μαζι με ενα κουταλακι μεταλλικο, ενα μπουκαλακι με λικερακι, στο χερουλι του καλαθιου δενει φιογκακια και το μπρελοκ απο την μια (ενα καραβακι) και τα κουφετα μεσα σε τουλι απο την αλλη... η παιδικη ηταν δικια μου ιδεα... αντι για το λικερακι και τα κουφετα βαλαμε ενα παιχνιδακι και smarties... ετσι ξεμπερδευεις και με το γλυκο της βαπτισης και τους κερνας και λικερακι και τα παιδακια παιρνουν και το δωρακι τους... η τιμη μου πηγε 4.00 ευρω το κομματι και οι παιδικες 2.40 χωρις το παιχνιδακι (το πηρα απο τα jumbo)...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Gioupi μου δεν εχω φωτο της μπομπονιερας αλλα μπορω να σου την περιγραψω: ειναι ενα καλαθακι απο χαρτονι (φαντασου αυτο το χαρτονι που φτιαχνουν τα κουτακια για τις μπομπονιερες) και μεσα εχει ενα βαζακι με γλυκο του κουταλιου μαζι με ενα κουταλακι μεταλλικο, ενα μπουκαλακι με λικερακι, στο χερουλι του καλαθιου δενει φιογκακια και το μπρελοκ απο την μια (ενα καραβακι) και τα κουφετα μεσα σε τουλι απο την αλλη... η παιδικη ηταν δικια μου ιδεα... αντι για το λικερακι και τα κουφετα βαλαμε ενα παιχνιδακι και smarties... ετσι ξεμπερδευεις και με το γλυκο της βαπτισης και τους κερνας και λικερακι και τα παιδακια παιρνουν και το δωρακι τους... η τιμη μου πηγε 4.00 ευρω το κομματι και οι παιδικες 2.40 χωρις το παιχνιδακι (το πηρα απο τα jumbo)...:)

Αχ! πολύ ωραία ιδέα!!!

Παρεπιπτόντως το μπεμπάκι σου είναι κουκλί, να το χαίρεσαι και αυτή η φωτογραφία που κρατάει το μπιμπερό με τόση χαρά... την προσέχω κάθε φορά που διαβάζω σχόλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...