Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καμια ιδεα τι μπορει να μου συμβαινει ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ!


Recommended Posts

Στα αποτελεσματα του παπ φανηκε φλεγμονη

Ετσι πηγα με προτροπη του γιατρου για καλλιεργια

Τα αποτελεσματα της καλλιεργιας αρνητικα για τα παντα(απο μυκητες μεχρι ουρεοπλασμα και χλαμυδια)

Το διαγνωστικο κεντρο που εκανα την καλλιεργια ειναι σοβαρο κεντρο και δεν εχω ακουσει κατι για λαθη

Η γραμματεας του γιατρου ειπε πως θα μου τηλεφωνησει αφου μιλησει με τον γιατρο

Μεχρι τοτε δωστε μου τα φωτα σας...Τι μπορει να ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis δεν ξερω καθόλου τι μπορει να είναι

κανε υπομονη και θα σου πει ο γιατρός σου..

απλα ίσως να χρειάζετε να ξανακάνεις για σιγουρία..

φιλακια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanks κοριτσια αλλα εχω σκασει απο περιεργια

Ειναι και η ατιμη η υστεροσκοπηση που θα κανω οπου να ναι και σκεφτομαι ...μηπως λογω της φλεγμονης αναβληθει

Η τραχηλιτιδα ειναι φλεγμονη;; Λετε να εχω απ αυτο;;

Θα μου πειτε τωρα τι καθεσαι και σκεφτεσαι.. περιμενε το τηλεφωνο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν υπάρχει φλεγμονή και δεν έχεις μικρόβιο μπορεί να είναι ο ιος HPV όμως αυτό φαίνεται μόνο με κολποσκόπηση και βιοψία τραχήλου. Απο τη βιοψία φαίνεται επίσης το στάδιο της δυσπλασίας δηλαδή αν είναι 1ου, 2ου βαθμού κλπ. Μετά κάνεις τη λεγόμενη τυποποιηση του ιου που βλέπεις ποιος τύπος από τους 100 (περιπου) είναι και ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρού σου. Ελπίζω να μην ειναι αυτη η περίπτωση αλλα και να είναι μην ανησυχεις, υπαρχει λύση.

Η τραχηλιτιδα είναι φλεγμονή αλλά φαίνεται το μικροβιο στην καλλιεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου γεια σου κι απο μενα!Κι εγω ειχα φλεγμονη δλδ τραχηλητιδα μια φορα κι εναν καιρο και ηταν σκετο φλεγμονη...η οποια και σιγα σιγα περασε....μην αγχωνεσαι οτι και να ναι αντιμετωπιζεται! Ευχομαι να πανε ολα καλα με την υστεροσκοπηση και η φλεγμονη να ειναι μια απλη τραχηλιτιδα!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απις μου μην αγχωνεσαι!!ολα καλα θα ειναι!!Ισως ο γιατρος σου να σου πει να κάνεις μια κολποσκόπιση για να δειτε καλυτερα...

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσια..

Δεν μου τηλεφωνησε ακομα και με επιασαν τα ψυχωσωματικα μου:P Μεχρι και πονακια εχω και φαγουρα ενω μεχρι το πρωι ημουνα περδικι:unsure:

Το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι 1η φορα που η καλλιεργεια ειναι αρνητικη ..αντι να χαιρομαι ειμαι σε αναμμενα καρβουνα

Οταν μου τηλεφωνησει θα σας ενημερωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ marouli μου...

Ειχε πει η γραμματεας του πως θα τον ενημερωσει σχετικα(τον γιατρο) και θα με παρει να μου πει τι να κανω....ομως δεν πηρε...κι εγω φοβαμαι να παρω να σου πω την αληθεια..

Αν δεν τηλεφωνησει ομως και σημερα αυριο θα ξεκαθαρισω την κατασταση...

Φιλακια:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απι μου μην καθεσαι μες την αγωνια βρε κοριτσακι μου,παρε τηλ δεν εχεις κατι σοβαρο,μην στενοχωριεσαι αδικα!!!!Θα παρεις θεραπεια και θα περασει!Τζαμπα τρως τοσο αγχος.... θα δεις!;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απις μου μην ανησυχεις καθολου και μην φοβασαι βρε!!να παρεις κοπελα μου μπορει να το ξεχασε αυτη....μην καθεσαι αδικα σε αναμενα καρβουνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Apisaki μου μην αγχωνεσαι άδικα. Για να σε ξεαγχώσω θα σου πώ πως το χειρότερο που μπορει να συμβαινει αυτος ο ιός που σου έγραψα, ο HPV. Σε πληροφορώ λοιπον πως κ εγω τον ειχα περυσι κ μαλιστα με δυσπλασια 1ου βαθμού και ουτε καν εκανα θεραπεια, εφυγε μονος του. Απλα χωρις άγχος κ καλη διατροφή. Ηρέμησε λοιπον γιατι θα σε πνιξω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια μου:kiss: :kiss: :kiss:

Θα παρω αυριο το γιατρο.. Δεν ειναι τοσο ο φοβος..απλα ενιωσα μια αναγκη να "σταματησω" το χρονο, να μην κανω τιποτα για 2 μερουλες εχω και ενα πυρετουλη(ιωσουλα) που με χαλαρωνει και ειμαι τραλαλαι τραλαλο!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis μου περαστικούλια σου!

Και η ιωσούλα και η φλεγμονούλα (αν όντως έχεις..) να πάνε από εκεί που ήρθανε!

Στο καλό τους!:angry:

;)

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Και η ιωσούλα και η φλεγμονούλα (αν όντως έχεις..) να πάνε από εκεί που ήρθανε!

Στο καλό τους!:angry:

:lol: :lol:

Χμμμ ..Σκεφτομαι να αρχισω ενα συγγραφικο εργο με τιτλο "ΤΑ μυστικα..του Κολπου ":blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Ifigeneia έγραψε:

:lol: :lol:

Χμμμ ..Σκεφτομαι να αρχισω ενα συγγραφικο εργο με τιτλο "ΤΑ μυστικα..του Κολπου ":blink: :silly:[/quote:37ibs5ej]

:)

Όλα τα μυστικά στον δικό σου κόλπο? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμ.. βασικα προσανατολιζομαι στο να μην εχει προσωπικο χαρακτηρα(δηλαδη να μην αναφερεται στον δικο μου κολπο) αλλα να προσωποποιησω γενικα τον κολπο(την εννοια του κολπου)- συγγραφικη αδεία...:dry:

Θα πλασω μια προσωπικοτητα ολο μυστηριο με ενοχα μυστικα και καταπιεσμενη λιμπιντο που αντιμετωπιζει τις πιο απιθανες καταστασεις στωικα ..ισως και με μια δοση αυτοκαταστροφης ...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια...επιτελους πηρα ενα καλο νεο!!!!!!!!!!!

Ο γιατρος εκρινε οτι δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ ως προς την φλεγμονη που εδειξε το ΠΑΠ:woohoo:

Ο γιατρουλης μου ειναι ενα αστερι και γι αυτο δεν ανυσηχω

Μου ειπε πως "αφου η καλλιεργεια δεν εδειξε κατι δεν εχεις τιποτα"

Τωρα περιμενω την ατιμη την περιοδο να ερθει να τελειωσει και να υστεροσποπησθω..

Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας τα λογακια :kiss:

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι Χι Ifigeneia...ΓΙα Σεναριο θρυλλερ προσανατολιζομαι τελικα..Σε κατι τετοιο μου βγαινει...Εχω καποιες ιδεες αλλα περιμενω και νεες κολπικες εμπειρειες για να εμπνευστω

Η ευτυχης αυτη εξελιξη παγωσε το συγγραφικο μου ιστρο( ο καλλιτεχνης θελει λιγη πικρα για να εμπνευστει):dry:

Κι εγω κανω ΠΑΡΤΥ!!!!!!!:cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...