Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί με παιδεύει???


Recommended Posts

Συνήθως αδιαθετώ την 26 με 27 ημέρα. Έχω ενοχλήσεις εδώ και αρκετές ημέρες. Δηλαδή έχώ όλα τα συμπτωμαμτα που έχω κάθε φορά. Με ενοχλέι η κοιλία μου, είναι πρησμένη με πονάνε τα πόδια μου έχω φουντώματα όλα τα κλασσικά δηλαδή συμπτώματα αλλά είμαι στην 27 και δεν μου έχει έρθει η ακατανόμαστη.Γιατί μου δίνει ελπίδες αφού το ξέρω ότι θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν κάνεις 1 τεστάκι να βγεις από την περιέργια;

Μην προδικάζεις τίποτα!

Να έχεις θετική σκέψη και όλα μπορούν να συμβούν!

Άντε, περιμένουμε αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διδυμα ευχομαι να εχεις σπορακι στη κοιλιτσα σου και να ειναι αυτο που σε παιδευει και οχι η ακατανομαστη!!!!!!περιμενουμε τα νεα σου!!!!φιλια:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολυ όλες σας. Μακάρι να είμαι έγκυος και ας με παιδεύει. Το κακό είναι ότι δεν νοιώθω τίποτα διαφορετίκο από αλλές φορές. Τεστάκι θα κάνω την Τετάρτη άμα έχω καθυστέρηση. Δεν το σκέφτομαι όμως γιατι έτσι το σκεφτόμουνα και αλλές φόρες και μετά απογοητευόμουνα. Στην πραγματικότητα δεν νοιώθω οτι είμαι ΜΑΚΑΡΙ όμως αυτη τη φορά να έχω λάθος διαίσθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοπελα μου στο ευχομαι κι εγω με την σειρα μου!!!!!Κανε υπομονη οπως λες μεχρι την Τεταρτηηη και κανε τεστ η εξεταση χοριακη....ευχομαι να μην ξαναρθει για τους επομενους 9 μηνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα τίποτα.Με κρατάει σε αγωνία.Αυτό που με κάνει να ελπίζω είναι ότι τους τελευταίους 8 μήνες τουλάχιστον αδιαθετώ όπως σας είπα και πριν την 26 ή την 27(συνήθως το πρωι) και ποτέ την 28. Αντε λίγες ώρες μένουν να περάσει η 27 λέτε να ειμαι???? Γιτί με κάνει να ελπίζω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΟΥ!!ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝΑ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ,ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ..ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίδυμα, όλες μου τις ευχές να έχεις ένα σποράκι και να μεγαλώνει μέσα σου.

Εγώ την τελευταία φορά είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου, το μόνο που διέφερε ήταν το πρήξιμο στο στήθος καθώς και η διάρκεια του πόνου! Όσο για την κοιλιά, ένιωθα σαν τσιμπηματάκια κι έλεγα τώρα θα κατέβει, τώρα θα 'ρθει.. Και τελικά έρχεται ο μπέμπης μου το καλοκαίρι...

Καλή επιτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις και ελπίζεις didima, κι εγώ είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου όταν έμεινα έγκυος, αλλά δεν μου ήρθε περίοδος αλλά μία γλυκιά μπεμπούλα. Τώρα αν και έχω αρκετες μέρες μπροστά μου ξεκίνησαν σήμερα τα συμπτώματα περιόδου, για να δούμε.Και ακόμη κι αν έρθουν, θα συνεχίσουμε να ελπίζουμε για τον επόμενο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima μου κι εγώ ελπίζω από δω και στο εξής να σε παιδεύουν -για λιγάκι, έτσι για να το συνειδητοποιήσεις- οι αναγούλες (όχι οι εμετοί -μπλιαχ-), οι συχνοουρία, οι ζαλάδες και όλα τα τόσο γλυκά συμπτώματα της εγκυμοσύνης!!!

Περιμένουμε ευχάριστα νέα!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima,γεια σου κι απο μενα!σου ευχομαι να εισαι εγκυος αλλα περισσοτερο σου ευχομαι ακομα κι αν τωρα σου ερθει η ακατανομαστη.. η επομενη φορα να ειναι η καθοριστικη!και να πραγματοποιηθει η επιθυμια σου.εγω σημερα εκανα β'χοριακη κ βγηκε αρνητικη.. εκεινη τη στιγμη ως το απογευματακι ημουν καπως.

γιατι λογω συμπτωματων απο αυτα που αναφερουμε ολες οι κοπελες ειχα θεωρησει δεδομενο οτι κατα πασα πιθανοτητα αυτη τη φορα θα ημουν... κ πανω που πηγα να συνηθισω την ιδεα βγηκε το αντιθετο.ομως δεν πειραζει.καλα να ειμαστε.. πανω απο ολα!μολις κουρνιαζουμε στην αγκαλια του αντρα μας ξεχνιουνται ολα!!αν ειναι να ερθει αυτη η φαση της εγκυμοσυνης κ σε εμας θα ερθει.. εγω απορω πως ενω λεμε οτι ο θεος στελνει τα μωρα... να ακουω στις ειδησεις οτι καποιος πατερας βιαζε την κορη του κ εκανε 7 παιδια σημερα το ακουσα... κ λεω ειναι δυνατον να επιτρεπει ο θεος να γεννιουνται παιδακια κατω απο τετοιες συνθηκες;;κι ενω τοσα κοριτσια νοιωθουν την αναγκη κι ειναι ετοιμες να γινουν μανες κι ομως ακομα τιποτα.θεε ελεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΑ... ΠΑΙΔΕΥΕΙ. ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ? ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΕ. ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΡΘΕ. ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να είσαι εσύ η τυχερή αυτού του μήνα!!!

σου εύχομαι να σου ξανάρθει σε εννέα μήνες η ακατανόμαστη.... πασχαλίτσα στεναχωρήθηκα που ηταν αρνητική η χοριακή...δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα...

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σοφακι οντως.. δεν πειραζει!!!ας ερθει οποτε θελει εκεινο.και να καθομαι να στενοχωριεμαι τι θα καταφερω;;;; τιποτα!!!το μονο που μπορει να καταφερω ειναι η παραταση της προσμονης...γιατι η στενοχωρια αυτα τα αποτελεσματα φερνει... απο οτι αποδεικνυετε καθημερινως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλίτσα μου λυπάμε πολύ για το αρνητικό σου αποτέλεσμα. Σου εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι εγκυούλα. Εγώ ακόμα δεν ξέρω .Σήμερα είμαι στην 28 ημέρα και κανονικά θα είχα αδιαθετήσει. Σήμερα τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι λίγο ναυτία και πολύ πόνο στην μέση μου. Μπόρει να παω να πάρω ένα τεστ να τελειώνει και η αγωνία μου. Δεν ξέρω είμαι αναποφάσιστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου έκανα τεστ και βγήκε θετικό.Είμαι πολύ χαρούμενη. Τώρα τι πρέπει να κάνω? Να πάω στον γιατρό μου ή να κάνω μια χωριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Μπράβο!! Με μια καλή κι ήσυχη εγκυμοσύνη από δω και στο εξής..

Θα πρότεινα να πάρεις κατευθείαν τον γιατρό σου και να κλείσεις ένα ραντεβού! Ο γιατρόις θα το δει στον υπέρηχω.

Εγώ επειδή ήμουν πολύ ανυπόμονη, έκανα τεστ φαρμακείου Δευτέρα και ήταν θετικότατο, έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την ερχόμενη Δευτέρα αλλά πήγα και έκανα και χοριακή την Παρασκευή, η οποία ήταν τσάμπα τρίπημα..

dev217pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mα τί ωραία νέα σήμερα! Είσαι η τρίτη εγκυμονούσα! Τέλεια! Πολλα πολλα συγχαρητήρια και να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια !!!!!

Είδες .... που ήσουν αρνητική.

Γλυκιά μου να είσαι καλά και πάντα ευτυχισμένη όπως νοιώθεις τώρα.

Για εμένα κάνε την χωριακή σου και πήγαινε στον γιατρό μόλις πάρεις το αποτέλεσμα.

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις ήρθα από τον γιατρό μου. Είμαι και επίσημα έγκυος 3 εβδομαδων και 6 ημερών. Δεν μου είπε περισοτερα γιατί ειναι λίγο νωρίς. Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Superrrrrrr.............

Μια πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη να 'χεις...

Εγώ δεν είχα ούτε εμετούς, ούτε ζαλάδες, ούτε τίποτα..

Μόνο νεύρα.. πολλά νεύρα τα οποία καλμάρανε στον 4ο μήνα..

Βέβαια είχα κόψει τσιγάρο, καφέδες, αναψυκτικά και μου είχε πει κι ο γιατρός ότι το σώμα μου ζει κάτι πρωτόγνωρο και είναι λογικά τα νεύρα!!

Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου.. Πολλά συγχαρητήρια και πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!! Είδες??? στο είχα πει... σου εύχομαι τα καλύτερα.... αντε να σε κάνουμε παρέα τώρα, μήπως μας κολλήσεις και εμάς!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...