Μετάβαση σε περιεχόμενο

koritsia sas parakalw voithiste....


sofouki

Recommended Posts

koritsia kalispera.

eimai anw katw...konteyw na trelathw apo agwnia...

kat arxas na sas pw oti o kyklos mou einai 28-30 meres sxetika statheros.

ayto to mina san arravwniasmenoi pia den proseksame gia deyteri fora stis agkalitses 2 fores.

tin 12i mera kai tin 14i.

diladi apo ekeines tis meres den exei perasei akoma oute vdomada!!!

loipon egw 2 meres twra peripou eixa ponous periodou alla ligo pio anektous.

simera oli mera eixa polla ygra sto eswrouxo mou mexri pou to vrady diladi prin 1-2 wres eida k ligo aima. den itan roz...itan kanoniko se xrwma opws stin periodo alla ligo.

sygnwmi an ginomai aidiastiki alla koritsia ta exw paiksei.

i posotita itan san ena mikro koutalaki tou glykou k akoma ligotero.

apo ekeini tin wra pali exw mono ygra sxedon diafana isws elaxista roz.

den exw kanena allo simadi na sas pw ektos apo tous ponous xamila stin koilia kai eidika apo aristera.

koritsia ti na kanw.voithiste me.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofouki καταρχήν ψυχραιμία! Ότι κι αν είναι θα το αντιμετωπίσεις.

Υπάρχει πιθανότητα να'ναι αίμα εμφύτευσης. Δηλαδή να'χει γίνει σύλληψη και όταν πάει το έμβρυο στη μήτρα για να εμφυτευτεί, να υπάρχει μια μικρή αιμορραγία. Θα σου έλεγα να πάρεις το γιατρό σου ένα τηλέφωνο αύριο να του το πεις και εκείνος να σε συμβουλεύσει τι πρέπει να κάνεις.

Έτσι όπως το γράφεις δεν έχω καταλάβει αν θέλεις να είσαι έγκυος..

Σου εύχομαι όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις! Φιλάκια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy THELW POLY na erthei ena mwraki!!

apla mallon paraeimai agxwmeni k den to ekana safes.exeis dikio.

episis ksexasa na pw prin oti 2-3 meres twra eixa polla aeria pragma pou me ekane na skeftomai gia ena krywma k tipota parapanw.einai dynaton ta aeria na sxetizontai me eggymosini???

episis ksexasa na sas pw oti simera ekana mpanio to anipsaki mou 4 xronwn sti mpaniera k tn sikwsa gia na ti vgalw!!

fovamai an 1 sto 1.000.000 eimai eggyos min ekana kako sto sporaki me to sikwma...den to skeftika omws katholou...:(

den kserw ti na skeftw k pws tha perasei i nyxta mexri na milisw me to giatro mou.

aima sto metaksi den ksanaeida.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να ηρεμήσεις... Αν έχεις σποράκι στην κοιλίτσα σου, το άγχος και η ένταση δεν το βοηθάνε καθόλου!

Τα αέρια μπορεί να σχετίζονται, μπορεί και όχι. Μη σε απασχολούν τα διάφορα συμπτώματα γιατί μπορεί και να σε ξεγελάσουν. Μη τους δίνεις σημασία...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. και σε καμιά βδομαδούλα που θα πας για χοριακή να μας έχεις τα ευχάριστα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μενα, καταρχας μην αγχωνεσαι κ σκεψου θετικά.Εγω θα σου πω την γνωμη μου απ οσα γνωρίζω.Οντως τα αιμα που ειχες μπορει να ειναι εμφυτευση απο τη συλληψη αλλα ειναι αρκετα σπανιο απ οσο μου χει πει γιατρος.Κ τοσες μερες πριν την καθυστερηση ειναι επισης σπανιο να εχεις συμπτωματα πιθανης εγκυνοσυνης.Οσο για το μωρακι που σηκωσες μην ανυσηχεις, εγω ειχα κανει 2 μετακομισεις πριν μαθω πως ειμαι εγκυος κ σηκωνα πολλα βαρη.Παντως σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ οντως να χεις το μωρακι στην κοιλιτσα σου....Πες μας τα νεα οταν πας στο γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki χαλαρωσε κι ηρεμησε.μην σηκωνεις βαρη μεχρι να μαθεις αν εισαι ή δεν εισαι!σου ευχομαι να εισαι παντως!!!η νυχτα σου θα περασει μια ιδεα ειναι ολα... κι εγω στην ιδια κατασταση με σενα ειμαι... αλλα οσο ασχολουμαι με κατι αλλο ξεχνιεμαι.. κ ετσι το κανω λιγουλακι πιο ευκολο.κι εγω ειχα, την πρωτη μερα που περιμενα να αδιαθετησω,αιμα για μια μερα ομως.απο την επομενη μερα μου εμειναν οι πονοι της περιοδου καθολου αιμα... ουτε σταλα... κοπηκε μαχαιρι.. κ στην αρχη που εκανα τεστ βγηκε αρνητικο.περιμενα μηπως μου ερθουν αργοτερα αλλα τιποτα..μονο πονοι στην κοιλια... ηπιοι πονοι ομως,αλλα αισθανομαι πρωτη φορα ετσι.μια φιλη γιατρος ειπε τα τεστ για να δειξουν σωστα πρεπει να περασουν αρκετες μερες,κ περιμενω κι εγω να μιλησω με τον γυναικολογο μου.μανα κ πεθερα λενε κρυωσα κτλ.. εγω θελω να τις διαψευσω κ τις δυο!αμην!!!και εσυ να εισαι εγκυουλα σου ευχομαι με ολη μου την καρδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΦΟΥΚΙ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ Η ΟΧΙ ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΑ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ.ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΘΩ ΕΙΔΑ ΡΟΖ.ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΟΘΕΙΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera!! sas eyxaristw poly oles gia tis apantiseis sas!

telika i nixta ontws perase mia xara... koimithika amesws k poly varia k ksipnisa prin kanena misawro.

to kako tis ypothesis einai oti me to pou ksipnisa eida to eswrouxo mou (enw imoun akoma ksaplwmeni) k itan katharo.otan omws sikwthika gia na paw toualeta etrekse pali 1 megali stagona:(

den kserw ti na pw.

sto metaksi oi ponoi periodou exw tin entypwsi oti exoun ypoxwrisei arketa...ewspoly....

pira til to giatro spiti tou giati eimaste k syggeneis alla eleipe k tha ton ksanaparw se ena misawro. ante na doume....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia molis twra milisa me to giatro.

mou eipe oti to pithanotero einai na einai apo tin woriksia. isws leei na vlepw ligo aimataki gia 2-3 meres. na kanw ypomoni 2 vdomades akoma k na ton ksanaparw.ti na pw?? ypomoni...

kai pali sas eyxaristw oles!

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα sofouki! :)

"Υπομονή..." :dry:

"Όχι άγχος..." :blink:

Οι δυο αγαπημένες φράσεις των γιατρών! :ohmy::angry:

Τα νεεεευυυρραααα μουυυυυ!!!! :S:unsure:

Τι να κάνεις κοριτσάκι μου, δε μπορείς να κάνεις κι αλλιώς! :huh:

Εύχομαι να'ναι ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου... :)

Αλλά και τώρα να μην είναι, θα'ναι κάπου παρακάτω! Γι'αυτό φρόντισε να είσαι πιο ήρεμη, μην είσαι τόσο πολύ στην τσίτα, γιατί θα τα παίξουν τα νεύρα σου! :P

Φιλάκια πολλά!!! :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι μου κι εγω με την σειρα μου σου ευχομαι να ειναι το σπορακι που κανει δουλιτσα!!!Κι εγω αυτο θα σου ελεγα η απο την ωορηξια η απο την εμφυτευση(ευχομαι το 2ο)Στο ευχομαι ολοψυχα!Ανυπομονουμε για τα καλα νεα κοπελα μου!!

Μην αγχωνεσαι καλη μου γιατι γινεσαι χειροτερα και προκαλεις πανικο στον οργανισμο και στην κοιλιτσα σου!οκ?Φιλακιααα!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι μου μακαρι να εισαι εγκυος κοπελα μου σου το ευχομαι,αλλα κι αν δεν εισαι και ειναι απο την ωορρηξια τα συμπτωματα,εσυ συνεχιζεις μετα και που θα παει...θαρθει το νινι!!!!Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalimera!8elo na sas kano mia erwtisi kai an mporeite na me voi8isete.iparxei periptosi na eisai egkios alla na exeis kanonika periodo?apo x8es exw dekata.apo 36.8-37.1.i periodos mou teliose to savvato alla de ksero nio8o ores ores oti zalizome,oti exw psiloponokefalo..de ksero ti na ipo8eso..lete na einai aplos ena krioma?efxaristo ek ton proteron!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

piki γεια σου!

Έχει συμβεί σε φίλη μου, να'ναι έγκυος και να'χει περίοδο. Κι έχω ακούσει ότι γενικά συμβαίνει μερικές φορές, να έρχεται περίοδος, αλλά συνήθως λιγότερης διάρκειας ή μόνο με καφέ κλπ..

Ο μόνος τρόπος να σιγουρευτείς ξέρεις ποιος είναι... τεστάκι (λογικά μετά από τόσες μέρες θα δείξει αν είσαι) ή ακόμα καλύτερα μια χοριακή.

Σου εύχομαι να'σαι κι εσύ σαν τη φίλη μου.. έγκυος με περίοδο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ!

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΑΠΛΑ ΦΡΟΝΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΑΡΗ.

ΑΝ ΘΕΣ ΑΝΤΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ CLEAR BLUE ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΠΟΡΑΚΙ!!

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ!!

ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ!!!ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ!!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γειας σας ειμαι καινουργιο μελος. σας παρακαλω ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...

ο κυκλος της περριοδου μου ειναι 25-26 ημερες. εχθες και προχθες ειχα πολυ πηχτο υγρο και λγα πονακια. σας παρακαλυ πειτεμου της γονιμες μερες μου.

ευχαριστω:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λενα μου. Λογικα θα ειναι απο τη 11-14 μερα του κυκλου σου οι γονιμες μερες σου.Μπορεις επισης να βρεις τις γονιμες μερες με τεστ ωορηξιας, θερμοδιαγραμμα ή με υπερηχο!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

kalimera koritsia!

elpizw na eiste oles kala:)

8elw na mou lisete mia aporia:huh: .apo ti deftera stis 30martiou alla kai liges meres nwritera exw ka8e mera dekata mexri kai twra.apo 37 mexri kai 37.4.periodos to proigoumeno mina mou ir8e stis 10martioy.x8es eixa kati ponakia poli xalara katw deksia(kai nomizw oti eixa kai prin meres sti mitra alla den eimai sigouri de 8imame kala).episis trww oli tin wra kai to sti8os x8es arxise na ponaei alla poli ligo.twra pote 8a mou er8ei periodos?lete na iparxi periptosi na eimai egkios?de kaname kai poles prospa8ies afto to mina..alla kserw gw lew mipos egine epitelous to 8avma:woohoo: :woohoo:

sorry gia to priksimo alla 8a skasw.......:dry: 8a perimenw ti voi8ia sas:) !efxaristw ek ton proterwn!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

piki έγραψε:

kalimera koritsia!

elpizw na eiste oles kala:)

8elw na mou lisete mia aporia:huh: .apo ti deftera stis 30martiou alla kai liges meres nwritera exw ka8e mera dekata mexri kai twra.apo 37 mexri kai 37.4.periodos to proigoumeno mina mou ir8e stis 10martioy.x8es eixa kati ponakia poli xalara katw deksia(kai nomizw oti eixa kai prin meres sti mitra alla den eimai sigouri de 8imame kala).episis trww oli tin wra kai to sti8os x8es arxise na ponaei alla poli ligo.twra pote 8a mou er8ei periodos?lete na iparxi periptosi na eimai egkios?de kaname kai poles prospa8ies afto to mina..alla kserw gw lew mipos egine epitelous to 8avma:woohoo: :woohoo:

sorry gia to priksimo alla 8a skasw.......:dry: 8a perimenw ti voi8ia sas:) !efxaristw ek ton proterwn!:kiss:

Ελπιζω να ειναι εγκυμοσυνη!!:woohoo:

Θα σου ελεγα να περιμενεις μεχρι την ημερα που πρεπει να σου ερθει περιοδος και αν δεν ερθει κανε ενα τεστ!

Οσο για τις επαφες ουτε εμεις προσπαθησαμε πολυ το μηνα που εμεινα εγκυος ειχαμε μονο μια επαφη στις γονιμες και εγινε;) !

Υπομονη και θα διξει!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s'efxaristw toma mou gia tin apantisi sou..:cheer: makari makari makari!!!!!!!!!!!!!!!!!!na pros8esw episis oti apo x8es arxise na me ponaei i mesi kai simera para poliiii.den antexete o ponos kai niw8w ligo kourasmeni..de kserw an einai sti fantasia mou giati apo to agxos pou 8eloume na ginoume manoules niw8oume polla kai diafora:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

piki μου ποσο διαρκεί ο κύκλος σου? γιατι αν αδιαθετησες τελευταια φορα στις 10 μαρτίου σημαίνει οτι σήμερα κλείνεις 30 ημέρες!

ειναι σταθερός ο κύκλος σου? αν ναι και εχεις καθυστέρηση τοτε υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να είσαι έγκυος! βέβαια έχε στην άκρη του μυαλού σου οτι τα ίδια συμπτώματα μπορεί να είναι απο την καινούργια περίοδο που περιμένεις.....απλά για να έχεις και τις δύο πιθανότητες στο μυαλό σου το λέω......

αν δεν θέλεις να μένεις αλλο σε αγωνία πάρε ένα τεστ εγκυμοσύνης.

ευχομαι με όλη μου την καρδιά να σου δώσει την απάντηση του θες!

πολλα φιλια

περιμένω νέα σου σύντομα.......

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Piki μου, τα δεκατα ειναι κλασσικο συμπτωμα εγκυμοσυνης. Αλλα δεν μας ειπες, Εχεις καθυστερηση; Κι εγω απο τις πρωτες μερες καθυστερησης ειχα δεκατα και απο την τ4η μερα αρχισε πρηξιμο και πονος στηθους ενω στα φυσιολογικα μου σπανια με επιανε. Παντως αν ειναι να κανεις τεστ, καντο πρωι καλυτερα κι ασε να περασουν 4-5 μερες καθυστερησης περιπου(αν μπορεσεις και κρατηθεις;) ).Εγω εκανα το βραδυ της 2ης μερας και βγηκε αρνητικο, ενω ημουν εγκυος. Οτι κι αν κανεις, πες μας τα αποτελεσματα... Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas kai efxaristw gia tis apantisis sas!Aurore mou ka8isterisi de kserw an exw ka8isterisi:dry: ta dekata ta exw edw kai miamisi vdomada peripou.pono sto sti8os den exw sxedon ka8olou opos kai priksimo.

new_mummy mou o kiklos mou einai sta8eros kai diarki giro stis 28-30meres.de kserw apo prox8es arxise na me ponaei i mesi kai x8es kai simera niw8w ligo kourasmeni kai 8elw na ksanakimi8o.isws i kourasi na einai kai apo ti doulia.ti na sas po..de kserw de 8elw na en8ousiazome:huh: kai episis twra me epiase sixnoouria.mallon apo to agxos:laugh: :laugh:

ti mou protinete re koritsia?:dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου προτινα να κανεις μια χοριακη για να σου φυγει το αγχος και να ηρεμησεις!:)

να σου πω επισης οτι ουτε και σε εμενα το στηθος μου ηταν φουσκωμενο στην αρχη της εγκυμοσυνης!!:)

καλη επιτυχια σου ευχομαι να ειναι θετικη η χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...