Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πληροφορίες για κέντρα εξωσωματικής


Recommended Posts

Έχω ήδη κάνει τρεις εξωσωματικές σε δημόσιο πανεπιστημιακό νοσοκομείο. Αν και είμαι ευχαριστημένη με το γιατρό, δε γνωρίζω για τις συνθήκες του εργαστηρίου και για την ικανότητα των εμβρυολόγων. Ξέρεις κάποια κάποιο καλό κέντρο να μου συστήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές. Όταν σκέφτομαι ότι και άλλοι συμμετέχουν στο πρόβλημα μου με τη θετική τους σκέψη παίρνω κουράγιο.Πέρα από την ψυχική υποστήριξη χρειάζομαι και πληροφορίες. ΒΟΗΘΕΊΣΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pion na empistefti kanis????????????????exo psaxti poli.exo akusi gia to mastromina ine kifisias pano apo to media mark itan na pao tora eki ala pao sto medimall ine ston pirgo athinon.exun mini egios poles gnostes mu.tora kano tin 5.kostizi 2900€ opu kai na pas na rotisis gia ta katapsigmena kapia kentra den kanun.omos giati oxi poles eminan me katapsigmena.i emvriologi ine poli simantiki.kai sto medimall exun kalus.pantos ego telos tu mina tha xepo an ime ioxi.na kanis oles tis exetasis min pas sta tifla.kali epitixia kai panta sti diathesi su.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!:) :) Σκέφτομαι μετά το Πάσχα να πάω στον Πάντο. Έχει καμμία από εσάς προσωπική εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΩΤΕΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΝΤΟ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 100%. ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΕΙΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gorgina έγραψε:

exi pai mia fili mu me giatro to gato.den emine.kai den tis katspsiksan ta emvria.na rotisis.kali epitixia kai pali.

Εννοείς δεν έμεινε ευχαριστημένη από το γιατρό ή από το κέντρο; Έμβρυα καταψύχουν μόνο όταν είναι άριστα ή έστω καλά, διαφορετικά δεν έχει και πολύ σημασία γιατί μετά την "απόψυξη" συχνά αλοιώνεται η ποιότητά τους. Σε ποιόν γιατρό πήγες εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ranger έγραψε:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΩΤΕΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΝΤΟ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 100%. ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΕΙΣΩ.

Ευχαριστώ για τις ευχές και για το ενδιαφέρον. Είναι εύκολο να ρωτήσεις τις γνωστές σου τι πρόβλημα είχαν, πόσες φορές προσπάθησαν, πόσα ωάρια είχαν, πόσα γονιμοποιήθηκαν και ππόσα εμφυτεύθηκαν; Συγγνώμη για τον καταιγισμό και για την ...αδιακρισία, αλλά όπως καταλαβαίνεις μετά από τρεις αποτυχημένες προσπάθειες πρέπει να το ψάξω περισσότερο. Είμαι ήδη 35 χρονών, έχω κλειστές σάλπιγγες και λίγο προβληματικό σπέρμα. Το ΘΕΤΙΚΟ έιναι ότι έχω κάνει πριν τρία χρόνια ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ένα υγιαίστατο παιδάκι. Μετά ανακάλυψα τα προβλήματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΟΝΗ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΟ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Μ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΠΟΛΗ(ΠΑΤΡΑ).ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

ΜΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΟΥ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τις συμβουλές σου. Σου εύχομαι η δική σου πορεία στο δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής να είναι σύντομη και επιτυχημένη. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι, αλλά μετά από κάθε αποτυχία βλέπω το στόχο να απομακρύνεται και αναρωτιέμαι αν πράγματι υπάρχουν πράγματα ανέφικτα ή πρόκειται απλά για στόχους για τους οποίους δεν προσπαθήσαμε πολύ. Μου είναι πιο παρήγορο να σκέφτομαι ότι απλά δεν ήρθε η ώρα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κ. Πάντο (κλινική Γέννεσις). Έχει πάρα πολλές επιτυχίες και έρχονται και από μέρη της Ευρώπης (έχω ακούσει σίγουρα από Γερμανία) για να κάνουν εξωσωματική. Δεν χάνεις τίποτα να τον δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ημουν τυχερη παρολο που προσπαθουσαμε για πολλά χρονια εμεινα εγκυος με την πρεωτη εξωσωματικη. νομιζω πως ειχε να κανει και ο γιατρος και το κεντρο ή μαλλον ο εμβρυολογος. ο γιατρος ειναι ο παντος αναστασιος και εχει ιατρειο στην βασιλισσης σοφιας στο κεντρο της αθηνας. εκαι πηγα συστημενη και τον συστησα και σε άλλες. Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και συντομα να γινεις και εσυ μανουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ toniantoni& milina για το ενδιαφέρον και για τις καλές συστάσεις. Επειδή ξεκινάω την τέταρτη προσπάθεια δε θέλω να χάνω χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!

Ο γιατρός μου (Ηλίας Γάτος) μαζί με τον Παράσχο ασχολούνται με ξωσωματικιή στο κέντρο Εμβρυική Δημιουργία. Έχουν αντιμετοπίσει με επιτυχία πολύ δύσκολες περιπτώσεις. Για πληροφορίες στέιλε μου π.μ.

Με το καλό να φουσκώσει η κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού με τον Παράσχο στο κέντρο ΕΜΒΙΟ. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.μετά το ραντεβού θα σου πω περισσότερα.ε πίσης εχω ακούσει καλά λόγια για τον πάσχο και τον μαστρομηνά. (ελπίζω μέχρι να συλλέξω όλες τις πληροφορίες να είσαι ήδη έγκυος και να μη σου χρειαστούν!)

καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky έγραψε:

την Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού με τον Παράσχο στο κέντρο ΕΜΒΙΟ. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.μετά το ραντεβού θα σου πω περισσότερα.ε πίσης εχω ακούσει καλά λόγια για τον πάσχο και τον μαστρομηνά. (ελπίζω μέχρι να συλλέξω όλες τις πληροφορίες να είσαι ήδη έγκυος και να μη σου χρειαστούν!)

καλή επιτυχία!

Η ισχύς εν τη ενώση! Περιμένω τα νέα σου και τις εντυπώσεις. Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να τους γυρίσεις όλους. Καλή επιτυχία:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...