Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.:) ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΙΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.:( ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzounela μου καλημερα!Γαλατσι εγω πολυγωνο εμενα μακαρι να ημουν εκει να σε βοηθουσα εγω!:-)

Καταλαβαινω το αγχος σου!!Ειναι δυσκολα αν δεν εχεις καποιον να σε βοηθησει,ειναι και μικρουλη το μαναρι μου,να σου ζησει κιολας παντα γερο να ναι....εγω δεν ξερω κατι να σου πω...παντως ευχομαι να βρεις γρηγορα κατι...μην αγχωνεσαι ομως εχεις χρονο ακομα να το ψαξεις με την ησυχια σου...κατι θα βρεθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να μη σου το κρατάει η μαμά σου;

Της το ζήτησες και σου το αρνήθηκε;

Θεωρώ πως είναι προτιμότερο ένας παιδικός σταθμός παρά μία γυναίκα στο σπίτι!

Θέλεις ψάξιμο αλλά είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις!

Πάλι καλά!

Θα χαρείς το παιδάκι σου 1 ολόκληρο χρόνο!

Τι να πω εγώ που στην Κύπρο δίνουν μόνο 18 βδομάδες άδεια;

& η μανούλα μου είναι στην Ελλάδα και η πεθερά δουλεύει;

Να σκέφτεσαι τοι υπάρχουν και χειρότερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ.ΤΩΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ :S ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΝΗ ΔΙΟΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΑΛΑΤΑ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΟΣ? ΓΙΑ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.ΤΙΣ ΞΕΧΑΣΑΜΕ. ΕΝΤΑΞΕΙ,ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΤΥΘΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΒΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ?

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου zouzounela.Ετσι ακριβως ενιωθα κι εγω!Χαιρομουν για το μωρο μου αλλα ενιωθα και καταπιεσμενη!Μην ανησυχεις θα στρωσουν τα πραγματα!Γι αυτο που ψαχνεις δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα και σε σταθμο να το πας το μωρο σου πιστευω οτι θα μπορουσες να πεις την μητερα σου να το κρατησει για ενα βραδυ να βγειτε με τον αντρα σου να ξεσκασεις κι εσυ λιγο!Προσπαθησε να βρεις καποιον συγγενη η καποια γνωστη σου να το κρατησει εσυω για λιγες ωρες γιατι ξερω απο εμπειρια οτι δυστυχως τα νευρα μας τα ξεσπαμε στους αντρες μας κι αυτο δεν ειναι καλο.Φιλια!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι!!!! θέλω να σου πω ότικαι εγώ τα ίδια ακριβώς έχω με εσένα, συν πεθερικά, το άφησα το μωρό μου 3 μηνών σε κοπέλα και πήγα δουλειά .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzounela γεια σου .ειμαι ακριβως στην ιδια φαση .ο μικρος μου ειναι 8 1/2 μηνων και σκεφτομαι απο σεπτεμβριο να αρχισουμε παιδικο αν δε βρεθει καποια εξαιρετικη και γνωστη νταντα.

οσο για την καθημερινοτητα το βιωνω κι εγω,ξερω ειναι πολυ δυσκολο οταν εχεις συνηθισει να εισαι ολη μερα εξω ,να δουλευεις,ξαφνικα να μενεις σπιτι με το μωρο,να ειναι και χειμωνας(βασικο)και να μην εχεις βοηθεια απο πουθενα.

να ξερεις ομως οτι ειναι πολυ σημαντικο που μεγαλωνουμε τα παιδια μας αποκλειστικα εμεις εστω και για ενα χρονο.ειναι πολυ βασικο που ειμαστε μαζι τους σε αυτη την τρυφερη φαση της ζωης τους.σκεψου τις γυναικες που ειναι αναγκασμενες να τα αφηνουν ασαραντιστα γιατι πρεπει να γυρισουν στη δουλεια.και η πιο τελεια αμοιβη ειναι να τα βλεπεις να μεγαλωνουν,να μη χανεις ουτε μια στιγμη τους.εμενα παντως μ αποζημιωνει μ ενα χαμογελο και μια αγκαλιτσα.:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

zouzounela γεια σου .ειμαι ακριβως στην ιδια φαση .ο μικρος μου ειναι 8 1/2 μηνων και σκεφτομαι απο σεπτεμβριο να αρχισουμε παιδικο αν δε βρεθει καποια εξαιρετικη και γνωστη νταντα.

οσο για την καθημερινοτητα το βιωνω κι εγω,ξερω ειναι πολυ δυσκολο οταν εχεις συνηθισει να εισαι ολη μερα εξω ,να δουλευεις,ξαφνικα να μενεις σπιτι με το μωρο,να ειναι και χειμωνας(βασικο)και να μην εχεις βοηθεια απο πουθενα.

να ξερεις ομως οτι ειναι πολυ σημαντικο που μεγαλωνουμε τα παιδια μας αποκλειστικα εμεις εστω και για ενα χρονο.ειναι πολυ βασικο που ειμαστε μαζι τους σε αυτη την τρυφερη φαση της ζωης τους.σκεψου τις γυναικες που ειναι αναγκασμενες να τα αφηνουν ασαραντιστα γιατι πρεπει να γυρισουν στη δουλεια.και η πιο τελεια αμοιβη ειναι να τα βλεπεις να μεγαλωνουν,να μη χανεις ουτε μια στιγμη τους.εμενα παντως μ αποζημιωνει μ ενα χαμογελο και μια αγκαλιτσα.:) :) :)

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ!ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ , ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Θα σε συμβούλευα αν πάρεις κοπέλα ξένη, να έχει κάνει κάποιες σπουδές παιδαγωγίας, να έχει συστάσεις, να ενημερωθείς από αυτές γιατί πρόκειτε για το παιδάκι σου και πρέπει να προσέξεις τι άνθρωπο θα βάλεις! Τόσα ακούγονται.. Εύχομαι να βρεις ένα άξιο κορίτσι που να προσέχει το παιδάκι σου! Και κατά την γνώμη μου, να την πάρεις πιο νωρίς ώστε να την ελέγχεις και εσύ όσο θα είσαι στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...