Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΩΟΡΗΞΙΑ???


Recommended Posts

Κορίτσια,

Είναι δυνατόν να έχεις και λίγο αίμα στην ωορηξία? Είμαι στην δέκατη ημέρα, έχω πολύ μικρό κύκλο,(στην πρώτη εγκυμοσύνη έμεινα έγκυος την 5η μέρα του κύκλου!) και είχα την εντύπωση από τα αυξημένα βλεννοειδή υγρά ότι είμαι στην ωορηξία αλλά σήμερα είδα και λίγο αχνό αίμα με πολλά υγρά.

Σας έχει συμβεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xristina geia sou,

apo oti kserw mporei na exeis kapoio aima mazi me ta blennoeidh ygra. An omws einai kanoniko aima kalo einai na pas ston gynaikologo sou.

Egw poy eixa aima tis meres tis worhksias (kanonikh paeriodo) htan polypodas.

Alla ligo aimataki polles gynaikes (files mou) exoun ekeinh thn periodo kai den einai tipota.

Elpizv na boh8hsa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelic,

Σευχαριστώ για την βοηθειά σου, πολύποδα δεν έχω το έχω κοιτάξει.Δεν είναι κανονικό αίμα πάντως είναι αχνό, ροζ.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ.ΠΗΓΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ.ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΑΧΝΟ ΑΙΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ!ΜΗΝ ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου γεια σου!κι εγω απ οσο γνωριζω κατα την ωορηξια μπορει να δει και καποιες σταγονες αιμα η γυναικα η και αυτο το αχνο που λες!Επισης ξερω οτι κι αυτο μπορει να συμβει και στην γονιμοποιηση αλλα δεν θυμαμαι και σιγουρα!Ευχομαι να ερθει το νινακι συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY XRISTINA. NAI EINAI POLY PITHANO NA EINAI LOGW WORHKSIAS. OSO GIA AYTO POY LEEI H ARISTINA, POLLES FORES EMFANIZETAI AIMA KATA THN EMFYTEYSH TOY WARIOY STH MHTRA OTAN FYSIKA EXEI PROHGHTHEI GONIMOPOIHSH. OTI KAI NA NAI LIGO AXNO AIMATAKI DE NOMIZW OTI EINAI KATI ANHSYXHTIKO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω συμφωνω με τα κοριτσια,μαλιστα μου εχει συμβει αρκετες φορες στην ωορρηξια να δω αιμα κανονικο αλλα σε μικρη ποσοτητα,και ο γιατρος μου ειπε οτι συμβαινει συχνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Κοριτσια βοηθεια!!!!!!!

Προηγουμενη περιοδος 8/12 κρατησε 5-6 μερες οπως παντα και μετα στις 18/12 ειχα παλι αιμα (οχι οσο στην περιοδο) στην αρχη κατακοκκινο και μετα και πιο σκουρο με βλενη! :unsure::unsure: μετα απο 4-5 μερες πηγα στο γιατρο, με κοιταξε απο πανω και ειπε πως μαλλον ειναι απο την ωορηξια.....το αιμα κρατησε καμια 10αρια μερες! Μου ηρθε περιοδος κανονικη 1/1 και στις 10/1 ξαναπηγα στο γιατρο! Μου εκανε κολπικο υπερυχο και μου ειπε πως δεν εχω καμια κυστη και ολα καλα!!!!

ΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!Σημερα 15/1 παλι τα ιδια!!!!! :angry::angry: Εχω παλι λιγο αιμα, που ελπιζω να μην παει παλι 10 μερες........

Τι να κανω τωρα;;;;;;; :dry::dry::dry:

Πανω που πηγαιναμε να βαλουμε μπρος για δευτερο νινακι........... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πομε κ εμεις βρε κουκλιτσα μου;;Αυτο ειναι καθαρα θεμα υγειας.Να το ψαξεις κ να ξαναπας στο γιατρο,αν κατι επαναλαμβανετε ετσι συνεχεια..δεν ξερω,δεν θελω να σε ανυσηχησω,αλλα μην το αφησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του τηλεφωνησα βρε ζουμπι μου και μου ειπε πως αφου με ειδε πριν 4 μερες και δεν ειχα καποια κυστη κτλ να μην αγχωνομαι..... :dry::dry: αλλα ειναι δυνατον να εχεις αιμαι στα καλα καθουμενα και ολα να ειναι καλα;;;; :S:S

Ευτυχως δε μου ηρθε πολυ αιμα,εχω μονο πονακια χαμηλα στην κοιλια μου..... :dry::dry: θα περιμενω παλι την περιοδο και θα παω να με ξαναδει!!!!Ελπιζω να ειναι απο την ωορηξια!!!

Τοσες φορες που το δε ο γιατρος μου αυτο το μηνα........ουτε ο αντρας μου δεν το δε....... :blush::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 years later...

Καλημέρα. 

Στις 2 του μήνα είχα περίοδο. Και στις 16 του μήνα είδα στο χαρτί αίμα λες κ ειν 2η μέρα περίοδος. Μετά από εκείνη τη στιγμή όμως τπτ. Κάτι ελάχιστα καφέ για 2 μέρες. Αλλά ελάχιστα έως μηδαμινα. Μπορεί να φταίει η ωορηξια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NAG είπε:

Καλημέρα. 

Στις 2 του μήνα είχα περίοδο. Και στις 16 του μήνα είδα στο χαρτί αίμα λες κ ειν 2η μέρα περίοδος. Μετά από εκείνη τη στιγμή όμως τπτ. Κάτι ελάχιστα καφέ για 2 μέρες. Αλλά ελάχιστα έως μηδαμινα. Μπορεί να φταίει η ωορηξια? 

Καλησπέρα, ναι η ωορηξια θα μπορουμε να δινει καφε υγρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ με συγκινειτε αρκετά θα έλεγα.Να είστε όλες καλά και να γίνει το θαύμα που περιμένουμε.♥️♥️♥️🙏🙏🙏Σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε,με βοηθάει πολύ.
    • Και καλά κάνεις και περτατάς!! Βγήκα κι εγώ τώρα λίγο στον ήλιο, έχει τέλεια μέρα και μου έφτιαξε πολύ η διάθεση!! Ο καλύτερος καιρός είναι για μένα τώρα, στους καύσωνες υποφέρω! Και ευτυχώς έφυγε και αυτή η απαίσια σκόνη, το σπίτι ακόμη το καθαρίζουμε λίγο λίγο, τι κακό ήταν κι αυτό!
    • Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄
    • Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας.Οπως και την πρώτη φορά έτσι και τώρα νιώθω ότι έχω κάπου να μιλήσω και με καταλαβαίνετε στον απόλυτο βαθμό.Μακαρι όλα να πάνε καλά.♥️
    • Κορίτσια μου δυνατά, καλησπέρα σε όλες!!! 💪 Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά να έρθει το θετικό της αποτέλεσμα σύντομα και με ευκολία!!!  @marilouuμου εύχομαι αυτή τη φορά να λειτουργήσω εγώ ως το γούρι σου, όπως εσύ για εμένα!!! Χαίρομαι πολύ που ξεκινάς δυναμικά ξανά τη νέα προσπάθεια!!! Σε έχω στο νου μου όλο αυτό το διάστημα, όπως και την @elissavet90!!! Να σκέφτεστε αισιόδοξα κι όλα θα πάνε κατ' ευχήν 💞💞💞 Για τα κορίτσια που αναμένουν αποτέλεσμα θα σας έλεγα να μην ψάχνετε για συμπτώματα, γιατί πραγματικά είναι τα ίδια με της περιόδου. Τα πέρασα τον Γενάρη που προετοίμαζα τον άντρα μου ότι έρχεται η περίοδος για να μην απογοητευτεί και τελικά με ξεγέλασε. Γεμίστε τον χρόνο σας με πράγματα που σας ευχαριστούν, αλλά να ξεκουράζεστε και να κάνετε τις βόλτες σας στον ήλιο!!! 🌞🌅☀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...