Μετάβαση σε περιεχόμενο

prwto embolio


Recommended Posts

xthes pigame sthn kainoyrgia paidiatro .to mvro mas einai poly kala kai fantastite pirame mesa se ligotero apo mhna (20 meres)1 kilo.exoyme ftasei ta 4750 kai einai akribos enos mhnwn .se ena mhna h giatros mas eipai oti tha kanoyme to prwto mas embolio kai mas rwtise pio protimame to pentaplo h to eksaplo.pite moy thn gnomh sas apo ta dika sas paidia einai grigora gia eybolio kai mipos einai yperbolika ayta ta polydynama embolia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη καλημερα.Λοιπον εμεις καναμε το pentavac που σημαινει μαλλον το πενταπλο.Καλυτερα ομως να εμπιστευτεις τη δικη σου παιδιατρο.Ρωτησε τη επισης και για το rotateq.Eιναι εμβολιο για τη γαστρεντεριτιδα στα βρεφη και ειναι σε ποσιμη μορφη.Δεν εχει καμια απολυτως παρενεργεια.Εμεις τα καναμε μαζι αυτα τα δυο pentavac kai rotateq

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditoulla mou kalimerakia sou agapi mou...

Mani mani exei megalwsei to Baby sou e???

Kai to varos polli kalo...

Na sou zisei kai pali agapi mou...

Afroditi mou egw tha sumfwnisw me tin fili mas tin Ntemi...

Sas euxwme oti kalitero agapi mou...

Kai o theos mazi sas...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia tha apantisw ligo diskola giati thilazw tora :laugh: :laugh:

nai to kamari mou to threfome gia to pasxa ...:laugh: :laugh:

h giatros den eixai na mas pei kati arnitiko gia kanena embolio apla oti me to eksaplo na apofigei tria tsimpimata .apla skeutome oti kapote htan triplo mipos einai pola tora kai kanoun kamia paenergia mipos fortosoume pola to paidi toso mikro?alla apoti blepw den uparxei elipogh gia ligotera giauto ti pente ti eksi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αφροδίτη,

δεν ξέρω να σου πω για τα εμβόλια:unsure: , αλλά έχω να σου πω συγχαρητήρια για τον γιόκα σου!:laugh:laugh: : Τέλεια! Και τρώει μόνο απο σένα,ε? Φοβερό... Εμείς γεννηθήκαμε 4140, εχθές κλείσαμε μήνα και πήραμε μόνο 300 γρ και αυτά τώρα που την ξεκίνησα με ξένο για συμπλήρωμα... Το γνωστό θέμα που συζητούσαμε σε άλλο post..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αφροδιτη , να σου ζησει ο μπεμπης :) :)

Εγω την προηγουμενη εβδομαδα εκανα στο μπεμπη μου το εξαπλο και δεν ειχε καμια παρανεργεια.

Καλυτερα να του κανεις αυτο με ενα τσιμπημα παρα να του κανεις το 5πλο και μετα να ξανατσιμπησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenh mou kalhmera

me exei roufiksei to bampiraki:laugh: :laugh: :laugh:

h giatros trelathike leei mia xara einai afou exei parei toso baros!!!!

kai elega giati me ponane ta xeria:laugh: :laugh:

e katse kale an parei polu baros h dikia sou poso tha ftasei apo tora????to fantazese 6 kila ena toso da pragmataki!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH μου καλημερα! Καλη αρχη να εχετε με τα εμβολια! Μην ανησυχείς ολα καλα θα πανε! Εγω του ειχα κανει το πενταπλο! Απλα για να γλυτώσουμε τα τσιμπήματα! Δεν ειχαμε καμια παρενέργεια! Εσυ ομως θα αποφασίσεις μαζι με την παιδίατρο!Φιλια στον γιοκα σου!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afroditaki moy kalimera...kai emeis to pentavac kaname pou einai to 5 plo....kai den eixe kamoia parenergeia....ligo ekeini tin wra eklapse pou katalabe to tsimpimataki kai meta...KIRIOS....min fobasai.....aytos einai olokliros antra bre!!!!!!!!ayto gia tin gastrenteritida pou leei kai i ntemi den to kanem emeis giati mou eipe i paidiatros oti den kaliptei oles tis morfes...ayta filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πενταπλό και μεις!! δε μας ρωτησε ο γιατρος. Αλλα ουτως η αλλως η μικρη δεν αγχωνεται με τα τρυπηματα. 4 εχει κανει μεχρι τωρα και δεν εχει κλαψει σε κανενα. Αφού στην αρχη ανησυχουσα μηπως δεν τα καταλαβαινει και εχει καποιο προβλημα! χαχα η χαζη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 6 ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΞΑΠΛΟ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ 3 ΚΙΛΑ(ΜΙΝΙΟΝ) ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΑΜΕ ΔΕΡΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΤΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑ

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ (ΜΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ)ΠΗΡΑΜΕ 600ΓΡ 300 ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αφροδιτη... εμεις ξεκινησαμε με το pentavac και μετα το prevenar εναλλαξ... το εξαπλο το εκανε στον 6ο μηνα... τωρα εχει κανει και της ηπατιτιδας...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pentavac (πενταπλό -DTP, πολιομυελίτιδα, Hib-) κάναμε κι εμείς τον 2ο μήνα αλλά και το δεύτερο τσιμπηματάκι δεν το γλιτώσαμε. Η πρώτη παιδίατρος μας έκανε και το HBVAXPRO (Ηπατίτιδας Β). Ο γιατρός που την ανέλαβε μετά ακολουθεί πιο χαλαρό πρόγραμμα εμβολιασμών. Ένα τσίμπημα κάθε φορά. Και στον 5ο μήνα πάλι πενταπλό κάναμε (infanrix penta) χωρίς παρενέργειες. Στον 6ο μήνα μόνο, με το Act Hib έκανε ένα μικρό οιδηματάκι στο σημείο τζιμ :) .

Να χαίρεσαι τον γιόκα σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...