Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

@Ioann89 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! 🎉🎉🎉

Είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις τέτοια πονακια μιας και η μήτρα έχει αρχίσει να δουλεύει πυρετωδώς!!! Εύχομαι σύντομα και τα δικά μου τεστ να πάρουν ένα τέτοιο υπέροχο κόκκινο χρώμα!!!

Εγώ κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου ο οποίος όταν τον πήρα μου είπε" εεε δε με πήρες λίγο νωρίς???" Χαχαχα τον πήρα όμως μόνο για να μου πει αν χρειάζεται να αυξήσω την προγεστερόνη και όντως μου είπε να παίρνω 2 φορές κολπικά. Μια το πρωί μια το βράδυ. Και να συνεχίσω φελισιν. Επίσης μου είπε να πάω για χοριακη την τρίτη δλδ να έχω μια μέρα καθυστέρηση. Ακόμη κινητικότητα στην μήτρα δεν έχω νιώσει. Έχω μόνο πολύ πρήξιμο που μάλλον οφείλεται στον συνδιασμό προγεστερόνης και μασαμπουκας Πάσχα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου ποσο μα ποσο χαίρομαι!!! Πήρα πολύ μεγάλη χαρά με θα νέα σας σήμερα!!!! Στα δικά μου, μου ήρθε περίοδος πριν λίγο. Για τα ανάθεμα αυτός ο κύκλος. Μάλλον δεν έχουν  επανέλθει τελείως τα ορμονικά μου μετά τη βιοχημική. Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο γερά!!!💪🏻🤞🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η flowerv είπε:

@Girly γλυκό κορίτσι τα καταφέρατε 🎉

είσαι έγκυος, συγχαρητήρια!🥳🥳

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη κύηση με ένα γερό μωράκι 💕 αυτή τη φορά όλα θα πάνε υπέροχα 💕

@Παρασκευαιδου υποκλίνομαι στις μαντικές σου ικανότητες! Συνέχισε ετσι κάνεις κόσμο ευτυχισμένο🙏🫶  δίνεις ελπίδα και κουράγιο! ❤️❤️

Μάντεψε το όνομα μου 🫣🫣🫣 Ελπίδα με λέμε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με υγεία σε όλες και τις οικογένειές σας!!!

@Girly χαρούμενο μου πλάσμα συγχαρητήρια!!!!!! 🥳🥳🥳🥳🥳 Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη, και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις,  όπως είμαι και για την @Mpourmpoulo μας ♥️♥️♥️ Χάρηκα πάρα πολύ για σένα, είσαι η χαρά της ζωής και σίγουρα έλκεις θετικά πράγματα στη ζωή σου. Το μωρακι σου ήρθε για να μείνει 💪🌈

Εγώ κορίτσια  είμαι 25η μέρα του κύκλου και κανένα σημάδι ωορρηξίας ακόμα. Δεν ξέρω αν θα κάνω και πότε.. Ήταν η τελευταία ευκαιρία για τώρα, όπως είχα αναφέρει, και αναγκαστικά οι προσπάθειες θα αρχίσουν πάλι από Σεπτέμβρη - Οκτώβρη. Έχω στεναχωρηθεί πολύ, δεν σας το κρύβω, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Συνεχίζω τα τεστ ωορρηξίας κ βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μόλις βγήκα από γιατρό! Το μωρακι μου ήταν κοριτσάκι ( το κοριτσάκι μου😢) και είχε σύνδρομο turner! Ήταν τυχαιο γεγονός μιας και οι καρυοτυποι μας ήταν φυσιολογικοί! Με είδε στον υπερηχο και μου είπε ότι η περίοδος όπου να ναι θα έρθει και δεν θα αργησει πολύ! Αύριο θα πάρει τηλ ο σύντροφος στο κεντρο ωστε να ρωτήσει τι χρειάζεται για να καταψηξει σπερμα και όταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διεγερση ! Με το που μου έρθει η περίοδος θα μιλήσω με το γιατρό να μου δώσει οδηγίες για τα φαρμακα και τις ενέσεις! 🙏 για τώρα μου έδωσε πάλι γλουκοφαζ, d3 fix και profertil ινοσιτολη !  Αυτάαα🙏❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!!! Εντάξει δεν έχω λόγια για τη χαρά που νιώθω μαζί σας με αυτές τις υπέροχες δύο γραμμουλες!!!!!🥰🥰🥰 Έχω χάσει το μέτρημα, οπότε θα σας ευχηθώ ομαδικά να πάνε όλα με το καλό και σε εννέα μήνες να κρατάτε τα μικρά σας μπουμπούκια στην αγκαλιά σας!!!! 

Κορίτσια απολαύστε το και μη φοβάστε τίποτα!!! Όλα θα πάνε κατ' ευχήν 💞 💞 💞 🙏🙏🙏🙏

Συγχαρητήρια σε όλες!!!!🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με υγεία σε όλες και τις οικογένειές σας!!!

@Girly χαρούμενο μου πλάσμα συγχαρητήρια!!!!!! 🥳🥳🥳🥳🥳 Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη, και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις,  όπως είμαι και για την @Mpourmpoulo μας ♥️♥️♥️ Χάρηκα πάρα πολύ για σένα, είσαι η χαρά της ζωής και σίγουρα έλκεις θετικά πράγματα στη ζωή σου. Το μωρακι σου ήρθε για να μείνει 💪🌈

Εγώ κορίτσια  είμαι 25η μέρα του κύκλου και κανένα σημάδι ωορρηξίας ακόμα. Δεν ξέρω αν θα κάνω και πότε.. Ήταν η τελευταία ευκαιρία για τώρα, όπως είχα αναφέρει, και αναγκαστικά οι προσπάθειες θα αρχίσουν πάλι από Σεπτέμβρη - Οκτώβρη. Έχω στεναχωρηθεί πολύ, δεν σας το κρύβω, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Συνεχίζω τα τεστ ωορρηξίας κ βλέπουμε...

Κοριτσάκι μου δεν κατάλαβα το μνμ σου ! Δεν είμαι έγκυος ! 
οσο για τα τεστακια ωορρηξιας συνέχισε τα και ποτέ δεν ξερεις επίσης να έχεις επαφουλες όλο αυτό το διάστημα και εύχομαι πολύ συντομα να έρθει και το δεύτερο μπεμπακι σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις βγήκα από γιατρό! Το μωρακι μου ήταν κοριτσάκι ( το κοριτσάκι μου😢) και είχε σύνδρομο turner! Ήταν τυχαιο γεγονός μιας και οι καρυοτυποι μας ήταν φυσιολογικοί! Με είδε στον υπερηχο και μου είπε ότι η περίοδος όπου να ναι θα έρθει και δεν θα αργησει πολύ! Αύριο θα πάρει τηλ ο σύντροφος στο κεντρο ωστε να ρωτήσει τι χρειάζεται για να καταψηξει σπερμα και όταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διεγερση ! Με το που μου έρθει η περίοδος θα μιλήσω με το γιατρό να μου δώσει οδηγίες για τα φαρμακα και τις ενέσεις! 🙏 για τώρα μου έδωσε πάλι γλουκοφαζ, d3 fix και profertil ινοσιτολη !  Αυτάαα🙏❤️🙏

Τουλάχιστον ήταν τυχαίο γεγονός κορίτσι μου και δεν υπάρχει κάποιο θέμα

αχ δεν ξέρω αν θα ηθελα να μάθω το φύλο εγω από το μωρακι που χάθηκε.. με έπιασε ένα σφίξιμο μόνο που το διάβασα 🙁

 Κορίτσι μου όποτε όταν αδιαθετήσεις θα ξεκινήσεις διαδικασία  για σπερματέγχυση δηλαδή ; Εύχομαι γρήγορα να έρθει το μωρακι σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloμπουρμπουλακι μ ανατρίχιασα!!!! Κορίτσι μ γλυκό όλα για κάποιον λόγο γίνονται που όμως όταν συμβαίνει εμείς δν μπορούμε ν το καταλάβουμε και είμαστε συνέχεια με ένα γιατί!!!! Το ουράνιο τόξο σου είναι πολύ κοντά! Το νιώθω! Σύντομα θ είσαι και πάλι εγκυουλα και θα πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν!!! Οι εξετάσεις σας βγήκαν καθαρές έχεις έναν πολύ καλό γιατρό όποτε δν έχεις ν φοβάσαι και ν ανησυχείς για τίποτα! Το καλοκαίρι θα έχεις την πιο όμορφη παρέα ! Ακόμα το πιστεύω πως δν θ σαι μόνη το καλοκαίρι!!!! Σε φιλώ γλυκά ❤️🧿🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

@Mpourmpoulo όλα καλά θα πάνε....θα ακολουθήσεις βήμα βήμα ότι σου είπε ο γιατρός και σύντομα θα έρθει το 🌈 σου 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Μακάρι κοριτσάκι μου μακάρι🙏

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τουλάχιστον ήταν τυχαίο γεγονός κορίτσι μου και δεν υπάρχει κάποιο θέμα

αχ δεν ξέρω αν θα ηθελα να μάθω το φύλο εγω από το μωρακι που χάθηκε.. με έπιασε ένα σφίξιμο μόνο που το διάβασα 🙁

 Κορίτσι μου όποτε όταν αδιαθετήσεις θα ξεκινήσεις διαδικασία  για σπερματέγχυση δηλαδή ; Εύχομαι γρήγορα να έρθει το μωρακι σας 🥰

Εγώ ήθελα να το μάθω και φυσικά με πήραν τα κλάμματα! Ναι ναι με το που αδιαθετώ ξεκινάω φαρμακα και πάω για σπερματεγχυνση όποτε όπως καταλαβαίνεις αγωνιώ για το ποτέ θα αδιαθετησω! Εντωμεταξύ την σπερματεγχυνση θα την κάνω μονη μου αφού ο σύντροφος θα λείπει😩 αλλά δεν παραπονιέμαι άλλωστε ήθελα πολύ να την κάνω τώρα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kate1992 είπε:

@Mpourmpouloμπουρμπουλακι μ ανατρίχιασα!!!! Κορίτσι μ γλυκό όλα για κάποιον λόγο γίνονται που όμως όταν συμβαίνει εμείς δν μπορούμε ν το καταλάβουμε και είμαστε συνέχεια με ένα γιατί!!!! Το ουράνιο τόξο σου είναι πολύ κοντά! Το νιώθω! Σύντομα θ είσαι και πάλι εγκυουλα και θα πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν!!! Οι εξετάσεις σας βγήκαν καθαρές έχεις έναν πολύ καλό γιατρό όποτε δν έχεις ν φοβάσαι και ν ανησυχείς για τίποτα! Το καλοκαίρι θα έχεις την πιο όμορφη παρέα ! Ακόμα το πιστεύω πως δν θ σαι μόνη το καλοκαίρι!!!! Σε φιλώ γλυκά ❤️🧿🙏

Αχ κοριτσάκι μου εύχομαι να σας ακολουθήσω και να έχω και εγώ την παρεούλα μου στην κοιλιτσα το καλοκαιρι που θα λείπει ο σύντροφος❤️🙏🌈 μακάρι να βγεις και εσυ αληθινή όπως και η ζαιρα μας @Παρασκευαιδου🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα οοολη μέρα ααααα!!! 

Σήμερα γελάει όλη η γη!! Το έχω δει εδώ και ώρα αλλά έτρεμαν τα χέρια μου και ήμουν σε τεράστιο σοκ.  Η ζαιρα είπε και ελαλησε..μωρη @Παρασκευαιδου τι να πω. Υποκλίνομαι δημόσια στις ικανότητες σου!!!  Πριν ουρλιαξουμε όλες μαζί θα σας παρακαλέσω να ευχηθούμε να είναι μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό...

Και τώρα ΛΥΣΣΑΞΤΕΕΕΕΕΕΕ  σας λεωωωωω 

Υγ. Συγγνώμη για την κουνημενη εικόνα τρεμωωωω

17152355218938181867306277091803.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσάκι μου!!!! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και πάνω απ όλα ένα γερό μωρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ κοριτσάκια μου ποσο μα ποσο χαίρομαι!!! Πήρα πολύ μεγάλη χαρά με θα νέα σας σήμερα!!!! Στα δικά μου, μου ήρθε περίοδος πριν λίγο. Για τα ανάθεμα αυτός ο κύκλος. Μάλλον δεν έχουν  επανέλθει τελείως τα ορμονικά μου μετά τη βιοχημική. Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο γερά!!!💪🏻🤞🏻🌈

Πάμε μαζί δυνατά τον επόμενο μήνα!! Θα είναι ο μήνας μας... ξεκίνησαν και εμένα τα πρώτα σημάδια περιόδου... 2 μέρες νωρίτερα... Δεν απογοητευόμαστε!! Θα τα καταφέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις βγήκα από γιατρό! Το μωρακι μου ήταν κοριτσάκι ( το κοριτσάκι μου😢) και είχε σύνδρομο turner! Ήταν τυχαιο γεγονός μιας και οι καρυοτυποι μας ήταν φυσιολογικοί! Με είδε στον υπερηχο και μου είπε ότι η περίοδος όπου να ναι θα έρθει και δεν θα αργησει πολύ! Αύριο θα πάρει τηλ ο σύντροφος στο κεντρο ωστε να ρωτήσει τι χρειάζεται για να καταψηξει σπερμα και όταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διεγερση ! Με το που μου έρθει η περίοδος θα μιλήσω με το γιατρό να μου δώσει οδηγίες για τα φαρμακα και τις ενέσεις! 🙏 για τώρα μου έδωσε πάλι γλουκοφαζ, d3 fix και profertil ινοσιτολη !  Αυτάαα🙏❤️🙏

Κοριτσάκι μου γλυκό, αφού είχε πρόβλημα το κοριτσάκι σου καλύτερα που έφυγε αγάπη μου! Δε θα μπορούσε να ζήσει μια φυσιολογική ζώη και θα υπέφερε αρκετά! Πάμε γερά για το επόμενο καρδούλα μου... Θα το κρατήσεις κι εσύ το μωράκι σου αγκαλίτσα, σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2024 at 11:39 ΜΜ, ο/η OLGA_95 είπε:

Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και σε εσένα με το καλό το μωράκι σου! Ο κύκλος μου είναι σταθερά 29-30 ημέρες και με τελευταία περίοδο 26/4, η επόμενη ωορρηξία λογικά θα είναι 10 ή 11 του μήνα.

Επαφούλες κάθε μέρα κοντά στην ωορηξία!!! Σε 15 μέρες ελπίζω να μας δείξεις τη θετική χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου μακάρι🙏

Εγώ ήθελα να το μάθω και φυσικά με πήραν τα κλάμματα! Ναι ναι με το που αδιαθετώ ξεκινάω φαρμακα και πάω για σπερματεγχυνση όποτε όπως καταλαβαίνεις αγωνιώ για το ποτέ θα αδιαθετησω! Εντωμεταξύ την σπερματεγχυνση θα την κάνω μονη μου αφού ο σύντροφος θα λείπει😩 αλλά δεν παραπονιέμαι άλλωστε ήθελα πολύ να την κάνω τώρα🙏

Είναι απόλυτα λογικό να σε πάρουν τα κλάματα! Το κοριτσάκι σου όμως θα σου στείλει σύντομα ένα υγιέστατο μωράκι στην κοιλίτσα σου για να σου δώσει χαρά και χαμόγελο ξανά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις βγήκα από γιατρό! Το μωρακι μου ήταν κοριτσάκι ( το κοριτσάκι μου😢) και είχε σύνδρομο turner! Ήταν τυχαιο γεγονός μιας και οι καρυοτυποι μας ήταν φυσιολογικοί! Με είδε στον υπερηχο και μου είπε ότι η περίοδος όπου να ναι θα έρθει και δεν θα αργησει πολύ! Αύριο θα πάρει τηλ ο σύντροφος στο κεντρο ωστε να ρωτήσει τι χρειάζεται για να καταψηξει σπερμα και όταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διεγερση ! Με το που μου έρθει η περίοδος θα μιλήσω με το γιατρό να μου δώσει οδηγίες για τα φαρμακα και τις ενέσεις! 🙏 για τώρα μου έδωσε πάλι γλουκοφαζ, d3 fix και profertil ινοσιτολη !  Αυτάαα🙏❤️🙏

κορίτσι μου σφίχτηκε η καρδιά μου! Είμαι σίγουρη πως το κοριτσάκι σου θα σου στείλει σύντομα το ουράνιο τόξο σου! Πίστη και υπομονή! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην νεα προσπάθεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Ανεβάζω σημερινό τεστ και χθεσινό. Η αλήθεια είναι πως το πρωί μου κόπηκαν τα πόδια γιατί δεν φαινόταν καμία διαφορά με το χθεσινό τεστ και αγχώθηκα πολύ. Νομίζω τώρα φαίνεται λιγάκι μια διαφορά. Σας στέλνω ένα χωρίς επεξεργασία και ένα με επεξεργασία .

Ελπίζω να βλέπετε κάποια απειροελάχιστη διάφορα και εσείς ..

Screenshot_2024-05-10-09-40-50-216_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

IMG_20240510_093801.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις βγήκα από γιατρό! Το μωρακι μου ήταν κοριτσάκι ( το κοριτσάκι μου😢) και είχε σύνδρομο turner! Ήταν τυχαιο γεγονός μιας και οι καρυοτυποι μας ήταν φυσιολογικοί! Με είδε στον υπερηχο και μου είπε ότι η περίοδος όπου να ναι θα έρθει και δεν θα αργησει πολύ! Αύριο θα πάρει τηλ ο σύντροφος στο κεντρο ωστε να ρωτήσει τι χρειάζεται για να καταψηξει σπερμα και όταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διεγερση ! Με το που μου έρθει η περίοδος θα μιλήσω με το γιατρό να μου δώσει οδηγίες για τα φαρμακα και τις ενέσεις! 🙏 για τώρα μου έδωσε πάλι γλουκοφαζ, d3 fix και profertil ινοσιτολη !  Αυτάαα🙏❤️🙏

Κοριτσι μου γλυκο η επομενη θα ειναι η τυχερη σου θα το δεις.ολα θα πανε κατ ευχην με τη βοηθεια τ θεου κ θα ερθεινστην αγκαλιτσα σου το σπορακι σου🙏🙏🙏 ψηλα το κεφαλι κ προχωραμε. Σ στελνω μια τεραστια κ σφιχτη αγκαλια κ ας μη σε ξερω🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

Κορίτσι μου γλυκό. Βάλε τα δυνατά σου να κατανοήσεις ότι δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος είναι αγράμματος ή ανίδεος ή άξεστος και δυστυχώς ακόμη και εν έτει 2024 αντί να έχουμε ιπτάμενα αυτοκίνητα έχουμε ακόμη την νοοτροπία να ρωτάμε και να σχολιάζουμε τόσο λεπτά ζητήματα όπως η απόκτηση ενός παιδιού. Οι μισοί το κάνουν από καθαρή βλακεία οι άλλοι μισοί από κουτσομπολιό.. αλλά αυτοί προσπάθησε όσο γίνεται να μην σε νοιάζουν και απλά να μην τους απαντάς καν. Όταν κάποιος σου κάνει μια τέτοια ερώτηση αν τον κοιτάξεις μέσα στα μάτια με απάθεια χωρίς να απαντήσεις θα νιώσει πολύ άσχημα που ρώτησε και αυτομάτως όλη η άβολη στιγμή θα μεταφερθεί σε αυτόν. Και έτσι πρέπει! Κάντο και θα με θυμηθείς. Άσε να υπάρξει μια τεράστια αμήχανη σιωπή και μην βγάλεις άχνα μέχρι να βρει κάτι άλλο να πει γιατί θα νιώσει άσχημα που δεν απάντησες! Θα πάρει το μάθημα του πίστεψε με!

Όσο αφορά την βιοχημική...δεν έχει υπάρξει μέρα που δεν σκέφτηκα πόσο μηνών θα ήμουν τι θα έκανα τώρα κλπ...είναι αναπόφευκτο. Όμως σου υπόσχομαι πως στην επόμενη εγκυμοσύνη που όλα θα πάνε καλά αυτή η ανάμνηση θα ξεθωριάσει και το μωράκι σου θα σου φέρει όλη την ευτυχία του κόσμου. Μη τα παρατήσεις και μη μαλώνεις τον εαυτό σου για τα συναισθήματα σου..όλα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά. Θα δεις πως σύντομα που θα έρθει το ουράνιο τόξο σου όλα θα είναι αλλιώς.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...