Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη - Πώς να κοιμάστε καλά και σωστά


carett@

Recommended Posts

ακριβώς Αnastacia, δεν κοιμάμαι λόγω άγχους. Το μωρό το έχω νίωσει και αισθάνομαι ίδη καλύτερα. Προσπαθώ να σκέφτομαι το μωρό συνέχεια και αυτό με υσηχάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια! Υποφερω κι εγω απο αυπνιες οπως και πολλες αλλες απο οτι βλεπω. Με παρηγορει το γεγονος οτι δεν ειμαι η μονη! Εκτος απο τα βοηθητικα μαξιλαρια μηπως βοηθαει και κατι αλλο?? Σε εμενα δε φανηκαν αποτελεσματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ..

ΘΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΘΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΣΟΥ & ΘΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ & ΤΟ ΜΩΡΟ..ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ & ΝΑ ΠΕΙΝΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ..ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΔΕ ΣΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΤΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ,ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΙΕΙΣ & ΚΑΠΟΙΟ ΖΕΣΤΟ ΡΟΦΗΜΑ πχ ΓΑΛΑ Ή ΧΑΜΟΜΗΛΙ,ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ & ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ..& ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΥΣΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3 & ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ..

ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ 8ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ..ΥΠΟΜΟΝΗ!!!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ..& ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

γεια κορίτσια, είμαι καινούργια στην παρέα!!είμαι δώδεκα εβδομάδων και από την αρχή αντιμετώπισα προβλήματα ύπνου, δηλ.δεν κοιμάμαι καθόλου.έχω άλλο ένα παιδάκι και στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη είχα ακριβώς το αντίθετο πρόβλημα...κοιμόμουν όλη μέρα...η αλήθεια είναι πάντως ότι χωρίς ύπνο τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ, ειδικά όταν είσαι περιορισμένος και δεν μπορείς να κάνεις και πράγματα για να κουραστείς τότε το βράδυ πως να κοιμηθείς? Εμένα μου έκανε περίδεση τραχήλου την περασμένη βδομάδα, ευτυχώς όλα πήγαν καλά και τώρα είμαι συνέχεια ξάπλα..άντε τώρα να κοιμηθείς το βραδυ!!.. :Σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...