Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θέλει ακόμα λίγο για να φτάσει στο πικ 

Θέλει να μείνει και 10 λεπτά για να δείξει σωστά 

Ναι τώρα π το ξαναείδα είναι ακόμα πιο έντονο! Πόση ώρα μετά θ μπορώ ν το δω κορίτσια; Γτ τώρα μ φαίνεται πολύ πιο έντονο ! 

EE5B8E9D-8653-4084-9641-4FFCF7074B4D.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια μου τελειώσαμε από αυχενική 

ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 
 

απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσω μάλλον ασπιρίνη προληπτικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά νέα με το καλό να ακούσεις κ καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι τώρα π το ξαναείδα είναι ακόμα πιο έντονο! Πόση ώρα μετά θ μπορώ ν το δω κορίτσια; Γτ τώρα μ φαίνεται πολύ πιο έντονο ! 

EE5B8E9D-8653-4084-9641-4FFCF7074B4D.jpeg

Πιστεύω αύριο ισως γίνει θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Μπράβο κορίτσι μου... Συγχαρητήρια. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Και σ' έψαχνα έχθες... δεν ξέρω αν το είδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

γεια σας κορίτσια μου τελειώσαμε από αυχενική 

ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 
 

απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσω μάλλον ασπιρίνη προληπτικά

Μπράβο κορίτσι μου. Πότε ξανά πας;;; Ότι πει ο γιατρός σου κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου... Συγχαρητήρια. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Και σ' έψαχνα έχθες... δεν ξέρω αν το είδες!

Το είδα κορίτσι μου ! Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι τώρα π το ξαναείδα είναι ακόμα πιο έντονο! Πόση ώρα μετά θ μπορώ ν το δω κορίτσια; Γτ τώρα μ φαίνεται πολύ πιο έντονο ! 

EE5B8E9D-8653-4084-9641-4FFCF7074B4D.jpeg

Αν όχι αύριο μεθαύριο θα είναι θετικό σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Πότε ξανά πας;;; Ότι πει ο γιατρός σου κορίτσι μου...

Έχω ραντεβού με τη γιατρο την άλλη Πέμπτη τώρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι τώρα π το ξαναείδα είναι ακόμα πιο έντονο! Πόση ώρα μετά θ μπορώ ν το δω κορίτσια; Γτ τώρα μ φαίνεται πολύ πιο έντονο ! 

EE5B8E9D-8653-4084-9641-4FFCF7074B4D.jpeg

Κανονικά μετά απο 10 λεπτά θέλει να το κοιτάς να κάτσει και λίγο είσαι κοντά πάντως συνέχισε 😊

επαφες βουρ ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

 

γεια σας κορίτσια μου τελειώσαμε από αυχενική 

ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 
 

απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσω μάλλον ασπιρίνη προληπτικά

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι πολύ καλό αυτο που έχεις πιο καλές μετρησεις τέλεια 🥰

τώρα περιμενεις και την pappa ; 
Φύλο είδατε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό το μωρακι σας να ακούσετε και την καρδούλα του μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Συγχαρητήρια 🎉🎉🎉🎉Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι πολύ καλό αυτο που έχεις πιο καλές μετρησεις τέλεια 🥰

τώρα περιμενεις και την pappa ; 
Φύλο είδατε ; 

Όχι εμεις την papa τα κανουμε 10η εβ κ στέλνονται τα αποτελέσματα στη γιατρο για να είναι έτοιμα στην αυχενική να γίνει αμέσως το ριπορτ!
 

Αυτες οι εξετάσεις αίματος ήταν πολύ καλύτερες από την πρώτη εγκυμοσύνη 

Φύλο είναι 60% σίγουρη είναι με επιφύλαξη απλά επειδή δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη μας το έβαλε σε φάκελο να το δώσουμε στη γιατρο για επιβεβαίωση… αλλά επειδή θελουμε να κάνουμε πάλι πάρτυ δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Ωωω τι όμορφα νέα ❤️ εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

γεια σας κορίτσια μου τελειώσαμε από αυχενική 

ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 
 

απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσω μάλλον ασπιρίνη προληπτικά

 Με το καλό κορίτσι μου , όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μπήκα να σας πω τα νέα μου! Ακολουθεί σεντονι! 
Αρχικα η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρος ! Μου είπε ότι από τις πρώτες εξετάσεις μέχρι τώρα τα ανδρογόνα μου έχουν πέσει! Δεν είναι στα κατώτατα όρια αλλά με βάση το ΣΠΩ, την υψηλή ΑΜΗ ,την βιοχημικη και την παλινδρομη με ευρήματα στο έμβρυο μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα λύκο , καρδιολιπινες, β2 γλυκο πρωτεΐνες, έλεγχος σφαιρικών γ και ηλεκτροφορηση γτ  υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο αυτοάνοσο το οποίο να εμποδίζει για επιτυχή εγκυμοσυνη! Μελετώντας την περίπτωση μου και με βάση κάποιες πρόσφατες έρευνες θέλει να το ψάξουμε λίγο ! Έκλεισα ραντεβού να με δει 9 Μαΐου μετά το πασχα να έχουν βγει οι εξετάσεις αυτέ και ισωσ Και οι καρυοτυποι (εμβρύου και ζεύγους) και να δούμε αν χρειαστεί να μου δώσει αγωγη ( έχει μελετήσει να μου δώσει κάποια αγωγη μου είπε ) αλλά όχι ακόμη γτ τώρα είναι επηρεασμένες οι ορμόνες λόγω εγκυμοσύνης και θα μου τα πει στο επόμενο ραντεβού ! Η αγωγη για να δράσει θέλει 4-6 εβδομάδες όποτε  μάλλον θα καταψύξουμε και σπερμα μήπως μέσα στο καλοκαιρι αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να κάνουμε σπερματεγχυνση! Δεν θέλει να με πάει για εξωσωματικη ακόμη και θέλει να το παλέψουμε ! Βγήκε και η ιστολογική και δεν υπάρχει κάποια κακοήθεια ! Τελος μου είπε να ελαττώσω στο ελάχιστο κάποια τρόφιμα που πυροδοτούν τις ενδοφιρνες και επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και αυτές είναι ( φράουλες, πορτοκάλια , μαυρη σοκολάτα, ξηροί καρποί, τζίντζερ, κρέας , βιταμίνη c ,b12, σταφύλια και πικάντικα!

Για επαφές μου είπε μπορούμε από σήμερα αλλά όχι ελεύθερες φυσικά! Για ελεύθερες επαφές αφού μου έρθει η περίοδος που μπορεί να αργησει μέχρι και 40-50 μέρες και που θα έχουν βγει οι εξετάσεις κτλ! Είδε στη μια ωοθηκη ένα αυγουλακι που υπερτερεί αλλά δεν είναι σίγουρος αν όντως είναι για ωορρηξια ή αν είναι από την υπερδιέγερση που είχα τους προηγούμενους μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Με το καλό κοριτσι μου με μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη❤️🙏❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

γεια σας κορίτσια μου τελειώσαμε από αυχενική 

ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 
 

απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσω μάλλον ασπιρίνη προληπτικά

Πολύ ωραία τα νέα σου κορίτσι μου μπραβο❤️ η ασπιρίνη δεν είναι τίποτα απόλυτως ! Η πρόληψη σώζει θα πω εγώ 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Τώρα π πέρασε η ώρα έγινε πιο σκούρο 

Ακόμα όμως δν νομίζω ότι είναι έτοιμο γ ωορρηξια 

image.jpg

Πλησιαζει η ωορρηξια ❤️βουρ στο στόχο σου εσυ🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μπήκα να σας πω τα νέα μου! Ακολουθεί σεντονι! 
Αρχικα η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρος ! Μου είπε ότι από τις πρώτες εξετάσεις μέχρι τώρα τα ανδρογόνα μου έχουν πέσει! Δεν είναι στα κατώτατα όρια αλλά με βάση το ΣΠΩ, την υψηλή ΑΜΗ ,την βιοχημικη και την παλινδρομη με ευρήματα στο έμβρυο μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα λύκο , καρδιολιπινες, β2 γλυκο πρωτεΐνες, έλεγχος σφαιρικών γ και ηλεκτροφορηση γτ  υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο αυτοάνοσο το οποίο να εμποδίζει για επιτυχή εγκυμοσυνη! Μελετώντας την περίπτωση μου και με βάση κάποιες πρόσφατες έρευνες θέλει να το ψάξουμε λίγο ! Έκλεισα ραντεβού να με δει 9 Μαΐου μετά το πασχα να έχουν βγει οι εξετάσεις αυτέ και ισωσ Και οι καρυοτυποι (εμβρύου και ζεύγους) και να δούμε αν χρειαστεί να μου δώσει αγωγη ( έχει μελετήσει να μου δώσει κάποια αγωγη μου είπε ) αλλά όχι ακόμη γτ τώρα είναι επηρεασμένες οι ορμόνες λόγω εγκυμοσύνης και θα μου τα πει στο επόμενο ραντεβού ! Η αγωγη για να δράσει θέλει 4-6 εβδομάδες όποτε  μάλλον θα καταψύξουμε και σπερμα μήπως μέσα στο καλοκαιρι αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να κάνουμε σπερματεγχυνση! Δεν θέλει να με πάει για εξωσωματικη ακόμη και θέλει να το παλέψουμε ! Βγήκε και η ιστολογική και δεν υπάρχει κάποια κακοήθεια ! Τελος μου είπε να ελαττώσω στο ελάχιστο κάποια τρόφιμα που πυροδοτούν τις ενδοφιρνες και επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και αυτές είναι ( φράουλες, πορτοκάλια , μαυρη σοκολάτα, ξηροί καρποί, τζίντζερ, κρέας , βιταμίνη c ,b12, σταφύλια και πικάντικα!

Για επαφές μου είπε μπορούμε από σήμερα αλλά όχι ελεύθερες φυσικά! Για ελεύθερες επαφές αφού μου έρθει η περίοδος που μπορεί να αργησει μέχρι και 40-50 μέρες και που θα έχουν βγει οι εξετάσεις κτλ! Είδε στη μια ωοθηκη ένα αυγουλακι που υπερτερεί αλλά δεν είναι σίγουρος αν όντως είναι για ωορρηξια ή αν είναι από την υπερδιέγερση που είχα τους προηγούμενους μήνες!

Κορίτσι μου όλα αυτά τα ακούω πολύ καλά κ καλύτερα να το ποτέ βήμα βήμα οπως σας είπε ο γιατρος παρά να βιαστείτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πολύ ωραία τα νέα σου κορίτσι μου μπραβο❤️ η ασπιρίνη δεν είναι τίποτα απόλυτως ! Η πρόληψη σώζει θα πω εγώ 🙏❤️

Ναι ναι κ στην πρώτη μ εγκυμοσύνη έπαιρνα!! Δεν είναι τίποτα!!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου όλα αυτά τα ακούω πολύ καλά κ καλύτερα να το ποτέ βήμα βήμα οπως σας είπε ο γιατρος παρά να βιαστείτε!!! 

Ανακουφιστικά έστω που θα το ψάξουμε λίγο παραπάνω και επίσης που από μόνος του μας είπε πως αν λείπει ο σύντροφος μπορούμε να καταψύξουμε σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση μέσα στο καλοκαιρι αν θέλω !  Επίσης γενικότερα έκατσε και μελέτησε την περίπτωση μου και δεν μας είπε μόνοι σας τώρα και βλεπουμε ! Μου είπε πως θα το παλέψουμε μαζί και πως θα τα καταφέρουμε! Μακάρι να πανε όλα καλά στην πορεία 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...