Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Όταν λες δυσφορία;;;

Πονάει η κοιλιά μου και έχω πρηστει. Αυτό που δεν νιώθεις καλά όταν περιμένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου είναι νωρίς για ωορρηξια μην απογοητευεσε! Επίσης εμένα πολλές φορές είναι άχνα και μια μέρα τσουπ βγαίνει έντονη η γραμμή και βγαίνει θετικο! Πάτρα μαζί σου τα τεστακια και σε μια τουαλέτα κάνε ένα! Όμως αν δεν θέλεις να μπεις σε αυτή την διαδικασία καντο όταν γυρίσεις σπίτι! Απλά το ιδανικο είναι να γινονται περίπου την ίδια ωρα κάθε μέρα αλλά οκ και πάλι θα σου δειξει όταν είναι να κανεις ωορρηξια! Συνέχισε τα να δεις πως είναι ο κύκλος σου! Καλή επιτυχια🤞

Εγώ πολλές φορές δεν έχω συμπτώματα οωρρηξιας! Τώρα τελευταία έχω πόνους είτε δεξια είτε αριστερα ανάλογα απο πιο μεριά κάνω ωορρηξια! Επίσης εγώ έχω καταλαβει με τα τεστακια ότι κάνω ωορρηξια δυο μέρες μετα το θετικο τεστ καθώς αδιαθετώ 16 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας!

Ίσως είναι ορμονικό και θέλει λιγακι χρόνο να στρωσει ο κύκλος σου! Επίσης αν θηλάζεις η πτολακτινη θα είναι ανεβασμένη όποτε είναι λίγο δύσκολο για ωορρηξια! Μίλησε και με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει! Εμένα η φίλη μου που έχει των μπεμπουλα της 8 μηνων και θηλάζει αλλά μόνο πρωί και βράδυ της είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο δύσκολο για συλληψη τώρα όχι βέβαια απίθανο!

Το λέιζερ όταν κανεις προσπάθειες δεν επηρεάζει πουθενά! Στην εγκυμοσυνη άλλοι γιατροί δεν το επιτρέπουν και άλλοι λένε ότι μπορείς να κανεις μετά τον τρίτο μηνα! Οι απόψεις διίστανται! Σήμερα έχω κλείσει και εγώ για λέιζερ πρώτη φορά ! Ελπιζω να μη πεθάνω στον πονο γτ λένε ότι ποναει! Θα βάλω και αναισθητικό κρεμα 1 ωρα πριν ! 😩

Εύχομαι κορίτσι μου να δεις μια όμορφη ροζ γραμμουλα🙏 περιμενουμε νέα σου🙏

Και εγώ όλο αυτό το διάστημα με συνταγή γιατρού έκανα επαφές! Είναι δύσκολο και αμήχανο όμως αξίζει 🙏 από που έχεις βγάλει το συμπέρασμα ότι δεν κανεις ωορρηξια κάλε;

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ. Φοβάμαι να κάνω τεστ, να μην απογοητεύτω. Έκανα 2 πριν την καθυστέρηση και ήταν αρνητικά 😭😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ μόλις γύρισα από γιατρό! Μ είπε ότι είδε ένα ωραίο 18αρι ωοθηλακιο! Τ λέω γιατρέ τη Δευτέρα ήταν 12 και σήμερα πήγε 18; Πως έγινε αυτό; 1,5 2 χιλ την ημέρα δν μεγαλώνουν; Κ μ λέει συνήθως ένα! Κ μ είπε μην πάω ν με ξαναδεί κ έχουμε επαφές Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο! Και τ λέω γιατρέ κ αν αργήσει ν γίνει η ωορρηξια όπως τον προηγούμενο μήνα; Μ λέει δν θα αργήσει ειναι έτοιμο μ λέει! 18αρι ωραίο στρογγυλό 😂🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θέλω σίγουρα επαφές πέμπτης Παρασκευή Σάββατο! Από Κυριακή κάντε ότι θέλετε μ λέει! Εντωμεταξυ σήμερα είχα κ γώ κατι πονάκια από δεξια και νιώθω ένα βάρος στη κοιλιά όπως όταν ειναι γ ωορρηξια αλλά λέω θ ναι νωρίς ακόμα! 

Μπράβο τι ωραία νέα είναι αυτά!!! Ποσό εκ σπάει;; Άντε επαφουλες τώρα κ εύχομαι σε 15 ημερες να μας πεις τα ευχάριστα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Πονάει η κοιλιά μου και έχω πρηστει. Αυτό που δεν νιώθεις καλά όταν περιμένεις.

Κ εγώ έτσι ενιωθα κ τελικά ήμουν εγκυος! Κανε ένα τεστ αφού εχεις καθυστέρηση! Ποια τεστ έκανες κ έδειξαν αρνητικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ. Φοβάμαι να κάνω τεστ, να μην απογοητεύτω. Έκανα 2 πριν την καθυστέρηση και ήταν αρνητικά 😭😔

Δυσφορία την είχα και εγω σαν σύμπτωμα πάντως.. όποτε νιώσεις έτοιμη να κανείς το τεστ αλλά και με το να σε τρώει η αγωνία δεν βοηθάει στην ψυχολογία σου θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ έτσι ενιωθα κ τελικά ήμουν εγκυος! Κανε ένα τεστ αφού εχεις καθυστέρηση! Ποια τεστ έκανες κ έδειξαν αρνητικά;

Hometest, ακόμα και 11η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ μόλις γύρισα από γιατρό! Μ είπε ότι είδε ένα ωραίο 18αρι ωοθηλακιο! Τ λέω γιατρέ τη Δευτέρα ήταν 12 και σήμερα πήγε 18; Πως έγινε αυτό; 1,5 2 χιλ την ημέρα δν μεγαλώνουν; Κ μ λέει συνήθως ένα! Κ μ είπε μην πάω ν με ξαναδεί κ έχουμε επαφές Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο! Και τ λέω γιατρέ κ αν αργήσει ν γίνει η ωορρηξια όπως τον προηγούμενο μήνα; Μ λέει δν θα αργήσει ειναι έτοιμο μ λέει! 18αρι ωραίο στρογγυλό 😂🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θέλω σίγουρα επαφές πέμπτης Παρασκευή Σάββατο! Από Κυριακή κάντε ότι θέλετε μ λέει! Εντωμεταξυ σήμερα είχα κ γώ κατι πονάκια από δεξια και νιώθω ένα βάρος στη κοιλιά όπως όταν ειναι γ ωορρηξια αλλά λέω θ ναι νωρίς ακόμα! 

Μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό τώρα 😊 να κανείς τις επαφες σας οσες πιο πολλές μερες μπορείτε να αρχίσεις από σήμερα μέχρι και την Κυριακή και με το καλό να μας πεις σε 15 μερες τα ευχάριστα😊

αν μπορείς κανε και τεστ ωορρηξιας να δεις αν συμβαδίζουν με τον υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Hometest, ακόμα και 11η μερα

κορίτσι μου κάνε ένα ακόμα τεστ... και εγώ έτσι ένιωθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... μέχρι και σερβιέτα είχα βάλει γιατί ένιωθα ότι έρχεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου κάνε ένα ακόμα τεστ... και εγώ έτσι ένιωθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... μέχρι και σερβιέτα είχα βάλει γιατί ένιωθα ότι έρχεται.. 

κ εγώ έτσι έπαθα αυτή τη φορά χαχαχα τόσο πονο π νόμιζα θα έρθει η περίοδος κ έβαζα κ σερβιέτες 2 μερες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου κάνε ένα ακόμα τεστ... και εγώ έτσι ένιωθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... μέχρι και σερβιέτα είχα βάλει γιατί ένιωθα ότι έρχεται.. 

Φαντάσου κι εγώ σερβιετα φοράω γιατί νιώθω θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Σε αυτόν τον κύκλο ναι έκανα. Τώρα στο τέλος όχι.

Πως ήταν η εικόνα τους ; είχατε επαφές στις μερες σας ; εμείς είχαμε καλές επαφές αλλά τελικά δεν, κορίτσια η περιοδος ήταν περίεργη δεν ξέρω μήπως ήταν τίποτα και με τα hometest δε το είδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ είχες θετικό τεστ;

Τρίτη 2/4. Με είχε δει και ο γιατρός την προηγούμενη μέρα και το ωοθυλάκιο ήταν 21.5 χιλ. Και την ίδια μέρα έκανα και την οβιτρελ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Πως ήταν η εικόνα τους ; είχατε επαφές στις μερες σας ; εμείς είχαμε καλές επαφές αλλά τελικά δεν, κορίτσια η περιοδος ήταν περίεργη δεν ξέρω μήπως ήταν τίποτα και με τα hometest δε το είδα....

Ειχα οδηγιες από τον γιατρο γιατί πήγα με πρόκληση ωορρηξίας. Είχα επαφές 30 και 31/3 και 1,2 και 3/4. Δεν πρόλαβα άλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Λοιπόν έκανα ένα τεστ πάλι. Με πείσατε. Αρνητικοτατο. Περιμένω να έρθει η ακατανομαστη και να δω τι θα κάνω. 🤞

Δε το είχα διαβάσει ότι πηγές στοχευμένα κ με την οβιτρελ… :( λυπαμαι κορίτσι μου αν δεν έρθει μιλά κ με τον γιατρο σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό τώρα 😊 να κανείς τις επαφες σας οσες πιο πολλές μερες μπορείτε να αρχίσεις από σήμερα μέχρι και την Κυριακή και με το καλό να μας πεις σε 15 μερες τα ευχάριστα😊

αν μπορείς κανε και τεστ ωορρηξιας να δεις αν συμβαδίζουν με τον υπέρηχο 

Αυτό σκέφτομαι ν κάνω ναι! Αν κ σήμερα δν ξέρω αν θ προλάβουμε ν ανταμώσουμε 😂

Από αύριο θ κάνουμε σίγουρα! Εντωμεταξυ ξέχασα να κάνω τεστ ωορρηξιας! Πήγα τουαλέτα και δν εκανα γαμωτο και τώρα ήρθα γ δουλειά! 
μεν θυμηθώ θ κάνω 8 η ώρα π θ τελειώσω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεεεεεεεεεε! Θα σου ρίξω την παντόφλα όπως έλεγε και η αγαπημένη φιλη μας Χριστίνα ! Ξεκινά τις επαφουλες και άσε τις τρελές σκέψεις στην άκρη! Το είδε και ολοστρόγγυλο ο γιατρός όποτε μη σκέφτεσαι τίποτα αρνητικο! Βουρρρρ στο ψητό τώρα❤️🤞

@Girly γκερλιιιιιιιιιιιιι που είσαι;;;;; Εμφανισουυυυυυυυυ!!!! 
 

ξεχασα ν κάνω τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι ρε! Πηγα τουαλέτα και το ξέχασα τελείως! Τώρα 8 η ώρα π θ γυρίσω από τη δουλειά! Αν θυμηθώ πάλι 😂😩🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Χάθηκα λιγάκι αλλά σας διαβάζω και βλέπω τα νεά σας. Έχω τρεξίματα με τη δουλειά, έχουμε κι επισκέψεις και μέσα σ' όλα έχω και τα ραντεβού για την πρόκληση... 🤪

Έχουμε 1 θετικό τεστάκι μέχρι στιγμής, εύχομαι και τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν να δούμε κι άλλα θετικά 🤞 Λυπάμαι για όσες απογοητεύτηκαν, αλλά όλα μες το παιχνίδι είναι κορίτσια! Κάθε φορά ερχόμαστε όλο και πιο κοντά στο στόχο - μη το ξεχνάτε αυτό. Ξέρω, κατανοώ ότι είναι πάαααρα πολύ ψυχοφθόρο, αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση. Μη το βάζετε κάτω, αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε...!

Στα δικά μου τα νέα, ξεκίνησα τις ενέσεις γοναδοτροπίνης (gonal-F) από την 3η μέρα του κύκλου με εναλλαγή δόσεων από  75UI σε 50UI και τούμπαλιν. Έχω κάνει και 3 υπερήχους μέχρι στιγμής.
3η-9η μέρα: σύνολο πήρα 450UI gonal-F και είδαμε στον 1ο υπέρηχο (10η μέρα) 4 ωοθηλάκια μεταξύ 11-12χιλ.
10η-13η μέρα: πήρα άλλα 200UI gonal-F και στον 2ο υπέρηχο (14η μέρα) είδαμε 1 μόνο κυρίαρχο ωοθηλάκιο στα 14χιλ. (δεξιά ωοθήκη). )Μου είπε να κάνω άλλα 75UI και να πάω την επόμενη.
15η μέρα: 3ος υπέρηχος και το κυριάρχο ωοθηλάκιο αυξήθηκε κατά 3χιλ μεσα σε μια μέρα, 17χιλ, και μου είπε να κάνω την ovitrelle το ίδιο κιόλας βράδυ στις 10:30 (χθες) και να ξεκινήσουμε επαφές. 

Είχαμε χθες επαφή καθώς και σήμερα το πρωί (16η μέρα) - μη με ρωτήσετε πως με τους φιλοξενούμενους στα διπλανά δωμάτια 🤣🤣 εύχομαι να μην πήραν γραμμή τίποτα 🤪 Τι άλλο θα κάνουμε πια! χαχα

Διαβάζοντας όμως τα σχόλιά σας @nobody @Kate1992 @Mpourmpoulo μ έχει φάει τώρα, γιατί μου είπε να κάνω την πρόκληση με ωοθηλάκιο 17χιλ εν΄ω εσείς μιλάτε για 18 και 20+ χιλ 🤔 Απ τη μια σκέφτομαι, μήπως βιάστηκε διότι από τη μια μέρα στην άλλη είχαμε αύξηση 3χιλ, αλλά απ την άλλη μήπως μπορούσαμε να περιμένουμε άλλη μια μέρα-δύο; Τέλος πάντων, τώρα ό,τι έγινε έγινε, θα κριθεί εκ του αποτελέσματος, απλά κουβεντα να γίνεται. Απ' ότι καταλάβα είναι και λίγο πείραμα η όλη φάση. Δε ξέρω αν έπραξα σωστά που πήγα με την πρόκληση, αλλά δε το μετανιώνω, αφού αυτό ένιωσα εκείνη τη στιγμή ότι ήταν το σωστό. Επίσης η αρχική μου ειδικός γονιμότητας (επέστρεψε απ' την αναρρωτική της στο μεταξύ) μου έδωσε και προληπτικά να πάρω κάτι σαν ασπιρίνη σε περίπτωση που ελοχεύει κάποια θρομβοφιλία. Θα πάω και σε αιματολόγο γι αυτό το θέμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Girly γκερλιιιιιιιιιιιιι που είσαι;;;;; Εμφανισουυυυυυυυυ!!!! 
 

ξεχασα ν κάνω τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι ρε! Πηγα τουαλέτα και το ξέχασα τελείως! Τώρα 8 η ώρα π θ γυρίσω από τη δουλειά! Αν θυμηθώ πάλι 😂😩🤷🏻‍♀️

Τρεχει και δε φτάνει . 

 

Μια γυάλα σου φωνάζει και ας μην έκανες τεστ .. φουλ επαφές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Χάθηκα λιγάκι αλλά σας διαβάζω και βλέπω τα νεά σας. Έχω τρεξίματα με τη δουλειά, έχουμε κι επισκέψεις και μέσα σ' όλα έχω και τα ραντεβού για την πρόκληση... 🤪

Έχουμε 1 θετικό τεστάκι μέχρι στιγμής, εύχομαι και τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν να δούμε κι άλλα θετικά 🤞 Λυπάμαι για όσες απογοητεύτηκαν, αλλά όλα μες το παιχνίδι είναι κορίτσια! Κάθε φορά ερχόμαστε όλο και πιο κοντά στο στόχο - μη το ξεχνάτε αυτό. Ξέρω, κατανοώ ότι είναι πάαααρα πολύ ψυχοφθόρο, αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση. Μη το βάζετε κάτω, αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε...!

Στα δικά μου τα νέα, ξεκίνησα τις ενέσεις γοναδοτροπίνης (gonal-F) από την 3η μέρα του κύκλου με εναλλαγή δόσεων από  75UI σε 50UI και τούμπαλιν. Έχω κάνει και 3 υπερήχους μέχρι στιγμής.
3η-9η μέρα: σύνολο πήρα 450UI gonal-F και είδαμε στον 1ο υπέρηχο (10η μέρα) 4 ωοθηλάκια μεταξύ 11-12χιλ.
10η-13η μέρα: πήρα άλλα 200UI gonal-F και στον 2ο υπέρηχο (14η μέρα) είδαμε 1 μόνο κυρίαρχο ωοθηλάκιο στα 14χιλ. (δεξιά ωοθήκη). )Μου είπε να κάνω άλλα 75UI και να πάω την επόμενη.
15η μέρα: 3ος υπέρηχος και το κυριάρχο ωοθηλάκιο αυξήθηκε κατά 3χιλ μεσα σε μια μέρα, 17χιλ, και μου είπε να κάνω την ovitrelle το ίδιο κιόλας βράδυ στις 10:30 (χθες) και να ξεκινήσουμε επαφές. 

Είχαμε χθες επαφή καθώς και σήμερα το πρωί (16η μέρα) - μη με ρωτήσετε πως με τους φιλοξενούμενους στα διπλανά δωμάτια 🤣🤣 εύχομαι να μην πήραν γραμμή τίποτα 🤪 Τι άλλο θα κάνουμε πια! χαχα

Διαβάζοντας όμως τα σχόλιά σας @nobody @Kate1992 @Mpourmpoulo μ έχει φάει τώρα, γιατί μου είπε να κάνω την πρόκληση με ωοθηλάκιο 17χιλ εν΄ω εσείς μιλάτε για 18 και 20+ χιλ 🤔 Απ τη μια σκέφτομαι, μήπως βιάστηκε διότι από τη μια μέρα στην άλλη είχαμε αύξηση 3χιλ, αλλά απ την άλλη μήπως μπορούσαμε να περιμένουμε άλλη μια μέρα-δύο; Τέλος πάντων, τώρα ό,τι έγινε έγινε, θα κριθεί εκ του αποτελέσματος, απλά κουβεντα να γίνεται. Απ' ότι καταλάβα είναι και λίγο πείραμα η όλη φάση. Δε ξέρω αν έπραξα σωστά που πήγα με την πρόκληση, αλλά δε το μετανιώνω, αφού αυτό ένιωσα εκείνη τη στιγμή ότι ήταν το σωστό. Επίσης η αρχική μου ειδικός γονιμότητας (επέστρεψε απ' την αναρρωτική της στο μεταξύ) μου έδωσε και προληπτικά να πάρω κάτι σαν ασπιρίνη σε περίπτωση που ελοχεύει κάποια θρομβοφιλία. Θα πάω και σε αιματολόγο γι αυτό το θέμα.

 

Για να σου λέει έτσι ο γιατρός σου, κάτι θα ξέρει παραπάνω! Και να πήραν "μυρωδιά" οι επισκέπτες... σιγά... Σπίτι σας είστε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...