Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Ναι είναι η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση , εγώ έκανα και τεστακια ωορρηξίας έτσι να χω μια εικόνα και θεωρητικά είδα ωορρηξία...αν προσθέσω τις 14 μέρες για να έρθει η περιοδος βγαίνει αύριο μεθαύριο πως θα ρθει 

Μακάρι να μην έρθει βέβαια χαχα

Μακάρι κορίτσι μου. Στο εύχομαι ολόψυχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα ειμαι στη σκέψη να μη κάνω άλλο τεστ και να κάνω ξανά μετά από 2 μέρες,  από την άλλη είναι και αυτό το θέμα με τα ενεσακια που δε ξέρω αν πρέπει δε πρέπει τελικά να κάνω και αν πρέπει να το ξέρω άμεσα πως έμεινα εγκυος ... επίσης και το θέμα του γιατρού που πρέπει να βρω αυτόν που εχω κατά νου ....δηλαδή αυτά είναι τώρα που λίγο με προβληματιζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ χθες έκανα τις εξετάσεις που μου έβαλε ο γιατρός και μου είπε σήμερα να παρω τηλ στο ιατρειο για να μου δώσει χάπι για τον θυρεοειδή καθώς η tsh πήγε στο 3 ! Πριν την εγκυμοσυνη ήταν στο 2! Κάτι διάβασα για αποβολη αν είναι η tsh είναι ανεβασμένη και με έχει πιάσει ένα άγχος! Ελπιζω να δράσει γρηγορα το χάπι και να πανε όλα καλά🙏

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου καλό. Είναι λίγο ανεβασμένος κ θα πέσει κατευθείαν με το χάπι!! Για αποβολή ούτε να το σκέφτεσαι!! Πρέπει να ανεβεί πολύυυυυ ο θυρεοειδής κ δεν είσαι εκεί !!! Θα στα πει κ ο γιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εεε στην αυχενική πιστεύω πως θα έχετε μια καλύτερη εικόνα για το τι γίνετε ποσο εβδ είσαι εγω είμαι μια βδομαδα πίσω σε σχέση με την περίοδο 

Σε σχέση ομως με την ωορρηξία; Επειδή είχες κάνει τεστ 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα αν έχεις σταθερό κύκλο το υπολογίζει η εφαρμογή καλά αν έχεις σαν εμένα αστα να πάνε μόνο με τεστ ωορρηξιας την έβρισκα 

αυτο είναι το καλύτερο να σου βγάζει το ίδιο με την βδομαδα που είσαι.. γιατί εμένα ο γιατρός το μετράει με βάση την περίοδο μου, εγω το μετράω με βάση την αυχενική.. 

ποιο είναι το σωστό ομως; Στο πρώτο η αυχενική με έβγαλε 25/12 η γιατρος 24/12 όποτε δεν είχε κ πολύ σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω τα πήρα πιστεύω πως είναι καλά και βοηθανε εγω και στις δυο εγκυμοσύνες μου τα είχα πάρει.. επισης έχω διαβάσει και καλές κριτικές για το inofert στο skroutz.. 

Εσύ τα πήρες από μόνη σου η στα σύστησε ο/η γιατρός σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ χθες έκανα τις εξετάσεις που μου έβαλε ο γιατρός και μου είπε σήμερα να παρω τηλ στο ιατρειο για να μου δώσει χάπι για τον θυρεοειδή καθώς η tsh πήγε στο 3 ! Πριν την εγκυμοσυνη ήταν στο 2! Κάτι διάβασα για αποβολη αν είναι η tsh είναι ανεβασμένη και με έχει πιάσει ένα άγχος! Ελπιζω να δράσει γρηγορα το χάπι και να πανε όλα καλά🙏

Από 4 και πάνω είναι το όριο άρα σταματά τις χαζές σκέψεις μην έρθω εκεί. Κατευθείαν σε πρόλαβε ο γιατρός και όλα μια χαρά . Μιλάει η ζαιρα σου. 🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε σχέση ομως με την ωορρηξία; Επειδή είχες κάνει τεστ 

 

ποιο είναι το σωστό ομως; Στο πρώτο η αυχενική με έβγαλε 25/12 η γιατρος 24/12 όποτε δεν είχε κ πολύ σημασία 

Στην β επιπέδου συνήθως.. αλλά να θυμάστε+- 2 εβδομάδες είναι και συνήθως στις πρώτες εγκυμοσύνες είμαι +. Οι περισσότερες εγκυμοσύνες που καταλήγουν φυσιολογικά στις πρωτοτοκςς είναι 41 εβδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω ευαίσθητο στομάχι αλλά δεν πειράζει... Κι εγώ έτσι είμαι... Μια μέρα μπορεί να κάνω 4 και μια μέρα καθόλου. Στις 19 που έχουμε το ραντεβού θα τα συζητήσουμε όλα απο κοντά! Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Δοκίμασες όταν σε πιάνει να τρως κάνα παξιμάδι? Μήπως βοηθήσει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δοκίμασες όταν σε πιάνει να τρως κάνα παξιμάδι? Μήπως βοηθήσει ?

Τρώω κρακεράκια αλλά αν μου έρθει για τα καλά δε το γλιτώνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Τρώω κρακεράκια αλλά αν μου έρθει για τα καλά δε το γλιτώνω... 

Κατιάνα καλημέρα! Εμένα το νερό με το λεμόνι με βοήθησε αρκετά, αλλά πιο πολύ με ανακουφίζει το ανθρακούχο το νερό...κι επίσης τα κριτσινια τα έχω δίπλα στο κρεβάτι, με το που ξυπνήσω το πρωί τρώω ένα για να τραβήξει τα υγρά, αλλιώς δυσκολεύομαι...με το καλό το μωράκι σου κι ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2024 at 11:44 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

@Antonia2 εγω σου εύχομαι σ αυτον τον κυκλο να ρθει απο μονο του το μωρο και αυτος να ειναι ο λογος της αναβολης! Αλλα και να μξν ερθει καλα κανεις κ πας με τις περισσότερες πιθανοτητες. Παρακολουθουσες τους κυκλους σ με υπερηχο τους προηγ μηνες? Νομίζω διαβασα πως θα ηταν η 1η σου διεγερση αυτη.

Ρε συ Διώνη ξες τι ανακάλυψα? Γνωριζόμαστε απ' το 2016 !!! 🤣🤣🤔🤔🤔😘😘😘

Screenshot_2024-03-07-01-10-38-375_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τρώω κρακεράκια αλλά αν μου έρθει για τα καλά δε το γλιτώνω... 

Πφφφ κρίμα . Υπομονή.. δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο..σκέψου τα θετικά μαμά φυγουρινι θα σαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elbe είπε:

Κατιάνα καλημέρα! Εμένα το νερό με το λεμόνι με βοήθησε αρκετά, αλλά πιο πολύ με ανακουφίζει το ανθρακούχο το νερό...κι επίσης τα κριτσινια τα έχω δίπλα στο κρεβάτι, με το που ξυπνήσω το πρωί τρώω ένα για να τραβήξει τα υγρά, αλλιώς δυσκολεύομαι...με το καλό το μωράκι σου κι ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα!!

Καλημέρα κορίτσι. Δεν μπορώ καθόλου τα αναψυκτικά! Δε μ' αρέσει το ανθρακικό καθόλου. Κι εγώ τα κρακεράκια δίπλα μου τα έχω. Αλλά εμένα δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα το πρωί αλλά το απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πφφφ κρίμα . Υπομονή.. δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο..σκέψου τα θετικά μαμά φυγουρινι θα σαι

Αχαχαχαχαχα... Μην το λες. Έχω πάρει 2 κιλά!!! Αλλά το πιο θετικό είναι πως αυτό είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά!!! Όσο για υπομονή... βάζω κάτω 10 ελέφαντες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!

Σημερα ο σύζυγος θ πάει για σπερμοδιαγραμμα ! Δώστε όλη σας τη θετική ενέργεια να έχει βελτιωθεί το σπερμα σας τουλάχιστον ν μπορέσουμε ν δοκιμάσουμε σπερματέγχυση πριν την εξωσωματική 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!

Σημερα ο σύζυγος θ πάει για σπερμοδιαγραμμα ! Δώστε όλη σας τη θετική ενέργεια να έχει βελτιωθεί το σπερμα σας τουλάχιστον ν μπορέσουμε ν δοκιμάσουμε σπερματέγχυση πριν την εξωσωματική 🙏🙏🙏🙏

Καλημέρα κορίτσι μου. Όλα θα είναι μια χαρά!!! Η θετική μου ενέργεια σήμερα, μαζί σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Όλα θα είναι μια χαρά!!! Η θετική μου ενέργεια σήμερα, μαζί σας!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε σχέση ομως με την ωορρηξία; Επειδή είχες κάνει τεστ 

 

ποιο είναι το σωστό ομως; Στο πρώτο η αυχενική με έβγαλε 25/12 η γιατρος 24/12 όποτε δεν είχε κ πολύ σημασία 

Καλημέρα κορίτσια 

ααα με βάση τα τεστ ωορρηξιας είμαι 9 μερες πίσω σε σχέση την περίοδο όπως το μετράει ο γιατρός ένα μπέρδεμα δηλαδή.. με λίγα λόγια έχω 3 διαφορετικές ΠΗΤ 17/8 με βάση την περίοδο, 23/8 με βάση την αυχενική, με βάση τα τεστ 25/8.. εγω πιστεύω πως το πιο σωστό είναι της αυχενικής γιατί πάει ανάλογα και με την ανάπτυξη του μωρού 🤷‍♀️

μικρή διαφορά μωρέ το 25-24/12 δεν παίζει τόσο ρόλο 

Τώρα αν αλλαξω γιατρό να δω αυτός πως θα το μετρήσει είμαι περίεργη 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Εσύ τα πήρες από μόνη σου η στα σύστησε ο/η γιατρός σου;; 

Η Ενδοκρινολογος μου τα έδωσε στην πρώτη εγκυμοσύνη.. στην δεύτερη τα πήρα μόνη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!

Σημερα ο σύζυγος θ πάει για σπερμοδιαγραμμα ! Δώστε όλη σας τη θετική ενέργεια να έχει βελτιωθεί το σπερμα σας τουλάχιστον ν μπορέσουμε ν δοκιμάσουμε σπερματέγχυση πριν την εξωσωματική 🙏🙏🙏🙏

Καλή αποτελέσματα να έχετε κορίτσι μου εύχομαι να είναι όλα καλά 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχαχαχαχαχα... Μην το λες. Έχω πάρει 2 κιλά!!! Αλλά το πιο θετικό είναι πως αυτό είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά!!! Όσο για υπομονή... βάζω κάτω 10 ελέφαντες!!!

Εχτές έκανα και εγω εμετό μετά από περίπου 12 μερες που είχα να κάνω 🤷‍♀️

κιλά δεν έχω πάρει ακόμα στα ίδια είμαι ίσως έπαιξαν ρόλο και πολύ εμετοί που είχα.. σε αυτήν την εγκυμοσύνη αν και είχα πόλους εμετούς η όρεξη μια χαρά κρατούσε ενώ στην πρώτη δεν μπορούσα να φάω τίποτα είχα χασει και 3 κιλά στο πρώτο τρίμηνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχαχαχαχαχα... Μην το λες. Έχω πάρει 2 κιλά!!! Αλλά το πιο θετικό είναι πως αυτό είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά!!! Όσο για υπομονή... βάζω κάτω 10 ελέφαντες!!!

Ρι είναι μωρέ 2 κιλά ?? Τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!

Σημερα ο σύζυγος θ πάει για σπερμοδιαγραμμα ! Δώστε όλη σας τη θετική ενέργεια να έχει βελτιωθεί το σπερμα σας τουλάχιστον ν μπορέσουμε ν δοκιμάσουμε σπερματέγχυση πριν την εξωσωματική 🙏🙏🙏🙏

Χωρίς άγχος να δωσει. στέλνω θετική ενέργεια 🥰💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...