Μετάβαση σε περιεχόμενο

TEST!την 1η μέρα σύλληψης ή την 1η καθυστέρησης?


marychatzi

Recommended Posts

Πόση αξιοπιστία μπορεί να έχουν τα τεστ εγκυμοσύνης των φαρμακείων? Μπορούμε να το κάνουμε και νωρίτερα απο την πιθανή ημέρα που περιμένουμε περίοδο αν έχουμε υποψία εγκυμοσύνης ή για να δείξουν αξιόπιστο αποτέλεσμα πρέπει να έχουμε ήδη κάποιες μέρες καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mary δεν ξέρω αν είναι τόσο αξιόπιστα τα test από το φαρμακείο και από οτι έχω διαβάσει εδώ στο mammyland πολλές φορές έχουν κάνει λάθος..καλύτερα περίμενε να δεις οτι έχεις καθυστέρηση και να κάνεις μια χοριακή...και εγώ αυτό περιμένω!!!!μακάρι κοπέλα μου να μην σου έρθει και να έχεις καλά νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merychatzi mou geia sou...

Agapi mou egw pisteuw einai kalitera na perimeneis akoma liges meres gia na kaneis ena test...

An stis epomenes meres den deis periodo tote na kaneis...

Agapi mou sou euxwme oti epithimeis kai ola ta kalitera...

Sia mou sou euxwme kai se sena ola ta kalitera agapi mou...

Filia apo mena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYCHATZI , ΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΣΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΕΑΝ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑΚΤΙΚΟΣ) ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ, ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ Β΄ΧΟΡΙΑΚΗ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΙΧΝΟΥΝ ΕΓΚΥΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΙΝ ΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα. Το τεστ είναι αξιόπιστο από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Κι αν ο κύκλος σου δεν είναι σταθερός, τότε δοκίμασέ το την τελευταία πιθανή ημέρα έναρξης περιόδου. Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Καλησπέρα και από μένα. Το τεστ είναι αξιόπιστο από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Κι αν ο κύκλος σου δεν είναι σταθερός, τότε δοκίμασέ το την τελευταία πιθανή ημέρα έναρξης περιόδου. Καλά αποτελέσματα!!!

συμφωνο και εγω σ αυτο,καλα αποτελεσματα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κ απο μενα..

δεν έχω δοκιμάσει κάποιο τεστ οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.. κάθε φορά με προλαβαίνει..

μια πολύ καλή ιδέα πάντως της ntia που διάβασα σε άλλο θέμα: στο μικροβιολόγο για χοριακή, λίγο πριν την καθυστέρηση, λέγοντας ψέμματα οτι έχεις καθυστέρηση.. κ αν βγει χαμηλή λίγη υπομονή με αισιοδοξία για να αυξηθεί... μπορεί να λέω βλακαείες, γιατί δεν είμαι γιατρός, αλλά ακούγεται καλό!

τουλαχιστον εγώ την επόμενη φορά θα το έχω στα υπόψη το ψεμματάκι..:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...