Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εσείς λευκά υγρά έχετε; Σαν αυτά πριν την περίοδο περίπου

* Συγνώμη κιόλας για την ερώτηση

Ναι εγω τα έχω αυτά τα υγρά σε καθημερινή βάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Με έστειλε σε διαβητολόγο και από τότε προσέχω συγκεκριμένα πράγματα στη διατροφή, εμένα με πειράζουν τα ψωμιά, το ρύζι και τα φρούτα (αυτά που μου αρέσουν δηλαδή 😭 αλλά δεν πειράζει!) και μετράω με το μηχανηματάκι! Μέχρι στιγμής δεν έχει χρειαστεί κάτι άλλο! Και γλυκό τρώω, πχ με μισή σοκολάτα φτάνει άντε 115 μαξ.. Αα! Και ευτυχώς  επιτρέπονται οι τηγανητές πατάτες, ε αν μου το κόβανε κι αυτό δεν ξέρω τι θα έτρωγα 😆

Χαχα παλι καλααα τότε μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Με βάση τις τιμές που δείχνει εκεί είσαι κομπλέ είναι καλή η εξέταση σου 

Εμένα γιατί θέλει να μου δώσει 100 ml γλυκόζη δεν ξέρω οσες φορές έκανα καμπύλη με 75 έκανα και βλέπω όλες με 75 το κάνετε 🤷‍♀️

Γρήγορα στα έβγαλαν τα αποτελέσματα πάντως μπράβο !

Εδω γραφει 75 Αλλα το μπουκάλι έγραφε 200 ml δεν ξερω γιατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εσείς λευκά υγρά έχετε; Σαν αυτά πριν την περίοδο περίπου

* Συγνώμη κιόλας για την ερώτηση

Ναι αμέ!!! Αλλά σαν αυτά του οργασμού θα έλεγα εγώ κι όχι της περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εσείς λευκά υγρά έχετε; Σαν αυτά πριν την περίοδο περίπου

* Συγνώμη κιόλας για την ερώτηση

Κι εγώ τα έχω αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Εδω γραφει 75 Αλλα το μπουκάλι έγραφε 200 ml δεν ξερω γιατι. 

Νομίζω επειδή στο αραιώνουν σε 200ml νερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Το πιο πολύ που έχεις φτάσει ποσο είναι ;  Φεύγεις πάνω από 140 με ψωμι ή ρύζι ;

Αν φάω δύο μικρές φέτες ψωμί με σαλάτα χωριάτικη δε με πειράζει, βγαίνει κάτω από 125, αν φάω μπόλικο ρύζι με λίγο κρέας, μία φορά το έκανα, πήγε 149 😮 δεν το ξαναδοκίμασα

μπέργκερ απ'έξω πήγε 139, 

Στριφτή τυρόπιτα μεγάλο κομμάτι 150 😮

Ενώ στα μακαρόνια πχ με κιμά όσες φορές κι αν φάω βγαίνει κάτω από 125

Οπότε τώρα που τρώω λίγο ψωμί μόνο με σαλάτα, δεν τρώω φρούτα, ρύζι και τζανκ φουντ καλά πορεύομαι μέχρι στιγμής 😀

Εσύ είσαι σε καλύτερη κατάσταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Αν φάω δύο μικρές φέτες ψωμί με σαλάτα χωριάτικη δε με πειράζει, βγαίνει κάτω από 125, αν φάω μπόλικο ρύζι με λίγο κρέας, μία φορά το έκανα, πήγε 149 😮 δεν το ξαναδοκίμασα

μπέργκερ απ'έξω πήγε 139, 

Στριφτή τυρόπιτα μεγάλο κομμάτι 150 😮

Ενώ στα μακαρόνια πχ με κιμά όσες φορές κι αν φάω βγαίνει κάτω από 125

Οπότε τώρα που τρώω λίγο ψωμί μόνο με σαλάτα, δεν τρώω φρούτα, ρύζι και τζανκ φουντ καλά πορεύομαι μέχρι στιγμής 😀

Εσύ είσαι σε καλύτερη κατάσταση;

Εμένα μέχρι 140 με είχε πει ο γυναικολογος είναι οκ απλά μην είμαι συνέχεια στο 140 

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη προσεχα πολύ μετρούσα συνέχεια το ζαχαρο φουλ αγχωμένη ήμουν είχα φοβηθεί πολύ.. 

εγω το πιο πολύ είχα φτάσει 170 με 3 φρυγανιές με μερεντα 😅 και με γίγαντες έφτασα τόσο 

τωρα δεν προσέχω τόσο ούτε μετράω τα έχω παρατήσει να σου πω την αλήθεια εφαγα και ακρετα γλυκά αυτές τις μερες ειπα από Δευτέρα θα μαζευτώ λίγο με τα γλυκά.. να περάσει και η γιορτή της κορης μου και μετά 😂

θα κάνω την καμπύλη  και βλέπουμε τι θα μου πει ο νέος γιατρός για το ζαχαρο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα μέχρι 140 με είχε πει ο γυναικολογος είναι οκ απλά μην είμαι συνέχεια στο 140 

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη προσεχα πολύ μετρούσα συνέχεια το ζαχαρο φουλ αγχωμένη ήμουν είχα φοβηθεί πολύ.. 

εγω το πιο πολύ είχα φτάσει 170 με 3 φρυγανιές με μερεντα 😅 και με γίγαντες έφτασα τόσο 

τωρα δεν προσέχω τόσο ούτε μετράω τα έχω παρατήσει να σου πω την αλήθεια εφαγα και ακρετα γλυκά αυτές τις μερες ειπα από Δευτέρα θα μαζευτώ λίγο με τα γλυκά.. να περάσει και η γιορτή της κορης μου και μετά 😂

θα κάνω την καμπύλη  και βλέπουμε τι θα μου πει ο νέος γιατρός για το ζαχαρο 🤷‍♀️

Πότε είναι η γιορτούλα της μικρής σου;;; Και πότε είναι να κάνεις την καμπύλη τελικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πότε είναι η γιορτούλα της μικρής σου;;; Και πότε είναι να κάνεις την καμπύλη τελικά;;;

Την Κυριακή γιορταζει, Θωμαΐς την λένε είναι η πρώτη της γιορτή φέτος 😊

15/5 εγω ραντεβού με τον γιατρό όπου θα με γράψει την εξέταση εεε μετά της 20/5 θα πάω να την κάνω την καμπύλη τώρα θα δω ποτε θα βολέψει και τον αντρα μου να με πάει στο μικροβιολογικό με το αμαξι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Την Κυριακή γιορταζει, Θωμαΐς την λένε είναι η πρώτη της γιορτή φέτος 😊

15/5 εγω ραντεβού με τον γιατρό όπου θα με γράψει την εξέταση εεε μετά της 20/5 θα πάω να την κάνω την καμπύλη τώρα θα δω ποτε θα βολέψει και τον αντρα μου να με πάει στο μικροβιολογικό με το αμαξι 

Τέλειο όνομα! Να τη χαίρεστε!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Την Κυριακή γιορταζει, Θωμαΐς την λένε είναι η πρώτη της γιορτή φέτος 😊

15/5 εγω ραντεβού με τον γιατρό όπου θα με γράψει την εξέταση εεε μετά της 20/5 θα πάω να την κάνω την καμπύλη τώρα θα δω ποτε θα βολέψει και τον αντρα μου να με πάει στο μικροβιολογικό με το αμαξι 

Α εντάξει... Αν πας μετά τις 20... δε θα έιμαι πολύ πίσω που θα την κάνω στις 4/6!!! Πολύ ωραίο το όνομα της μικρής σου κορίτσι μου! Εγώ αποφάσισα να μη δώσω κανένα όνομα απο τους δικούς μου και τελικά θα την πω Ισμήνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2024 at 10:58 ΜΜ, ο/η maroo8 είπε:

Έχω ακούσει από άλλες μανουλες ότι δε βολεύει καθόλου το 3 σε 1..Οπότε εγώ δε θα πάρω τέτοιο..Κ από ψώνια δεν έχω κάνει ακόμα απολύτως τπτ..Κάνω κάποιες έρευνες αλλά δεν αγόρασα..επίσης δεν έχω κάποιον να μου δώσει πράγματα,οπότε θα τα πάρουμε όλα από την αρχή..έχω ξεκινήσει να κοιτάζω τι θα χρειαστώ..ατελείωτα μου φαίνονται 

Εγώ σίγουρα θα της πάρω το καρότσι της! Τον επόμενο μήνα θα μου φέρουν πολλά πράγματα φίλες και γνωστές και μέτα βλέπω τι άλλο θα χρειαστώ στην πορεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα τα ίδια και εγω μωρέ βάλαμε χάπι περίμενα 8 ώρες χωρίς καμία εξέλιξη εφαγα όλη την νύχτα περιμένοντας να έχω έστω λίγους πόνους να σπάσουν τα νερά κάτι αλλά μπα δεν ήταν έτοιμο να βγει να μωρο .. Αν μπορούσαν να μου σπάσουν τα νερά ίσως κάτι να γινόταν 🤷‍♀️

ηθελα να το ζήσουμε με τον αντρα μου να είναι μέσα στην γεννά να κόψει ομφάλιο λορο αλλά αφού δεν ήρθε έτσι όπως το θέλαμε δεν με πείραξε η καισαρική ήμουν οκ με την ιδέα αυτήν από την αρχή 

Κ εμείς 12 ώρες περιμέναμε αλλά τίποτα. Εμένα μου έσπασαν κ τα νερά κ δεν έλεγε να βγει🤣

Κ εγώ ήμουν πολύ οκ με την καισαρική. Με ένοιαζε να γεννηθεί υγιής κ όχι ο τρόπος που θα ερχοταν🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Πώς σας φαίνονται; 

IMG_9623.jpeg

IMG_9622.jpeg

Μια χαρά μου φαίνονται κ μένα. 

Αλλά μπορείς να τις στείλεις στον γιατρό σου με viber να σου πει κι αυτός την γνώμη του. Εγώ έτσι κάνω πάντα με τις εξετάσεις. 

Αντε πάει κ αυτό. Εγώ θα πάω από εβδομάδα μια μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εσείς λευκά υγρά έχετε; Σαν αυτά πριν την περίοδο περίπου

* Συγνώμη κιόλας για την ερώτηση

Εγώ έχω αρκετά. Άλλες μέρες περισσότερα κ άλλες λιγότερα, αλλά γενικά ναι έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Α εντάξει... Αν πας μετά τις 20... δε θα έιμαι πολύ πίσω που θα την κάνω στις 4/6!!! Πολύ ωραίο το όνομα της μικρής σου κορίτσι μου! Εγώ αποφάσισα να μη δώσω κανένα όνομα απο τους δικούς μου και τελικά θα την πω Ισμήνη!

Ναι δεν θα έχουμε μεγάλη διαφορά στις καμπύλες μας στο ποτε θα της κάνουμε 

εγω δεν ξέρω αν θα την κάνω εδώ στο χωριό στο μικροβιολογικό ή πάω αλλου να την κάνω γιατί νομίζω εδώ στο χωριό δεν έχει καλά μηχανήματα αυτήν 🤷‍♀️

ευχαριστώ!! τώρα το δεύτερο θα βγάλουμε την μαμα μου πρώτα ο θεος 

να βάλεις ότι σου αρέσει κορίτσι μου η απόφαση θα είναι δίκη σου 🥰

Είναι πολύ ωραιο το Ισμήνη πάντως αν αποφάσεις να το βάλεις τελικά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εμείς 12 ώρες περιμέναμε αλλά τίποτα. Εμένα μου έσπασαν κ τα νερά κ δεν έλεγε να βγει🤣

Κ εγώ ήμουν πολύ οκ με την καισαρική. Με ένοιαζε να γεννηθεί υγιής κ όχι ο τρόπος που θα ερχοταν🥰

Ααα εσύ περίμενες πιο πολύ απο εμένα  Δεν ηταν έτοιμα μωρέ τα μωρά μας έπρεπε να μας αφήσουν λίγο παρά πάνω αλλά δεν παίρνουν το ρίσκο εδώ οι γιατροί φοβούνται.. εμένα μου είπε η μαία ότι αν κλεισεις τις 40 εβδ πρέπει να στο πάρουν γιατί ο νόμος λέει δεν τους καλύπτει τους γιατρους και μπορούν να βρουν κανένα μπελά αν συμβεί κάτι μετά τις 40 εβδ και δεν σε έχει βάλει για γεννά 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Χριστός Ανέστη! Έχω αρκετό καιρό να γράψω. Περιμένουμε αγοράκι αρχές Αυγούστου. Στην Β επιπέδου ειδαμε το ένα νεφρο είναι εκτοπο λίγο πιο χαμηλά από ότι θα έπρεπε. Έχετε ξανά ακούσει τέτοια περίπτωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommyel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Χριστός Ανέστη! Έχω αρκετό καιρό να γράψω. Περιμένουμε αγοράκι αρχές Αυγούστου. Στην Β επιπέδου ειδαμε το ένα νεφρο είναι εκτοπο λίγο πιο χαμηλά από ότι θα έπρεπε. Έχετε ξανά ακούσει τέτοια περίπτωση?

Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;

Δεν είπαν κάτι κακό, είναι κατι που μπορεί να συμβεί και παλιοτερα δεν το γνώριζε κάποιος αν δεν του δημιουργουσε πρόβλημα. Μπορεί να ενοχλήσει αλλά μπορεί και όχι. Θα γεννηθεί και θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις. Απλά καταλαβαίνεις το αγχος μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι δεν θα έχουμε μεγάλη διαφορά στις καμπύλες μας στο ποτε θα της κάνουμε 

εγω δεν ξέρω αν θα την κάνω εδώ στο χωριό στο μικροβιολογικό ή πάω αλλου να την κάνω γιατί νομίζω εδώ στο χωριό δεν έχει καλά μηχανήματα αυτήν 🤷‍♀️

ευχαριστώ!! τώρα το δεύτερο θα βγάλουμε την μαμα μου πρώτα ο θεος 

να βάλεις ότι σου αρέσει κορίτσι μου η απόφαση θα είναι δίκη σου 🥰

Είναι πολύ ωραιο το Ισμήνη πάντως αν αποφάσεις να το βάλεις τελικά 🥰

Πως τη λένε τη μαμά σου;;; Είναι απ' τ' αγαπημένα μου ονόματα απο παλιά! Και είχα σκεφτεί απο πολύ μικρή ηλικία ότι δε θέλω να βγάλω τα ονόματα των γονιών και είχα σκεφτεί τα ονόματα για όλες τις περιπτώσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πως τη λένε τη μαμά σου;;; Είναι απ' τ' αγαπημένα μου ονόματα απο παλιά! Και είχα σκεφτεί απο πολύ μικρή ηλικία ότι δε θέλω να βγάλω τα ονόματα των γονιών και είχα σκεφτεί τα ονόματα για όλες τις περιπτώσεις!!!

Την μαμα μου Ροδούλα την φωνάζουμε  δεν μου αρέσει και πολύ είναι η αλήθεια

Την έλεγα την μαμα μου (πριν παντρευτώ) δεν μου αρέσει το όνομα σου δεν θα το δώσω αν κάνω κορίτσι 😂 .. έλεγε δεν έχω τέτοια θέματα παιδί μου εγω να διαλέξεις ένα άλλο όνομα που να σου αρέσει γιατί και εμένα δεν μου αρέσει αυτό το όνομα .. και ακόμα μου λέει δηλαδή να μην το βάλω 😂

αλλα τελικά αποφασίσαμε πως θα το δώσουμε.. 

εσενα πως την λένε την μαμα σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Την μαμα μου Ροδούλα την φωνάζουμε  δεν μου αρέσει και πολύ είναι η αλήθεια

Την έλεγα την μαμα μου (πριν παντρευτώ) δεν μου αρέσει το όνομα σου δεν θα το δώσω αν κάνω κορίτσι 😂 .. έλεγε δεν έχω τέτοια θέματα παιδί μου εγω να διαλέξεις ένα άλλο όνομα που να σου αρέσει γιατί και εμένα δεν μου αρέσει αυτό το όνομα .. και ακόμα μου λέει δηλαδή να μην το βάλω 😂

αλλα τελικά αποφασίσαμε πως θα το δώσουμε.. 

εσενα πως την λένε την μαμα σου ;

Αδαμαντία και τη φωνάζουν Άντα αλλά εκτός που δεν μπορώ τις φαγωμάρες για το όνομα... δεν έχω πια καλή σχέση με τη μητέρα μου οπότε δε νοιώθω να της το οφείλω κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...