Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μόνο λόγω ηλικίας μου είπε αν θέλω να την κάνω... (37 έκλεισα πριν 8 μέρες)

Κορίτσι μου εμένα πάντως πάνω στην αυχενική λέει ότι μετά τα 38 ζητάνε αυτήν την εξέταση 

και ιδανικά την ζητάνε όταν κάνουμε την αυχενική και τώρα γίνετε αλλά συνήθως τη κάνουν μαζί για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα

Είναι και πολύ ακριβή από όσο ξέρω 600 ευρώ; Κάπου εκεί.. δεν ξέρω εγω νομίζω αν δεν μου την ζητούσαν δεν θα την έκανα από μόνη μου 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εμένα πάντως πάνω στην αυχενική λέει ότι μετά τα 38 ζητάνε αυτήν την εξέταση 

και ιδανικά την ζητάνε όταν κάνουμε την αυχενική και τώρα γίνετε αλλά συνήθως τη κάνουν μαζί για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα

Είναι και πολύ ακριβή από όσο ξέρω 600 ευρώ; Κάπου εκεί.. δεν ξέρω εγω νομίζω αν δεν μου την ζητούσαν δεν θα την έκανα από μόνη μου 🤔

Την έχω βρει και 320 στην Αθήνα αλλά και πάλι δεν είναι λίγα. Μου το σύστησε ο γιατρός αλλά ξανά λέω μόνο λόγω ηλικίας γιατί ΌΛΑ μέχρι τώρα είναι φυσιολογικότατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα σε όλες..

εχθές ενώ όλη μέρα δεν είδα ξανά αυτά τα υγρά, αργά το απόγευμα είχα περισσότερα απο όλη την ημέρα και θορυβήθηκα..βέβαια σαν σύσταση ήταν πολύ πιο αραιά και όχι τόσο σκούρα.. ξαναεπικοινώνησα με το γιατρό και του έστειλα και φώτο..μου είπε πως δεν είναι τίποτα απολύτως και είναι πολύ λίγα για να φοβάμαι..έκτοτε δεν ξαναείδα αλλά το άγχος μ έπιασε..βέβαια απο χθές είμαι τελείως καθαρή..

το ραντεβού μου είναι τη δευτέρα..

εσείς πως είστε σήμερα?

Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς όλα πηγαίνουν καλά τώρα συμβαίνει καμία φορά να έχουμε τέτοια υγρά έχει τυχει κοπέλες να έχουν και αίμα και να είναι ολα μια χαρά 

Θα πας τη Δευτέρα να σε δει και θα ηρεμήσεις κιολας να σου φύγει αυτό το άγχος 😊

εγω καλά λέω είμαι σήμερα με πήρε η μαία μου ειπα να κάνω μια επανάληψη εξέταση ζαχαρου γιατί βγήκε λίγο τσιμπημένο 😤 άντε πάλι τα ίδια θα έχω αυτό σκέφτομαι.. κατα τα αλλά είμαι καλά μπορω να πω εμένα μου ακύρωσα το ραντεβού που είχα Δευτέρα μου το έβαλε για Πέμπτη..

Να δω ποτε θα μου πει για β επιπέδου για να κλεισω ραντεβού και να παρω να κλεισω ραντεβού στο νοσοκομείο γιατί λέω να αλλαξω γιατρό σιγά σιγά για την γεννά αυτήν την φορά λέω να πάω σε δημόσιο να γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Την έχω βρει και 320 στην Αθήνα αλλά και πάλι δεν είναι λίγα. Μου το σύστησε ο γιατρός αλλά ξανά λέω μόνο λόγω ηλικίας γιατί ΌΛΑ μέχρι τώρα είναι φυσιολογικότατα!!!

Και πάλι δεν είναι λίγα κανε και την β επιπέδου και αποφασίζεις ο ίδιος γιατρός σου κάνει και την β επιπέδου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και πάλι δεν είναι λίγα κανε και την β επιπέδου και αποφασίζεις ο ίδιος γιατρός σου κάνει και την β επιπέδου ;

Ναι ναι... Είναι ειδικός σε όλους τους υπερήχους της εγκυμοσύνης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι ναι... Είναι ειδικός σε όλους τους υπερήχους της εγκυμοσύνης!!!

Ααα ωραία εγω αυτά πηγαίνω σε άλλον και τα κάνω 

Απλά θα έλεγα αν πήγαινες και εσυ σε άλλον θα ρωτούσες και εκείνον για την ντιπ να έπαιρνες μια δεύτερη γνωμη γιατρού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2024 at 6:31 ΜΜ, ο/η Markia είπε:

Καλησπέρα μανούλες , με το καλό τα μωράκια μας !!! Είμαι στην 20η εβδομάδα  και δυσκολεύομαι αρκετά με τις κινήσεις μου !! Όταν πάω να ντυθώ , να βάλω τα παπούτσια μου , να κάνω απλές καθημερινές δουλειές , να κάτσω στο πάτωμα κλπ αισθάνομαι πονάκια στην περιοχή της κοιλιάς ( σαν πίεση , τράβηγμα ). Είναι μια ενόχληση που περνάει αμέσως όταν σταματήσω την κίνηση κάθε φορά συνήθως  . Φοβάμαι όμως μην κάνω κακό στο μωράκι . Πχ αποκόλληση όταν νιώθω αυτή την ενόχληση . Πολλές φορές βάζω το σύντροφο μου να με βοηθάει αλλά δεν μου αρέσει να εξαρτώνται όλες πι κινήσεις μου από εκείνον εξαιτίας του φόβου μου 😩😩

εσείς όταν κάνετε αυτές τις κινήσεις νιώθετε περίεργα , είναι φυσιολογικό ;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη άρχισα να δυσκολεύομαι όταν είχα μπει στο μήνα μου να γεννήσω τότε δεν μπορούσα να κάνω πράγματα 

Τωρα είμαι 19 εβδομάδων  (δεύτερη εγκυμοσύνη)  γενικα δεν έχω τέτοια θεματάκια μπορεί αν κάνω καποια απότομη κίνηση  να νιώσω μια κράμπα στην κοιλιά αλλά όχι κάτι φοβερό περναει γρήγορα…

έχω και ένα παιδάκι 1,5 χρόνο όποτε αναγκαστικά σηκώνω και το παιδί μου αγκαλιά μέσα στην μέρα το οποίο είναι 12 κιλά.. θέλω να πω πως δεν πιστεύω ότι θα έχει πρόβλημα το μωρακι σου αν πχ πας να ντυθείς ή να βάλεις παπούτσια, προσπάθησε να κανείς όσο γίνετε πιο αργές κινήσεις βαλε την μπλούζα του κανένα ένα διάλειμμα περπάτησε λίγο μετά το παντελόνι άσε που μόλις ζεστάνει ο καιρός μόνο φουστανάκια θα φοράμε 😂

Μπορεις πχ να εχεις τα παπούτσια σου σε ένα πιο ψηλό σημείο να μην χρειάζεται να σκύβεις για να τα πάρεις να καθεσε σε καρέκλα και σιγά σιγά να τα φοράς και αν  χρειάζεσαι βοήθεια να το λες δεν είναι κακο να σου βάλει τα παπούτσια ο αντρας σου αλίμονο😊… σε  λίγο καιρό δεν θα μπορούμε να φοράμε καν παπούτσια μόνο με σαγιονάρες έβγαινα έξω από το πρήξιμο στα πόδια δεν έμπαιναν τα παπούτσια, μου ήταν μικρά 😂

Με το καλό το μωρακι σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2024 at 5:03 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

 

 

 

Κορίτσια είστε νέες και αργούν λίγο τα μνν σας καντε υπομονή μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε θέλει περίπου 20 μνμ για να εμφανίζονται τα μνμ σας αμέσως 

@Magda zi κορίτσι μου σου εύχομαι περαστικα να γίνεις γρήγορα καλά αφού λέει και η γιατρός δεν υπάρχει θέμα για το μωρακι θα είναι καλα μόλις μπορέσεις θα πας να σε δει με το καλό να μας γράψεις τα νέα σου.. αν θες να σε βάλω στον πινακα πες μου ΠΗΤ και φύλο αν γνωρίζεις 😊

Katerinayia & Benar κορίτσια σας εβαλα στο πινακα και μόλις μάθετε φύλο περιμένω να μου πειτε να το βάλω

μέχρι στιγμής τα Αγοράκια 🩵 μας είναι τα πιο πολλά για να δούμε θα αυξηθούν κι άλλο ; Ή θα γίνει καμία ανατροπή στο τέλος 🩷😂 ( εύχομαι πάνω από όλα γερά παιδεία να είναι όλα τους  🩵🩷 )

Που θα πάει θα τα κάνουμε 20 μηνύματα !! @Elk σε ευχαριστώ πολύ ! Εγώ έχω ΠΗΤ 31/8 και προχθές μάθαμε και φύλο!! Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα !! Να ναι όλα αγόρια κορίτσια γερα και τυχερά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/3/2024 at 7:22 ΠΜ, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγω 19 εβδομάδων σημερα! Πώς είστε; Εγω δεν άρχισα ακομα να νιώθω το μωράκι μου, κι ανυπομονώ! Περιμενω πως κ πως να περασει ο καιρός, κι εσεις; 

Εγώ σήμερα είμαι 19 εβδομάδων αλλά έχω αρχίσει να την αισθάνομαι εδώ και 10 μέρες την μπέμπα μου. Μου φαίνεται ότι περνάει πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός... Θέλω να απολαύσω την εγκυμοσύνη όσο πιο πολύ μπορώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk  ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8 

@Benar  ΠΗΤ 1/8

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magda zi είπε:

Που θα πάει θα τα κάνουμε 20 μηνύματα !! @Elk σε ευχαριστώ πολύ ! Εγώ έχω ΠΗΤ 31/8 και προχθές μάθαμε και φύλο!! Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα !! Να ναι όλα αγόρια κορίτσια γερα και τυχερά !!! 

Με το καλό κορίτσι μου !!! Ο Αύγουστος βλέπω έχει βαφτεί μπλε 😂🩵🩵🩵🩵

Για να δούμε θα γίνει στο τέλος η ανατροπή ;;; Περιμένω και τα αλλά κορίτσια μόλις μάθουν να συμπληρώσω τον πινακα   😊

γερα μωράκια να έχουμε όλες μας !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Με το καλό κορίτσι μου !!! Ο Αύγουστος βλέπω έχει βαφτεί μπλε 😂🩵🩵🩵🩵

Για να δούμε θα γίνει στο τέλος η ανατροπή ;;; Περιμένω και τα αλλά κορίτσια μόλις μάθουν να συμπληρώσω τον πινακα   😊

γερα μωράκια να έχουμε όλες μας !!! 

Εγώ θα σας ενημερώσω στις 19 Απριλίου που θα πάω για την β επιπέδου. Ίσως μέχρι τότε να έχει συμπληρωθεί όλος ο πινακας😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ θα σας ενημερώσω στις 19 Απριλίου που θα πάω για την β επιπέδου. Ίσως μέχρι τότε να έχει συμπληρωθεί όλος ο πινακας😁

Δεν έχετε δει ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ θα σας ενημερώσω στις 19 Απριλίου που θα πάω για την β επιπέδου. Ίσως μέχρι τότε να έχει συμπληρωθεί όλος ο πινακας😁

Δεν πειράζει όποτε μάθετε 😊 θα σε βαλω κορίτσι μου λίγος καιρός εμεινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει όποτε μάθετε 😊 θα σε βαλω κορίτσι μου λίγος καιρός εμεινε 

Εγω θα μαθω το ερχόμενο Σάββατο 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν έχετε δει ακόμα; 

Δεν θέλει να μας φανερωθει ακόμα! Ενώ στην πρώτη μου είχαν πει από την αυχενική ακόμα ότι είναι κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω θα μαθω το ερχόμενο Σάββατο 😍

Με το καλό κορίτσι μου... Γερό να είναι πάνω απ' όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Δεν θέλει να μας φανερωθει ακόμα! Ενώ στην πρώτη μου είχαν πει από την αυχενική ακόμα ότι είναι κορίτσι! 

Κι εμένα απο την αυχενική μου είχε πει ότι υπα΄ρχει περίπτωση για κορίτσι και βγήκε αληθινός!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα απο την αυχενική μου είχε πει ότι υπα΄ρχει περίπτωση για κορίτσι και βγήκε αληθινός!!!😍

Γερό να’ναι ο,τι να’ναι .. αλλααα θελω κορίτσι 😝🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 9:22 ΠΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Με το καλό, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Επίσης!! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2024 at 11:20 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

@Elk  ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8 

@Benar  ΠΗΤ 1/8

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

Και εγώ κοριτσάκι!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 10:02 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 😊 είναι το πρώτο σου παιδάκι ;

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι, το πρώτο μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλό μήνα κορίτσια να έχουμε !!! Πως είστε ; IMG_6959.thumb.jpeg.e2b6ef74cea843dbc245d81f08c02797.jpeg

Καλό μήνα κι απο μένα κορίτσια μου!!! Εγώ αισθάνομαι καλύτερα απο ποτέ να πω την αλήθεια... Ευτυχώς σταμάτησαν οι αναγούλες... Μια φορά την εβδομάδα και αν μόνο θα κάνω εμετό απο το πουθενά. Έχω καούρες αλλά παλεύονται!!! Κατά τα άλλα... επειδή έχω πάρει μόνο 4 κιλά μέχρι στιγμής... είμαι πολύ καλά. Νιώθω πως μπορώ να κάνω τα πάντα. Με προσοχή εννοείται! 

Εσείς πως πάτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλό μήνα κι απο μένα κορίτσια μου!!! Εγώ αισθάνομαι καλύτερα απο ποτέ να πω την αλήθεια... Ευτυχώς σταμάτησαν οι αναγούλες... Μια φορά την εβδομάδα και αν μόνο θα κάνω εμετό απο το πουθενά. Έχω καούρες αλλά παλεύονται!!! Κατά τα άλλα... επειδή έχω πάρει μόνο 4 κιλά μέχρι στιγμής... είμαι πολύ καλά. Νιώθω πως μπορώ να κάνω τα πάντα. Με προσοχή εννοείται! 

Εσείς πως πάτε;;;

Άντε ωραία μπράβο που σταμάτησαν να ηρεμήσεις και εσυ λίγο γιατί δεν παλεύονται καθόλου 

εγω κορίτσια αυτό το διάστημα νιωθω αρκετά καλά έχω αρκετή ενέργεια ευτυχώς κλωτσάει και το μωρο και καταλαβαίνω ότι είμαι εγκυος !  😂

χαζό φτιάχνω λίγο την αυλη τώρα που μπαίνει και άνοιξη βάζω μερικά λουλουδάκια.. λίγο με τις δουλειές του σπιτιού έχω θέμα αλλά εντάξει κάνω ότι μπορω 🤷‍♀️

Εχτές εφαγα και μια τούμπα 😂 ευτυχώς δεν χτύπησα έπεσα στα μαλακα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...