Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?


mer

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και καλή χρονιά πρώτη μέρα περιόδου 6 του μηνός . τελείωσε τρίτη με Τετάρτη. Χθες το βράδυ είχα επαφή και τελείωσε μέσα.. υπάρχει περίπτωση να πιάσω παιδάκι; έχω κύκλο 23 ημερών μικρό κύκλο δηλαδή.. πριν 2 χρόνια είχα μια παλινδρομη κύηση και διακοπή κύησης...προσπαθήσαμε πριν μηνες τη τελευταία μέρα περιόδου ..ούτε τους δύο μήνες έμεινα έγκυος δυστυχώς δεν.. χθες το βράδυ μετά από μήνες προσπαθήσαμε για παιδάκι ενώ δεν είχα περίοδο μου είχε τελειώσει.δε ξέρω κορίτσια αν πρέπει να ελπίζω..έχω κουραστεί να κάνω τεστ και να βγενουν αρνητικά..με έχει επηρεάσει πολύ αυτό το θέμα..εχω ένα πόνο για τις δύο αποβολές...και νιώθω ότι ποτέ δεν θα τα καταφέρω ξανά να μείνω έγκυος..τα κιλά μου δεν είναι ίδια με τότε.πηρα κάμποσα και πιστεύω ότι έχει επηρεάσει την ωωρηξια γίνεται πιο αργά. πχ τότε τελευταία μέρα περιόδου τα είχα πιάσει ..και τώρα προσπαθώ και τίποτα.. νιώθω αυτές τις γυναίκες που περνάνε κάτι αντίστοιχο με μένα..που προσπαθούν και τίποτα.. είναι πολύ πικρό.. αλλά πρέπει να έχουμε πάντα μια ελπίδα μέσα μας..να μην απογοητευομαστε..αυτό κάνω και εγώ τώρα ελπίζω αυτή τη φορά να συμβεί..προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη..δεν ξέρω όμως αν τα καταφέρω.. θα ήθελα γνώμες αγάπες μου..να είστε όλες καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαα

Περιπου στα ιδια ειμαι και εγω , πρωσπαθπυμε 4 μηνες αλλα τπτ 

εχθες εκανα τεστ βγηκε θετικο σημερα ολα αρνητικα 🫤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου,  από ότι έχω καταλάβει δεν προσπαθείτε συστηματικά κάθε μήνα. Αν το επιθυμείτε θα πρέπει κάθε μήνα να δίνουμε την ευκαιρία.  Επειδή την προηγούμενη φορά τα κατάφερες τελευταία μέρα περιόδου δε σημαίνει ότι έτσι θα ξαναγίνει. Μπορεί να εχεις μια μικρή απόκλιση οπότε συνεχίστε να έχετε επαφές. Παρακολουθησε την ωορήξια σου με τεστ ή κ με τη βοήθεια του γυναικολόγου σου. Υποθέτω ορμονικές κτλ τα έχετε τσεκάρει, εχεις σύλληψη ήδη δύο φορές γιατί να μην ξανασυμβεί; τι ηλικία εχεις αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2024 at 1:01 ΜΜ, ο/η mer είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή χρονιά πρώτη μέρα περιόδου 6 του μηνός . τελείωσε τρίτη με Τετάρτη. Χθες το βράδυ είχα επαφή και τελείωσε μέσα.. υπάρχει περίπτωση να πιάσω παιδάκι; έχω κύκλο 23 ημερών μικρό κύκλο δηλαδή.. πριν 2 χρόνια είχα μια παλινδρομη κύηση και διακοπή κύησης...προσπαθήσαμε πριν μηνες τη τελευταία μέρα περιόδου ..ούτε τους δύο μήνες έμεινα έγκυος δυστυχώς δεν.. χθες το βράδυ μετά από μήνες προσπαθήσαμε για παιδάκι ενώ δεν είχα περίοδο μου είχε τελειώσει.δε ξέρω κορίτσια αν πρέπει να ελπίζω..έχω κουραστεί να κάνω τεστ και να βγενουν αρνητικά..με έχει επηρεάσει πολύ αυτό το θέμα..εχω ένα πόνο για τις δύο αποβολές...και νιώθω ότι ποτέ δεν θα τα καταφέρω ξανά να μείνω έγκυος..τα κιλά μου δεν είναι ίδια με τότε.πηρα κάμποσα και πιστεύω ότι έχει επηρεάσει την ωωρηξια γίνεται πιο αργά. πχ τότε τελευταία μέρα περιόδου τα είχα πιάσει ..και τώρα προσπαθώ και τίποτα.. νιώθω αυτές τις γυναίκες που περνάνε κάτι αντίστοιχο με μένα..που προσπαθούν και τίποτα.. είναι πολύ πικρό.. αλλά πρέπει να έχουμε πάντα μια ελπίδα μέσα μας..να μην απογοητευομαστε..αυτό κάνω και εγώ τώρα ελπίζω αυτή τη φορά να συμβεί..προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη..δεν ξέρω όμως αν τα καταφέρω.. θα ήθελα γνώμες αγάπες μου..να είστε όλες καλά..

Νομίζω ότι δεν τα υπολογίζεις σωστά... Με κύκλο 23 ημερών χοντρικά κανείς ωορρηξία 11η ημέρα. Μπορεί κ αργότερα εγώ με κύκλο 26 ημερών έκανα πάντα 14η μέρα. Δεν ξέρω γιατί λες για την περίοδο σου κ όπως το συσχετίζεις. Συμφωνώ με την κοπέλα παραπάνω, το ότι έτυχε να το πετύχεις τότε μια φορά δε σημαίνει ότι αυτός είναι συστηματικά ο κύκλος σου. Πάρε τεστ ωορρηξίας ή δες το με το γιατρό με υπέρηχο, ώστε να ξέρεις ποιες μέρες να προσπαθήσεις. Με αυτά που αναφέρεις τώρα (όχι κάθε μήνα προσπάθεια, χωρίς στόχευση στις γόνιμες) σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται ότι προσπαθείτε συστηματικά... Νομίζω βάλε ένα πρόγραμμα κ εφόσον έχεις ήδη μείνει δύο φορές θα ξαναέρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μια ερωτηση μονο

πως ειναι δυνατον να ειμαι στης μερες μου την 7 μερα της περιοδου το τσεκαρα με τεστ ωορηξιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2024 at 7:18 ΜΜ, ο/η Anna123. είπε:

Γειαα

Περιπου στα ιδια ειμαι και εγω , πρωσπαθπυμε 4 μηνες αλλα τπτ 

εχθες εκανα τεστ βγηκε θετικο σημερα ολα αρνητικα 🫤

Κορίτσι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις θετικές εξελίξεις! Το μόνο πράγμα που έχω αυτές όλες τις μέρες είναι ότι βγάζω πολλά υγρά..πέρασαν 6 μέρες με 7 από τη μέρα της επαφής..μακάρι να έχω μείνει έγκυος όμως δεν το βλέπω..μια ελπίζω μια όχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Anna123. είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση μονο

πως ειναι δυνατον να ειμαι στης μερες μου την 7 μερα της περιοδου το τσεκαρα με τεστ ωορηξιας

Αν έχεις μικρό κύκλο αυτό το μήνα γίνεται να ξεκινήσουν οι γόνιμες νωρίτερα κ να κάνεις ωορήξια νωρίτερα στη 10η μέρα για παράδειγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την απαντηση 

Απο της 31 δεκεμβριου μεχρι τωρα εχω γονιμες μερες καθε μερα το ξερω γιατι κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα πως ειναι δυνατον τοσες πολες μερες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mer είπε:

Κορίτσι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις θετικές εξελίξεις! Το μόνο πράγμα που έχω αυτές όλες τις μέρες είναι ότι βγάζω πολλά υγρά..πέρασαν 6 μέρες με 7 από τη μέρα της επαφής..μακάρι να έχω μείνει έγκυος όμως δεν το βλέπω..μια ελπίζω μια όχι..

Σε ευχαριστω πολυ😍 σου ευχομαι το ιδιο μακαρι να εισαι εγκυος που ξερεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Anna123. είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση 

Απο της 31 δεκεμβριου μεχρι τωρα εχω γονιμες μερες καθε μερα το ξερω γιατι κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα πως ειναι δυνατον τοσες πολες μερες ;

Κορίτσι μου δεν γίνεται να είσαι σε γόνιμες τόσες μερες!! Κάποιο λάθος κάνεις με τα τεστ! Αν κάνεις τις ταινίες τότε μάλλον τα διαβάζεις λάθος! Οι γόνιμες είναι 2-3 μέρες και το θετικό τεστ κρατάει 1-2 μέρες! Θα βάλω μια φωτογραφία για να δεις το θετικό και το αρνητικό 

IMG20231031141135.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν γίνεται να είσαι σε γόνιμες τόσες μερες!! Κάποιο λάθος κάνεις με τα τεστ! Αν κάνεις τις ταινίες τότε μάλλον τα διαβάζεις λάθος! Οι γόνιμες είναι 2-3 μέρες και το θετικό τεστ κρατάει 1-2 μέρες! Θα βάλω μια φωτογραφία για να δεις το θετικό και το αρνητικό 

IMG20231031141135.jpg

Μπορει εχεις δικυο το θετικο ειναι το ποιο σκουρο

απλα μπερδευομαι γιατι η γιατρος μου εδωσε να παρω ενα φαρμακο για λτι εχω υψηλη προλακτινη και μου ειπε το πολυ 2 μηνες θα μηνης εγκυος και τπτ ακομη νομιζα οτι φταιει το φαρμακο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2024 at 11:12 ΜΜ, ο/η Anna123. είπε:

Μπορει εχεις δικυο το θετικο ειναι το ποιο σκουρο

απλα μπερδευομαι γιατι η γιατρος μου εδωσε να παρω ενα φαρμακο για λτι εχω υψηλη προλακτινη και μου ειπε το πολυ 2 μηνες θα μηνης εγκυος και τπτ ακομη νομιζα οτι φταιει το φαρμακο 😂

Το θετικό τεστ ωορρηξίας πρέπει να έχει το ίδιο έντονη γραμμή αποτελέσματος με την γραμμή ελέγχου!! Στην αρχή όλες λίγο πολυ μπερδεύονταν με τα τεστ αλλά αν βρεις μια φορά το θετικό και δεις την διαφορά στην γραμμή μετά θα είναι εύκολο!! Εσύ μπορείς να έχεις επαφές μέρα παρά μέρα για να είσαι σίγουρη ότι δεν έχασες την ωορρηξία και θα έρθει το μωράκι!! Όσο για το φάρμακο μην στεναχωριέσαι! Ξέρω κοπέλα στο φόρουμ που είχε πρόβλημα με την προλακτίνη της και ξεκίνησε θεραπεία με χάπι και σε 1.5 μήνα έμεινε έγκυος! Το φάρμακο δεν την εμπόδισε! Ξέρουν οι γιατροί τι κάνουν!! Καλή επιτυχία εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Το θετικό τεστ ωορρηξίας πρέπει να έχει το ίδιο έντονη γραμμή αποτελέσματος με την γραμμή ελέγχου!! Στην αρχή όλες λίγο πολυ μπερδεύονταν με τα τεστ αλλά αν βρεις μια φορά το θετικό και δεις την διαφορά στην γραμμή μετά θα είναι εύκολο!! Εσύ μπορείς να έχεις επαφές μέρα παρά μέρα για να είσαι σίγουρη ότι δεν έχασες την ωορρηξία και θα έρθει το μωράκι!! Όσο για το φάρμακο μην στεναχωριέσαι! Ξέρω κοπέλα στο φόρουμ που είχε πρόβλημα με την προλακτίνη της και ξεκίνησε θεραπεία με χάπι και σε 1.5 μήνα έμεινε έγκυος! Το φάρμακο δεν την εμπόδισε! Ξέρουν οι γιατροί τι κάνουν!! Καλή επιτυχία εύχομαι 🥰

Σε ευχαριστω για την απαντηση μου εδωσες πολυ κουραγιο σα εισαι καλα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...