Μετάβαση σε περιεχόμενο

39+3 πότε θα γεννήσω ; 😩😜😍


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σε σχέση με το ΠΗΤ Σας πότε γεννήσατε, είχατε κάποια σημάδια ότι σύντομα θ ξεκινήσει ο τοκετός ;;

ξερω τη θεωρία έχω κάνει ένα κάρο σεμινάρια, απλώς θέλω ν ακούσω εμπειριες στην πράξη κ ίσως ν πάρω κουράγιο… 

 

ανυπομονώ ν κρατησω τ μικρό μας θαύμα ατα χέρια αλλα έχω την εντύπωση ότι ούτε η κοιλιά μ κατέβηκε, ο ιατρός είπε την Τετάρτη ο τράχηλος είναι ακόμα ψηλά και κλειστός αλλά έχει μαλακώσει λίγο..

 

τρεις μέρες τώρα έχω αρκετά συχνά ποναλακια περιόδου κι στη μέση & πετρώνει η κοιλιά. Καταγράφω στην εφαρμογή τους χρόνους.. 

πρωτη μ εγκυμοσύνη, 3800 έχει φτάσει , αγοράκι, ΠΗΤ 9/1 θα ήθελα πολύ φυσικό τοκετό αλλά ίσως είπε ο ιατρός επειδή είναι μεγάλο τ μωρό κ πάμε να περάσουμε το ΠΗΤ ενδεχομένως να καταλήξουμε σε καισαρική αφού πρώτα δοκιμάσουμε τεχνητούς πόνους. 
Με έχει πιάσει λίγο ανησυχία… έτυχε όλες οι φίλες μ γεννησαν 2-3 εβδομάδες νωρίτερα.. ο δικός μας πρίγκιπας π τον παλεύαμε κ 2,5 χρόνια για να έρθει τι λέτε;; Πλησιάζει γ ώρα μ ; Δώστε μ κουράγιο με τις ιστορίες σας !! Πλιζ 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σε σχέση με το ΠΗΤ Σας πότε γεννήσατε, είχατε κάποια σημάδια ότι σύντομα θ ξεκινήσει ο τοκετός ;;

ξερω τη θεωρία έχω κάνει ένα κάρο σεμινάρια, απλώς θέλω ν ακούσω εμπειριες στην πράξη κ ίσως ν πάρω κουράγιο… 

 

ανυπομονώ ν κρατησω τ μικρό μας θαύμα ατα χέρια αλλα έχω την εντύπωση ότι ούτε η κοιλιά μ κατέβηκε, ο ιατρός είπε την Τετάρτη ο τράχηλος είναι ακόμα ψηλά και κλειστός αλλά έχει μαλακώσει λίγο..

 

τρεις μέρες τώρα έχω αρκετά συχνά ποναλακια περιόδου κι στη μέση & πετρώνει η κοιλιά. Καταγράφω στην εφαρμογή τους χρόνους.. 

πρωτη μ εγκυμοσύνη, 3800 έχει φτάσει , αγοράκι, ΠΗΤ 9/1 θα ήθελα πολύ φυσικό τοκετό αλλά ίσως είπε ο ιατρός επειδή είναι μεγάλο τ μωρό κ πάμε να περάσουμε το ΠΗΤ ενδεχομένως να καταλήξουμε σε καισαρική αφού πρώτα δοκιμάσουμε τεχνητούς πόνους. 
Με έχει πιάσει λίγο ανησυχία… έτυχε όλες οι φίλες μ γεννησαν 2-3 εβδομάδες νωρίτερα.. ο δικός μας πρίγκιπας π τον παλεύαμε κ 2,5 χρόνια για να έρθει τι λέτε;; Πλησιάζει γ ώρα μ ; Δώστε μ κουράγιο με τις ιστορίες σας !! Πλιζ 🥺

Σε νιώθω! Έλεγα κ γω θα έρθει θα έρθει, πέρναγαν οι μέρες κ τπτ! Είχα το ίδιο θέμα, κλειστό μεγάλο τράχηλο, το μωρό ψηλά κ επιπλέον εγώ δεν είχα καν συσπάσεις κ το μωρό κοιτούσε προς την κοιλιά μου αντί την πλάτη... Είχαμε το ίδιο πλάνο για τεχνητούς κ βλέπουμε. Έκλεισα 40 βδομάδες κ τπτ... Τελικά εγώ από μόνη μου αποφάσισα ότι δεν ήθελα να το ζήσω δλδ να ταλαιπωρηθω μπας κ κατέβει κ τελικά να φάω κ καισαρική αν αποτύχει. Οπότε πήγα απευθείας καισαρική. Δεν το μετάνιωσα γιατί είχε κ περιτυλιξη... Εσένα ακούγονται πιο ευνοϊκές οι συνθήκες οπότε μπορεί να σου κάτσει ο φυσικός τοκετός. Η μόνη συμβουλή που έχω είναι αν δεις ότι δεν έρχεται μην εξαντληθείς κ μετά κάνεις κ καισαρική γιατί δεν θα την παλέψεις μετά. Βάλτε δλδ ένα πλάνο με το γιατρό που θα πεις ως εδώ. 

Σου εύχομαι με το καλό κ να γίνουν όλα όπως επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σε σχέση με το ΠΗΤ Σας πότε γεννήσατε, είχατε κάποια σημάδια ότι σύντομα θ ξεκινήσει ο τοκετός ;;

ξερω τη θεωρία έχω κάνει ένα κάρο σεμινάρια, απλώς θέλω ν ακούσω εμπειριες στην πράξη κ ίσως ν πάρω κουράγιο… 

 

ανυπομονώ ν κρατησω τ μικρό μας θαύμα ατα χέρια αλλα έχω την εντύπωση ότι ούτε η κοιλιά μ κατέβηκε, ο ιατρός είπε την Τετάρτη ο τράχηλος είναι ακόμα ψηλά και κλειστός αλλά έχει μαλακώσει λίγο..

 

τρεις μέρες τώρα έχω αρκετά συχνά ποναλακια περιόδου κι στη μέση & πετρώνει η κοιλιά. Καταγράφω στην εφαρμογή τους χρόνους.. 

πρωτη μ εγκυμοσύνη, 3800 έχει φτάσει , αγοράκι, ΠΗΤ 9/1 θα ήθελα πολύ φυσικό τοκετό αλλά ίσως είπε ο ιατρός επειδή είναι μεγάλο τ μωρό κ πάμε να περάσουμε το ΠΗΤ ενδεχομένως να καταλήξουμε σε καισαρική αφού πρώτα δοκιμάσουμε τεχνητούς πόνους. 
Με έχει πιάσει λίγο ανησυχία… έτυχε όλες οι φίλες μ γεννησαν 2-3 εβδομάδες νωρίτερα.. ο δικός μας πρίγκιπας π τον παλεύαμε κ 2,5 χρόνια για να έρθει τι λέτε;; Πλησιάζει γ ώρα μ ; Δώστε μ κουράγιο με τις ιστορίες σας !! Πλιζ 🥺

Κορίτσι μου με το καλό το μωρακι σου να έρθει 

Εγω γέννησα 40 εβδ και 2 μερες δεν έλεγε να βγει η μικρή μου τράχηλος κλειστός και ψηλά.. τα νερά δεν έσπασαν ποτε έτσι μπήκα με πρόκληση δεν με αφηνε ο γιατρός μου να περιμένω άλλο μου έβαλαν χάπι και τεχνητούς πόνους δεν με έπιασε μετά από 8 ώρες μου είπε ή θα βάλουμε άλλο χάπι και θα περιμένουμε άλλες τουλάχιστον 4 ώρες για να δούμε αν σε πιάσει που μπορεί να μην σε πιάσει και το δεύτερο και αν αρχίσουν οι πόνοι να περιμένουμε 8-10 ωρες για να γεννήσεις ή θα πάμε για καισαρική αν μπορούσαν να μου σπάσουν τα νερά θα ήταν πιο εύκολα τα πργαματα αλλά δεν μπορούσαν ούτε τα νερά να μου σπάσουν και έτσι διάλεξα να πάω για καισαρική.. 

ααα και στην καισαρική εμεθα ότι επειδή έχω κάνει επέμβαση στην μέση δεν μπορούσα να κάνω επισκληρίδειο και έκανα ολική ναρκωση

Όμως πήγαν όλα καλά 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ την καρδιά μ περιβόλι ! 😞

κ εγώ δεν αισθάνομαι να έχει κατέβει το μωρό.. περπάτησα το πρωί δέκα χιλιάδες βήματα πηγαμε και τώρα με τον άνδρα μου μισή ώρα .. τι να πω στενεύουν τα περιθώρια ……

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αχ την καρδιά μ περιβόλι ! 😞

κ εγώ δεν αισθάνομαι να έχει κατέβει το μωρό.. περπάτησα το πρωί δέκα χιλιάδες βήματα πηγαμε και τώρα με τον άνδρα μου μισή ώρα .. τι να πω στενεύουν τα περιθώρια ……

 

Και εγω περπάτησα όχι όσο εσύ δεν άντεχα μέσα στον Αύγουστο με την τοση ζεστη να περπατήσω πολύ έκανα και ασκήσεις με μπαλα στο σπίτι αλλά μπα δεν με βοήθησαν.. αυτό δεν σημαίνει επειδή σε εμένα δεν βοήθησε ότι δεν θα βοηθήσει και εσενα εσυ κανε τις προσπάθειες σου  😊

Λιγο υπομονή ακόμα όλα θα πάνε καλά έρχεται το μωρακι σου σε λιγες μερες θα το έχεις στην αγκαλιά σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο άγχος δεν χρειάζεται στο λέω γιατί και εγώ το ίδιο έκανα!! Γέννησα τελικά ακριβώς την ημέρα που είχα Πητ το αγόρι μου 3630 φυσιολογικά πήγα με συσπάσεις και πόνους και σπάσαν τα νερά μου εκεί..ότι και να γίνει το αποτέλεσμα μετράει να θυμάσαι ότι με όποιον τρόπο και να έρθει να τον έχεις αγκαλιά σου!Το μόνο δείγμα που είχα εγώ και στο πρώτο μου ήταν υγρά με αίμα την μέρα που γέννησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εγω περπάτησα όχι όσο εσύ δεν άντεχα μέσα στον Αύγουστο με την τοση ζεστη να περπατήσω πολύ έκανα και ασκήσεις με μπαλα στο σπίτι αλλά μπα δεν με βοήθησαν.. αυτό δεν σημαίνει επειδή σε εμένα δεν βοήθησε ότι δεν θα βοηθήσει και εσενα εσυ κανε τις προσπάθειες σου  😊

Λιγο υπομονή ακόμα όλα θα πάνε καλά έρχεται το μωρακι σου σε λιγες μερες θα το έχεις στην αγκαλιά σου 😊


Θεούλη μ ανυπομονούμε τόσο πολύ πια γτ τόσο πολύ το θέλαμε π κόλλησα στην ουρα πια μ φαίνεται 🙈 καταλαβαίνω ότι πρέπει να είμαι ήρεμη και να περιμένω Οποτε είναι έτοιμος να βγει να μη το πιέζω αλλα ξέρω γώ ανυπομονώ 🙈 κ μόλις έχω κάνα σύμπτωμα τρέχω να διαβάσω σε φόρουμ τι είναι κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Μόνο άγχος δεν χρειάζεται στο λέω γιατί και εγώ το ίδιο έκανα!! Γέννησα τελικά ακριβώς την ημέρα που είχα Πητ το αγόρι μου 3630 φυσιολογικά πήγα με συσπάσεις και πόνους και σπάσαν τα νερά μου εκεί..ότι και να γίνει το αποτέλεσμα μετράει να θυμάσαι ότι με όποιον τρόπο και να έρθει να τον έχεις αγκαλιά σου!Το μόνο δείγμα που είχα εγώ και στο πρώτο μου ήταν υγρά με αίμα την μέρα που γέννησα..

Έχετε δικιο με έχει πιάσει απλά ανυπομονησία.. τώρα τ βράδυ με τραβάει η μέση μ και πόνοι σαν περιόδου! Κ το καλύτερο είδα στο χαρτί βλέννη μια ποσότητα σαν τι να πω περίπου σαν το νύχι μας στο μεγάλο δάχτυλο. Λέτε να είναι ο φελος αυτός π κλείνει τον τραχηλοοοο;

 

 

λετε να μ φέρατε γούρι ;;; 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σε σχέση με το ΠΗΤ Σας πότε γεννήσατε, είχατε κάποια σημάδια ότι σύντομα θ ξεκινήσει ο τοκετός ;;

ξερω τη θεωρία έχω κάνει ένα κάρο σεμινάρια, απλώς θέλω ν ακούσω εμπειριες στην πράξη κ ίσως ν πάρω κουράγιο… 

 

ανυπομονώ ν κρατησω τ μικρό μας θαύμα ατα χέρια αλλα έχω την εντύπωση ότι ούτε η κοιλιά μ κατέβηκε, ο ιατρός είπε την Τετάρτη ο τράχηλος είναι ακόμα ψηλά και κλειστός αλλά έχει μαλακώσει λίγο..

 

τρεις μέρες τώρα έχω αρκετά συχνά ποναλακια περιόδου κι στη μέση & πετρώνει η κοιλιά. Καταγράφω στην εφαρμογή τους χρόνους.. 

πρωτη μ εγκυμοσύνη, 3800 έχει φτάσει , αγοράκι, ΠΗΤ 9/1 θα ήθελα πολύ φυσικό τοκετό αλλά ίσως είπε ο ιατρός επειδή είναι μεγάλο τ μωρό κ πάμε να περάσουμε το ΠΗΤ ενδεχομένως να καταλήξουμε σε καισαρική αφού πρώτα δοκιμάσουμε τεχνητούς πόνους. 
Με έχει πιάσει λίγο ανησυχία… έτυχε όλες οι φίλες μ γεννησαν 2-3 εβδομάδες νωρίτερα.. ο δικός μας πρίγκιπας π τον παλεύαμε κ 2,5 χρόνια για να έρθει τι λέτε;; Πλησιάζει γ ώρα μ ; Δώστε μ κουράγιο με τις ιστορίες σας !! Πλιζ 🥺

Μέχρι 42 εβδ ειδικά σε πρωτότοκςς .. ξέρω πως νιώθεις έλεγα στην δεύτερη εγκυμοσύνη δε θα με πιάσει άντε άντε ..  αλλά με είχε πιασει.οι σκάλες επαφές θα βοηθήσουν περπάτημα. Αλλά αν θες να ξες οι περισσότερες γυναίκες που γεννάνε φυσιολογικά πάνε μετά την ΠΗΤ . Επίσης ο υπέροχος έχει +-10% . Μια χαρά είναι ο μικρός σας θέλει ακόμα μανούλα. Θα έρθεις σε 2 εβδ να δεις αυτό το μήνυμα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...