Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυος η όχι???


marw90

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Λυπάμαι Μαρία μου.... εμένα το απέβαλε μόνος του ο οργανισμός...πως ήταν η αποξεση? Έχει κάνει μια φίλη μου....και πόναγε αρκετά.  Θα ξανά ρθει σύντομα!! Θετικη σκέψη! Κ εγώ αυτό λέω...μα αυτό είναι τώρα αν είναι να συμβεί 3 φορές το κακό για να το ψάξουμε η ψυχολογία μας θα είναι στα τάρταρα μετά!!!!

Η αλήθεια είναι πως όταν μας εξήγησε τι πρέπει να γίνει μετά την παλινδρομη εγώ ψιλοφοβηθηκα επειδή δεν έχω ξανακάνει επέμβαση. Εννοείται περίμενα πως και πως ,Τρίτη το ανακοίνωσε Πέμπτη πρωί θα πήγαινα για την αποξεση. Ήθελα πως και πως να γίνει αυτό να φύγει από μέσα μου και να το προσπεράσουμε. Ήταν περίεργη η ιδέα πως μέσα σου έχεις κάτι νεκρό 😮💨

Εννοείται κάναμε υπέρηχο πριν την αποξεση να το επιβεβαιώσουμε. Η διαδικασία τελικά ήταν μια χαρά, δεν φοβήθηκα και κράτησε πολύ λίγο από ότι μου πε το αγόρι μου και η μαμά μου που ήταν μαζί,  εγώ ήμουν σε μέθη δεν κατάλαβα ούτε πονεσα , μετά που άρχισα λίγο να συνερχομαι έτσι ψιλοεκλαψα λίγο ηρέμησα ήμουν κάπως ανακουφισμενη να το πω. Κατά τ'άλλα ήρθαν κάποια ποναλακια μετά όμως σηκώθηκα μια χαρά. Την επόμενη και μεθεπόμενη μέρα είχα πόνους (εγώ πονάω και κατά την περίοδο αρκετά) αλλά αυτοί οι πόνοι ήταν λίγο εντονοτεροι, έπινα τα παυσίπονα μου και ηρεμουσα. Όμως αφού τελείωσαν και οι ακαθαρισιες το σώμα μου ήρθε στα φυσιολογικά του , δεν ένιωθα πως είχε συμβεί κάτι, καμία ενόχληση όλα καλά!!!! Τώρα είναι 21 μέρες από την αποξεση είχα σήμερα ραντεβού στη γιατρό αλλά μου το μετέφερε για αύριο το πρωί. 

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να έχω μόνο θετική σκέψη και καλή ψυχολογία 🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Η αλήθεια είναι πως όταν μας εξήγησε τι πρέπει να γίνει μετά την παλινδρομη εγώ ψιλοφοβηθηκα επειδή δεν έχω ξανακάνει επέμβαση. Εννοείται περίμενα πως και πως ,Τρίτη το ανακοίνωσε Πέμπτη πρωί θα πήγαινα για την αποξεση. Ήθελα πως και πως να γίνει αυτό να φύγει από μέσα μου και να το προσπεράσουμε. Ήταν περίεργη η ιδέα πως μέσα σου έχεις κάτι νεκρό 😮💨

Εννοείται κάναμε υπέρηχο πριν την αποξεση να το επιβεβαιώσουμε. Η διαδικασία τελικά ήταν μια χαρά, δεν φοβήθηκα και κράτησε πολύ λίγο από ότι μου πε το αγόρι μου και η μαμά μου που ήταν μαζί,  εγώ ήμουν σε μέθη δεν κατάλαβα ούτε πονεσα , μετά που άρχισα λίγο να συνερχομαι έτσι ψιλοεκλαψα λίγο ηρέμησα ήμουν κάπως ανακουφισμενη να το πω. Κατά τ'άλλα ήρθαν κάποια ποναλακια μετά όμως σηκώθηκα μια χαρά. Την επόμενη και μεθεπόμενη μέρα είχα πόνους (εγώ πονάω και κατά την περίοδο αρκετά) αλλά αυτοί οι πόνοι ήταν λίγο εντονοτεροι, έπινα τα παυσίπονα μου και ηρεμουσα. Όμως αφού τελείωσαν και οι ακαθαρισιες το σώμα μου ήρθε στα φυσιολογικά του , δεν ένιωθα πως είχε συμβεί κάτι, καμία ενόχληση όλα καλά!!!! Τώρα είναι 21 μέρες από την αποξεση είχα σήμερα ραντεβού στη γιατρό αλλά μου το μετέφερε για αύριο το πρωί. 

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να έχω μόνο θετική σκέψη και καλή ψυχολογία 🤞🤞🤞🤞

Μπράβο Μάρω μου! Όλα καλά να είναι! Και σύντομα να ξανά βάλετε μπρος!!!! Πόσο χρονών είσαι???? Βουρ σε ζουζουνιεςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Η αλήθεια είναι πως όταν μας εξήγησε τι πρέπει να γίνει μετά την παλινδρομη εγώ ψιλοφοβηθηκα επειδή δεν έχω ξανακάνει επέμβαση. Εννοείται περίμενα πως και πως ,Τρίτη το ανακοίνωσε Πέμπτη πρωί θα πήγαινα για την αποξεση. Ήθελα πως και πως να γίνει αυτό να φύγει από μέσα μου και να το προσπεράσουμε. Ήταν περίεργη η ιδέα πως μέσα σου έχεις κάτι νεκρό 😮💨

Εννοείται κάναμε υπέρηχο πριν την αποξεση να το επιβεβαιώσουμε. Η διαδικασία τελικά ήταν μια χαρά, δεν φοβήθηκα και κράτησε πολύ λίγο από ότι μου πε το αγόρι μου και η μαμά μου που ήταν μαζί,  εγώ ήμουν σε μέθη δεν κατάλαβα ούτε πονεσα , μετά που άρχισα λίγο να συνερχομαι έτσι ψιλοεκλαψα λίγο ηρέμησα ήμουν κάπως ανακουφισμενη να το πω. Κατά τ'άλλα ήρθαν κάποια ποναλακια μετά όμως σηκώθηκα μια χαρά. Την επόμενη και μεθεπόμενη μέρα είχα πόνους (εγώ πονάω και κατά την περίοδο αρκετά) αλλά αυτοί οι πόνοι ήταν λίγο εντονοτεροι, έπινα τα παυσίπονα μου και ηρεμουσα. Όμως αφού τελείωσαν και οι ακαθαρισιες το σώμα μου ήρθε στα φυσιολογικά του , δεν ένιωθα πως είχε συμβεί κάτι, καμία ενόχληση όλα καλά!!!! Τώρα είναι 21 μέρες από την αποξεση είχα σήμερα ραντεβού στη γιατρό αλλά μου το μετέφερε για αύριο το πρωί. 

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να έχω μόνο θετική σκέψη και καλή ψυχολογία 🤞🤞🤞🤞

Εύχομαι ότι καλύτερο !!! Και με τη νέα χρόνια να φουσκώσουν οι κοιλίτσες μας!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Μπράβο Μάρω μου! Όλα καλά να είναι! Και σύντομα να ξανά βάλετε μπρος!!!! Πόσο χρονών είσαι???? Βουρ σε ζουζουνιεςςςς

Ναι αυτί θέλω και γω ,να είμαστε υγιείς πάνω από όλα και να προσπαθήσουμε ξανά,  αν και την πρώτη φορά ηρθε τυχαία. Από τη μια φοβάμαι το ψυχολογικό κομμάτι μήπως με πιάσει άρνηση φοβουμενη μην ξανασυμβεί αλλά το προσπαθώ και αυτό,  βλέπω το αγόρι μου πόσο πολύ το θέλει και γω δηλαδη, δε το κρύβω!!! 

Είμαι 25 χρονων με το αγόρι μου είμαστε μαζί 1.5 χρονο και μένουμε μαζί λίγο πριν μάθω για την εγκυμοσύνη, το 2025 έχουμε κλείσει και μια ημερομηνία για γάμο ❣️

Επεξεργάστηκε από Maria98
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Εύχομαι ότι καλύτερο !!! Και με τη νέα χρόνια να φουσκώσουν οι κοιλίτσες μας!! 💗💗

Μακάρι να χουμε και μεις το τυχερό μας σύντομα,  εγώ προσπαθώ να είμαι όσο περισσότερο αισιόδοξη γίνεται και η αλήθεια είναι πως κι εδώ το φόρουμ βοηθάει πολύ ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Έχω πάει σε ενδοκρινολογο....κ όταν είδα θετικο τεστ την πήρα αμέσως τηλ και της λέω να αυξήσω το χάπι...όχι λέει είσαι καλυμμένη...αυτό μου είπε...καμια φορά κι αυτοί δεν τα ξέρουν όλα και επίσης δεν στα λένε σωστά...μπορεί να φταίει κι αυτό γιατί δεν έχω κλείσει μήνα με χάπια κ μπορεί να είναι ακόμα 3 να μην έχει κατέβει η tsh. Θα κάνω από μόνη μου μετά τις γιορτές μια tsh να δω που βρίσκεται κι αν το χάπι κάνει κάτι.... ναι έπιασα με την μια απλά αυτό αναρωτιέμαι γιατί δεν το κράτησα...κι λέω μη ξανά μεινω εφόσον πιάνουμε αμέσως κι ξανά φύγει....το καλό είναι ότι κάναμε συλληψη γιατί άλλοι προσπαθούν πολύ καιρό και δεν πετυχαίνουν ούτε αυτό....

Να κανείς ξανά εξετάσει για θυροειδη να δεις αν είναι οκ δυστηχως κανείς γιατρός  δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δεν θα ξανά γίνει κάτι τέτοιο και οι εξετάσεις σου να είναι καθαρές πάντα υπάρχουν πιθανότητες να μην προχωρήσει 1-5 εγκυμοσύνες καταλήγουν σε αποβολή είναι μεγάλο το ποσοστό όπως καταλαβαίνεις όποτε προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι  μετα απο ένα σημείο έχει να κάνει  και με την φύση δεν μπορούμε να βάλουμε .. 

τώρα αν θέλετε να κάνει σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος για να δείτε αν υπάρχει κάποιο μικρό μπορείτε να τα κάνετε πηγαίνετε σε ένα εξειδικευμένο κέντρο και τα κανατε ωστε να αποκλείσετε αυτό το ενδεχόμενο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε χτες στην γιατρό όλα καλά! Βρήκε την μήτρα μου πεντακάθαρη δεν είδε τίποτα κακό ελάχιστο αιμα έχει μείνει που μπορεί να δω καμία μέρα καφέ υγρα μπορεί και να το αποβάλλει μόνο του κι να μη δω τίποτα μου είπε...

Μου έγραψε εξετάσεις για θρομβοφυλλια να ξανά δω το tsh και μου έδωσε να ξεκινήσω να πίνω το gluconbay για καλύτερη ωορηξια κάτι τέτοιο μου είπε... το σημαντικό μας είπε λέει ότι σαν ζευγάρι γονιμοποιουμε τωρα τι έγινε κτλ δεν ξέρουμε...συμβαίνει μάλλον συχνά πυκνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Μάρω πίνω myo-inositol είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής και το φυλλικό ακόμα,  δεν μου έδωσε τίποτα άλλο 

Σχω και γω μια σειρά εξετάσεων και επίσης μου πήρε κολπικό επίχρισμα μην τυχόν υπάρχει ουρεοπλασμα

Θα πάω από βδομάδα να τις κάνω,  ωστόσο έκανα και ωορρηξία οπότε υπολογίζω 10 με 12 του μηνα να έρθει η περιοδος και αν είναι όλα καλά και με τις εξετάσεις να ξεκινήσουμε προσπάθειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ Μάρω πίνω myo-inositol είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής και το φυλλικό ακόμα,  δεν μου έδωσε τίποτα άλλο 

Σχω και γω μια σειρά εξετάσεων και επίσης μου πήρε κολπικό επίχρισμα μην τυχόν υπάρχει ουρεοπλασμα

Θα πάω από βδομάδα να τις κάνω,  ωστόσο έκανα και ωορρηξία οπότε υπολογίζω 10 με 12 του μηνα να έρθει η περιοδος και αν είναι όλα καλά και με τις εξετάσεις να ξεκινήσουμε προσπάθειες!!!

10 του μήνα που περιμενεις περιοδο θα είναι η πρώτη σου περίοδο μετά από την αποξεση ; 
 

@marw90εγώ από βιταμίνες πήρα inofert plus για καλύτερη ωορρηξία αυτές που λες δεν της ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τώρα θα είναι η πρώτη περιοδος , πήρα και τεστακια να χρησιμοποιήσω της hometest, ελπίζω μην μου δημιουργησουν άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ Μάρω πίνω myo-inositol είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής και το φυλλικό ακόμα,  δεν μου έδωσε τίποτα άλλο 

Σχω και γω μια σειρά εξετάσεων και επίσης μου πήρε κολπικό επίχρισμα μην τυχόν υπάρχει ουρεοπλασμα

Θα πάω από βδομάδα να τις κάνω,  ωστόσο έκανα και ωορρηξία οπότε υπολογίζω 10 με 12 του μηνα να έρθει η περιοδος και αν είναι όλα καλά και με τις εξετάσεις να ξεκινήσουμε προσπάθειες!!!

Εμένα μου έδωσε αυτό το χαπι για σταθεροποιηση ωορηξιας αν κ πάντα ειχα ελπιζω μη μου χαλασει τη περίοδο κτλ για καλύτερα ωοθηλακια δε ξερω πως τα λενε 🤣κ μένα μου πήρε δείγμα για ουρεοπλασμα αν κ λέει ποτέ δε το έχει δει ακόμα σε κοπέλα.επισης μου έγραψε να κάνω για θρομβοφυλλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Ναι τώρα θα είναι η πρώτη περιοδος , πήρα και τεστακια να χρησιμοποιήσω της hometest, ελπίζω μην μου δημιουργησουν άγχος 

Και εγω με την πρώτη περίοδο ξεκίνησα προσπαθείες και έπιασα το μωρακι μου 

Τα hometest ωορρηξιας πήρες ; Και εγω αυτά χρησιμοποιώ εμένα δεν με προκαλούσαν άγχος ίσα ίσα με βοήθησαν πολύ 😊 αν τα παίρνεις πρώτη φορά και θες βοήθεια πες μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω να είναι  έτσι και σε μένα,  μπορεί η πρώτη εγκυμοσύνη να ήρθε απρόσμενα αλλά τώρα δεν θα ήθελα να το καθυστερήσω 🤞

Ναι αμέ όταν έχω ερωτήσεις θα σου πω για τα τεστακια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...