Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

@Elk καλα εμενα ο αντρας μου δ μπορει τοσες μερες στη σειρα χαχα. Ναι εχω δυο παιδάκια. 

@marinamanoulitsaτον Ιούνιο εμεινα εγκυος σχετικα ευκολα. Στους 5 6 μηνες ελεύθερων επαφων χωρίς να εστιαζουμε στις γονιμες συγκεκριμένα. Αν τωρα προεκυψε θεμα.. δεν ξερω..

@Elk ξερεις τι με αγχωνει κυριως? Οτι εχω 40% πιθανότητες να το ξανα παθω. Και αν το διαπιστώσουμε σχετικα σε μικρη βδομαδα ειμαι προετοιμασμενη. Αν το παθω σε μεγαλύτερη βδομαδα? Οκ αν ειμαστε προς τ τελος. Αν τ παθω σε βδομαδα που θα ειναι μεγαλο σχετικά το εμβρυο αλλα οχι βιωσιμο? Διεισδυτικος πλακουντας μπορεί να προκυψει οποιαδήποτε στιγμη στην κυηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Elk καλα εμενα ο αντρας μου δ μπορει τοσες μερες στη σειρα χαχα. Ναι εχω δυο παιδάκια. 

@marinamanoulitsaτον Ιούνιο εμεινα εγκυος σχετικα ευκολα. Στους 5 6 μηνες ελεύθερων επαφων χωρίς να εστιαζουμε στις γονιμες συγκεκριμένα. Αν τωρα προεκυψε θεμα.. δεν ξερω..

@Elk ξερεις τι με αγχωνει κυριως? Οτι εχω 40% πιθανότητες να το ξανα παθω. Και αν το διαπιστώσουμε σχετικα σε μικρη βδομαδα ειμαι προετοιμασμενη. Αν το παθω σε μεγαλύτερη βδομαδα? Οκ αν ειμαστε προς τ τελος. Αν τ παθω σε βδομαδα που θα ειναι μεγαλο σχετικά το εμβρυο αλλα οχι βιωσιμο? Διεισδυτικος πλακουντας μπορεί να προκυψει οποιαδήποτε στιγμη στην κυηση. 

Τότε μπορείς να κανείς λιγότερες την μέρα του θετικού και την επομενη πιστευω δεν θα δυσκολευτείς να μείνεις αφού έπιασες έτσι ελεύθερα χωρίς να κοιτάς γόνιμες 

είναι ρίσκο είναι η αλήθεια κορίτσι μου θα έχεις το φόβο σε όλη την εγκυμοσύνη σου δηλαδή έτσι όμως μου τα λες.. εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αυτήν την φορά.. πιστεύω πως και εγω στην θέση σου άλλη μια προσπάθεια θα την έκανα 

να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk 2ο παιδι ηθελα απο παντα. Αν χρειαζοταν δηλαδη θα εμπαινα σε διαδικασι εξωσωματικής. Ασχετα αν τελικα μας ήρθε με μια μονο ελευθερη επαφη. Για το 3ο το συζητούσαμε..και θελαμε και το ειχαμε λιγο αγχος για το αν θα τα βγαζουμε περα με 3. Ωστοσο ειπαμε να κανουμε ενα χρονο χαλαρα και αμα ερθει ηρθε. Αν οχι παλι καλως. Εν τελη ηρθε χωρις να το περιμένουμε οπότε μπηκαμε στη διαδικασια να κανουμε σχεδια γι αυτο το παιδι. Φτασαμε 11η βδομαδα για να διαπιστωσουμε οτι υπήρχε θεμα σε ένα κατα τ αλλα υγιεστατο μεχρι εκεινη τη βδομαδα εμβρυο. Δυστυχώς εγινε οτι εγινε. Εφοσον μπηκαμε στη διαδικασία ομως να σκεφτουμε οως θα ειναι με ακομα ενα μωρο ειπαμε να το ρισκαρουμε ακομα μια φορα. Χθες βασικα συνειδητοποίησα οτι μπορει να μας συμβει σε οποιαδήποτε βδομαδα και μου ηρθε λιγο καπως. Την 1η φορα το περασαμε σχετικα ανωδυνα σωματικα. Μας στοιχησε ψυχικα αλλα το παλευουμε. Απο χθες ομως σκέφτομαι την πιθανότητα να το παθω σε μεγαλύτερη βδομαδα με αλλη εξελιξη. Προσπάθω να σκέφτομαι θετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι πήγα ειδαμε σακο και λεκιθικο μέχρι στιγμής πάει καλά τώρα περιμένω να πάω για καρδούλα γιατί και το άλλο μέχρι εδώ ήταν καλά μετά στράβωσε το πράγμα 🤷‍♀️

Ακόμα είναι πολύ συγκρατημένη φοβάμαι να το πιστέψω είναι πολύ νωρίς δεν έχω και πολλά συμπτώματα ακόμα αν και ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό.. 

ωραία κορίτσι μου μακάρι 🙏 να ξανα κάνεις σε πια μέρα μετά την ωορρηξία είσαι ; 

Εσύ τι τα θες τα συμπτώματα?? Μου λες ? Στην πρώτη δεν είχα ούτε ένα .. και έλεγα τη γιατρό πειράζει .. μου έλεγε εννοείται πως όχι τι τα θες ? Στη δεύτερη είχα καούρες τρελές σε σημείο που τα έβγαζα .. τότε κατάλαβα τι εννοούσε η γιατρός. Ας τα.. συν ότι τα περισσότερα συμπτώματα εμφανίζεται στην 6 εβδ.. μάντεψε..χαχαχ καλή πρωτοχρονιά χαχαχαχ 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Λοιπον κορίτσια ηρθε η ωρα να ζητησω τα φωτα σας.

Ειπαμε με τ νεο ετος να προσπαθησουμε ακομα μια φορα για εγκυμοσύνη με την ελπίδα οτι ολα θα πανε καλα. Αν δεν πανε θα είναι και η τελευταία. Βέβαια μπορει και να μην προκυψει καν εγκυμοσύνη οποτε εκει το έχουμε παρει αποφαση οτι ειμαστε μια χαρα με αυτα που έχουμε.

Λοιπον... στο 1ο μ παιδακι εκανα τεστ ωορηξιας. Τη μερα π εβγαινε θετικο τεστ μετα απο ακριβως 14 μερες αδιαθετουσα. Ακριβως στις 14 ομως.

Τωρα μετα την αποξεση μ ηρθε περιοδος στις 26 μερες. Επόμενος κυκλος στις 23, μετα στις 31 και τον προηγ στις 24. Ειπα στον προηγ κυκλο να δοκιμασω τεστ ωορηξιας (χωρις ακομα να προσπαθουμε) για να τσεκαρω πρωτον αν κανω οντως οωρηξια και δευτερον πως θα παει ο κύκλος μου. Θετικο τεστ ειχα την 16η μερα και σημερα ακριβως 14 μερες μετα αδιαθετησα. Αρα ειμαστε κομπλε. Να υποθεσω οτι κανω ωορηξια κοντα στο θετικο τεστ?

Γενικα εχουμε συχνα επαφες. Αλλα να εστιασω λετε τη μερα του θετικου και την επομενη?

Καλησπέρα.. εστίαζεις 3 συνεχόμενες μέρες απ' το θετικό τεστ. 

Επίσης θέλω να τονίσω γτ είχαμε θέμα με το σπέρμα και το έψαξα αρκετά. Η αποχή μόνο καλό δεν κάνει στο σπέρμα. Κάνουμε ένα λάθος.. εστιάζουμε εκείνες τις μέρες και ξεχνάμε ότι δεν παίρνουμε φρέσκο σπέρμα. (Ακούγεται κάπως .. συγνώμη .. αλλά σκεφτείτε το) όσες φορές έμεινα έγκυος είχαμε επαφές αρκετές.. απ' τη τελευταία μέρα περιόδου σε αρκετά συχνά διαστήματα.. 

Οπότε για εμένα οπωσδήποτε 3 μέρες συνεχόμενα απ' το θετικό τεστ. Και πριν καλά να περάσετε 😉😉😉 επαφες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 2023 σε κάποιες κοπέλες έφερε χαρές,σε κάποιες άλλες δυσκολίες παρόλα αυτά ένα είναι μόνο σίγουρο.. βγαίνει το 2023 έχουμε την υγεία μας ,είμαστε δυνατές να συνεχίσουμε στους αγώνες που έχουμε . Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να κρατήσουν σύντομα θετικά τεστ.. να έχουν σύντομα τα μωράκια τους και να ξενυχτάνε όπως εγώ τώρα που σας γράφω γτ ένας μπέμπης πεινάει . 

2023 ευχές για όλες .. υγεία αγάπη και φυσικά...μπεμπακια... 

Σας στέλνουμε μπεμπηδοσκονη. Πάω να κοιμηθώ να σας ονειρευτώ όλες 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Elk 2ο παιδι ηθελα απο παντα. Αν χρειαζοταν δηλαδη θα εμπαινα σε διαδικασι εξωσωματικής. Ασχετα αν τελικα μας ήρθε με μια μονο ελευθερη επαφη. Για το 3ο το συζητούσαμε..και θελαμε και το ειχαμε λιγο αγχος για το αν θα τα βγαζουμε περα με 3. Ωστοσο ειπαμε να κανουμε ενα χρονο χαλαρα και αμα ερθει ηρθε. Αν οχι παλι καλως. Εν τελη ηρθε χωρις να το περιμένουμε οπότε μπηκαμε στη διαδικασια να κανουμε σχεδια γι αυτο το παιδι. Φτασαμε 11η βδομαδα για να διαπιστωσουμε οτι υπήρχε θεμα σε ένα κατα τ αλλα υγιεστατο μεχρι εκεινη τη βδομαδα εμβρυο. Δυστυχώς εγινε οτι εγινε. Εφοσον μπηκαμε στη διαδικασία ομως να σκεφτουμε οως θα ειναι με ακομα ενα μωρο ειπαμε να το ρισκαρουμε ακομα μια φορα. Χθες βασικα συνειδητοποίησα οτι μπορει να μας συμβει σε οποιαδήποτε βδομαδα και μου ηρθε λιγο καπως. Την 1η φορα το περασαμε σχετικα ανωδυνα σωματικα. Μας στοιχησε ψυχικα αλλα το παλευουμε. Απο χθες ομως σκέφτομαι την πιθανότητα να το παθω σε μεγαλύτερη βδομαδα με αλλη εξελιξη. Προσπάθω να σκέφτομαι θετικα.

Και εμεις δεύτερο παιδάκι το θέλαμε πολύ για αυτό το προσπάθησα και όσο πιο γρήγορα μπορούσα  το εβαλα μπροστά θα ζοριστώ δεν έχω μεγάλη βοήθεια αλλά δεν πειράζει 

ο αντρας μου θέλει και τρίτο μου το είχε πει από την αρχή ότι ήθελε τρία.. και εγω θέλω (πρώτα ο θεος να πάει καλά τώρα ) αλλά αυτήν την ψυχολογική διαδικασία που περνάω αλλά και πριν που το εχασα δεν ξέρω αν μπορω να την ξανά περάσω ίσως το λέω τώρα επειδή το βιώνω αν πάει καλά μπορεί να θελήσω ξανά να προσπαθήσω και για τρίτο 😊🤷‍♀️

ενταξει λογικό είναι είχατε κάνει όνειρα για το παιδάκι είχε μεγαλώσει αρκετά 11 εβδομάδων κόντευες να κλεισεις το τρίμηνο ήσουν αρκετά κοντά και σου έφυγε μέσα από τα χέρια δύσκολο.. να κανατε μια προσπάθεια αφού το θέλετε τόσο πολύ με ψυχραιμία και θετικη σκέψη θα πάνε όλα καλά (τα λέω σε εσενα να τα ακούω και εγω 😊)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσύ τι τα θες τα συμπτώματα?? Μου λες ? Στην πρώτη δεν είχα ούτε ένα .. και έλεγα τη γιατρό πειράζει .. μου έλεγε εννοείται πως όχι τι τα θες ? Στη δεύτερη είχα καούρες τρελές σε σημείο που τα έβγαζα .. τότε κατάλαβα τι εννοούσε η γιατρός. Ας τα.. συν ότι τα περισσότερα συμπτώματα εμφανίζεται στην 6 εβδ.. μάντεψε..χαχαχ καλή πρωτοχρονιά χαχαχαχ 😅😅😅

Εεε δεν ξέρεις τι ανώμαλες είμαστε ; Όταν τα έχουμε τα συμπτώματα λέμε αχ δεν μπορω να φύγουν και όταν δεν τα έχουμε λέγε γιατί δεν έχουμε 😂 αύριο μπαίνω στην 6 εβδομάδα είναι νωρίς ακόμα στην κόρη μου μετά την 7 άρχισε το πανηγύρι με τους εμετούς χάλια ήμουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !

Τελευταία ημέρα του χρόνου ! Να περάσετε όμορφα με τις οικογένειες σας να αφήσετε πίσω ότι σας στεναχώρησε αυτήν την χρόνια  και να κοιτάτε μπροστά…

το 2024 που έρχεται να μας φέρει σε όλες μας γερά μωράκια μέσα μας και με την καινούργια την χρόνια να τα πάρουμε αγκαλιά γερά και δυνατά!!! 
 

καλη χρόνια με υγεία χαρά και ευτυχία με πολλα χαμογελα κορίτσια μου, φίλες μου, παρέα μου.. 💕🎄🌈🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου γενικα εομαι της αποψης ότι το ζευγάρι πρεπει να έχει συχνα επαφες. Να μην "χανεται". Οση κουραση και να υπάρχει πρεπει να βρισκουμε λιγο χρονο για το ταίρι μας. Το εχουμε αναγκη και οι 2. Αλλα ναι ισχυει καο για το σπερμα αυτο που λες. Εμεις εχουμε επαφες συχνα γενικα. 3 4 φορες τη βδομαδα.  Μεχρι 2 μερες σερι ναι. 3 λιγο δυσκολο χαχα

@Elk καλως η κακως οι εμπειρίες μας επηρεαζουν και τις αποφασεις μας. Υγεία να έχουμε και ολα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκουντ μορνινγκκκκκκκ!!!!

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μουυυυυυ! Πάει ο παλιός ο χρόνος! Έρχεται ο νέος με τα δώρα,με τραγούδια με χαρά ❤️! Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε να είμαστε γεροί όλοι μας και να μη σταματήσουμε να ονειρευόμαστε! Να περάσουμε όλοι υπέροχα σήμερα! 

Εγώ ακόμη περιμένω να μου ρθει περίοδος,μάλλον πάχυνα πολύ το ενδομήτριο μου με τόση προγεστερόνη και τώρα άντε να λεπτυνει! Λογικά αύριο θα μου έρθει. Θα είναι 5η μέρα που σταμάτησα τα ουτροτζεσταν. (Σας προλαβαίνω να σας πω ότι έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικό 😉) . 

Τι θα γίνει με το νέο θέμα??? Αύριο 1η μεραα της υπέροχης νέας μας χρονιάς!! Για να ξεκουνιεστε οι εγκυουλες μας!! Ποια θα μας ανοίξει το νέο θέμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εύχομαι ολόψυχα το 2024 που θα ρθει να μας φέρει μόνο χαρές και πολλά πολλά μωράκια, αλλάζουμε σελίδα μόνο θετική σκέψη και αισιοδοξία ❣️❣️

Με το καλό το νέο έτος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπημένες μου φίλες ♥️♥️ Φεύγει ένα έτος πολύ σημαδιακό για εμένα... Ένα έτος γεμάτο άγχος, φόβο, εξάντληση σωματική, εμετους 😂😂 και πολύ κλάμα. Ένα έτος που μου έφερε το πιο σημαντικό πλάσμα στη ζωή μου.. την κόρη μου, το λουλουδάκι μου. Το 2023 με έκανε μανούλα για αυτό πάντα θα το έχω στη καρδιά μου και θα το νοσταλγω🌈🌈 Εύχομαι το νέο έτος υγεία και απεριόριστη αγάπη!! Και εννοείται πολλά μπεμπινια σε όλες όσες το επιθυμούν!! Να γεμίσουν οι αγκαλιες σας μωρουδελια 🎀🎀 Να περάσετε όμορφα με τις οικογένειές σας, σας φιλώ γλυκά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, όμορφη μου παρέα σας εύχομαι να περάσετε υπέροχα ότι κάνετε σήμερα να χαίρεστε τις οικογένειες σας κ όποιον αγαπάτε!!! Έχω χαθεί λίγο αλλά όσο μπορώ σας διαβάζω!! Το 23 ξεκίνησε άσχημα χάνοντας το μωράκι μου κ τελειώνει με το να μην έχω δουλειά... Με έχει πάρει από κάτω λίγο αλλά πιστεύω ο καινούριος χρόνος να είναι ο καλύτερος όλων 🙏 σας εύχομαι πολλά θετικά από το νέο θέμα αύριο να γίνει χαμός όπως έγινε με του Δεκεμβρίου 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου εύχομαι το νέο έτος να μας παρέχει υγεια πρώτα από όλα, αγαπη και πολλα τροφαντά μωράκια🙏💝 να χαίρεστε τις οικογένειες σας και να περάσετε πολύ ομορφαααααα🥳

αυριοοοοο ποια θα μας ανοίξει το νέο θεματακιιιιιιι;;; Ποια θα είναι η γουρλου μας;🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα σαν "ιδρύτρια" αυτού του θέματος θέλω με την σειρά μου να ευχηθώ υγεία σε όλες εσάς αλλά και τις οικογένειές σας!!!Εύχομαι αυτό το θέμα να στάθηκε πολύ τυχερό για πολλές από εσάς!!!Για όσες όμως δεν έφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα θα ευχηθώ σύντομα ο νέος χρόνος να σας φέρει αυτό που πραγματικά ονειρεύεστε,και σας μιλάει ένας άνθρωπος που τόλμησε να ονειρευτεί,έχασε και νόμιζε ότι η χαρά δε θα ξανά έρθει..Η χαρά μου όμως είναι στην κοιλίτσα μου και μεγαλώνει όμορφα!!!

Καλή χρονιά σε όλες 🩷💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@ΜΑΡΘΑΑ_61 @elen. τι κάνετε κορίτσια ; Πως είστε ; 

Κοριιιιτσια μουυυυτ!!!! Έχω μερες να μπω γιατί χάθηκα με τις δουλειές και τις υποχρεώσεις!!!! Είμαι καλά! Λίγο ταλαιπωρημενη όλη μέρα και κάποιους πόνους χαμηλα αλλά όλα νομίζω πως πάνε καλά! Πήγα η τρελή για χοριακη προχθές γιατί μ έπιασε άγχος και είχα 42500..ο γιατρός μ μ είπε στοπ..να μην ξαναπαω..δεν υπάρχει λόγος...περιμένω πως κ πως την Πέμπτη που θα πάω για καρδούλα!!!! Εσείς πως είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.♥️♥️♥️Θα ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν το θαυματακι να τους έρθει το 2024 και να είναι μια τυχερή χρονιά γενικότερα.Να έχετε υγεία εσείς και οι οικογένειές σας.Εγω σε άλλα νέα ανακατευομαι όταν πλένω δόντια,όταν μυρίζω έντονα αρώματα.Κατα τα άλλα καλά είμαι...κάποια τσιμπηματακια εχω,νιώθω την κοιλιά μου πρησμένη.Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο.Βασικα δεν το έχω πιστέψει ακόμα ότι συμβαίνει.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κοριιιιτσια μουυυυτ!!!! Έχω μερες να μπω γιατί χάθηκα με τις δουλειές και τις υποχρεώσεις!!!! Είμαι καλά! Λίγο ταλαιπωρημενη όλη μέρα και κάποιους πόνους χαμηλα αλλά όλα νομίζω πως πάνε καλά! Πήγα η τρελή για χοριακη προχθές γιατί μ έπιασε άγχος και είχα 42500..ο γιατρός μ μ είπε στοπ..να μην ξαναπαω..δεν υπάρχει λόγος...περιμένω πως κ πως την Πέμπτη που θα πάω για καρδούλα!!!! Εσείς πως είστε?

Είχα μερες να διαβάσω νέα σας 😊

Άντε ωραία χαίρομαι που είσαι καλά 🥰

ααα πολύ καλή η χοριακη αλλά φαντάζομαι δεν χρειάζεται άλλο όπως είπε και ο γιατρός εγω δεν πήγα να κάνω άλλη αν και το σκέφτηκα αλλά δεν μπορω με αγχώνουν 😅

την Πέμπτη θα πάω και εγω γιατρό για καρδιά δεν ξέρω μήπως είναι λίγο νωρίς που με έβαλε ραντεβού την Πέμπτη 🤷‍♀️ αύριο μπαίνω στην 6 εβδομάδα 

εσυ ποσο είσαι τώρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα... Εύχομαι σε όλες εμάς που έχουμε ήδη το σποράκι μας στην κοιλίτσα μας να μας πάνε όλα καλά και να έχουμε μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη... Στις υπόλοιπες να σας φέρει το 2024 τα πολυπόθητα σποράκια σας. Να περάσετε όμορφα με τα αγαπημένα σας πρόσωπα και με προσοχή γιατί κυκλοφορούν και άπειρα μικρόβια!!! Σας φιλώ κοπέλες μου και τα λέμε του χρόνου!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η νέα χρονιά σε όλα τα κορίτσια, ελπίζω ο Γενάρης να είναι ένας μήνας γεμάτος θετικά τεστ, μεγάλες χοριακές και γερά μωράκια σε όσες είναι ήδη έγκυες!! Τα καλύτερα σε όλες σας και την αγάπη μου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια κορίτσια με υγεια! Ευχομαι στην καθε μια σας οτι πραγματικα επιθυμει! Οτι καλύτερο στις οικογενειες σας! Το νέο ετος να φερει μονο χαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Είχα μερες να διαβάσω νέα σας 😊

Άντε ωραία χαίρομαι που είσαι καλά 🥰

ααα πολύ καλή η χοριακη αλλά φαντάζομαι δεν χρειάζεται άλλο όπως είπε και ο γιατρός εγω δεν πήγα να κάνω άλλη αν και το σκέφτηκα αλλά δεν μπορω με αγχώνουν 😅

την Πέμπτη θα πάω και εγω γιατρό για καρδιά δεν ξέρω μήπως είναι λίγο νωρίς που με έβαλε ραντεβού την Πέμπτη 🤷‍♀️ αύριο μπαίνω στην 6 εβδομάδα 

εσυ ποσο είσαι τώρα ; 

Εγώ όταν πήγα ήμουν 5εβδ κ 3 ημερών.. δεν ακούσαμε καρδούλα.. απ ότι έχω διαβάσει η καρδιά ακούγεται από την 6εβδ κ 5ημ..οπότε μπορεί να είσαι λίγο οριακά αλλα πιστευω θα ακουσεις..🥰🥰🥰τώρα που μ έκλεισε πάλι ραντεβού θα είμαι 7εβδ κ 4ημερες..οπότε περιμένουμε κανονικά να ακούσουμε..

Περα απ τα λιγα συμπτωματα μου, η δυσκοιλιοτητα είναι αυτή που με ταλαιπωρεί αλλά θα ρωτήσω μήπως υπάρχει κάτι για βοήθεια.. 

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες.. να σας φέρει το νέο έτος οοοοοτι επιθυμείτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Εγώ όταν πήγα ήμουν 5εβδ κ 3 ημερών.. δεν ακούσαμε καρδούλα.. απ ότι έχω διαβάσει η καρδιά ακούγεται από την 6εβδ κ 5ημ..οπότε μπορεί να είσαι λίγο οριακά αλλα πιστευω θα ακουσεις..🥰🥰🥰τώρα που μ έκλεισε πάλι ραντεβού θα είμαι 7εβδ κ 4ημερες..οπότε περιμένουμε κανονικά να ακούσουμε..

Περα απ τα λιγα συμπτωματα μου, η δυσκοιλιοτητα είναι αυτή που με ταλαιπωρεί αλλά θα ρωτήσω μήπως υπάρχει κάτι για βοήθεια.. 

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες.. να σας φέρει το νέο έτος οοοοοτι επιθυμείτε!!! 

Καλημέρα!

Καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία και αγάπη! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όσες ήμαστε έγκυες! Και με το καλό να έρθει μια καλή εγκυμοσύνη σε όσες το επιθυμούν και δεν είναι ακόμη.

Και εμένα με ταλαιπωρεί η δυσκοιλιότητα. Με έχουν βοηθήσει να τρωω 1-2 ακτινιδια την ημερα,  2 αποξηραμενα δαμασκηνα την ημερα και ενα χλιαρό χαμομηλάκι, οχι καυτό βοηθάνε στη δυσκοιλιότητα. Οπως και οταν κανω μπανιο κανω στο χλιαρο προς κρυο, οχι ομως και κρυο, γιατι γενικα τα καυτα δεν κανουν καλο στο εμβρυο οπως και ο πυρετος, σε περιπτωση πυρετου χρειαζεται οπωσδηποτε ντεπον! Και το πολυ κρυο κανει συσπασεις... γενικα θελει ολα με μετρο...

Καλή χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...